صدای معلم

نگاهی به واقعه محمدعلی و میترا ؛ دانش آموزان آموزش و پرورش دیروز و امروز

سرنوشت زندگی نجفی هیچ معلمی را خوشحال نکرد...

محمدرضا خورشیدی پاجی/ فعال فرهنگی

محمدعلی نجفی و میترا استاد و بد عهدی با معلمان  «نجفی» را در دانشگاه ام آی تی آمریکا نخبه ریاضی می شناختند، بچه تهران ؛ اولین بار شهید باهنر و دیگران او را شناسایی و برای رخت وزارت معرفی کرده اند، اما او در دوره نخست وزیری میرحسین موسوی آماج مخالفت های خط امامی ها قرار می گرفت، حتی در دوره هاشمی برای وزارت فرهنگ و آموزش عالی از چپ های رادیکال آن دوره و اصلاحاتی های امروز اعتماد نگرفت .

او در دوره هاشمی وزیر آموزش و پرورش شد، نجفی بعدها به دولت اصلاحات راه پیدا کرد و در کسوت رئیس سازمان برنامه، با بودجه ریزی دقیق و تطابق دلار بر قیمت نفت ۱۵ تومانی همچون دوره وزارت آموزش و پرورش کارنامه موفقی از خود به یادگار گذاشت .

نجفی در دوره آموزش و پرورش معاونانی از جنس چپ و راست را به همراه خودیدک می کشید؛ مرحوم علاقمندان، حدادعادل، هراتی، زرهانی و عالمیان تیم کاری و سربازان پابه رکابش بوده اند .

از او در دوره مدیریت آموزش و پرورش به جست و خیزهایی در بهتر شدن روند برنامه ریزی آموزشی و پرورشی، آموزش و پرورش برتر و بهبود معیشت معلمان یاد می کنند، او مخالفانی از جنس چپ به رهبری اکرمی و عبادی و از جنس راست، مظفر و فانی را همچون سایه بر سرخود داشت که اتفاقا هر کدام به منصب آموزش و پرورش رسیدند، وزارت موفق نداشتند و صد البته آموزش و پرورش راکت و خمود نتیجه عملکردشان بوده است  . او خدعه زرشهرداری تهران را بر کشمش و دردسر چانه زنی برای نجات آموزش و پرورش ترجیح داد و بدتر از آن هرگز در انتخاب وزیر و مدیران ارشد ، ممتاز، مردان باسواد، باهوش و باعرضه در عرصه تعلیم و تربیت همت نکرد، بلکه در انتخاب، به وزیری در حد کارشناس معمولی، بی جسارت، بله قربان گو همچون بطحایی مهرتایید زد و علیرغم آشنایی با آموزش و پرورش در حال سقوط، درخور نبودن گزینه پیشنهادی، به کوتوله و کم درایت و نان خور نوبخت حواله داد ...

نجفی در دوران احمدی نژاد که همراه دیگر مدیران با اتوبوس در خیابان رها شدند جمله ای دارد که می گفت ما همچنان که زنان خیابانی، کودکان خیابانی و شرور خیابانی داریم از این پس مدیران خیابانی به این ادبیات باید اضافه گردد و من یکی از مدیران خیابانی هستم . نجفی اما در اعتراض به انتخابات ۸۸ به عنوان نماینده کاندیدای معترض به بیت رهبری دعوت شد و در آنجا در کنار الویری، چپ تکنوکرات به دفاع از مش و خواسته کاندیدای معترض پرداخت .

نجفی هیچ گاه محبوبیت دلنشین در نزد فرهنگیان را حتی در رایی بالای مردم برای شورای شهر به رخ نکشید الا زمانی که روحانی در دوره اول کاندیداتوری از او خواسته بود که به جمع صد هزار نفری همایش فرهنگیان در استادیوم برود و از او دفاع کند، او تمام محبوبیت خود را با وعده و وعید هایی بی نظیر و پرطمطراق برای پیروزی روحانی خرج نمود، بدرقه آن الارم، کف، احسن و خوشحالی فرهنگیان به ستوه آمده از فقر و فرق بوده است، اما نجفی چاه ویلش زمانی رقم خورد که تقاضای قاطبه فرهنگیان برای وزارت را پس از  پیروزی روحانی پس زد و اوج تجربه و قدرت چانه زنی برای بهبود اوضاع نزار آموزش و پرورش و رفاه معلمان را نادیده گرفت و از آن وعده ها عدول کرد .

محمدعلی نجفی و میترا استاد و بد عهدی با معلمان

او خدعه زرشهرداری تهران را بر کشمش و دردسر چانه زنی برای نجات آموزش و پرورش ترجیح داد و بدتر از آن هرگز در انتخاب وزیر و مدیران ارشد ، ممتاز، مردان باسواد، باهوش و باعرضه در عرصه تعلیم و تربیت همت نکرد، بلکه در انتخاب، به وزیری در حد کارشناس معمولی، بی جسارت، بله قربان گو همچون بطحایی مهرتایید زد و علیرغم آشنایی با آموزش و پرورش در حال سقوط، درخور نبودن گزینه پیشنهادی، به کوتوله و کم درایت و نان خور نوبخت حواله داد و چنین شد که آه معلمان مغموم و مستاصل گریبانش را گرفت و رقص دخترکان، بلوا و بهانه استعفای اواز صدراتش بر شهرداری تهران شد و البته گونی های مدارک زرخواری مدیر گذشته شهرداری تهران به دادستانی هم نتوانست از خلاصی مخمصه اش بکاهد و چنین شد که هر که با معلمان بد عهدی کند سرانجامش تراژدی غمبار خواهد داشت .

و نتیجه اینکه پنج تیرخلاص بر شکستن عهدش به تارموی زنی درجامعه به صدا در خواهد آمد حتی اگر آن زن میترای اوستایی یا پرستوی استادی باشد که نشان داد بازی با معلمان نتیجه ای آبرومند نخواهد داشت .

شاید نجفی به گذشته برگردد به هیچ غصه ای دق نکند که این قصه عهد شکنی با معلمان غصه ای زهرآلود است که امثال نجفی، نوبخت و روحانی چنان برجانشان چنبره بزند تا دیریا زود از پایشان درآورد .

محمدعلی نجفی و میترا استاد و بد عهدی با معلمان

سرنوشت زندگی نجفی هیچ معلمی را خوشحال نکرد، شاید برایش دام گذاشته اند، تاراج خانواده ای آبرومند، تلف مدیر نخبه و با تجربه و نوگرا که از کیسه بیت المال برای رشد و تحصیلش خرجش شده است معلمان را در بهت فرو برده است ؛ از طرفی محصول نظام آموزشی صدساله در این واقعه در بوته نقد قرار می گیرد که فرآیند تعلیم و تربیت چقدر ناکارآمد است که حل مساله و مهارت زندگی در ابعاد مختلف را یاد نمی دهد که خروجی آن حتی اگر فرد نابغه باشد در الفبای یکی به دوی زندگی، به دو دو تا چهارتای حل آن نمی رسد و کم می آورد و نمی تواند ریاضی مدل و معدل زندگی خود را حل کند و دست به حرکات غیر منطقی و نامعقول می زند و همگان را در بهت فرو می برد اینجا نمی شود خشم و انتقام سیاسی را تبین و تحلیل کرد، پیچیدگی های سیاست ورزی، خرد ورزی، را به حضیض می برد، اینجا« ملت خشم» ،« ملت عشق» را سرنگون می کند و هویت نفرت و گسست را بر هویت پیوستگی و یکپارچگی سوار می کند .

افسردگی، درماندگی، جنگ و گریز، فشار و استرس ، پاشیدگی خانواده ، دوری از عشق ورزیدن، طمع انتقام گیری و مچ گیری یکه تازی می کند، اماهیچ کس نمی گوید نظام آموزشی ره به کجا می برد و چرا تعلیم و تربیت به رقص ساسی مانکن و رقص محلی فلان مدرسه روستایی واکنش نشان می دهد اما به این همه گسستگی و ناکارآمدی وقعی نمی نهد ؟

آیا ظهور و بروز تراژدی پیدا و پنهان واقعه محمدعلی نجفی و میترا استاد نماد بارز شکست تعلیم و تربیت صدساله نیست ؟ که مشت را نمونه خروار دانیم و فکری به حال مداوای اهداف مندرس و کهنه وامانده آن بکنیم ؟

اگر معلمان را فراموش کرده ایم لااقل نظام تعلیم و تربیت را دریابیم که فردا مجالی برای نجات آن نخواهیم داشت !


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

محمدعلی نجفی و میترا استاد و بد عهدی با معلمان

پنج شنبه, 09 خرداد 1398 20:49 خوانده شده: 1487 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 -3 --
شهابی 1398/03/09 - 22:10
نجفی قربانی شد......،اخلاق نابودتر خواهدشد.....
پاسخ + +4 -3 --
موسوی شرقی 1398/03/09 - 22:41
عذرخواهی می کنم اما اسمان و ریسمان را به هم بافته اید و شبیه یک فرد عامی کم سواد تحلیل کرده اید .برای جامعه فرهنگی زیباسا نیست که استدلالی در حد گلابتون خاتون بیاورید و یا بنویسید اه نه نه قلی دامن نجفی را گرفت چون نخواست وزیرشود!اینکه نهادی برنامه ریزی می کند و زنی را به میدا لوندگی می فرست و وزیر را در مخمصه ی فیلم وافشای ان قرار می دهدباید فریاد وامصیبتا را بر سر ان طراحان نامردی زد نه اینکه اموزش و پرورش را فشل دانست.متاسفم برای این نگاه کوچه بازاری همکار
پاسخ + +3 -4 --
فریبا 1398/03/09 - 22:41
به هیچ وجه منصفانه نبود...!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/03/10 - 06:23
نجفی هم قربانی یک توطئه شد
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1398/03/10 - 09:04
متاسفانه بعد از سالها در خدمت و مسولیت معلمان بودن و مسولیتهای کلان دولتی قاتل شدن ناامیدی و افسردگی می اورد
پاسخ + 0 0 --
محمدرضا خورشیدی پاجی 1398/03/11 - 09:17
با سپاس
بنده پبشداوری نکردم اگر موضوع واکاوی شود شاید هر یک ازما همان کاری را از سر استیصال انجام می دادیم که این نخبه و باتجربه انجام داد و شاید خراب تر از این
اما باید بدانیم تورق در تاریخ چه خوشمان بیاید چه نیاید واقعیتی است غیر قابل انکار
می توانید بفرمایید متن شما بیرحمانه بوده است اما نمی توانید واخوانی درست تاریخ را که من موبه مو از گذشته وام گرفته ام را غیرمنثفانه بدانید
البته من نجفی را دوست داشته ام و باز هم دوست دارم اما همه این گرفتاری ها را عدم توسعه یافتی و ریشه آنرا در عدم توجه به آموزش و پرورش می دانم
دختری روستایی با یک بازی ساده در فیلمی بلند شود بیاید تهران و با یک لیوان دوا به شهردار نمازخوان و مسلمان و معتقد در یک جشن تولد از پیش طراحی شده از یک نخبه ریاضی در کنار زنان رقصنده فیلم بگیرد و همان راه گرو اخاذی های دیگر نماید به نظر شما عدم توسعه یافتی یک نسل نیست که در آموزش و پرورش معیوب تحصیل می کند
پاسخ + +5 -2 --
ناشناس 1398/03/09 - 22:48
قضاوت نکنیم....
کاش دیگر در این سایت به این موضوع پرداخته نشود...

ما نمیدانیم ماجرا چیست...
چنین سرانجام تلخی برای هر انسانی غم انگیز و درد اور است...
پاسخ + +4 -1 --
حسین 1398/03/09 - 23:09
نوشته ی شما، مهمل بود
پاسخ + +3 -3 --
یک معلم 1398/03/09 - 23:20
نجفی حیف حیف حسف
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1398/03/09 - 23:27
*** نجفی نیز خطشه دار شد ***
پاسخ + +3 -1 --
وزیر ..... 1398/03/10 - 06:41
حقیقتش ما خوشحال شدیم چون یه رقیب بالقوه ریاست جمهوری دوره بعد رو سرنگون کردیم. این هم نوعی "ترور" بود که در حوزه تخصصی ماست.
پاسخ + +8 -1 --
شهاب 1398/03/10 - 06:52
لطفا بفرمایید نجفی برای فرهنگیان چه کرد که سنک اورا به سینه می زنید
دردوره ی وزارتش بسیار جفا کرددر دوره ی تدبیر هم خلف وعده کرد
هیچکس از گرفتاری کسی خوش حال نمی شود ولی قتل یک انسان آن هم با اسلحه به طرز فجیع قابل دفاع نیست حتی به قول شما برای یک نابغه ی ریاضی
پاسخ + +8 -1 --
ناشناس 1398/03/10 - 09:20
الکی نجفی رو بزرگش نکنید اونم یه فرد عادیه مثل همه آدمها! حالا اینکه به لطف این سیستم مریض در طی این چهل سال ۴تا پست گرفته دلیل بر نخبه بودنش نیست! عملکردش در تمام مدت مسئولیتش چندان مطلوب هم نبوده ولی به لطف رسانه های زرد بزرگنمایی شده. از جانب همه معلمان هم نظر ندید و صحبت نکنید چرا راه دور میرید حرف ها و عملکرد ایشون رو در انتخابات سال ۹۶ هنوز فراموش نکردیم. معلمان هم بهتره به جای چنگ زدن به دامان افراد سیاسی و توسل به اونها خودشون به فکر اصلاح و پیشرفت باشند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/03/10 - 22:08
آقای نجفی باید به خدا و خلق پاسخگو باشد. نجفی و باندش افراد .... را حمایت میکردند تا در شوراها و مجالس رای بیاورند. با رانت ایشان و گروهش جه افراد....و نالایقی را بعنوان مسوول و مدیر کل در کشور قالب نکردند.
هیچ وفت ایشان را نخبه ندانستم. کسانی که نجفی را نخبه می دانند نمیدانند نخبه علمی یعنی جه....
پاسخ + +1 0 --
بچه پرستوی تقلبی 1398/03/10 - 09:30
https://www.yjc.ir/fa/news/6072308/10-%D8%AA%D9%88%D8%B5%D9%8A%D9%87%E2%80%8F-%D8%A7%D8%AE%D9%84%D8%A7%D9%82%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D8%B9-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%A7%D9%84%DA%A9-%E2%80%8F%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%B1
پاسخ + +3 0 --
حسن درویشی 1398/03/10 - 10:34
یادش به خیر روزی که جناب نجفی اقدام به ازدواج با بانویی سی وشش ساله یعنی اختلاف سنی در حدود چهل و یک سال نمود همین دوستان اصلاح طلب نوشتند(( در زندگی خصوصی دیگران دخالت نکنید)) و گفتند(( عشق وعاشقی سن نمی شناسد))
عجبا که الان همان اصلاح طلبانی که اعتراض می کنند به اینکه نجفی هنوز متهم است نه مجرم واعتراف قاتل در امور جنایی تا قبل از بررسی دقیق دلالت بر مجرمیت ندارد برای بانویی که مرده جرم پرستو بودن را علم می کنند
اگر وجدانی باقی مانده چند لحظه تصور کنید این جنایت را قالیباف انجام داده بود و با خانمی با اختلاف چهل سال ازدواج کرده بود واکنون او را کشته بود و این توجیهات را اصولگرایان می کردند ببینید آنوقت تا چه حد این توجیهات برایتان عجیب ومن در آوردی به نظر می رسید
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1398/03/10 - 10:34
مدارس ما دانش اموزانی تربیت می کند که یاد می گیرند تقلب کنند ریا کنند تدلیس و ظاهر فریبی کنند . ممکن است به صورت مستقیم اموزش نبینند اما عملا می اموزند . با رفتار های دوگانه افتاب پرستی خود و خانواده و معلمان ومسولان. با تقلب های موجود در سیستم . باید مواظب فرزاندانان باشیم که در مدرسه از ادمیت به دور نشوند. مسیله نجفی نشان داد که باید در جامعه مواظب باشیم که به سمت مسولیت نرویم چون اگر قبل از ان خراب نشویم در مشولیت الوده و خراب حواهیم شد . حتی انانی که در نتیجه سیستم های هنوز الوده نشده گذشته پرورش یفته بودند و نخبه و موجه بودند در سیستم الوده شدند. هیچ معیار ی برای حفظ از گناه در جامعه اسلامی ما نیت و فقط اسم اسلام یدک کشیده می شود. اسن بهترین بودن. نتیجه اموزش و پرورش و دتنشگاه و جامعه ما در نهایت مسولینی دزد و فاسد و اختلاص گر و هوس ران و .. خواهد بود. چرا؟ تا کی این رویه ادامه می یابد. نجفی اولین نیست . اولین مورد رسانه ای شده است. زنجانی و شیخ الاسلام ها اولین و اخرین نیستند.
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1398/03/11 - 05:10
احسنت
پاسخ + +2 -1 --
سعید صالحان 1398/03/10 - 13:53
منتظران مصلح خود باید صالح باشند وگرنه امام معصوم ریشه کنشان می کند.
پاسخ + +3 0 --
عبدالهی 1398/03/10 - 21:55
تحلیلی بشدت غیرعلمی و خاله زنکی جای تاسفه که از سوی یک معلم نوشته شده است
پاسخ + +5 -1 --
اسم 1398/03/10 - 22:03
آقای نجفی در زمانی وزیر علوم شد که فقط یک فوق لیسانس رانتی سیاسی بود زیرا صدها نفر دکتر و استاد تمام از او با سوادتر و متدینتر بودند. در زمانی وزیر او پ شد که باز همان فوق لیسانس ریاصی بود و از او بهتر صدها نفر دیگر. رییس برنامه و بودجه شد در صورتی که تخصصی نداشت و از او بهتر بودند. ایشان در تمام مسولیتهایش نفر اول نبود فقط با رانت و سیاسی کاری پست گرفت. گردشگری و شهرداری هم دیگر مناصبی بود که با رانت سیاسی و حمایت اقای رفسنجانی بدست آورد.
اگر نجفی نخبه است پس ایران هزاران نخبه دارد .....
پاسخ + 0 0 --
محمدرضا خورشیدی پاجی 1398/03/11 - 13:58
گفتن مدارک مسولان جعلی هست نه اینقدر که طرف دکترایش را سال ۵۷ از دانشگاه معتبر امریکا بگیرد و شما اکنون شایعه بسازی که ایشون در زمان وزارت لیسانس داشت یه جوری دروغ بسازیم که گوگول لو ندهد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/03/11 - 23:31
اقای خورشیدی.

لطفا خوب بخوانید.
محمد علی نجفی فوق لیسانس بود و هست.
گوگل کنید.
من نگفتم لیسانس هستند.
پاسخ + 0 0 --
محمدرضا خورشیدی پاجی 1398/03/12 - 19:38
سلام
تا آنجا که من یادمه آقای نجفی در دوره دکترای ترم آخر دانشجویی با تقاضای شهید باهنر و یکی از مسولان وقت برای حکومت داری در اوایل انقلاب درس را رها کرده و به کشور امده
گوگل هم فرمایش شما درسته و مدرکش فوق لیسانس می باشد اما منظورم این بود که مدرکش قلابی نیست ممنون
پاسخ + +4 -1 --
امیر 1398/03/10 - 23:22
من یکی خوشحال شدم چون همه به حرفهای من رسیدند که این پرچم داران اصلاحات در واقع یک مشت .....هستند که سرمایه ملت را چپاول کرده و قاه قاه به ریش مردم می خندند مگر نجفی کیست که من به خاطر اون ناراحت بشم ناراحتی من بچه هایم هستند که در خرج اونها موندم به خاطر عیاشی این آدمهای مفت خور پس خودت برو و ناراحت شو که به این قماش رای دادی و زندگی امسال من رو به لجن کشیدی
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1398/03/11 - 19:41
احسنت
تانجفی نجفی بکنیم همچنان برده خواهیم ماند وبیگاری خواهیم داد
پاسخ + +1 0 --
داود 1398/03/11 - 17:51
خاویر کرمنت در کتاب بی شعوری:بی شعورها قابلیت شگفت انگیزی برای دیدن تنها یک وجه از هر مساله ای را دارند همان وجهی که منافع انها را تامین می کند. دریغا که در این ماجرا به جای اینکه تحلیل درستی از آن داشته باشم وسعی در عقده گشایی وتسویه حساب با جناح رقیب می کنیم .عزیز دل برادر دم خروس را چرا نمی بینی؟ تز هدف وسیله را توجبه می کند چرا نمی بینی ؟
پاسخ + 0 0 --
محمدرضا خورشیدی پاجی 1398/03/12 - 07:51
با درود
به نظر شما در متن بنده طرف کدام جناح را گرفته و کدام جمله قهرمان پروری کرده متن بنده می گوید آموزش و پرورش و منزلت معلم باید فارغ از باند و گروه و جناح در سطح ملی و برنامه کلان مورد توجه قرار گیرد وقتی فوتبال ما در سطح ملی مورد مداقه قرار می گیرد و آموزش و پرورش هیچ و توسعه انسانی معیوب همین خواهد بود
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/03/11 - 23:45
عشق پیری حاصل آن نیست غیر از درد و رنج
فی المثل کوبیدن پتک است بر فولاد سرد
پای لرزان ، عقل ضایع با سر و موی کچل
گه به گه آواز خوانی چو خروس بی محل
می نماید صحبت پرت و پلا از حد فزون
بی جهت بی محتوا بی وقفه تا حد جنون
یک زمانه مرثیه گو گاهی غزل خوان می شود
لحظه ای خوشخال و خندان گاه گریان می شود
پیری و عاشق شدن آتش به جان افتادن است
دارو و درمان آن هم عاقبت جان دادن است
دل سپردن ساده اما دل بریدن ساده نیست
سوختن در عشق دلبر قصه و افسانه نیست
عشق پیری باعث رسوایی و بدبختی است
باعث رنج و عذاب و مشکلات و سختی است..
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1398/03/12 - 00:15
درباره نظرات بالا فقط بگویم الله اعلم
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1398/03/12 - 03:06
این مطلب فاجعه به تمام معناست .مطلب را از سایت بردارید .من مدافع نجفی نیستم ولی اخر این چه منطق و استدلالی است؟؟!!
پاسخ + +1 0 --
نجفی 1398/03/12 - 07:09
دیدید چگونه بعد از 40 سال (57-98) به مرحله همسر کشی رسیدم.
اسلحه ام از غلاف درآمد.

این عرف و قانون پرستی بی توهّم بود که صلاحیت مرا قبول میکرد، اگر وزیر و شهردار نمی بودم چه کسی می بود؟ یک ریاضی دان و برنامه ریز بودم و غیرانتفاعی را معنا کردم.

دیدید آنچه را که هنوزه ندیدید

دانستید در بورسیه چه گفتم، از قانون گفتم و دانستید مخالفانم از بورسیه چه گفتند از قانون گفتند! کلماتی آمیخته به حق و باطل، گذر ایام را کند عاطل.

40 سالگی ! دروغی بزرگ ! جایی ارزش و جایی ضد ارزش ! 40 سالگی جرم است یا افتخار ؟

پروردگارا ! از عذابت می ترسم ! مبادا روزی خدشه دار شوم !
پاسخ + 0 0 --
داود 1398/03/12 - 13:25
باسلام سخن من در جواب اقای امیر بود. اگر سو تفاهم پبش امد عذر می خواهم. پیروز باشید
پاسخ + 0 0 --
محمدرضا خورشیدی پاجی 1398/03/12 - 19:40
ممنونم و از منظری فرمایش شما کاملا بجا و درست می باشد
پاسخ + 0 0 --
علی 1398/03/18 - 16:03
آقای نویسنده تعریف و تمجید شما از آقای نجفی به قدری زیاد و افراطی هست که خیلیاشو خودش بدونه میخنده و باور نمیکنه اگه مثلا این بنده خدا مثلا ریش پروفسوری نداشت و مثلا ریش میگذاشت و مثلا اصولگرا بود و مثلا رادیکال نبود باز شما اینگونه تعریف و تمجیدش میکردید برادر نویسنده دیگه خیلی تابلو نوشتی مثل بقیه نویسنده ها باش یکی به نعل بزن یکی به میخ تا معلوم نباشه از یک گروه خاص رادیکال حمایت میکنید
پاسخ + 0 0 --
یک دبیر بازنشسته 1398/04/14 - 22:17
آقای نجفی ۴۲ سال با خانم تابشیان بدون هیچ
حاشیه ای زندگی کرد، ولی با زن دوم، یک سال.
به نظر من با زن اول، از نظر خلقیات کاملا تشابه
داشت، در حالی که این تشابه اخلاقی بین آقای
نجفی و زن دوم نبود.آن مهارتی که آقای نجفی
نداشت، مهارت برخورد مناسب با بددهنی و بداخلاقی
طرف مقابل بود.اگر چه آموزش و پرورش در آموزش مهارت
خود کنترلی و غلبه بر خشم کوتاهی کرده ولی آموزه های دینی ما پر است از راه خود کنترلی و غلبه بر خشم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/07/02 - 16:37
آیا واقعا شما فرهنگی هستید؟واقعا با این قلم و با این ادبیات باعث تاسف است خود را فرهنگی و دلسوز فرهنگیان بنامید.جنابی نماینده فرهنگی که به نمایندگی از فرهنگیان قلم زدید بدانید که با این واژه های سخیف به جای بیان حق پایمال شده فرهنگیان بلکه آیینه ذهنی مغرض و نا فرهنگی است .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما درباره حذف زبان انگلیسی از برنامه درسی مدارس و تفویض آن به موسسات خصوصی با مسئولیت خود والدین چیست ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور