صدای معلم

حسینی نیز همچون دانش آشتیانی اهل تسامح و تساهل در پیگیری بودجه و مطالبات معلمان نیست !

معرفی سیدجواد حسینی به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش که خارج از حلقه بسته مدیران وزارتی ست؛ یک گام رو به جلو است !

حسین رمضان پور/ فعال فرهنگی خراسان شمالی - بجنورد

سرپرست وزارت آموزش و پرورش و حلقه بسته مدیران  در آغاز دور دوم دولت تدبیر و امید که نام های مختلفی جهت تصدی وزارتخانه آموزش و پرورش مطرح شد ؛ به صورت کمرنگ نام سید جواد حسینی نیز به گوش رسید اما به دلیل تجربه دانش آشتیانی برای دولت و جناب نوبخت که وی را اهل تسامح و تساهل در پیگیری بودجه و مطالبات معلمان ندیدند؛ همچنان در به روی پاشنه مدیران حلقه بسته وزارتی که سال ها با همین بخور و نمیر وزارتخانه را به پیش برده اند ؛ چرخید.

قطعا در همان دوره نیز روحیات حسینی و به قول برخی بزرگواران کله شقی وی موجب شد تا دولت روحانی که در چنبره نوبخت و واعظی و سیاست قطره چکانی افزایش بودجه و دشمنی با فرهنگیان بود؛ به او روی خوش نشان ندهد و مردی برای تمام فصول یعنی بطحایی را به آوردگاه مجلس بفرستند که با رای قاطع ۲۳۸ نماینده بر کرسی وزارت تکیه بزند.

البته به زودی مشخص شد این رای قاطع حاصل لابی تیم همراه وزیر و وعده و وعید به نمایندگان بوده و هرازگاهی که منفعت عده ای تامین نمی شد ؛ استیضاحی صوری طرح و امضا جمع آوری می شد تا تلفن های وزیر و اعوان و انصارشان جهت پس گرفتن امضا به نمایندگان و دادن امتیاز شروع شود.

به هرحال با توجه به مدیریت لغزان و ترسان بطحایی و دخالت نهادهای غیر مرتبط در امور آن و همچنین اعتراضات گسترده معلمان در طی دوران وزارت ایشان که به بازداشت و حبس و تبعید و ..... بسیاری از فرهنگیان انجامید؛ دولت این بار مصمم تر از دور قبل از سیدجواد حسینی جهت قبول تصدی سرپرستی آموزش و پرورش و به تبع آن معرفی به مجلس جهت اخذ رای اعتماد دعوت نمود که می توان این اقدام را پاسخی به مطالبات گسترده و اعتراضات معلمان دانست و معرفی حسینی که خارج از حلقه بسته مدیران وزارتی ست؛ نشان می دهد که سیاست جدیدی بر مدیریت آموزش و پرورش حکمفرما شده که تا حدی بخشی از مطالبات به حق آنان را با شرایطی محقق نمایند و برای آینده نیز وعده های موهومی که بسته به درآمدزایی و کاهش هزینه هاست؛ داده شود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش و حلقه بسته مدیران

لذا در همان گام نخست سرپرستی حسینی نیز به محدود بودن منابع مالی آموزش و پرورش اشاره داشت تا از وی انتظارات شگرفی نداشته باشند و در نهایت همان سیاست افزایش قطره چکانی نوبخت را با دوز بالاتری دنبال می کنند که می توان به اعمال فاز دوم رتبه بندی که عنوانی کاملا خلاف واقع است ؛ اشاره داشت که بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان به حقوق معلمان اضافه خواهد نمود و گام دوم نیز بسته به انعطاف فرهنگیان در بیگاری و افزایش ساعات تدریس دارد که به قول خودشان همکاری و تعامل دوطرفه است؛ در حالی که محل پرداخت این طرح جعلی همان فوق العاده ویژه ای ست که طبق بند ۱۰ ماده ۸۶ قانون خدمات مدیریت کشوری بایست از چندین سال قبل این ۱۵۰۰ امتیاز جهت تمام معلمان در حکم کارگزینی شان برقرار شود.

لذا با وجود تمام تفاسیر و بررسی ابعاد نمی توان از حسینی نیز انتظار انجام کاری شگرف در مجموعه بزرگ آموزش و پرورش داشت اما با توجه به این که ایشان خارج از حلقه بسته مدیریتی وزارتی اند و رویکردهای مناسب و معقول تری نسبت به مسایل آموزش و پرورش از قبیل اموال صندوق ذخیره فرهنگیان و موضوع امنیت فرهنگی و.... دارند؛ همچنین سابقه خوبی که همکاران خراسان رضوی از دوره مدیرکلی ایشان در خاطر دارند؛ از جناب رییس جمهور خواستاریم تا در معرفی سیدجواد حسینی به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش بیش از این تعلل ننمایند و سرنوشت بیش از ۱۴ میلیون دانش آموز و حدود یک میلیون فرهنگی را جهت سال تحصیلی ۹۹-۹۸ به مخاطره نیاندازند.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سرپرست وزارت آموزش و پرورش و حلقه بسته مدیران

شنبه, 12 مرداد 1398 10:53 خوانده شده: 321 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
کاویان 1398/05/12 - 11:29
استخوان لای زخم می خواهیم چه کار.همین الان هم سرنوشت معلمان و دانش آموزان در مخاطره است.
اگر به این است که ایشان هم نمی تواند تغییرات شگرفی صورت دهد که اصلا وزیر نداشته باشیم بهتر است.برنامه مهم ترین رکن انتخاب وزیر است.دولت هم به دنبال این است که تا بزنگاه پایان سرپرستی،دهه اول شهریور مسئله را کش دهد و بعد به مجلس پیغام و پسغام که بجنبید دیر شد و 20 روز دیگر شروع سال تحصیلی است و ... .
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/05/12 - 16:48
موافقم
اگر چه ایده ال نیست اما گزینه بهتری از امثال بطحایی و ...است
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/05/12 - 12:29
به رقص آ
پاسخ + 0 0 --
حسین رمضان پور 1398/05/12 - 18:27
استخوان لای زخم بهتر از امثال بطحایی ست که آموزش و پرورش را به یک نهاد امنیتی و پلیسی بدل نماید و تنها چیزی که برایش اهمیت نداشته باشد مطالبات بحق معلمان باشد. در کار مدنی بایست گام به گام جلو رفت ولی مواظب بود که عقبگرد نکنیم
پاسخ + +3 0 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/05/12 - 12:36
اموزش پرورش یک مملکت به وسعت ایران یک وزیر اکادمیک و علمی و با برنامه برای ارتقای کیفیت اموزش، یادگیری و سطح زندگی فرهنگیان نیاز دارد نه یک فرد «اطلاعاتی، امنیتی، سیاسی» که تمام تمرکزش بر پیشبرد اهداف سیاسی حزبش که خواهد بود. ضمنا مدرک ایشان که با توجه به رزومه ضعیفشان به احتمال قوی از دانشگاه تاجیکستان هست و نه روسیه مورد تایید وزارت علوم نیست.
پاسخ + 0 0 --
حسین رمضان پور 1398/05/12 - 18:28
از اون منظر که شما اشاره فرمودید ؛ آنچه همی یافت نشود آنم آرزوست....
پاسخ + +1 0 --
شهاب 1398/05/13 - 10:05
حسینی بسیار ناکارآمدتراز بطحایی
هوشیار باشیم
پاسخ + 0 0 --
سام 1398/06/11 - 12:23
وجدانا به اندازه پولی که میدن زحمت بکشین بقران ۸۰ درصد فرهنگیان حتی پول خدمات دندانپزشکی رو هم ندارن، زندگی های فلاکت بار ، تحقیر تو جامعه ، بازم میگم به اندازه مزد زحمت بکشین

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا از نظر شما دخالت شورای عالی انقلاب فرهنگی در امور آموزش و پرورش از نوع " تخصصی " است ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور