صدای معلم

" انتظار می رفت با شفافیت و صراحت رخداد رسانه ای شده و با ارتباط شخص جنابعالی با رسانه ها و عوامل ذی نفع به شدت با این پدیده ی نامبارک برای همیشه برخورد گردد"

دو درخواست راهبردی از سرپرست وزارت آموزش و پرورش

رضا مرادی / فعال فرهنگی

درخواست و انتظارات از سرپرست وزارت آموزش و پرورش

ضمن آرزوی توفیق و معرفی و کسب رای اعتماد برای شما از جانب مجلس محترم ، توجه جنابعالی را به دو نکته اساسی و راهبردی جلب می نمایم :

1- دارا بودن روحیه ی تحدی طلبی، تهاجمی، شفافیت و جدیت در پرداختن به اصلاحات ، تغییرات و تحولات ساختاری در آموزش و پرورش کشور  و کاربست توام با عقلانیت ، تدبیر و حمیت لازم در کاستن از فربهی نظام اداری و مقابله با دیوانسالاری حاکم بر آموزش و پرورش .

لختی است بر اثر سیاست نابخردانه عده ای بر تجزیه و منفک نمودن مدارس از پیکره ی نظام تعلیم و تربیت کشور شاهد دست اندازی به آموزشگاه ها و مدارس کشورمان می باشیم که از آن جمله می توان به کنش و حرکت ضد انقلابی ، مغایر با مصالح و منافع کشور و مغایر با پیام شهیدان همیشه سرافراز میهن عزیز اسلامی اشاره نمود که از جانب بنیاد شهید روی داده است که درصدد مصادره و استیلا برپاره ای از مدارس بوده و بر این روش ناصواب ابرام می نماید ، با کمال تاسف شاهد سکوت وزارتخانه و عوامل ذی ربط بوده و کنش قابل قبولی را مشاهده نکرده ایم  ؛ انتظار می رفت با شفافیت و صراحت رخداد رسانه ای شده و با ارتباط شخص جنابعالی با رسانه ها و عوامل ذی نفع به شدت با این پدیده ی نامبارک برای همیشه برخورد گردد. چنانچه چنین روحیه چالشی و درگیرانه ای نداشته باشید قهرا در انجام وظایف انقلابی و تاریخی کارآمد و اثربخش نخواهید بود و روحیه و منش محافظه کارانه امور را سامان نخواهد بخشید.

در مبارزه و تحدی علیه نظام اداری و حذف صدها پست منفعل و ناکارآمد و گسیل کارشناسان آن به مدارس درنگ ننمایید ، ادارات کل را در کلان شهرها تعطیل و مناطق آموزشی را به حداقل برسانید.

با جدیت مدرسه محوری را محقق نمایید . بخشنامه های غیر ضرور را حذف و مدیران را مبسوط الید تا به معنی واقعی به رهبری و مدیریت آموزشی بپردازند. در این راستا به موارد عدیده ای می توان ورود نمود که به اردوی دانش آموزی اشاره می نمایم .

مدیر و عوامل اجرایی با توجه به دستورالعمل مربوط اقدام نموده و مسوول و پاسخگو می باشند ، چه ضرورتی دارد طیف وگستره ای از دست اندر کاران از صدر تا ذیل – وزارتخانه، اداره کل و منطقه آموزشی – در این امر دخالت وبه آن مبادرت ورزند که اگر چنین شد عوامل بسیاری صرفه جویی شده و از نیروی انسانی و هزینه های مربوطه ، بهینه در موقعیت ها و مواضع مناسب می توان بهره مند گردید.

باید با نگاه و انداختن طرحی جدید به صورتی سلبی به موارد و ماموریت های تامل آمیز پرداخت و تجدید نظر جدی در آنها به عمل درآورد که از جمله می توان به پروژه ی مهر ، شورای عالی ، سواد آموزی ،مدارس خاج از کشور ،سازمان نوسازس و توسعه و تحهیز مدارس ، معاونت ها و موارد عدیده ای اشاره نمود که ظرفیت و قابلیت خلع ید را داشته و می توان به گونه ای اساسی با آنان سیاست نمود که در صورت تمایل چگونگی و انجام آن قابل بیان و توضیح می باشد. 

درخواست و انتظارات از سرپرست وزارت آموزش و پرورش

2- دیپلماسی فعال و تبدیل موضوع پرورش و آموزش به مسئله ی اصلی کشور. امروز علی رغم گفته ها آموزش و پرورش مسئله و موضوع اصلی کشور برای تصمیم سازان و تصمیم گیران نیست .رابطه ی سایر نهادها ، وزارتخانه ها و سازمان ها با آموزش وپرورش مشخص نیست و وظیفه و سهم آنان در قبال آموزش و پرورش مشخص و تبیین نشده است . باید تصمیم سازان قبل از تنظیم بودجه ی دفاعی به تنظیم بودجه ی پروش و آموزش بپردازند .قوانین مربوط اصلاح و شرکت های خودرو ساز و شهرداری ها در این راستا به وظایف شهروندی و ملی خود عمل نمایند.

جنابعالی با به کارگیری نیروهای توانمند درون آموزش و پرورش کشور و بهره مندی از امکانات خارج و درون جامعه آموزش و پرورش را به عنوان رویکرد مقدمی و اصلی در کشور مطرح نموده و با عزمی راسخ آن را به گفتمان ملی تبدیل نمایید .

ارتباط با مردم و تعامل مناسب و اثربخش با آنان در اخذ راهکار و حل مشکلات آموزش و پرورش بسیار چاره ساز و راهبردی است. تامین منابع لازم برای رفع معضلات معیشتی معلمان معزز و اختصاص بودجه ی لازم امری بسیار سهل می باشد اگر اراده و برنامه ای در این زمینه وجود داشته باشد . در این راستا می توان به عواملی از جمله استفاده از منابع صندوق ذخیره ارزی جهت رفع کسری مزمن بودجه آموزش و پرورش و رتبه بندی همه ی کارکنان – اختصاص 15درصد از سهم درآمد ناخالص ملی – حذف بودجه پاره ای از سازمان ها و نهادهایی که به کنش فرهنگی می پردازند و واریز آن به آموزش و پرورش مثل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران – اخذ 5 درصد از مالیات گرفته شده از مودیان مالیاتی – تعدیل پرداخت ها در سایر سازمان ها و وزارتخانه ها و واریز آن به حساب آموزش و پرورش – تحقق جدی درآمدهای شهرداری ها و شرکت های خودرو سازی به آموزش و پرورش به میزان  7 درصد و سایر اقداماتی که در این مجمل نمی گنجد. 

البته مطالب و نکات متعددی قابل طرح و بحث می باشد که امیدوارم فرصتی فراهم گردد که جهت ایجاد اصلاح گری و تغییرات مطلوب حضورگرم وسبزتان مطرح گردد. 

موفق باشید .                         


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

درخواست و انتظارات از سرپرست وزارت آموزش و پرورش

جمعه, 21 تیر 1398 10:25 خوانده شده: 883 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 -1 --
حمید 1398/04/22 - 14:47
امید بی خود نده ، اینها از بالا تا پایین ....
پاسخ + +3 -1 --
افقانی اسل 1398/04/22 - 14:52
OK
پاسخ + +2 -1 --
.... 1398/04/22 - 14:55
وزیر آموز و پ باید متخصص و شجاع باشد که
پاسخ + 0 0 --
... 1398/04/22 - 15:25
بسیار عالی.
پاسخ + +4 -5 --
ناشناس 1398/04/23 - 12:42
ایشون چون از ریاست برکنار شدند دارند ناله میکنند وگرنه درطول مدت کوتاهی که برمسند ریاست بود خیلی ارام و سربه زیرو گوش به فرمان و غیرمنتقد بودند
پاسخ + +2 -5 --
فرهنگی 1398/04/23 - 23:18
این بنده خدا هم دوباره به دنبال میز مدیریتشه،وگرنه هیچ دغدغه ای برا آموزش و پرورش نداره،زمانی که از دور خارجش می کنن ،میشه منتقد و دلسوز آموزش و پرورش،وقتی یه میزی بهش می دن ساکت و خاموش میشه!!!!!
پاسخ + +2 -4 --
همکارتان 1398/04/25 - 07:40
آقای مرادی ! به جای نعل وارونه بستن و بیان این حرف های تکراری و این نسخه پیچی های بی سر و ته و کلیشه ای . لطفا به عملکرد نا روا و نا درست خود در مدرسه امام صادق منطقه 9 تهران و دلیل عزل از این سمت !!!! و سپس اشغال نابجا و پر حاشیه شما در پست چند روزه معاونت در منطقه دو و آبرو ریزی در این سمت !! و دست آخر افتضاح مدیریتی در ریاست کوتاه مدت در منطقه هیجده که بنا برسفارشات و لابی های کمیجانی دبیر کل مجمع فرهنگیان اصلاح طلب (بخوانید فرصت طلب) بر آن تکیه زده بودید و البته عزل زود هنگام خود ،کمی اندیشه کنید و از خداوند توبه پذیر طلب بخشش کنید و از معلمان طلب حلالیت نمایید و بیش از این با حرف های بی ربط مخاطبان صدای معلم را آزار ندهید .
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1398/05/01 - 23:58
همكاران و دوستان عزيز چرا انقدر بي انصاف هستيد ، آقاي مرادي خودش از منطقه ١٨ رفت ، ايشون مرد عمل بود نامرد نبود ، ميز خدمتش ميز خدمت بود نه ريا .مردترين و با شرافت ترين مديري كه تو عمرم ديدم ايشون بوده از خدا ميخوام روزي كه مدير شدم مثل آقاي مرادي باشم .چرا انصاف نداريد اينجوري ايشون رو قضاوت ميكنيد خدا شاهد تمام اعمال ماست .دچار مشكل بودم بچه مريض ، شوهري تو مرزه براي دفاع از ناموس شما .ايشون من نه دختر خالش بودم نه شناختي داشت رو من .كمك كرد .به خيلي ها خدمت كرد .تو رو خدا اين جوري از آقاي مرادي حرف نزنيد ايشون مومن واقعي بود نميدونم الان كجاس و كدوم منطقه هستش ولي هر جا هست فاطمه زهرا نگهدارش باشه انقدر كه اين مرد بزرگ بود اجرش با سيد الشهدا
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1398/05/01 - 23:58
همكاران و دوستان عزيز چرا انقدر بي انصاف هستيد ، آقاي مرادي خودش از منطقه ١٨ رفت ، ايشون مرد عمل بود نامرد نبود ، ميز خدمتش ميز خدمت بود نه ريا .مردترين و با شرافت ترين مديري كه تو عمرم ديدم ايشون بوده از خدا ميخوام روزي كه مدير شدم مثل آقاي مرادي باشم .چرا انصاف نداريد اينجوري ايشون رو قضاوت ميكنيد خدا شاهد تمام اعمال ماست .دچار مشكل بودم بچه مريض ، شوهري تو مرزه براي دفاع از ناموس شما .ايشون من نه دختر خالش بودم نه شناختي داشت رو من .كمك كرد .به خيلي ها خدمت كرد .تو رو خدا اين جوري از آقاي مرادي حرف نزنيد ايشون مومن واقعي بود نميدونم الان كجاس و كدوم منطقه هستش ولي هر جا هست فاطمه زهرا نگهدارش باشه انقدر كه اين مرد بزرگ بود اجرش با سيد الشهدا
پاسخ + +2 0 --
همکارفرهنگی 1398/05/02 - 20:25
سلام همکاران گرامی
چقدرزودقضاوت میکنید
ایشان خودشون برای اینکه تصمیم دارند کاندیدنماینده مجلس شوندازپست مدیرمنطقه۱۸استعفادادند
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/05/07 - 22:09
با عرض سلام و احترام خدمت همکاران عزیز
بی انصافی هست در مورد انسانها قضاوت کرد جناب آقای مرادی خودشون از پست مدیریت منطقه ۱۸ استعفا دادن در این مدت کوتاا خیلی کارهای درست و عا لانه انجام دادند وانسانی شریف و محترم هستند ان شاء الله هرجا هستن موفق و سربلند باشند و در این راهی که قدم بر داشتن موفق و پیروز باشند بهترین ها رو برای ایشان آرزومندیم دعای ما بدرقه راهتون
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/05/07 - 22:18
با عرض سلام و احترام خدمت همکاران
کار درستی نیست در مورد آدمها قضاوت کرد جناب آقای مرادی خودشون از سمت مدیریت منطقه ۱۸ استعفا دادن که صد افسوس که نتوانستیم در معیت و همراهی ایشان باشیم در مدت کوتاه ایشان با تمام وجود در خدمت اولیا و همکاران بودن معمولا کسانی از نظر فکرو کار با انسان های در خدمت مردم هستن مانند مردم عادی برخورد می کنند این شیوه برخورد را نمی پسندن و شروع به قضاوت آدمها میکنند ان شاء الله که هرجا هستن موفق و پیروز باشند و بهترین رو برای جناب آقای مرادی بسیار شریف و محترم هستن آرزو مندیم ان شاء الله در راهی که قدم برداشتن موفق و پیروز باشند الهی آمین
پاسخ + +1 0 --
اعظم معرف 1398/05/12 - 18:25
آقای مرادی را خیلی کوتاه شناختم.من ۱۲سال در منطقه ی دو منتقل شده ام به جرات میتوانم ایشان از قلیل افرادی در این منطقه بود که با اخلاص وبدون چشمداشتی خدمت میکرد ودعای خیر من وخیلی از دوستان بدنبالشان بود.پیروز و موفق باشند.
پاسخ + +1 0 --
یک دوست 1398/05/15 - 18:30
باید برای چنین جامعه ای که قدر نیروهای پاک و خدومی مثل مرادی را ننیداند تاسف خود.
مردمی بودن آقای مرادی بر کسی پوشیده نیست. به قطع خداوند اجر ایشان را در سرای باقی منظور خواهد کرد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/25 - 21:35
بافرمایشات جناب آقای مرادی موافقم وآرزوی بهترینها برای آموزش وپرورش دارم.
پاسخ + 0 0 --
مرادی پور 1398/06/06 - 21:32
بنام ایزد
اکثریت قریب باتفاق مردم وبانهایت تاسف فرهنگیان بجای ارزیابی عملکرد هرکس درسایه قانون به ذینفع بودن وسوادگری توجه دارند ایشان در طی مدت مدت کوتاهی که درپست بودند نشان دادن دلسوز بودن وقانومند ،آنان که که ازانبار علوفه دور ماندن هرچه میخواهند بگویند،مهم اینه که وجدان آسود ورضای خدای فراموش شده مردم مدنظرشان بوده است تمام

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما درباره حذف زبان انگلیسی از برنامه درسی مدارس و تفویض آن به موسسات خصوصی با مسئولیت خود والدین چیست ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور