صدای معلم

" معلمان اگر می خواهند وزیری باسواد ، کارآمد و با شهامت داشته باشند قبل از هر چیزی باید آن را در " خود " جست و جو کنند "

بطحایی هم فانی شد ... آقای روحانی مگر نگفتیم ! چرا صدای معلمان را نشنیدید ؟

علی پورسلیمان/ مدیر صدای معلم

استعفای بطحایی و نشنیدن صدای معلمان توسط رئیس جمهور

می گویند :

"یکی از شاهزادگانی که به سعدی شیرازی ارادت داشت، محرمانه از پرنس بانوی خویش به وی شکایت کرد که هرساله برای من سه قلوی دختر می‌آورد و از او علاج خواست .سعدی راه‌حلی نشان داد که پرنس بانو را سخت برآشفته کرد و فرمان داد وی را از شهر اخراج کنند.

شیخ بار سفر بست و زاد و توشه سفر را در یکتای خورجین و تای دیگر را خالی گذاشت .آن‌گاه خورجین را روی الاغ انداخت، ولی از هر طرف که خورجین را می‌انداخت، آن طرفی که پر بود، سنگینی می کرد و به زمین می‌افتاد. پرنس بانو که از پنجره کاخ این ماجرا را می‌نگریست، به سعدی بانگ زد و گفت: بار کج به خانه نمی رسد .

چرا وسایلت را مساوی در هردو طرف خورجین نمی گذاری تا تعادل برقرار شود و بارت به زمین نیفتد؟

سعدی گفت: از ترس شما؛ زیرا من هم جز آنچه شما گفته‌اید، نگفتم ولی شما امر کردی مرا از شهر بیرون کنند "

دیروز پنج شنبه صبح خبر استعفای بطحایی مانند بمبی صدا کرد . درست مثل ماجرای " محمدعلی نجفی " غیرمنتظره و شوک آور بود .

معلمان ، خبرنگاران و حتی مردم عادی به دنبال صحت و یا سقم خبر بودند و این که دلیل و یا دلایل این استعفا چه بوده است .

از آن جا که در جامعه ای غیرشفاف با روابطی پیچیده و منفعت محور زندگی می کنیم فضای شایعات داغ شد تا این که بعد ظهر و حوالی ساعت 15 پرتال وزارت آموزش و پرورش در بخش اسلاید خود خبر از تکذیب پذیرش خیر استعفای بطحایی داد هر چند این خبر نیز بعدا از پرتال حذف گردید .

استعفای بطحایی و نشنیدن صدای معلمان توسط رئیس جمهور

پایگاه اطلاع رسانی دولت نیز عین خبر پرتال وزارت آموزش و پرورش را در بخش " آخرین اخبار " کار کرد اما بعدا و با اعلام رسمی پذیرش استعفای بطحایی توسط رئیس جمهور آن خبر نیز از خروجی سایت دولت هم حذف شد .

استعفای بطحایی و نشنیدن صدای معلمان توسط رئیس جمهور

از آن جا که سیدمحمد بطحایی توئیت باز قهار و حرفه ای است انتظار می رفت تا در این مورد نیز مطلبی منتشر کند اما انتظار بیهوده بود .

تاکنون کسی به طور رسمی از علت و یا علل واقعی استعفای بطحایی خبردار نشده است اما به نظر می رسد که بطحایی نیز به سرنوشت وزیر پیشین علی اصغر فانی دچار شده است .

پایگاه اطلاع رسانی دولت علت استعفا را " شرکت در انتخابات مجلس " عنوان کرده است اما این دلیل نمی تواند منطقی بوده و افکار عمومی را قانع کند .

عبدالله رمضان زاده سخنگوی دولت خاتمی آن را دروغ خوانده است .

محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، در حساب توییتری خود نوشت: از استعفای وزیر آ.پ. برای کاندیداتوری مجلس شگفت زده شدم؛ به این جهت که چه مناعت طبعی دارد این انسان که عطای وزارت را به لقایش بخشید! دیگر آنکه چگونه فرصت خدمت بالفعل در سمت وزارت را به امید کسب کرسی احتمالی مجلس رها کرد و دیگر آنکه چه قدر و منزلتی دارد این کرسی و ما غافل بودیم!» آموزش اولویت هیچ دولتی در این 4 دهه نبوده است

رفتن بطحایی تا جایی که می دانم معلمان بسیاری را خوشحال کرده است درست بر عکس ماجرای محمدعلی نجفی که علی رغم بدعهدی ها و پشت کردن به صداقت و اعتماد معلمان کسی را خوشحال نکرد .

بطحایی بر عکس فانی حتی نتوانست دوران وزارت خود را به " نصف " برساند و این ها چیزهایی هستند که باید مورد توجه نامزدهای احتمالی وزارت آموزش و پرورش آینده قرار بگیرند .

« فرج کمیجانی » دبیر کل مجمع فرهنگیان ایران اسلامی که مدت اندکی پیش و در مراسم افطاری بطحایی را وزیری اندیشمند خطاب و از اقدامات ارزشمند وی با اهدا لوحی تقدیر کرده بود در توئیتی علت استعفای بطحایی را به رتبه بندی معلمان نسبت داد و ادعا کرد که وزیر آموزش و پرورش در دفاع از حقوق حقه فرهنگیان ایران اسلامی استعفا کرده است .

استعفای بطحایی و نشنیدن صدای معلمان توسط رئیس جمهور

برای فردی که مسائل آموزش و پرورش ایران را تعقیب و تحلیل می کند شاید این حرف کمیجانی مضحک ترین و بی پایه ترین حرفی است که می توان شنید .

نخست آن که ربیعی سخنگوی دولت در تازه ترین اظهار نظر گفته است که با اختصاص مبلغ 2000 میلیارد تومان در سال جاری رتبه بندی معلمان را اجرایی خواهد کرد .

از سوی دیگر ، بطحایی کسی نیست که بخواهد خود را فدای کسی دیگری کند و یا بخواهد بر آرمان خود ایستادگی کند . بطحایی تصور می کرد تشکل ها بتوانند برای او پایگاهی ایجاد کنند .

ماجرای برکناری مرتضی نظری و نجات بهرامی که بیش از 6 ماه است بلاتکلیف است و نیز نحوه برخورد بی تفاوت مابانه بطحایی با معلمان زندانی مانند " محمد حبیبی " که حتی حاضر به تمدید مرخصی بدون حقوق او نیستند و... خود گویای ادعای مطروحه می باشد .

بطحایی آن قدر ضعیف و مرعوب بود که وقتی در مورد نجات بهرامی و اشتغال ایشان به حجت الاسلام علی ذوعلم نامه نوشت و گفت که در پژوهشگاه مطالعات آموزش  و پرورش مشغول به کار شود ، ذوعلم به راحتی دستور وزیر را که خود منصوب وی بود نادیده گرفت و بطحایی هم در برابر این عمل سکوت کرد .

البته بطحایی تصور می کرد با انتصاب افرادی مانند ذوعلم می تواند برای خودش حاشیه امن ایجاد کند تا در این گونه مواقع به کمک او بشتابند ؛ اما این توهمات نیز کمکی به او نکرد .

بطحایی حتی شجاعت آن را هم نداشت که به درخواست صدای معلم برای مصاحبه پاسخ دهد و علی رغم نامه مکتوب و رسمی و چند بار یادآوری حضوری حاضر نشد در یک فرآیند گفت و گو پاسخ گوی پرسش های این رسانه باشد .

با قطعیت می توان گفت که اقتدار سازمانی سیدمحمد بطحایی در بحث های و چالش های مدیریتی عددی نزدیک به " صفر " بود .

در مردادماه 96 زمانی که روحانی می خواست وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کند در یادداشتی با عنوان : " اشتباهات استراتژیک دانش آشتیانی ... سخنی با وزیر آموزش و پرورش دولت دوازدهم " ( این جا ) به 6 محور عمده اشاره کردم .

به برخی موارد اشاره می کنم :

" در نظام آموزشی ایران « قدرت مبتنی بر قانون » آن گونه که لازم است توسط وزرای آموزش و پرورش مورد استفاده قرار نگرفته است .

وزیر آینده آموزش و پرورش باید بتواند هوشمندانه و بدون هر گونه باج دادن و امتیاز دادن از منابع قانونی قدرت خود استفاده کند .

می توان گفت که همه وزیران آموزش و پرورش فاقد یک " مدل ارتباطی موثر و به روز " برای ارتباط  اثربخش با ذی نفعان آموزش و پرورش بوده اند و اکثریت کانال ها و مجاری ارتباطی از نوع " رسمی " بوده اند . چرا این تشکل های حامی و برخی رسانه ها ، رئیس جمهور را مورد پرسش قرار نمی دهند که چرا با استعفای بطحایی موافقت کرده است ؟

متاسفانه " روابط عمومی " وزارت آموزش و پرورش نیز اکثرا نقش یک " تبلیغاتچی و یا بوقچی " را ایفا کرده اند و نتوانسته اند پل ارتباطی موثری برای تعریف و تبیین یک " ارتباط اثربخش " در سازمان باشند .

وزارت آموزش و پرورش تاکنون یک مدیر روابط عمومی به معنای درست ، کامل و علمی نداشته است .

وزیر آینده باید حرفی بزند و قولی بدهد که قادر به اجرای کامل آن باشد وگرنه اعتماد و سرمایه عمومی را از دست خواهد داد .

برخی تصور می کنند که وزیر آموزش و پرورش باید از طرق سخنرانی و ... گفتمان سازی کند .

به نظر می رسد " گفتمان سازی " فرآیندی است که کنش گران و فعالان عرصه تشکل و رسانه باید به آن بپردازند  و البته در حال حاضر از این کارکرد تهی شده اند .

وزیر آموزش و پرورش باید  بیش از حرف به عمل توجه داشته باشد ...." بطحایی ، " باج دادن و انفعال مطلق "  را با " تعامل " اشتباهی گرفت !

بطحایی به جای تقویت روابط عمومی و حرفه ای کردن آن ریشه آن را زد و بدتر از آن فردی غیرمتخصص را عهده دار این کار کرد .

در یادداشتی دیگر با عنوان : " بطحایی اگر می خواهد 4 سال وزیر باشد راهش این نیست ! باید رو در بایستی را کنار بگذارد ! " ( این جا )

اشاره کردم :

"  اگر فانی در این دوره از یک روابط عمومی قوی ، کارآمد و هوشمندی برخوردار بود می توانست تعامل بهتری با بدنه فرهنگیان و نیز رسانه های مستقل برقرار کند و بار منفی افکار عمومی علیه وی تعدیل می شد...

فانی همچون سایر وزرا سیاست ها و برنامه های خوبی را  قبل از تصدی مقام وزارت به جامعه و معلمان ارائه نمود ، اما افتادن در دام روزمرگی و فقدان یک تیم مدیریتی قوی ، علمی و دلسوز موجب شد تا به تدریج از برنامه های اعلام شده فاصله بگیرد و شکاف میان صف و ستاد تشدید شود  .

شاید بهتر باشد وزیر آینده آموزش و پرورش در کنار برنامه ای که برای رای اعتماد به مجلس ارائه می کند یک تیم منسجم و همدل  را در کنار خود داشته باشد تا بتواند از عهده حرف ها و قول هایی که داده است برآید و دائما مجبور نباشد تا در راهروهای مجلس به دنبال قانع کردن نمایندگانی باشد که به صورت غیرواقعی و با ادبیات پوپولیستی در پی ارائه چهره دیگری به معلمان هستند و خود را دلسوز و ناجی معلمان معرفی می کنند.... "

واقعا اتاق فکر بطحایی را چه کسانی تشکیل می دادند ؟

در وزارت دانش آشتیانی افرادی چون حیدر زندیه ، علیرضا جدایی و... نتوانستند اتاق فکر خوب و کارآمدی برای وزیر باشند و بحران را مدیریت کنند ؛ بطحایی هم خود را محصور به چند نفر مانند فرزند و داماد و... کرد و البته نتیجه اش را هم دید .

نوشتم :

" تشکل هایی هم که با صفات " صنفی " و یا " سیاسی " در درون آموزش و پرورش هستند اکثرا فاقد جایگاه و مقبولیت بین معلمان بوده و بیشتر جنبه نمایشی داشته و کارکرد انتخاباتی دارند .

معلمان هم اکثرا اعتمادی به این تشکل ها ندارند . بطحایی آن قدر ضعیف و مرعوب بود که وقتی در مورد نجات بهرامی و اشتغال ایشان به حجت الاسلام علی ذوعلم نامه نوشت و گفت که در پژوهشگاه مطالعات آموزش  و پرورش مشغول به کار شود ، ذوعلم به راحتی دستور وزیر را که خود منصوب وی بود نادیده گرفت و بطحایی هم در برابر این عمل سکوت کرد .

به عنوان مثال با این که بیش از یک ماه از کلید خوردن استیضاح بطحایی در مجلس می گذرد تشکل هایی که دائما با وزیر نشست و جلسه و... می گذارند حتی یک تحلیل ساده در مورد این استیضاح به افکار عمومی ارائه نکرده اند .... "

بطحایی تصور می کرد تشکل ها بتوانند برای او پایگاهی ایجاد کنند .

در موضوع رسانه ، وزیر سابق آموزش و پرورش تصور می کرد بتواند با حمایت برخی از مدیران رسانه ها  فضای افکار عمومی را به نفع خویش مدیریت کند .

چرا این تشکل های حامی و برخی رسانه ها ، رئیس جمهور را مورد پرسش قرار نمی دهند که چرا با استعفای بطحایی موافقت کرده است ؟

اشتباه بزرگ بطحایی این بود که تصور می کرد می تواند همه را از خود راضی نگاه دارد .

و مهم تر از همه این ها فضای امنیتی است که در زمان وزارت بطحایی ایجاد و تقویت شد .

کم نبودند معلمان منتقدی که در زمان وزارت بطحایی توسط مدیران زیردست ایشان مورد شکایت قرار گرفته و به دادگاه فراخوانده شدند .

استعفای بطحایی و نشنیدن صدای معلمان توسط رئیس جمهور

« صدای معلم » به دفعات و به کرات به این موضوع انتقاد و اعتراض کرد . بطحایی به جای تقویت روابط عمومی و حرفه ای کردن آن ریشه آن را زد و بدتر از آن فردی غیرمتخصص را عهده دار این کار کرد .

تنها واکنش بطحایی سکوت بود .

زمانی که صدای معلم با ادله و مستندات نشان داد که معاون و دست راست ایشان یعنی آقای اللهیار ترکمن دکتری ندارد و ادعای دروغ و غیرواقعی کرده است عکس العمل بطحایی چه بود ؟

به جای عذرخواهی و حتی تشکر ، صدای معلم را تهدید به شکایت در محاکم قضایی کردند .

به جرات می توان گفت بطحایی استقلال ذاتی و  حرفه ای آموزش و پرورش را به محاق برد و نتوانست از موجودیت و هویت این دستگاه دفاع کند .

بطحایی ، " باج دادن و انفعال مطلق "  را با " تعامل " اشتباهی گرفت .

این ها تنها نمونه های کوچکی هستند برای این که بگویم بطحایی وزیر ناکارآمد و ضعیفی بود .

اما همان گونه که قبلا هم متذکر شده ام آموزش اولویت هیچ دولتی در این 4 دهه نبوده است .

احتمالا مدیری از همان حلقه بسته و ناکارآمد فعلی مدیران عهده دار سرپرستی وزارت آموزش و پرورش خواهد شد .

بعید می دانم وزیر بعدی آموزش و پرورش هم بخواهد طرحی نو دراندازد .

معلمان اگر می خواهند وزیری باسواد ، کارآمد و با شهامت داشته باشند قبل از هر چیزی باید آن را در " خود " جست و جو کنند .

جمعه, 17 خرداد 1398 14:39 خوانده شده: 970 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +7 -4 --
ایازی 1398/03/17 - 19:48
جناب پورسلیمان مثل همیشه از زوایای گوناگون مسئله را بررسی نمودید سپاس ضمن اینکه بطحایی خودش را قربانی زیاده خواهی نمایندگان کرد و در نهایت از این سیاست طرفه ای نبست
پاسخ + 0 0 --
معلم 1398/03/18 - 06:57
این عاقبت وزیران آ.پ در دوره ی روحانی هست. خراب کاری بکنند و بعد استعفای صوری! این جوری آ.پ مدیریت می شود. متشکریم روحانی از این همه درایت سیاسی برای حل مشکلات آ.پ
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1398/03/18 - 12:38
مقاله شجاعانه و بحقی بود ممنون جناب پورسلیمان همکار گرامی
انشاا...گوش شنوایی هم باشد و جناب زینی وند اگر قرلر است وزیر بعدی باشد بجای دوستی با امثال نوبخت که باهم هم حزبی هستند در اعتدال با معلمان و دبیران دوستی کند و رتبه بندی سازمان نطان معلمی و ...را عملیاتی کند
پاسخ + 0 0 --
معلم قمی 1398/03/18 - 22:37
وقتی وزیر خودت را مجبور میکنی به بهانه مجلس استعفا کند غیر از بی تدبیری بک نشان دیگر هم به نشانهای اضافه شد نفاق...
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1398/03/20 - 22:30
سلام

خانم ایازی

از نظر و محبت شما سپاسگزارم .

درست است . متاسفانه بطحایی به نمایندگان مجلس و برخی نهادها زیاد میدان داد و از افکار عمومی غافل شد .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1398/03/20 - 22:32
سلام

آقای دبیر م

از لطف شما سپاسگزارم .

با کنش گری مستمر باید سعی کنیم که به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1398/03/20 - 22:33
سلام

دوست عزیز

سپاسگزارم .

بنده در همین کسوت معلمی و روزنامه نگاری خدا را شاکرم .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1398/03/20 - 22:35
سلام

جناب شیبانی

1- انسان موجودی است متفکر و صاحب عقل و شعور و باید که در برابر عملکرد خویش پاسخ گو باشد .

2- به جای تقدیرگرایی و خود را به امواج پیدا و نهان سپردن باید که " بودن و " شدن " را ممارست کرد .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1398/03/20 - 22:39
سلام

دوست عزیز

1- سعی کنید در موضوع سخن بگویید .

2- تمام نظرات پست مرتبط تاکنون منتشر شده اند .

شما می توانید به همراه دوستان تان متنی کارشناسی و مستند را تنظیم و برای صدای معلم ارسال فرمایید .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1398/03/20 - 22:41
سلام

دوست عزیز

وسع ما فعلا همین است .

شما هم می توانید آن بخش ها را پی گیری فرمایید .

پایدار باشید .
پاسخ + +6 -3 --
آموزگار 1398/03/17 - 20:43
با ادامه انفعال کنونی معلمان ،بطحایی دیگری بر مسند وزارت خواهد نشست مگر اینکه جمله آخر متن بالا را باور اشته باشند.
پاسخ + +12 -1 --
حسن 1398/03/17 - 21:23
درود و سلام خدا بر بطحایی که همیشه خط قرمزش این بود هیچ معلمی نباید حتی چپ به دانش آموز نگاه کند و دانش آموز هر غلطی کرد باید بیشتر بکند او همان کسی بود که رنگ کلاس درس را هم ندیده بود و کارش این بود که از بالا هر چی گفتند فقط انجام دهد و یک حقوق نیمه نجومی بگیرد خدا را شکر دوران وزارت و حکومتش برای فرهنگیان بسیار پر برکت بود بطوری که تقریبا در این دوران زندگی تمام فرهنگیلن به لجن کشیده شد خصوصا آنهایی که بعد از سالها کار و تلاش و پول جمع کردن نزدیک بود که خانه ای بخرند که در این دوران چنان پولشان بی ارزش شد که به جای خانه هم اکنون با آن پول فقط می توانند یکی دو تا دوچرخه بخرند و سوار شوند بروند توی صف شکر و گوشت به هر حال ما فرهنگیان از زحمات این وزیر دلاور جهت نابود کردن زندگیمان کمال تشکر را داریم و امید واریم که به پست بالاتری که تشریف می برند حقوقشان نجومی تر شود و پشت خود وایل تبارشان را محکم تر ببندند با تشکر
پاسخ + +9 0 --
حسین 1398/03/17 - 22:19
تا رمانی که اولویت با مسائل دیگر باشد و بودجه مناسبی به آپ اختصاص نیابد،اگر هزار نفر دیگر هم بیایند اوضاع به نفع معلمان تغییر نخواهد کرد.
پاسخ + +5 -4 --
ناشناس 1398/03/17 - 22:24
به نظر میرسد که الهیار ترکمن برای نشستن بر کرسی وزارت بهترین گزینه هستند....!!
تحلیل جالبی بود جناب پورسلیمان.
آ.پ به وزیری چون شما نیاز دارد
پاسخ + +6 -1 --
ناشناس 1398/03/17 - 23:13
در چهاردهه اساس فکر دولتمردان در مورد اموزش و پرورش این بود.اموزش و پرورش با تمام کارکنانش کیلویی چند؟؟؟فکر احمدی نژاد در مورد پراید!!!!
پاسخ + 0 0 --
آتشدل 1398/03/19 - 21:39
آقای ترکمن از کذابین آموزش و پروش است که تمامی حرفاش دروغ محض است .
پاسخ + +3 -2 --
محمد باقرشیبانی 1398/03/17 - 23:40
انسان ،موجودی است غیر قابل پیش بینی.چرا که هر دم از عقل و خرد او تدبیری تراوش می کند و از احساس و عواطفش ،دمدمه ای.حال باید نگریست که این حرکت ناشی از چیست؟ و بالاخره باید امید وار بود به:" الخیر فی ما وقع".
پاسخ + 0 0 --
آموزگار 1398/03/18 - 12:51
یعنی چه؟
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1398/03/18 - 17:28
جناب آقای شیبانی شما از بطحایی بسیار جانبداری می کردیدپس چه شد؟از بطحایی خیری که ندیدیم شرهم دیدیم
هیچ کس غیر از معلم نمی تواند نجات دهنده ی این اوضاع اسف بار باشد فقط نیاز به باور وحرکت داردوبه هیچ کس غیر از خودش باور نداشته باشدچهل سال تجربه کافیست تا دوباره اشتباهات تکرارنشود
پاسخ + 0 0 --
آموزگار 1398/03/18 - 20:57
امید آفرینی الکی صدا و سیمایی از طرف شیبانی!
پاسخ + +5 0 --
معلم 1398/03/18 - 06:54
در دوره ی روحانی، مشکلات آ.پ بسیار بیشتر از قبل شده است. ما آگاه هستیم که ایشون دارند چه می کند. آقای روحانی نگاه کاسبکارانه به آ.پ نداشته باشید ...
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1398/03/18 - 17:30
باید از روحانی برید
بلاخره روحانی هم استعفا خواهدداد وباید این کاررا بکند
پاسخ + +5 0 --
دبیر مشهدی 1398/03/18 - 08:25
وضعیت دهشتناک آموزش پ مشهد و مدیریت ارباب رعیتی آن هم در استعفای بطحایی موثر بود. مونده بود جواب منتقدان مشهدی رو چی بده.
پاسخ + +3 -1 --
معلم 1398/03/18 - 08:40
جناب اقای پورسلیمان اخیرا اعطای یک مقطع بالاتر به ایثارگران داری شش ماه خدمت داوطلبانهبوسیله مجلس و دولت محترم تصویب و تایید شد اما ادارات امورش پرورش اذعان میدارند بخشنامه نشده خواهشن دلیل عدم ارسال بخشنامه مربوط را پیگیری و بررسی کنید
پاسخ + +4 -3 --
كارشناس 1398/03/18 - 09:58
وقت آن رسيده است كه روحاني مسند وزارت را به يك خانم توانمند بسپارد
پاسخ + 0 0 --
حقگو 1398/03/18 - 23:12
چه ربطی به مقاله و موضوع داشت ؟
پاسخ + +2 -3 --
ناشناس 1398/03/18 - 10:46
با سلام خدمت جناب پور سلیمان ......‌تا زمانی که با سه کلمه معیشت و منزلت و معوقات ...دست و پنجه نرم میکنیم و این به عنوان برندی برای فرهنگیان شده .....اش همان آش است و کاسه همان کاسه ......هیچ کس هیچ کس هیچ کس منکر وضع حقوق و درآمد نابه حق و نا عادلانه و تحقیر آمیز فرهنگیان نبوده و نیست ...و اگر راضی و قانع باشیم ...جای شک و شبهه دارد ......اما بهتر نیست قدری بیشتر از حقوق مدنی و توانایی اجرایی و تشکل های کارآمد و تاثیر گزار و دارا شدن صنف و تغییر و ایجاد افکار سازنده بدون سو گیری و .....تحول در نظام آموزشی و تعلیمی کشور .....گفته شود ..ان وقت است که کارها خود به خود رله خواهد شد ...هر چند با خون دل و پرداخت هزینه هایی ...اما حداقل این است که گام هایی با تدبیر برداشته شده وبا اصول بهتر پیش رفته ایم و دیگر انگشت حسرت نمیگزیم که ای کاش ای کاش شاید حداقل برای معلمان آینده وضعیت بهتری رقم زده شود ......‌‌شاید
پاسخ + 0 0 --
آموزگار 1398/03/18 - 13:00
مگر تابحال کم گفته شده است؟
پاسخ + +3 0 --
کاکتوس 1398/03/18 - 12:06
زینی وند سرپرست شد بعد از رفتن حاجی بابایی و اومدن فانی دنبال حاجی بابایی میگشتیم بعد که دانش اشتیانی اومد دنبال فانی گشتیم بعد که بطحایی اومد گفتیم بابا فانی ودانش خوب بودند حالا که این بابا اومده دنبال بطحایی خواهیم گشت هروزیری میاد قبلی رحمت میبره
پاسخ + +4 0 --
سقلی خان 1398/03/18 - 13:18
خوب شد رفت البته او از اول استعفا اده ب.د
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1398/03/18 - 13:38
زینی وند اولین شایعه سرپرستی با تکذیب
خودش
پاسخ + +1 0 --
غریبعلی حسنی سرملی 1398/03/18 - 23:37
برام خودم متاسف می شوم که در کشوری معلمی کردم که هیچ ارزشی برای معلم و معلمی ندارد و ارزش معلم را فقط در حد چرخاندن زبان انجام می دهد چه کنیم که از بس معلمان خوبی داشتیم که الگوی ما دانش آموزان بودند و از هر ۱۰ نفر در کلاس می پرسیدند یا موضوع انشا که می خواهید چکاره شوید ۹ نفرشان دوست داشتند معلم شوند .
و ماهم در سن ۱۴ سالگی به عشق معلمی قدم در دانشسرای تربیت معلم گذاشتیم غافل از این که ...
ولی یا می تونیم با پشتکار حق خودمان را بگیریم یا به اون بالایی واگذار می کنیم.
ولی میدونم بعد از ۳۰ سال کار فقط میتونیم راحت سر بر بالش می گذاریم .
اگه جسارت به خانمها تلقی نشود این شغل فقط برای اونها خوبه که در دین ما مسئولیت مستقیم و تامین خانواده را ندارند
نه برای آقایون که شرمنده خانواده خود بشوند
به قولی نماینده ای که به تازگی بعد از استعفای بطحایی فرمودند وزیر را هم از خانم ها معرفی کنند .
البته به دلایلی گفتم قصد جسارت به خانمها ندارم
که وزارت و این شغل برازنده اونهاست شاید که تدبیرشان موثرتر بیفتد
با
پاسخ + +4 0 --
غفار مشهدی زاده اصل 1398/03/19 - 01:43
هر کس بعنوان وزیر انتخاب می شود "باید" ضمن اینکه شجاع و خلاق و نظریه پرداز باشد رزومه علمی قوی ای هم داشته باشد و سرآمد یک ملیون و 200 هزار جامعه معلمان. در غیر اینصورت تخم لقی بیش نخ اهد بود و همانند اسلاف خود محکوم به شکست است.
پاسخ + 0 0 --
غریبعلی حسنی سرملی 1398/03/19 - 08:51
بابت اشتباهات نگارشی شرمنده
واز صدای معلم متشکرم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/03/24 - 02:48
دشمنت شرمنده
دستت بر کلید"واو" فشار لازم را نیاورده،
نه اینکه بر ماشه تفنگی فشار آورده!
نه اینکه خدشه را 4 کلید آن طرفتر خطشه بنویسی
نه اینکه ...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/03/19 - 14:01
وزیری که دست خالی باشه، کارمندی بیش نخواهد بود. وزیر باید دستش پر باشه تا بتونه کار کنه.
پاسخ + 0 0 --
هدهد 1398/03/19 - 17:44
سرپرست خراسانی تعیین شد. فردی با نگاه سیاسی و امنیتی !!!! مدیرکل اسبق خراسان رضوی که بیشتر در وزارت کشور بوده. از دست بدترین وزیر آموزش و پرورش خلاص شدیم و تازه از فامیل بازی تلو یون تعاملی و... تازه یکی دیگه اومده خرابکاری های بطحایی و اختلاس های صندوق ذخیره را ماله بکشه .
پاسخ + 0 0 --
رضایی م س 1398/03/19 - 17:45
بنظرم این استعفا سیاسی بود و عملا دولت روحانی در لبه پرتگاه قرار گرفت اللن وقتشه که با یک استعفا و یا استیضاح روحانی را ننجبور به استعفا کنند یا حرف شنوی بیشترِ من که ابدا توجیه وزیر برای مجلس را باور نکردمِ شاید دولت خودش هن راهی برای ختم خودش باز کردِ واِِِِِِِِِِِِِِِِِِ....اعلم
پاسخ + 0 0 --
معلم 1398/03/22 - 12:41
بعد از سی سال حالا که دارم بازنشسته میشوم یکی از دانش آموزانی که من معلم چهارم ابتدایی اش بودم و حالا خودش مردی شده و پدر دو فرزند است توانسته با مشقات زیادی مرا پیدا کند و چقدر ابراز محبت و قدر دانی از من نمود ما به این چیزها افتخار میکنیم وگرنه در مدت این سی سال نه تنها هیچ وزیر لایقی به مسند وزارت ننشسته بلکه بنده به نوبه خود هیچ مسئول اداره یا اداره کلی که دلش به حال معلم بسوزه ندیدم و همیشه از مسئولین فعلی گلایه مند بودیم ولی با برکناری آنان کسانی که بجای آنان منسوب میشد بمراتب بدتر از قبلیها بودند و بقول معروف یو البدتر هست و ضرب المثل معروف اسبی بهت بدم که کره اسبت را یاد کنی هس
پاسخ + 0 0 --
معلم 1398/03/22 - 12:44
سلام
پاسخ + 0 0 --
رزمنده مظلوم 1398/03/25 - 12:37
اقای پورسلیمان از مظلومیت رزمندگان هم در اموزش پرورش دفاع کنید الان یک چانباز از یک مقطع بالاتر برخوردار است اما رزمندگان از این حق فعلا محرومند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما درباره حذف زبان انگلیسی از برنامه درسی مدارس و تفویض آن به موسسات خصوصی با مسئولیت خود والدین چیست ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور