صدای معلم

« صدای معلم » همه مدیران آموزش و پرورش را به مطالعه و رعایت " منشور حقوق شهروندی " فرا می خواند . اجرای کامل و شفاف این منشور بزرگ ترین کمک و لطف در حق رسانه های مستقل و خبرنگاران است "

مدیران ضدتوسعه و روز خبرنگار ؟!

گروه استان ها و شهرستان ها/

آموزش و پرورش خوزستان هم در عداد استان هایی است که شکایت از رسانه ها را در پرونده خویش دارد .

دوشنبه 16 بهمن 1396 صدای معلم در گزارشی خبر داد که نعیم حمید ،خبرنگار و مدیر سایت عصر خبر و نشعان آلبشو طنزنویس به دلیل شکایت محمد تقی زاده، مدیر کل آموزش و پرورش در اهواز فردا دادگاهی می‌شوند . ( این جا )

هنوز وزرات آموزش و پرورش به گزارش های متعدد صدای معلم در مورد انتصاب مبهم و غیرشفاف سرپرشت اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان پاسخی نداده است . ( این جا ) و ( این جا ) و ( این جا )

با این اوصاف ، رفیعی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان پیامی به مناسبت روز خبرنگار صادر کرده است :

" به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، مهدی رفیعی با ارسال پیامی یاد و خاطره خبرنگار شهید محمود صارمی را گرامی داشت و  فرا رسیدن 17 مرداد ماه، روز خبرنگار را به خبرنگاران خوزستانی تبریک گفت.

در پیام سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیمن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ 
قلم امانتی الهی در دست فعالان حوزه خبــر و اطلاع رسانی است تا با وجدان آگاه و بیدار خویش، رسالت خطیر آگاهی بخش خود را به انجام برسانند و نقشی سازنده در پیشرفت و تعالی کشور ایفا کنند. همه ساله در روز 17 مرداد ماه که مقارن با شهادت خبرنگار راه حقیقت و راستی، شهید «محمود صارمی»است، فرصت مبارکی فراهم می شود تا قدردان زحمات شبانه روزی صاحبان اندیشه و قلــم باشیم و دست آنان را که هنرمندانه حقایق را به تصویر می کشند، به رسم ادب و سپاسگزاری بفشاریم. 

اینجانب فرا رسیدن روز خبرنگار را به تمامی خبرنگاران شریف رسانه های استان خوزستان، خبرگزاری ها و مطبوعات استان، پرتال خبری و خبرنگاران واحد خبر صدا و سیمای مرکز استان خوزستان که همواره در انعکاس اخبار آموزش و پرورش یاری گر صدیق و همراه همیشگی ما بودند، تبریک عرض می نمایم و از خدواند منان برای آنان در انجام رسالت حساس و خطیر تنویر افکار عمومی توفیق روزافزون مسئلت دارم. 

مهدی رفیعی

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان "

« صدای معلم » همه مدیران آموزش و پرورش را به مطالعه و رعایت " منشور حقوق شهروندی " فرا می خواند .

اجرای کامل و شفاف این منشور بزرگ ترین کمک و لطف در حق رسانه های مستقل و خبرنگاران است .

یکی از فرهنگیان خوزستان در این رابطه مطلبی را برای صدای معلم ارسال کرده است .

 

روز خبرنگار و مدیران ضد توسعه و تحول در آموزش و پرورش

در سال ۹۲۲ میلادی، احمدبن فضلان از سوی مقتدر خلیفه عباسی که به مقتدربالله نیز مشهور بود، روانه اروپا گردید تا زمینه مراودات با شاه بلغار را مهیا سازد.
وی مشاهدات و تجربیات خود را از این سفر در کتابی به نام «غرایب روزگار» به رشته تحریر درآورد.
ابن فضلان می‌گوید قوم خزرها در نزدیکی رود ولگا «اگر با شخص زیرک و هوشمندی برخورد کنند او را دستگیر کرده، طنابی بر گردنش انداخته، به درختی آویزان می‌کنند تا در طول زمان متلاشی شود.
زیرا به عقیده آن‌ها هوشمندان و آگاهان باید در خدمت خدایان باشند و ما قدرت تحمل آنان را نداریم» .

۱۷ مرداد هرسال روز خبرنگار و ۱۴ تیرماه نیز روز قلم نامگذاری شده است. نقطه مشترک این دو مناسبت حرمت گذاشتن به «قلم»، احترام به شان نویسندگان، محققان، اصحاب مطبوعات و یادآوری این نکته است که همگان باید نسبت به اعمال خود پاسخگو بوده و تحمل نقد را داشته باشند.متاسفانه استان خوزستان در حالی این مناسبت‌ها را پشت سر گذاشت که در روز‌های آغازین تیرماه امسال، «قلمی» شکسته و «دهانی» دوخته شد.
حسن بهنام معاون سابق پژوهشی آموزش و پرورش ناحیه ۴ اهواز، پس از انتشار مقاله‌ای با عنوان «خیزمدیران ضدتوسعه برای تصاحب کرسی‌های مجلس» از سمت خود برکنار شد!

یادداشتی تحلیلی و آسیب‌شناسی از منظر توسعه و از موضع شخصی که نگاه اصلاح به سیستم دارد و هشداری بود برای این‌که مدیران ضدتوسعه‌ای که کارنامه ضعیف یا مردودی در مدت تصدی خودشان دارند وارد مجلس نشوند.
نکته جالب این‌که در این مقاله نامی از شهر، استان یا دستگاه اجرایی خاصی و یا شخص خاصی ذکر نشده بود.این در حالیست که آقای بهنام، شب قبل از عزل، توسط  محمد تقی‌زاده، مدیرکل مستعفی آموزش و پرورش خوزستان و از طریق یکی از دوستان خود به نام علیرضا مسرور از اصلاح‌طلبان نام‌آشنای خوزستان، سخت تهدید و ملامت شده و روز بعد نیز از مقام خود توسط علی شریفی مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۴ برکنار گردید.

این عزل اگر چه برای بهنام از هر نصبی افتخار آمیز‌تر بود اما ناگفته‌ها و دست‌های پشت پرده را برملا کرد، که در بدنه اداره کل آموزش و پرورش خوزستان یک باند مافیایی و پدرخواندگی  هم‌چنان وجود دارد که نه شیفته خدمت بلکه تشنه قدرت هستند.برخورد ناشایست این آقایان نشان داد بسیاری از مدیرانی که هرساله قلم و خبرنگار را ستایش می‌کنند، دروغگویی بیش نبوده  و ظرفیت و تحمل کوچک‌ترین نقد را ندارند.

عیان شد که چرا اصلاح‌طلبی در خوزستان کند پیش می‌رود، زیرا  برخی از مدعیانش نه تنها الفبای اصلاحات را نمی‌دانند که خود در ذات، مستبد و دیکتاتور هستند.باید افسوس خورد به حال مردمی که برای تغییر اوضاع خویش به چنین کسانی امیدوار هستند و البته نگران بود که همین افراد در تلاشند تا به ساختمان بهارستان راه یابند.
جایی‌که علی‌القاعده باید مدافع حقوق شهروندی و آزادی بیان باشند.

یازده قرن پیش خزرها اعتقاد داشتند: «کسی که خیلی بداند باید به دارش آویخت و اگر خیلی فروتنی کند باید پایمالش کرد»
برخی عقیده دارند که: «تاریخ تکرار می‌شود، بار اول به‌صورت تراژدی و بار دوم به‌صورت کمدی ابلهانه».

جای بسی شرمساری است که در خوزستانِ قرن ۲۱، شاهد این کمدی ابلهانه هستیم!


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

روز خبرنگار و مدیران ضد توسعه و تحول در آموزش و پرورش

جمعه, 18 مرداد 1398 21:50 خوانده شده: 226 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
قبله عالم 1398/05/19 - 13:27
اگر با شخص زیرک و هوشمندی برخورد کنند او را دستگیر کرده، طنابی بر گردنش انداخته، به درختی آویزان می‌کنند تا در طول زمان متلاشی شود.


OK

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور