صدای معلم

" وزیر آموزش و پرورش برای ایجاد تغییر و برآورده نمودن بخشی از انتظارات فرهنگیان، نیازمند توانمندی های خاص فردی و اجتماعی و سیاسی است "

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ؛ گزینه ای خارج از " حلقه بسته مدیران " ؟!

غفار جلالى/ کنشگر صنفی فارس

حقله بسته مدیران در آموزش و پرورش و وضعیت سرپرست  بدون شک آموزش و پرورش گسترده ترین نهادی است که جمع کثیری از اعضای جامعه را به طور مستقیم و غیر مستقیم تحت پوشش دارد.این نهاد بزرگ و گسترده از صدارت اولین وزیر پس از انقلاب تاکنون دستخوش تغییرات کوچک و بزرگ فراوانی بوده است.تغییراتی که حتی کوچکترین آنها در روند زندگی اجتماعی و حتی شخصی افراد جامعه تاثیر گذار بوده است.
این گستردگی و این میزان از تاثیر ،باعث شده است تا تغییرات این وزارتخانه توسط گروه زیادی از جامعه نیز پی گیری و رصد شود.تغییراتی که گاه باعث ناامیدی و گاهی نیز موجی از شادمانی و امید را در دل مخاطبین و به ویژه جامعه فرهنگی ایجاد می نماید.
دیر زمانی بود انتخاب وزیر آموزش و پرورش در درون یک حلقه بسته اتفاق می افتاد و این حلقه آنقدر تنگ بود که با جابه جاشدن وزیر، هیچ کس انتظار اتفاق جدیدی را نداشت چرا که در بهترین وضعیت، وزیر بعدی ادامه دهنده راه و منش وزیر قبلی بود و هیچ اتفاق مثبتی برای جامعه فرهنگی متصور نبود.
وزیر آموزش و پرورش برای ایجاد تغییر و برآورده نمودن بخشی از انتظارات فرهنگیان، نیازمند توانمندی های خاص فردی و اجتماعی و سیاسی است .
وزیرآموزش و پرورش در بحث توانمندی های شخصی و شخصیتی می بایست از چنان کاریزمایی برخوردار باشد که سخن او در مجموعه دولت و در بین جامعه فرهنگی شنیده و پذیرش شود .از لحاظ سیاسی نیز باید از چنان وزانتی برخوردار باشد که از قدرت چانه زنی بالایی برای به کرسی نشاندن حرف خود برخوردار باشد.ضمن تقدیر از تلاشهای وزرای محترم قبلی ،در شرایط کنونی و با انتخاب دکتر سید جواد حسینی به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش موجی از امید در دل فرهنگیان ایجاد شده است.

حقله بسته مدیران در آموزش و پرورش و وضعیت سرپرست

رزومه و سوابق ایشان نشان می دهد فردی توانمند و با پشتوانه اجرایی و سیاسی قابل قبول و قوی می باشد .
پس از سالها ، اینک فردی به کرسی وزارت نزدیک شده که از حلقه بسته مدیریتی سالهای گذشته بیرون بوده است.

لذا انتظار می رود برنامه های مورد نظر او نیز بتواند همسو با  انتظارات جامعه بزرگ فرهنگی کشور باشد و باعث رضایتمندی بیشتر این قشر نجیب و فرهنگی گردد.
معرفی ایشان را به سرپرستی وزارت آموزش و پرورش اقدامی ارزشمند تلقی می کنیم و امیدواریم شرایط به گونه ای رقم بخورد که مجالی برای دکتر سید جواد حسینی در راس وزارتخانه ایجاد شود تا بتواند با تزریق ایده های نو و کاربردی بار دیگر اعتماد و امید را به فرهنگیان عزیز باز گرداند.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

حقله بسته مدیران در آموزش و پرورش و وضعیت سرپرست

یکشنبه, 26 خرداد 1398 08:11 خوانده شده: 358 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
احمدی ناحیه یک. 1398/03/26 - 10:10
درود بر شما.
پاسخ + +2 0 --
تبر زدی 1398/03/26 - 12:32
حقیقت اما این است که آموزش پ و فرهنگیان از حلقه بسته مدیران در آورده شدند تا به اعماق سیاه چاله و طور امنیتی ... هدایت و گرفتار شوند. متاسفانه باز هم - همانند این 40 سالیکه گذشت - دیر به این حرف من خواید رسید. ما به یک فرد متخصص در حوزه تعلیم و تربیت نیاز داریم نه به یه فرد نظامی و امنیتی با شیوه های مدیریتی غیر متعارف.
پاسخ + +2 0 --
حمید 1398/03/26 - 12:46
امیدوار نباشید . خبری نمی شود .
پاسخ + +1 0 --
دبیر مهربان 1398/03/26 - 12:56
انشاا...همینطور باشه و مصداق در ناامیدی...پایان شب سیاه سپید باشد
پاسخ + +2 0 --
شهاب 1398/03/26 - 13:34
بهتر بود چند نمونه از خدمات ایشان رادرسنوات قبل به آ.پ مطرح می کردید
وزیرشدن حسینی بازگشت به تاریکی است
پاسخ + +2 0 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/03/26 - 14:17
خارج از حلقه بسته مدیران؟! جواد حسینی خودش سه سال قبل مدیر کل مشهد بود. من خودم 17 همین و علمی ترین کتاب تخصصی ام را در آن زمان در دفترش به ایشان معرفی و حتی دو جلد از آنرا به ایشان هدیه دادم و از ایشان خواستم اجازه دهد در قالب کارگاه و ورک شاپ و سمینار این کتابم را که به معرفی دو تیوری آموزشی سیاسی و روش تدریس منحصر بفردم می پرداخت و از رساله دکترایم استخراج شده بود و در جشنواره رشد کتاب تهران جزو سه کتاب برتر شناخته شد و توسط وزارت آموزش و پرورش به تمام معلمان و دانشجو معلمان توصیه شد را به همکاران مشهدی معرفی کنم اما ایشاه اجازه نداد چون از نظر من از اساس با علم و عالم مخالف است. توصیه نامه وزارت آموزش و پ درباره کتابم در وب سایت من: www.drelt.ir
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/03/26 - 15:04
اقای حسینی از اجرای سنذدتحول گفته ،باید دید چه تفسیری از سند دارد و چه برنامه ای طبق سند اماده کرده است چقدر بودجه و زمان برای اجرای برنامه اش میخواهد .صرف خارج بودن از دایره بسته مدیریتی مهم نیست

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما درباره حذف زبان انگلیسی از برنامه درسی مدارس و تفویض آن به موسسات خصوصی با مسئولیت خود والدین چیست ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور