صدای معلم

" اجرای طرح خرید خدمات آموزشی مغایر با اصل سوم قانون اساسی و مواد 25 و 28 قانون برنامه ششم توسعه می باشد چرا که واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی جهت خرید خدمات آموزشی ممنوع می باشد "

تاملی بر طرح خرید خدمات آموزشی و معلمانی که وضعیت شان بدتر از کارگران است !

حمید جعفرپور بغداد آباد/ نماینده فرهنگیان خرید خدمات آموزشی یزد

طرح خرید خدمات آموزشی و معلمان حمایتی و قراردادی به نظر می رسد مسئولان به جای هزینه کردن در آموزش و پرورش - با شعار صرفه جویی در امر آموزش و پرورش - درصدد خصوصی سازی و تبدیل مدارس کشور به بنگاه اقتصادی برای استفاده از بودجه دولتی و کسب منافع مالی از طریق ایجاد شرکت های پیمانکاری خرید خدمات آموزشی می باشند آن هم به چه قیمتی ؟!
 آموزش و پرورش رکن اصلی آموزش کشور و مهمترین شاخصه توسعه یافتگی یک کشور آموزش و پرورش پویا و کارآمد می باشد.توسعه و چشم انداز هر کشور در گرو تولید علم در آموزش و پرورش است.

مسئولان باید بدانند هزینه کردن در آموزش و پرورش سرمایه ای برای نسل آینده کشور است ؛ امروز آموزش و پرورش به جای انتخاب صراط مستقیم راهی در پیش گرفته که منجر به سقوط آموزش و پرورش می شود و سقوط آموزش و پرورش سقوط یک ملت است !

عدم توجه وزیر وقت آموزش و پرورش و نمایندگان مجلس از جمله کمیسیون آموزش و تحقیقات و کمیسیون بودجه به مطالبات معلمان آن هم پس از حداقل 5 سال تدریس تمام وقت و مستمر معلمان خرید خدمات آموزشی ظلمی بس عظیم و نابخشودنیست . امروز با ادامه طرح خرید خدمات آموزشی و همچنین با عدم تبدیل وضعیت معلمان این طرح نه تنها حق دانش آموزان را نادیده می گیرند بلکه با این کارشان باعث می شوند که حق و حقوق معلمان خرید خدمات آموزشی که طی این چند سال با کمترین حقوق و مزایا   و با بالاترین عملکرد و با از دست دادن فرصت های شغلی خود طی سالیان گذشته که با اعتماد به مسئولان صورت گرفت ضایع شود.

زمانی که ما معلمان مشغول به درس خواندن بودیم نگاهمان به معلمانمان بود که می گفتند :" دانش آموزان امروز آینده سازان فردا هستند"  ولی امروز ما معلمان خرید خدمات آموزشی مطلع شدیم چه آینده نابه سامانی داریم چرا که نه احترام و حقوقی داریم و امروز پس از سال ها صبوری و خدمت صادقانه درصدد قتل نفس و ترور شخصیت هستیم و امنیت شغلی نداریم.
در تبصره 13 بند 2 قانون بودجه مصوب سال 93 مجلس به وزارت آموزش و پرورش (دولت) اجازه داد به منظور پوشش تحصیلی دانش آموزان لازم التعلیم در مناطقی که ظرفیت کافی در مدارس دولتی وجود ندارد (یعنی مدرسه دولتی آنجا نیست و ساخته نشده ) با پرداخت سرانه دانش آموزشی از جانب دولت با اولویت مناطق روستایی کوچک و عشایری نسبت به خرید خدمات آموزشی از  پیمانکاران بخش خصوصی از طریق مدارس غیر دولتی اقدام کند.
وزارت آموزش و پرورش از همان ابتدا بر خلاف قانون مذکور طرح خرید خدمات آموزشی را جهت دریافت بیشتر سرانه دانش آموزی از جانب دولت در مناطق محروم پرجمعیت شهری و در مراکز استانها و در مدارس دولتی و با امکانات دولتی و با بودجه و سرانه پرداختی از خزانه دولت بر خلاف تبصره 13قانون بودجه اجرا کرد که در این طرح در کشور حدود 14000نفر با مدارک کارشناسی تا دکترا جذب آموزش و پرورش شدند که نحوه جذب بدین صورت بود که افرادی که سابقه تدریس داشتند به مانند سربازمعلمان و معلمان مدارس غیر انتفاعی با آموزش مجدد و گزینش آموزش و پرورش و گذراندن مهارت های بدوخدمت و ضمن خدمت معلمان و برگزاری یک آزمون داخلی جذب آموزش و پرورش شدند. که تا به امروز و بعد از گذشت حداقل 5سال تدریس تمام وقت و مستمر( مثل معلمان رسمی) هیچ اقدامی جهت بهبود وضعیت ویا  تبدیل وضعیت و حل مشکلات و مطالبات به حق این گروه از معلمان صورت نگرفته است.
در این طرح وزارت آموزش و پرورش کارفرما است و قرار داد معلم به صورت حجمی و قرارداد معین و بر اساس ساعت کاری کارگر با پیمانکاران آموزشی بسته شده است متأسفانه قرارداد های استثماری و بدتر از دوران برده داری!
« کارگران روز مزد آموزشی![ منظور یحتمل معلمان حمایتی است!] در ماه ۲۲ روز بیمه و حقوق دارند و در ایام تعطیلات هفته عید نوروز نیمی از خرداد و تعطیلات تابستان فاقد بیمه و حقوق می باشند که در طول ۹ ماه سال تحصیلی با عنایت وزیر آموزش و پرورش، نمایندگان مجلس و مدیران کل آموزش و پرورش استان ها تنها ۱۷۶ روز در سال بیمه و حقوق دارند(کمتر از شش ماه در سال)، این گروه از معلمان  علی رغم عملکرد درخشان و خدمت ایثارگرانه در عرصه آموزش در ماه دریافتی معادل دوسوم حقوق کارگر ساده خدماتی دارند. امروز آموزش و پرورش بنگاه اقتصادی  تعدادی شده است که با شعار های دهن پرکن اقتصاد مقاومتی د صدد کسب درآمد از اعتبارات دولتی هستند

همچنین دریافتی ماهانه این معلمان یک سوم معلمان رسمی است که نمود نقض آشکار دستورالعمل شماره 36 روابط کار و مقاوله نامه 100سازمان جهانی کار ilo هست چرا که در شرایط کار یکسان باید مزد و مزایای یکسان اعمال شود ؛ ساعت کار معلمان خرید خدمات آموزشی با معلمان رسمی یکسان ولی دریافتی حقوق آنها یک سوم معلمان رسمی و تنها  در سال 176 روز حقوق و بیمه دارند.
همچنین در این طرح ماده 32 قانون مدیریت خدمات کشوری زیر پا گذاشته شده است چرا که دولت بر طبق قانون مذکور حسب ضرورت و بدون تعهد استخدامی و برای حداکثر یکسال در بعضی از مشاغل که جنبه موقتی دارند برای تأمین نیروی انسانی می تواند
نیروی قرارداد معین بگیرد. متأسفانه وزارت آموزش و پرورش بر خلاف قانون مذکور با معلمان این طرح با حداقل 5سال سابقه تدریس تمام وقت و مستمرکه شغل آنها جز مشاغل اصلی و غیر موقت می باشد قرار داد معین منعقد کرده است.

طرح خرید خدمات آموزشی و معلمان حمایتی و قراردادی

حال چرا این مشکلات به وجود آمده:
متأسفانه معلمان خرید خدمات آموزشی(بسته حمایتی دولت) در مثلثی قرار گرفته اند که هیچ امیدی ندارند چرا که دولت به سمت خصوصی سازی رفته است.متأسفانه بعضا مجلس سلیقه ای و جناحی عمل می کند و برخی مسئولان در وزارت آموزش و پرورش با رانت افراد را به مجموعه اضافه می کنند.  مجلس. نیروهای نهضت که به صورت پاره وقت با آموزش و پرورش همکاری داشتند و نیروهای پیش دبستانی که سابقه تدریس در کلاس پایه درس ابتدایی را نداشته اند را به حق التدریسی  تبدیل وضعیت نموده (و اخیرا استخدام) ولی متأسفانه هیچ اقدامی برای تبدیل وضعیت  معلمان خرید خدمات آموزشی با حداقل 5سال تدریس تمام وقت و مستمرانجام نداده است.
 اجرای طرح خرید خدمات آموزشی توسط پیمانکاران آموزشی حداقل ۴۰ درصد سود برای مجموعه وزارت تا استان و مؤسسین مدارس طرح خرید خدمات و عوامل اجرا کننده دارد و هیچ کس حاضر نیست منافع مالی خود را از دست بدهد.

امروز آموزش و پرورش بنگاه اقتصادی  تعدادی شده است که با شعار های دهن پرکن اقتصاد مقاومتی د صدد کسب درآمد از اعتبارات دولتی هستند.

 اجرای طرح خرید خدمات آموزشی مغایر با اصل سوم قانون اساسی و مواد 25 و 28 قانون برنامه ششم توسعه می باشد چرا که واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی جهت خرید خدمات آموزشی ممنوع می باشد.
لازم به ذکر است که تا سال 1400 آموزش و پرورش با کمبود 300 هزار معلم مواجه هست . امیدواریم که با اصلاح مدیریت در رأس وزارت آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید و با اتکا به تدبیر دولت و امید به دست مسئولان دولت و همت نمایندگان مجلس و انعکاس و پیگیری  مطالبات از طریق رسانه های کشور مشکلات معلمان خرید خدمات حل و فصل شود.

روزنامه آفتاب یزد


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

طرح خرید خدمات آموزشی و معلمان حمایتی و قراردادی

جمعه, 24 خرداد 1398 11:56 خوانده شده: 6270 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/03/24 - 12:37
جناب آقایان لاشکی و محمدی و خانم اولادقباد این طرح را در وزارت جا انداختند..می خواستند راه فرار برای وزارت ایجاد کنند.
الان هم نیروهای بسته های حمایتی پنجاه رای از هشتاد رای لازم را برای دو فوریتی کردن طرحی که آقای صباغیان به مجلس ارائه کرده اند جمع کرده اند.
می خواهند استخدام شوند.
تمام کسانی که خرید خدمات را پیمانکاری قبول کردند از نیروهای خود ادارات هستند و در ادارات کل شلوغی خاصی برای تعیین وضعیت مدارسشان است.
هم فرزندان و اقوامشان در این زمره اند و هم موقعیت مدارسشان را باید تثبیت کنند.
پشتیبانی های ادارات کل شدیدا پشتوانه آن ها هستند.
در وزارت خانه هم به جد این کار دنبال می شود. آقای الهیار ترکمن که خود از موافقان این طرح و دنبال کنندگان است می تواند پاسخ دهد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/03/24 - 12:58
.... الهیار ترکمن
پاسخ + +7 0 --
اصغر زاده 1398/03/24 - 12:54
جناب جعفر پور
سلام
شما زحمت بکشید از خودتان مایه بگذارید.
با تخریب سایر نیروهایی که مشمول قانونند خودتان را زیر سوال نبرید.
در بیانات خود به صراحت عرض کردی که نفس کارتان مشکل دارد.
شما در مجموعه ای مشغول به کار شدید که از ریشه مشکل دارد.چرا زمانی که وارد این طرح شدید به فکر دانش آموزان نبودید؟
چرا ناگهان تا بوی استخدام به مشامتان خورد سر از خاک بیرون آوردید؟
شما که ادعا می کنید خرید خدمات مدرسه فروشی ست و شما هم بردگان آنید، چطور نفستان راضی می شود که وقتی کلا غیرقانونی وارد کلاس هلی درس شدید، غیرقانونی هم جذب شوید. شما پذیرفتید که نیروی این پیمانکارانید که قراردادهایشان را هم امضا کردید ، الان چرا برای بالا رفتن نیروهایی که سالها ودتر از شما با وجود قانون تلاش کردند را پله پیشرفتتان می کنید؟
علی الظاهر معلمید ولی باطن کار شما سودجویی و طمع است.
پاسخ + +4 0 --
سجاد 1398/03/24 - 13:09
شما همانطور که با رانت گرفتن وارد خرید خدمات شدید انگار خیالتان هم راحت است که راحت هم تشریف ببرید رسمی بشوید.
نه چک زدین نه چانه عروس آمد به خانه
آفرین به شما که پنج سال است با زحمت و تلاااااش وارد آموزش و پرورش شدید.
این قوانین اداره کار و تبصره ها را هم مطالعه کردید یا برایتان در ادارات کل گفتند که دست پر بیایید وسط.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/03/24 - 14:04
با سلام
تنها در یک شهرستان استان یزد از مجموع 59پرونده تبدیل وضعیت نیروهای نهضت و پیش دبستانی 26پرونده ساختگی بود.که با ورود سازمان بازرسی استان یزد.مشخص شد افراد بعضا با رانت تبدیل وضعیت شدند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/03/24 - 14:58
پرونده سازی در همه جا هست.نیروهای نهضت سوادآموزی آمارشان در سامانه مشخص است. نیاز به پرونده سازی ندارند.
نیروهای پیش دبستانی ورودشان با گواهی مدیر قابل حل هست .پس راحت تر می توانند پرونده سازی کنند.
نسروهای خرید خدماتم که فرزندان و اقوام فرهنگیانند دیگه اینا بدون پارتی باشند که اداره کل ها خودشان را می کشند.
پاسخ + +1 -2 --
ناشناس 1398/03/24 - 13:51
سلام چه طور میگید نیروهای نهضت حق التدریسی شدند سه ساله دارند با این حرفا ما رو سرگرم می‌کنند تنها نیرویی که تو مجلس در حقش ظلم شده نیروهای نهضت هستند تکلیف ما روشن نشده سه سال پیش باید تبصره ما رو اجرا می‌کردند یعنی سال 95ولی فعلا تکلیف ما روشن نشده
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1398/03/24 - 14:11
نیروهای نهضت حق التدریسی نشدند برا نیروها نهضت شرط ازمون گداشتندهنوز هم تکلیفشان مشخص نشده
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/03/24 - 14:45
از سال 87تا91 بخشی از نیروهای نهضت تبدیل وضعیت و استخدام شدند. بخشی هم تا به امروز استخدام نشدند
پاسخ + 0 0 --
سجاد 1398/03/24 - 14:59
مدرک و سندی دال بر جذب یک نهضتی ارائه دهید.خود نهضتی ها دنبال می کنتد.
شما فقط حرفتان را مستند بگویید
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1398/03/24 - 14:16
تکلیف نیروهای نهضت هنوز مشخص نشده
پاسخ + +5 0 --
آنتی توهّم 1398/03/24 - 17:19
توهّمی بر طرح خرید خدمات آموزشی و معلمانی که وضعیت شان بهتر از بیکاران و یا خودفروشان است
پاسخ + 0 -4 --
مشمول قانون 1398/03/24 - 20:15
من سالهای90،91،92،93،94،95،96،97وتاهمین الان کل ماههاروکلاس نهضت داشتم حتی تابستانها،اونوقت چراباید شماباما برابرباشید،اونم هنوز معلوم نیست تعیین تکلیفمون کی انجام میگیره چراازخودتون حرف درمیارید،باوجود این همه سابقه باید آزمون اولیه بعد اون دوره ی یکساله دوباره آزمون پایان دوره رو شرکت کنیم،ماکه شمانیستیم یهویی بدون اینکه کسی مطلع شه رفتید سرکلاس حاضروآماده حالاکاری با دورافتادگیشم ندارم چون ماهم پرت ترین مناطق رو رفتیم وبا زحمت خودمون کلاسهامون رو جمع آوری وبرگزار کردیم. لطفاخودتون راقاطی قانون ازهفت خان گذشته نکنید فعلا نوبت ماست.
پاسخ + 0 -2 --
مرضیه 1398/03/24 - 20:22
باسلام کاش ازهمه نهضتی ها چه ازوردی 90 چه 97 با ازمون تکلیف مشخص کنید هرکس نمره کسب کند فقط 90و91 مگر این سالها مقدس هستند بنده 94 تا کنون فعالیت دارم
پاسخ + +1 -4 --
مرضیه 1398/03/24 - 20:25
با سلام کاش کسی که مدرک دکتری دارد بیکاره ونویسنده ومقاله داره سال حذف کنید حداقل لیاقت دارد معلم شود چون علاقه به معلمی دارد ما ودوستم مدرک دکتری داریم 93 تا کنون فعالیت داریم ولی شامل نمیشه کاش به مدرک تحصیلی وکتاب ومقاله هم امتیازی میداند حداقل برای حق تدریس باسپاس
پاسخ + +2 -4 --
کاظمی 1398/03/25 - 22:33
معلم رسمی لااقل ۱۰ سال در کوره دهات ها کار کرده ولی این خرید خدمتی ها از راه امده اند داخل شهر های بزرگ
پاسخ + 0 0 --
معلم 1398/11/01 - 20:52
اقا یا خانم کاظمی.
سلام. شما حرص چی رو میخوری!!! نترس از نون شما کم نمیشه, ما هم سختی های خودمون داریم... الان تو روستاها همه جا معلم رسمی و سرباز معلم هست و گرنه همه ما اول متقاضی روستا بودیم... اما نمیدن. از چیزی که خبر ندارید صحبت نکنید.
این خیلی درد داره که ساعات کاری و تعطیلاتت ثقیقا مثل نیروهای رسمی باشه اما حقوقت نصف و بیمه نصف ماه. اگر دال بر حق و حقوقه حلال و حرام چه رسمی و چه عیر رسمی همه باید مثل هم باشند
انسان هم ارزوست...
پاسخ + +2 -2 --
ناشناس 1398/04/27 - 03:41
سلام. با آقای جعفر پور موافقم. بلاخره این نیروها هم کم زحمت نکشیدن لطفا کمی انصاف هم داشته باشید مشکل از ریشه اس. که هر قشر از آموزش رو بلاتکلیف رها کرده. وگرنه این نیروهای خرید خدماتی تمامی مراحل استخدام رو طی کردن. مگه از نون شما کم میشه.!!!اینقدر حرص و جوش می‌زنید شما نهضتی ها و پیش دبستاني هاو... همه ی ما ایرانی هستیم. شما سهمتون جداست. حرص نزنید لطفا
پاسخ + +5 -1 --
ناشناس 1398/04/27 - 03:44
محله ما یک رفتگر دارد، صبح که با ماشین از درب خانه خارج می شوم سلامی گرم می کند و من هم از ماشین پیاده می شوم و دستی محترمانه به او می دهم، حال و احوال را می پرسد و مشغول کارش می شود !

همسایه طبقه زیرین ما نیز دکتر جراح است، گاهی اوقات که درون آسانسور می بینمش سلامی می کنم و او فقط سرش را تکان می دهد و درب آسانسور باز نشده برای بیرون رفتن خیز می کند .

به شخصه اگر روزی برای زنده ماندن نیازمند این دکتر شوم، جارو زدن سنگ قبرم به دست آن رفتگر، بشدت لذت بخش تر از طبابت آن دکتر برای ادامه حیاتم است...
تحصیلات مطلقا هیچ ربطی به شعور افراد ندارد ...!
لطفا حرص نزنید. قرار نیست از نون شما کم بشه!!!
پاسخ + +2 0 --
معلم قدیمی 1398/06/09 - 22:51
با سلام، ای کاش آموزش وپرورش برای جذب معلم برای پرورش نسل آینده مانند قدیما از طریق دانشسرای مقدماتی از بین نخبگان با همان گزینش ها اقدام میکرد تا شاهد چنین روزی نبودیم.
پاسخ + +1 0 --
رنجبر 1398/08/02 - 17:04
سلام نمیدونم رو چه اساسی چن نفرو گفتن حق و التدریس و رسمی میکنن و ما رو گفتن خرید خدمات و بلاتکلیفیم در هر صورت ن مدارک تحصیلی بالاتر و معتبر تری داشتند ن سابقه ی بیشتری نمیدونم چه خبره ولی اینم میدونم ک اینده و همه چیمونو ول کردیم اومدیم تو مدرسه و با عشق و ترس درس میدیم عشق به معلمی ترس از اینده و هیچ تضمین شغلی و هیچی در این زمان از این بدتر نیس ک ندونی کاری ک میکنی اینده داره یا ن تابستون چکار کنی درستو ک ول کردی چی و ... هزار تا دغدغه ی دیگه
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1398/08/09 - 22:24
معلمان خریدخدمات واقعن تاچهارشنبه سرکلاس مثل معلمان رسمی زحمت میکشن استخدام حقشون هست خدایی
پاسخ + +4 0 --
ثنا 1398/08/10 - 01:20
خرید خدمات خیلی مظلومن
پاسخ + +3 0 --
طاها 1398/08/11 - 19:04
معلمان خرید خدمات خیلی مظلومندبیمه ندارند وهمه روزا را میرند سر کار تابستونم حقوق ندارد عیدم ندارد خواهشا کاری کنید معلم جامعه اینجوری........ حق نیست
پاسخ + +1 0 --
اله دو 1398/10/23 - 14:01
س من معلم مدارس حمایتی هستم وضعیتم اصلا مشخص نیست همه لحظاتم استرس و نگرانی از اینک چی بشه آخرش. اصلاً هیچی از وضعیتم نمیفهمم.تواگ کسی اطلاعاتی از وضعیت معلمان این مدارس داره خواهش میکنم ب ماهم بگین بلاتکلیفی مون کمتر شه
پاسخ + +1 0 --
مربی و معلم 1398/11/01 - 18:05
با سلام.
جوری میگید معلمان طرح خدمات بدن هیچی و خیلی راحت وارد مدارس شدند که انگار شماها هفت خان خان رستم رد کردید... بنده معلم مدارس خرید خدمات هستم. از سال ۹۱ تا سال ۹۵مربی پیش,دبستانی بودم و مراحل گزینش و مشاوره...گذراندم. بعد از کلی دوندگی و مصاحبه و مورد تایید شدن تدریس توانستم معلم شوم. ما معلمان غیر رسمی کم تلاش نکردیم که شمایی که حرص و جوش رسمی شدن ما رو میخوری فکر میکنی همینجوری وارد مدارس شدیم فقط شما ها سختی کشیدین. والاه ان زمان که جنگ بود بعد از انقلاب خیلی راحت تمام ارگان ها نیرو میگرفتند ملاک سیکل و دیپلم بود, حالا همین شما ها ترس از رسمی شدن نسل ما معلمان را دارید!!! ما هم کم زحمت نمیکشیم نیازی نداریم همچون ادم های کوتاه فکری,چون شما شاهد تلاش ها و زحمات ما باشیدخدا در جریان زحمات و تلاش ما هست.
پاسخ + 0 0 --
مربی و معلم 1398/11/01 - 18:08
. والاه ان زمان که جنگ بود بعد از انقلاب خیلی راحت تمام ارگان ها نیرو میگرفتند ملاک سیکل و دیپلم بود, حالا همین شما ها ترس از رسمی شدن نسل ما معلمان را دارید!!! ما هم کم زحمت نمیکشیم نیازی نداریم همچون ادم های کوتاه فکری,چون شما شاهد تلاش ها و زحمات ما باشیدخدا در جریان زحمات و تلاش ما هست.
این خیلی بی انصافیست که از شنبه تا چهارشنبه مثل معلمان رسمی کار کنی و در همه طرح های اداره شرکت کنی اما بیمه و حقوق مطابق با کارت نباشه. اگر دم از مسلمانی حلال و حرام میزنید که نیروهای رسمی و ازاد هر دو گروه به یک اندازه کار و تلاش,میکنند اما حقوق نابرابری دارند. خدا جای حق هست...
پاسخ + 0 0 --
... 1398/12/29 - 02:02
سلام،منم دردی از دردهای یک معلم خرید خدمات(بسته حمایتی آموزش وپرورش)را باز گو میکنم،از خطه بلوچستان شهرستان سراوان شهر گشت آبادی بنام کلک گیلی وجود دارد که یک معلم رسمی را هم اگر تیغ بر گردن بگذارند تا صد سال هم که شده پا به اون منطقه نمی گذارد اما یک معلم خرید خدمت با جان ودل همچنین سختیها و مشقت هایی را قبول میکند و حاضر است تمام هفته را از خانواده دور باشد ودر آن منطقه بیتوته باشد تا از آن منطقه از همه نظر محدود با دانش آموزانی با علاقه به درس و کتاب و مدرسه روز و شب خود را سپری کند منطقه ای صعب العبور نه با ماشین و ن با موتور بلکه با پای پیاده در گرمای سوزان بلوچستان اما با شوق راه خود را ادامه میدهد تا شاید که نه حتماً اشخاصی از این منطقه به سطح فکری بالایی برسند و افرادی چند را از کور به بینا تبدیل وضعیت بدهند ،این منطقه به قدری دور و صعب العبور است که حتی مسئولان هم حاضر به سر کشی به معلم نیستند ✏
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/02/07 - 02:48
سلام شمایی که خودتونو معلم رسمی میدونین و رسما سر کلاس میرین هیچ چیزی بدتر از بلاتکلیفی نیس برای جوون مگه معلم رسمی خیلی در رفاهه با این همه خرج و مخارج که این همه حرص میخورین که ما رسمی نشیم واقعا درکتون نمیکنم توی یه روستا درس میدم ییشتر از معلم رسمی کار میکنم الان انلاین تدریس میکنم اونقدر پیگیرم که اولیا میگن چون دولت شارژ گوشیتونو میده شما خیلی فعالین در حالی که من چن ماهه حقوق نگرفتم دغدغه ی تموم شدن بسته اینترنتم رو دارم ای وای از دست شما که اینقدر بی رحمین بایدم با این حسادت ها و تبعیض قایل شدن ها این بلاهای اسمونی زیاد تر شه تا خودمونو عوض نکنیم دنیا همینه که همینه
پاسخ + 0 0 --
صالحی 1399/03/07 - 19:38
ما ایرانی ها در یک کشور ثروتمند زندگی میکنیم که حق همه ی ماست در رفاه باشیم.
مهم ترین رکن هر کشور آموزش اون کشوره.
معلم ها چه رسمی چه غیر رسمی باید در رفاه باشند تا آموزش کشور قدرتمند باشند.
نیروهای آزاد با سابقه ای هستند که دارند با عشق زحمت می کشند.
امیدارم روزی برسه که تمامی افراد شایسته به حقشون برسند.
لطفا در حق هم بخیل نباشید...قرار نیست حق شما رو به نیروهای خرید خدمات بدهند ..... برای هم دیگه دعا کنید ..... آموزش پرورش خیلی نیرو لازم داره که با مصاحبه باید از بین نیرو های سابقه دار شایسته سالاری کنه .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور