صدای معلم

طنزانه !

امتحان نهایی زبان سال 1398 !

رضا هاشمی/ چهارمحال و بختیاری

طنزی برای امتحان نهایی زبان انگلیسی سال 98

1.متن خوان یک نرم افزار ساخت اجانب است که برای خواندن متون به زبانهای گوناگون طراحی شده است تا افراد بی بضاعت و ناتوانی مثل من که توانایی و عرضه خواندن یک متن با صدای بلند ندارند یا حناق گرفته اند! را برایشان یا برای شاگردانشان بخواند. من از این نرم افزار که جدیدا با صداهای دلنشین گوناگون از مرد و زن و خیلی طبیعی  ارائه شده و در مملکتمان که الحمد لله با درایت مسئولین کشوری و لشکری و صنادیق گوناگون و بانکهای سرمایه! هر چیزی که قانونی نباشد کاملا قانونی  است کرک هم شده است،  خیلی استفاده می کنم و در جواب شاگردانم که می گویند مگر حناق گرفته ای که خودت متنها را نمی خوانی جواب می دهم حناق که هیچ ! یک چیزی هم آن ورتر گرفته ام! چرا آبروی خودم را با صدای نکره و منحوس خود ببرم؟ و مستوجب عقوبت الهی و خنده و مضحکه  شما معصومان درگاهش بشوم؟

اما...

گویا که مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی که تا همین چند وقت پیش پایش نداشت و نازنینان خیلی به خودشان و مغزشان فشار آورده اند که پایش را بتراشند و یکجوری آن تو جا بدهند!! آدرس سایتش در برگه امتحانات نهایی را بلد نباشی و نخوانی نمی توانی بفهمی که وابسته به کدامین نهاد مقدس و خدمتگزار است!(حالا هی ابروهایت را گره نیانداز!برو ببین. شک نکن! اگر بالای برگه چیزی دیدی که نشان دهد این مرکز! مربوط به کجاست به ما هم بگو!) حالا باید بدانی که meduیعنی چه! یعنی مینستری او اجوکیشن! ببین وزارتخانه به این عریض و طویلی را به چه روزی انداخته اند! پس این مرکز! وابسته به مینستری او اجوکیشن است.ای بابا خوب شد فهمیدیم! حالا فلسفه اینکه اینها نمی خواهند اسم وزارت آموزش و پرورش یا بقول باسوادهای کابینه آ.پ.! روی برگه ها و بالای اسم مرکز باشد را همین مرکزی! ها بیایند و بگویند.شاید می خواهند این طور القا کنند که ما مثل آنها ناکام نیستیم والله اعلم!

2.ما که عمری است منتظر رسیدن میوه این نظام جدید جدید بوده ایم و مننتظر درس خودمان که این زبان منحط انگلیسی است بوده ایم! هی صبر کردیم تا بالاخره روز 13 خرداد رسید که امتحان زبان بود.خیالتان را راحت کنم که بعدا نیایید بگویید تو بیسوادی و لیسنینگ ات خوب نیست پس چه جوری به شاگردانت درس می دهی! خودم می گویم که اصلا من بیسوادم و همه مملکت با سواد! خیلی ممنونم! اما بالاخره اگر نان گندم نخورده ایم دست مردم دیده ایم! لابد چند تا فایل از صدای ناز هموطنانمان شنیده ایم یا چند تا فایل تافل گوش کرده ایم و گوشمان لامصب به صداهای انگلیسی یک کمی آشناست! اما نمی دانم در کابینه و در زیر دست و پای این وزیر مستعفی نازنین سیدبطحایی یک آدمی که اندازه من مفلوک دور افتاده بیسواد دوتا فایل شنیده باشند سراغ نداشتند ؟ یا همان مرکز کذایی پایش ! دو تا آدم نداشت این فایل را به آنها عرضه کند و اگر بعد از شنیدنش راهی مریضخانه نشدند بعد بفرستد به حوزه نهایی در کل کشور؟

اصلا مگر می شود آقازاده وزارتی ها و پایشی ها اصلا انگلیسی نشنیده باشد؟ گردن من گردن شکسته که شنیده اند . اگر نشنیده اند بروند بشنوند!لااقل می دادند به آقازاده هایشان! می گویید ما با اجانب سر و کاری نداریم فقط بعضی هایان تابعیت دوگانه داریم! پس نتوانستیم خوب فایل را بخوانیم. خوب عزیز دل برادر! ای پایش! متن خوان را برای همین گذاشته اند.یکی از اعضای گروه آموزشیمان نوشته بود امید است این تجربه راه را برایمان دلنوازتر کند! البته ایشان بچه دوازدهمی که معدلش برای کنکور و سرنوشتش مهم باشد ندارند که اگر داشتند از ضرر وزیان این همه شاگردان دوازدهمی که قربانی این ندانم کاری ها و سلایق ابلهانه می شوند چنان امیدی به دلنوازی!!! پیدا نمی کردند. در روایت موثق  و کتب معتبره! است که خیلی از این دلنوازان از گروه که بیرون می روند خودشان به هرچی طراح و مرکز پایش است لعنت می فرستند اما داخل گروه که هستند آبروداری می کنند و خبط و خطای دیگران را با دریوزگی و مذبوحانه ترین حالات گردن می گیرند!

3.می خواهیم سوالات لیسنینگ  زبان نهایی امسال را بی سوادانه بررسی کنیم. چرا می خندید؟ مگر در این وزارتخانه تا حالا شده چیزی را باسوادنه بررسی کنند؟خوب ما هم اهل بخیه ایم. یک حکمی داریم که رویش نوشته وزارت آموزش و پرورش.همین کافی نیست تا ما هم بررسی! مان را ارائه دهیم؟ البته من بیسوادم و از زبان هیچ چیزی سرم نمی شود!اما این سوالات زبان بلد بودن نمی خواهد معلومات عمومی می خواهد که ما الحمد لله مثل همه عالی مقامان در هر زمینه ای خبره ایم!!! و نظر می دهیم. سفره ای رنگین از خلل و فرجهای! خودمان  آماده کرده ایم هر کسی هر گوشه اش را خواست بگیرد و هر چی خواست بگوید شاید اینطوری نقد و نقادی در وزارتخانه بی صاحبمان پا بگیرد! عزیزان باسواد را به  این محفل دعوت می کنیم!

طنزی برای امتحان نهایی زبان انگلیسی سال 98

به 6 سوال اول لیسنینگ! کاری نداریم. خواستاران بروند به فایل گوش بدهند و فقط مواظب باشند بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ را از قبل آبونه شده باشند تا در صورت لزوم کپی هلوگرام و صفحه اول دفترچه ارائه دهند.

سوال7. Which one is clean energy? Wind or coal?...........

 که اصلا گوش دادن نمی خواهد.آقا  ما بلدیم می شود کول!

سوال 8 را حوصله نداریم بنویسیم چون زیاد است. اما اصلا لیسنینگ نمی خواهد چون جوابهایش ربطی به متن خوانده شده ندارد و حتی ما هم فهمیدیم  که جوابش قسمت آ! میشود.

سوال 9 هم نه حوصله داریم بنویسم و نه حوصله داریم توضیح بدهیم بدلایل سوالات 7 و 8 جوابش می شود سی!

تا اینجا 2.25 نمره اصلا فایل نمی خواست!پس فعلا از استفراغ خبری نیست!

بدبختی اینجاست که سوالات 10 و  و 12 و و13 11 لیسنینگ میخواهد و فایل صوتی لازم است چون نمی دانیم بیژن و مهرداد چه کرده اند! یعنی خواننده فایل چنان زیبا می خواند که اصلا متوجه متن نمی شوی و مبهوت آواز ایشان هستی! حیف است برو یکبار گوش بده جان من!حالاست که اولین تجربه راه را برایمان دلنوازتر می کند! خیلی دلنواز! چنان می زند زیر دلت که تمام امعا و احشایت از دهانت بیرون میزند و نیاز شدیدی به بیمه آتیه سازان حافظ پیدا می کنی! سوال 14 هم لیسنینگ نمی خواهد!

4. جانا از زبان تو سخن گفته ام ؟خیلی کیف می کنی؟ فدایم می شوی؟ به قربانم می روی؟ می دانم! فرق من و تو این است که تو در دلت اینها را می گویی و مرا می ستایی  اما من اینها را که یک کمی دورتر از ویترین زیبای آموزش و پرورش و پایش است به زبان می آورم. برای همین هر چه تشویقی و حضور در جلسات و دید و بازدید و بسته فرهنگی و سوغات و زیارت مراقد مشرفه است سهم تو می شود و هر چه ناله و نفرین مقامات و بزرگان وزارتخانه و معاونت پشتیبانی و مخلفات دیگر هست نصیب من می شود.

من عمدا این کار را می کنم که خوبی شما و دنائت و پستی من بخوبی آشکار گردد! شما عزیر دل برادر قله اورستی و من بحر المیت!


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

طنزی برای امتحان نهایی زبان انگلیسی سال 98

پنج شنبه, 23 خرداد 1398 15:45 خوانده شده: 418 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +7 0 --
Alireza 1398/03/23 - 16:48
نه که نیست! از اون آدم های باسواد تو آموزش و پرورش پیدا نمیشه. همشون کیمیا شده اند. دیگه از اون آدم ها تو وزارت خانه نیست همون که هاشم خان خواستار در آخرین ویدیو اش می گوید. اگه بود که انگلیسی «ما تا آخر ایستاده ایم» را پشت کتاب های آمادگی دفاعی درست می نوشتند. دوست عزیز اگه فرصتی دست داد پشت جلد آمادگی دفاعی دبیرستان را یه نگاه کنید ببینید کتابی با تیراژ میلیونی توزیع می شود چگونه یک جمله ساده را با اشتباه گرامری و واژگان آن هم در پشت جلد درج کرده اند.
پاسخ + +5 0 --
Alireza 1398/03/23 - 16:51
همکار عزیز
فقط فراموش نکن کجا زندگی می کنی. تو خاورمیانه اون هم تو ایران ... در کشوری فقیر که و ایدئولوژیک و سیاست زده و .... فکر می کنی مثلا تو سيد یا سویس نشسته ای و ...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/03/23 - 22:28
بله برادر عزیز.ببینید از دکتر مشفقی که در زبانشناسی صاحبنظر بود و دکتر بیرجندی که در اموزش صاحبنظر بود و مسئولیت تدوین کتب را داشت به کجا رسیده ایم که بسته ارائه داده اند اما روش تدریسش را فارسی ارائه داده اند و از معلم در کلاس 35 نفری میخواهند که با لهجه غلیظ بریتش و امریکن تدریس کند و گروه اموزشی تدوین کرده اند که مسئول گروه اموزشی و رئیس مستقیمش هنوز اینقدر درک کار انجام شده همکارانش را ندارد و در جلسه رسمی به همکاران گروه اموزش یاش میگوید در این یکسال هیچ کاری نکرده اید!!!والله العظیم بنده خودم شاهد بودم که این مسئول بزرگوار گروههای اموزشی در طی ساعات 8 تا 9 و سی دقیقه بزرگترین اشتغالات فکری و مادیشان صرف صبحانه در تایم اداری در اداره و با دوستان بوده است و عملا در طی این یک و نیم ساعت دفتر کارشان هیچ کارمندی بخود ندیده است. این چیزها گفتن ندارد اما ادم عاقل ابروی کاریش را برای این چیزهای سخیف بخطر نمیاندازد.بگو مرد مومن خانه ات ساعت شش بلند شو صبحانه ات را بخور و بیا که یک نق نقوی وحشتناک و وحشت افرینی مثل این مفلوک دوران مجبور نشود حناقش را درمان کند و ناله بزند1
پاسخ + +8 0 --
دبیر م 1398/03/23 - 18:10
کلاغ میخواست راه رفتن کبک رو بیاموزه راه رفتن خودشم یادش رفت!!!
امان از بی تدبیری و سطحی نگری برخی علوم و فنون و...
پاسخ + +6 -2 --
هدا بنده 1398/03/23 - 19:28
منظور؟!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/03/23 - 22:03
روزگار قدیم که تازه اس ام اس باب شده بود خیلی ذوق زده بودیم.مثلا یکی از فانتزی هایمان این بود که ساعت 2 یا سه شب بدوستمان اس ام اس میفرستادیم و مینوشتیم غرض مزاحمت بود که الحمد لله حاصل شد و ان مرد رند هم زرنگتر از ما بود جواب میداد که تنظیمات موبایلم را دستکاری کرده وبودم و سخت منتظر ابلهی بودم که اس ام اسی بفرستد تا ببینم تنظیمات درست است یا نه! حالا ان مرد رند تو هستی که در یک ملام انچنان با ابهام و ایهام میپرسی منظور!؟
و ان ابله دوراز حانتان من هستم که شما را بمنظورتان که لابد خدتان هم نمیدانستید آگاه کردم. به این میگویند سیاست وین _وین یا برد برد بقول دولتمردانمان!
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1398/03/23 - 20:02
مرگ بر انگلیس
پاسخ + +5 -1 --
ناشناس 1398/03/24 - 12:40
زباندان ما ظریف را ببین به چه روزی افتاده! به نتاقض گویی افتاده ...
پاسخ + +4 -1 --
آرش 1398/03/24 - 17:51
متاسفانه در مقایسه با کشورهای عربی اطراف خودمان از لحاظ تسلط دانش آموزان و دانشجویان به زبان انگلیسی بسیار عقب هستیم. و مدرسه عملا قافیه را به کلاسهای موسسات باخته است. البته فقط بحث زبان انگلیسی نیست و اکثر درسها همین روال را دارند.
اصولا به جز مدارس خاص، مدارس دولتی صرفا محل نگهداری بچه ها شده تا از توی خیابان جمع شوند و اصولا هیچ آموزش و پرورشی به صورت منسجم اتفاق نمی افتد.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد مدت زمان تعطیلات تابستانی مدارس در ایران چیست؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور