صدای معلم

" به‌جرئت می‌توان اذعان کرد که رسانه تخصصی صدای معلم با جمع نویسندگان فرهیخته و هوشیار از سراسر کشور منبعی باز به‌عنوان چشم و گوش بینا و شنوای ملی در راستای کمک به اهداف تعلیم و تربیت و آموزش‌ و پرورش گام برداشته است "

به مناسب روز خبرنگار ؛ تبریک به صدای معلم

کرامت رنجبر دستنایی/دبیر و دانشجوی دکتری ژئوپلیتیک دانشگاه تهران

روز خبرنگار و رسانه مستقل معلمان و آموزش و پرورش

به‌جرئت می‌توان گفت که تهیه خبر و خبرنگاری از مشاغل بسیار سخت در شرایط کنونی کشور است چراکه مشکلات و معضلات و کاستی‌ها موجود و وجدان بیدار خبرنگاران مستقل، آزاد و دلواپس را به واکنش وا‌ می‌دارد و نگاه تیزبینانه و جست و جوگرانه خبرنگار همچون عقاب تیزبین بر فراز بلندی که مترصد شکار لحظه‌هاست و از سویی خود در تیررس شکارچیان است اهمیت و سختی این شغل را دوچندان می‌کند.

خبرنگاران آزاد و مستقل وجدان بیدار دردهای خفته در دل جامعه هستند و فریاد، دردهای بی‌صدا هستند و از این‌جهت زخم‌های پیکان تیز را به جان می‌خرند و در مقابل سیاهی‌ها روشنی هدیه می‌کنند. خبرنگاری در عرصه عمومی مشکلات خاص خود را دارد و اگر تخصصی و برای قشر تحصیل‌کرده و بالأخص معلمان باشد علی‌القاعده ریزه‌کاری و دقت نظر و فراست خاصی را می‌طلبد.

قلم‌زدن در حوزه رسانه‌ای که قریب 15 میلیون مخاطب دارد و انعکاس خبرها در این حوزه و آن‌هم بدون پشتوانه مالی عشق والا وهمت بلندی می‌طلبد که در توان هرکسی نیست و بررسی رسانه‌های مستقل در حوزه آموزش‌ و پرورش بر این گفته صحه می‌گذارد که دوام و پایداری با شمار مخاطبان و سلیقه‌های رنگارنگ سیاسی و نظریات متعارض کاری بس دشوار است و دوام آوری عشق خدمت می‌طلبد و بس.

در حوزه تعلیم و تربیت از دو سو خبرنگار باید مراقب باشد ؛  مخاطب و منتقد و دستگاه‌هایی باقدرت و پشتوانه قانونی و در این عرصه خبرنگار می‌ماند و برهوتی از پشتوانه قانونی و حملاتی سهمگین دوجانبه که تاب‌آوری گاو نر می‌خواهد و پیرکهن.

روز خبرنگار و رسانه مستقل معلمان و آموزش و پرورش

صدای معلم از معدود رسانه‌هایی است که در طی چند سالی که بنده آن را دنبال می‌کنم بدون حب و بغض و فارغ از گرایش‌های سیاسی، مسائل و معضلات نظام تعلیم و تربیت را رصد و نمایه می‌کند و با حساسیت‌های خاص خود مطالبات، خبرها ، دیدگاه‌ها و نظرات فرهنگیان، دانش آموزان واولیاء را در معرض دید مسئولان و برنامه‌ریزان قرار می‌دهد؛ و این دوسویه بودن رسانه‌ای تعاملی را ایجاد نموده که به‌جرئت می‌توان اذعان کرد که رسانه تخصصی صدای معلم با جمع نویسندگان فرهیخته و هوشیار از سراسر کشور منبعی باز به‌عنوان چشم و گوش بینا و شنوای ملی در راستای کمک به اهداف تعلیم و تربیت و آموزش‌ و پرورش گام برداشته است و در این راه برای ایفای حق و احقاق حق مدیر محترم صدای معلم و نویسندگان به‌کرات مورد بی‌مهری و شکایات متعدد قرارگرفته‌ است که خوانندگان صدای معلم در جریان وقایع هستند و اگر پای درد و دل ایشان بنشینی گفتی بسیار دارد اما استوار و ثابت‌قدم در جهت اعتلای نظام آموزش‌ و پرورش قلم می زند و از بحران‌ها عبور می‌کند.

بنابرآنچه عرض شد لازم است که مسئولان امر در عرصه تعلیم و تربیت دیدگاه‌های منتقدانه، پرسشگرانه و خیرخواهانه این رسانه را که از بطن جامعه فرهنگی و خط مقدم تعلیم وتربیت در این سیستم بسته و متمرکز در گستره ملی بازگو و نمایه می‌شود مورد التفات قرار داده و برخوردهای متعصبانه، التقاطی و متحجرانه را کنار گذاشته و این رسانه را دوست و همقدم در راستای دستیابی به اهداف عالی تعلیم و تربیت بدانند و قدردان زحمات باشند.

بنده به‌عنوان عضو کوچکی از جامعه فرهنگی تلاش‌های بی‌وقفه مدیر محترم صدای معلم جناب پور سلیمان را ارج می‌نهم و روز خبرنگار را خدمت ایشان تبریک عرض می‌کنم و بر خود لازم دیدم علیرغم محدودیت ایجادشده برای این‌جانب، این مرقوم را به رشته تحریر درآورم ؛ انشا الله که مدیر محترم صدای معلم همیشه پایدار و تندرست باشند و توفیق روزافزون را از خدای متعال برای ایشان خواستارم.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

روز خبرنگار و رسانه مستقل معلمان و آموزش و پرورش

پنج شنبه, 17 مرداد 1398 14:00 خوانده شده: 151 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 -1 --
همکار دکتر حسینی 1398/05/17 - 15:07
من هم به نوبه خودم و از طرف جمعی از همکاران فرهنگی در مشهد روز خبرنگار را به جناب اقای پور سلیمان عزیز و تیم پرتلاش و پویایشان تبریک و تهنیت عرض می نمایم و امیدوارم ایشان منسجم تر، سیستماتیک تر، با برنامه تر، گسترده تر و پر صلابت تر از پیش به نمایندگی جامعه وسیع فرهنگیان مستضعف و مظلوم نگاه داشته شده و بازتاب مسایل انان و ارتقای اموزش پرورش ادامه دهند. اجر شما با خداوند منان

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما درباره حذف زبان انگلیسی از برنامه درسی مدارس و تفویض آن به موسسات خصوصی با مسئولیت خود والدین چیست ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور