صدای معلم

در توسعه یافتگی و جوامع توسعه یافته چیزی به نام " دوپینگ " وجود ندارد ! موضوع فراتر از این گزاره ها و مباحث است !

بحث تاریخ گذشته ، انحرافی و پوپولیستی " وزیر زن " برای آموزش و پرورش !

علی پورسلیمان/ مدیر صدای معلم

" توسعه علمی به این معنی است که ساختار فکری جامعه وارد مرحله محاسبات عقلانی و یافتن روابط ضروری بین اشیاء شده تا بتواند از مهار طبیعت و پدیده های مورد نظر به نفع بشر استفاده ببرد . و این تفکر هم باید با نظام جهان بینی کل جامعه هماهنگی و هم با قالب های اجتماعی - مادی خود سر سازگاری داشته باشد .

ما هیچ گاه شاهد چنین ساختار خودجوشی در جامعه ایران نبوده ایم . ( 1 ) "

آیا وزیر زن برای آموزش و پرورش خوب است

از معرفی « سیدجواد حسینی » به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش بیش از 2 ماه است که می گذرد .

برخی از نمایندگان مجلس کاسه داغ تر از آش شده و دائما بیان می کنند که هر چه سریع تر دولت وزیر آموزش و پرورش را معرفی کند .

امیر حسین قاضی زاده هاشمی در گفت و گو با قدس آنلاین اظهار می کند از استعفای وزیر آموزش و پرورش و اداره کردن این وزارتخانه با سرپرست مدت زیادی می گذرد و پایان مرداد ماه مهلت قانونی سه ماهه اداره این وزارتخانه با سرپرست به پایان می رسد .

سیدجواد حسینی در 19 خرداد 98 به سرپرستی وزارت آموزش و پرورش منصوب شده است .

آیا وزیر زن برای آموزش و پرورش خوب است

حتی اگر تاریخ پذیرش استعفای سیدمحمد بطحایی هم مبنا باشد ( 14 خرداد ) ؛ مشخص نیست عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با کدام محاسبات ریاضی به این نتیجه رسیده است که پایان مرداد ماه پایان مهلت قانونی برای سرپرست آموزش و پرورش است ؟

از سوی دیگر ؛ نمایندگان مجلس در کنار وظیفه تقنین ، بعد نظارت را هم مطابق قانون بر عهده دارند .

« صدای معلم » تاکنون دو گزارش مجزا در مورد دو معاونت مهم در دانشگاه فرهنگیان منتشر کرده است . ( این جا ) و ( این جا )

براساس قانون، مدت زمان تصدی سرپرستی در سازمان‌‌های دولتی سه ماه است که تحت شرایط خاص تا یک دوره بعد و تا حداکثر۶ ماه قابل تمدید است .

گویا برای نمایندگان مجلس فقط وزارت مهم است و سایر بخش ها و دستگاه ها چندان مهم نیستند .

احتمالا برای نظارت بر اجرای قانون همیشه باید منتظر ورود سازمان های بازرسی باشیم و به نظر می رسد نمایندگان مجلس از وظایف قانونی خود آگاه نبوده و یا به آن عمل نمی کنند .

این حساسیت ها به مدت زمان سرپرستی و انذارها و هشدارها در این مورد برای من خیلی قابل فهم و یا احترام نیست .

آیا آن ها واقعا نگران آموزش و پرورش و آینده تحصیلی دانش آموزان و وضعیت معلمان هستند ؟

و اما سوی دیگر ماجرا مطرح کردن " جنسیت " تحت عنوان " مطالبه اجتماعی " برای  حذف شانس سرپرست فعلی از احتمال معرفی برای گزینه وزارت آموزش و پرورش است .

گروه اول در این قضیه کسانی هستند که نتوانسته اند مطالبات مطروحه در انتخابات سال 96 را بر اساس وعده ها تامین و یا عملی کنند و اکنون دیواری کوتاه تر از آموزش و پرورش نیافته اند .

این نگرش ریشه دارد و نگاه ابزاری به آموزش و پرورش به عنوان " سازمان رای " در فرهنگ بسیاری از نمایندگان نهادینه شده است .

معصومه آقاپور علیشاهی؛ نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس با اشاره به تلاش‌های نمایندگان زن برای معرفی یک خانم جهت تصدی پُست وزارت آموزش ‌و پرورش می گوید: درباره معرفی وزیر زن، صحبت‌هایی توسط فراکسیون زنان مجلس با معاونت‌های پارلمانی وزارتخانه‌ها و خود وزرا انجام شده تا بگوییم انتخاب وزیر زن مطالبه ما از رئیس‌جمهور است و حتی به صورت کتبی به نهاد ریاست جمهوری موضوع را اعلام کردیم.

آیا وزیر زن برای آموزش و پرورش خوب است

درخواست جدی تمام نمایندگان زن مجلس به عنوان نمایندگان قشر ۴۰ میلیونی جامعه زنان کشور از رئیس‌جمهور این است که حداقل یک وزیر زن در هیئت دولت حضور باشد.

پرسش من از خانم آقاپور آن است که اگر ایشان و فراکسیون 17 نفره زنان نماینده 40 میلیون زن هستند چرا آن 40 میلیون جمعیت زنان بیشتری را روانه مجلس نکردند تا قدرت و نفوذ بیشتری در نهاد قانون گذاری و نظارتی مجلس داشته باشند و بتوانند در روند اوضاع تاثیرگذار باشند ؟

چگونه می شود فراکسیون زنان تنها 5 درصد تعداد نمایندگان مجلس را تشکیل می دهد اما خانم آقاپور و دوستانشان خود را نماینده نیمی از مردم کشور می دانند ؟ اگر قرار است به وزیری رای اعتماد بدهند دلیلش مشخص و شفاف و اگر هم می خواهند رد کنند باید مستند و مستدل باشد .

بارها و بارها تاکید کرده ام اگر زنان در چرخه مدیریتی کشور سهم متناسب و یا مناسبی ندارند بیش از آن که دنبال مقصر بیرونی باشند مشکل و مساله را ابتدا در میان " هم جنسان " خویش بررسی و پژوهش کنند .

این یک اصل بدیهی است که در جامعه ما جایگاه ها به واسطه حضور " افراد " ارزش و اهمیت پیدا می کنند .

در واقع این فرد است که به جایگاه اهمیت و ارزش می دهد و عکس آن ممکن است درست نباشد و یا در بلند مدت پایدار نخواهد بود .

اگر زنان نتوانسته اند به جایگاه قابل قبول دست یابند باید که به یک خودانتقادی تاریخی و اجتماعی دست زده و از این لاک " مظلومیت سازی " و " طلبکاری بدون هزینه و زحمت " خارج شوند .

گروه دوم کسانی هستند که افکارشان آغشته به آموزش و پرورش ایدئولوژیک است و تحت عناوینی مانند سیاسی کردن آموزش و پرورش ، برچسب سند 2030 و... سعی در رد و حذف مخالفان و منتقد خویش  و پیش بردن افکار خویش را دارند .

آیا وزیر زن برای آموزش و پرورش خوب است

البته افراد شاخص و مسئول در این طیف مخالفت خود را علنی و شفاف نمی کنند اما طرفداران آن ها این روزها و در گروه ها و شبکه های اجتماعی به شدت در حال تبلیغ " ضرورت معرفی وزیر زن " برای آموزش و پرورش هستند .

حمیدرضا حاجی بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت درباره گمانه‌‎زنی‌های مطرح شده در خصوص معرفی وزیر زن به مجلس برای وزارت آموزش و پرورش می گوید :

مجلس منتظر معرفی یک وزیر به معنای واقعی کلمه است که بتواند آموزش و پرورش را اداره، مطالبات معلمان و پاداش پایان خدمت آن‌ها را پرداخت کند و نظام رتبه بندی معلمان را اجرایی کند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، اجرای نظام رتبه بندی، جلوگیری از مدرسه فروشی، پایان دادن به سیاسی بازی در آموزش و پرورش و اجرای نظام تعلیم و تربیت بر اساس سند تحول بنیادین را از دیگر خواسته‌های مهم از وزیر آموزش و پرورش برشمرد.

آیا وزیر زن برای آموزش و پرورش خوب است

حاجی بابایی می گوید : قطعا هر وزیری که برای حل این مسائل و پیگیری این دغدغه‌ها معرفی شود، مورد حمایت مجلس، فراکسیون ولایی و فراکسیون فرهنگیان است.

رئیس فراکسیون ولایی مجلس درباره اینکه اگر وزیر معرفی شده یکی از نمایندگان مجلس باشد نیز با بیان اینکه فراکسیون ولایی موضعی در برابر معرفی یک وزیر زن یا یکی از نمایندگان مجلس ندارد، تصریح کرد: فراکسیون ولایی به دنبال معرفی یک وزیر سالم و کارآمد است که مورد پذیرش فرهنگیان نیز باشد.

    حاجی بابایی در پاسخ به این سئوال که آیا با فراکسیون فرهنگیان در خصوص معرفی وزیر آموزش و پرورش مشورتی صورت گرفته یا خیر به طنز گفت: قرار است پس از رأی اعتماد با مجلس مشورت‌هایی صورت گیرد!

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در پایان تأکید کرد: باید وزیری معرفی شود که فرهنگیان را بفهمد و با معلمان زندگی کرده باشد، حال این وزیر در مجلس باشد یا هر جای دیگری؛ آموزش و پروش فرهنگی دارد که وزیر معرفی شده باید این فرهنگ را درک کرده باشد.

خبرنگار یک چیزی می پرسد حاجی بابایی فایل دیگری باز می کند .

اگر حاجی بابایی موافق و یا مخالف است چرا صریح و شفاف بیان نمی کند ؟

وزیر به معنای واقعی کلمه به چه معنایی است ؟

اصولا آیا در این سیستم می شود  با ایده آل ها به مدیریت بحران ها رفت ؟

فرهنگی که حاجی بابایی از آن در آموزش و پرورش می گوید چیست و چه مولفه هایی دارد ؟

احتمالا مختصاتی که ایشان در ذهن دارد فردی در قالب و قواره خودشان است .

کجای قانون آمده است که دولت برای معرفی وزیر باید با نمایندگان مجلس مشورت کند ؟

این توقعات و انتظارات غیرواقعی و غیرشفاف را چه کسانی در جامعه باب کرده اند ؟

اگر قرار است به وزیری رای اعتماد بدهند دلیلش مشخص و شفاف و اگر هم می خواهند رد کنند باید مستند و مستدل باشد .

البته افرادی که  در این طیف و با ویژگی های فکری مشخص و کددار خود را طرفدار دوآتشه معرفی وزیر زن جا می زنند سوابق تاریخی و اجتماعی آنان حداقل پس از جنبش مشروطه عکس آن را نشان می دهد .

آنان در عمل اعتقادی به حقوق قانونی و جهانی زنان ندارند .

آیا وزیر زن برای آموزش و پرورش خوب است

در این جا به چند مصداق اشاره می کنم .

در نشست تکریم خبرنگاران توسط مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز گفتم : ( این جا )

" در حال حاضر آن چه بیش از پیش مشهود است جایگاه بسیار کم رنگ و یا بی رنگ رسانه های مستقل و حرفه ای در حوزه آموزش است .

شاید بتوان این ادعا را به طور جدی مطرح ساخت و آن این که اگر آموزش و پرورش در چشم انداز توسعه ایران ( در عمل ) دیده نشده و یا اولویت سیاست گذاران و تصمیم گیران و برنامه ریزان نیست بخش مهمی از آن به کارکرد ناقص ، بد و غیرحرفه ای رسانه ها و خبرنگاران در این حوزه باز می گردد .

کار و ماموریت  رسانه ایجاد حساسیت نسبت به موضوع و برانگیختن افکار و توجه عمومی نسبت به آن است .

اگر آموزش و پرورش فرضا در اولویت های 13 و یا 14 هست بخش مهمی از آن به ما خبرنگاران باز می گردد که هنر کافی برای جلب و تحریک شاخک جامعه و مدیران به این حوزه نداشته ایم .

البته تحقق این موضوع یک پیش شرط دارد و آن جلب حس اعتماد مخاطب است که این بخش مشکل ترین کار در حوزه رسانه و پرداخت خبر است .

اکثر پرسش ها و دغدغه های رسانه ها در حوزه آموزش و پرورش موضوعاتی تکراری و کلیشه ای است .

رسانه ها به  جای جریان سازی و شناخت و تبیین علل واقعی و موجوده بیبشتر به دنبال فربه سازی " پوپولیسم رسانه ای " هستند تا خبرشان در تیتر توجه معلمان و جامعه هدف قرار گیرد ... "

این یک خودانتقادی بود که به آن اشاره شد .

در نشست های رسانه ای که در آموزش و پرورش و در سطوح مختلف انجام می شود اکثریت خبرنگاران را " زنان " تشکیل می دهند . پرسش من از خانم آقاپور آن است که اگر ایشان و فراکسیون 17 نفره زنان نماینده 40 میلیون زن هستند چرا آن 40 میلیون جمعیت زنان بیشتری را روانه مجلس نکردند تا قدرت و نفوذ بیشتری در نهاد قانون گذاری و نظارتی مجلس داشته باشند وبتوانند در روند اوضاع تاثیرگذار باشند ؟

در این نشست ها، جنسیت غالب را " زن " تشکیل می دهد و بنده  به نوعی " جنس مخالف " به شمار می روم !

آیا در این مدت و شاید دو دهه اخیر قد رسانه در آموزش و پرورش رشد کرده است ؟

آیا موضوع رسانه در آموزش و پرورش به معیارهای حرفه ای خود نزدیک شده است ؟

آیا حساسیت جامعه به آموزش و پرورش و موضوعات آن برانگیخته شده است ؟

به نظر می رسد پاسخ منفی باشد .

حال اگر جنسیت غالب " مرد " بود وضعیت تفاوتی می کرد ؟

نماینده مجلس دانش آموزی برای صدای معلم گهگاهی مطلب ارسال می کرد .

آیا وزیر زن برای آموزش و پرورش خوب است

به من گفت اگر می شود مطالبش را بردارم .

وقتی دلیلش را پرسیدم گفت ممکن است در فرآیند گزینش برای کنکور و قبولی در یک دانشگاه خاص برای او چالش و یا مشکل ایجاد شود .

و از همین جاست که جرقه نقش های نمایشی و فرمایشی و شخصیت های غیرواقعی و منفعت طلب زده  برای همرنگی با محیط  زده می شود .

فقط با خود می اندیشم : افرادی چنین آینده نگر و محتاط در مجلس دانش آموزی چه می کنند ؟

بیچاره دانش آموزانی که به او رای داده و با امید و آرزو سعی در مطالبه گری نمایندگانشان و احقاق حقوق دانش آموزان دارند .

از این گونه موارد در جامعه توسعه نایافته ما که مهارت حل مساله بلد نیست و دائما به دنبال خلق میان برهایی برای رسیدن به " هدف " است ؛  فراوان مشاهده می شود .

به نظر من ؛ مشکل در جنسیت نیست !

موضوع فراتر از این گزاره ها و مباحث است .

آیا وزیر زن برای آموزش و پرورش خوب است

از نظر نگارنده ، تفاوت معناداری میان زنان و مردان در جامعه ایرانی در گرایش به صفات منفی که مهم ترین آن " احترام و رعایت قانون " است دیده نمی شود .

آیا قرار است " زنان " فراتر از روابط قبیله ای و معادلات غلط مدیریتی مرسوم در فرهنگ جامعه عمل کنند ؟

مشکل این جاست که جامعه ما در عموم و کلیت مطالبه گر نیست و منافع آنی را بر مصالح آتی و آینده ترجیح می دهد .

این جا زن و مرد خیلی تاثیرگذار نیست .

برای توسعه یافتگی هم حاضر نیست هزینه اش را پرداخت کند و مسیر معمول را طی کند .

آموزش ایدئولوژیک در نظام آموزشی بیمار ما هم به خوبی روش های استتار و تظاهر را در آنان درونی کرده است .

توسعه یافتگی فرمول خاص خویش را دارد .

با طرح مباحث جنسیتی و... در جامعه ای مانند ما که تفکر و اندیشه در سطوح آخر است به اندیشگی و توسعه یافتگی نمی رسیم .

( 1 )

جامعه شناسی خودکامگی ، علی رضاقلی ، نشر نی ، چاپ هفتم ، 1377 ،ص 139 - 140

پنج شنبه, 24 مرداد 1398 21:25 خوانده شده: 987 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 0 --
حسینی مجتبی 1398/05/24 - 22:32
نمایندگانی که پیگیر اجرای سند تحول هستند اعلام کنند در راستای مهیا کردن ابزار این سند چه کارهایی انجام داده اند ؟
برای رفع مشکلات آموزش و پرورش کدام طرح را به مجلس ارائه داده اند و کدام تلاش را برای همراهی سایر نمایندگان انجام داده اند؟

در زمان تصویب بودجه، برای افزایش بودجه این وزارتخانه و رفع مشکلات سیستم آموزشی چه اقداماتی انجام داده اند؟
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/05/25 - 14:25
ضمن تشکر از مقاله خوب همکار برادر پورسلیمان
واقعا زن و مرد برا وزارت ا.پ مهم نیست مهم باور داشتن به مشکلات معلم و مدرسه است و پاکدستی و شجاعت دلسوز و...هرچند خانمهای نماینده مثل سعیدی و سلحشور و .‌‌..‌هم لیاقت وزارت ا.پ را دارند
پاسخ + 0 0 --
حسینی مجتبی 1398/05/25 - 21:14
مهم این هست که وزیر آینده حرفهای قبل از تصدی وزارت را عملی کند نه اینکه پس از رسیدن به مسند وزارت،فراموشی بر وزیر مستولی شود و باز روز از نو و روزی از نو...
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1398/05/27 - 08:50
درود

دبیر مهربان

سپاس از محبت شما .

به نظرم ؛ مهم ترین مشخصه وزیر آموزش و پرورش باید شهامت و کاردانی باشد .

برخلاف نظر شما ؛ افرادی مانند خانم سعیدی و خانم سلحشور با همه ارادتی که خدمت آن ها دارم مناسب این مقام نیستند .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1398/05/27 - 08:52
آقای حسینی

درود

این بستگی به میزان حساسیت و مطالبه گری جامعه و معلمان دارد .

پایدار باشید .
پاسخ + +1 -8 --
معلم 1398/05/24 - 22:47
همه اقدامات برای معرفی دکتر حکیم زاده به عنوان وزیر انجام شده است
پاسخ + +6 -3 --
بی نام 1398/05/24 - 23:16
من مخالف خانم به عنوان وزیر هستم خدا خانم را خلق کرده برای خانه داری نه وارد شدن در مدیریت ها اگر خدا بر خانم اهمیت می گذاشت از میانم هزارن نفر پیامبر یک نفر خانم می شد ریس جمهور بهتر هست از این موضوع کنار رود
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1398/05/27 - 08:55
دوست عزیز بی نام

درود

این گونه استدلال کردن برای اثبات فرضیه تان منطقی نیست .

این که بگوییم چون هیچ پیامبری زن نبوده پس آن ها لیاقت مسئولیت تا ابد ندارند !

بیشتر جنگ های دنیا توسط مردان طراحی و ادامه یافته است !

آیا عملکرد خانم هایی مانند مرکل ، تاچر ، بی نظیر بوتو و... بد بوده است ؟

کمی باید عمیق تر نگریست ...

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/27 - 09:56
نه خیر، خداوند زن را خلق کرده تا مردهای
بی دست و پایی چون شما را برای زندگی
اجتماعی تربیت نماید.
پاسخ + +6 -2 --
حسن 1398/05/24 - 23:28
تبریک و شادباش به تمامی همکاران فرهنگی قماش اصلاح طلب که سرور و بزرگشان جناب آقای نجفی از قصاص نجات یافت همان فرهنگیانی که هر گاه اسم وزیر می آمد چشم بسته می گفتند که بهترین وزیر فقط نجفی بود که در دوران حکومتش ما می توانستیم هر ماه دو کیلو موز بخریم و بخوریم
حال باید دوباره این همکاران تلاش خودشان را بیشتر کرده تا دوباره این بزرگ وزیر یعنی نجفی را بر سر حکومت و وزارت آموزش و پرورش بیاورند تا علاوه بر خوردن نیم کیلو موز در ماه بتوانند روشهای تیر اندازی با سلاح به طرف ملت را خوب یاد بگیرند با تشکر فراوان از جناب پور سلیمان عزیز
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1398/05/27 - 08:57
درود

آقای حسن

از نظر ما آقای نجفی دچار خطاهای فاحش و استراتژیک شود .

شاید مهم ترین دلیل آن آن گونه که قبلا نوشتم فقدان مهارت حل مساله و عدم بلوغ روانی و عاطفی بود .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ز ف 1398/05/27 - 11:13
جناب آقای حسن
درتحلیل عملکردها باید شرایط روز افراد را بر رسی کرد نه شرایط امروزشان را
آقای نجفی اگر امروز به اینجا رسیده دلیلش خطا وسهو و و خدعه وهرجه باشد به زندگی شخصی ایشان وخیلی عوامل دیگر بر میکردد و نباید خدمات ایشان رادر گذشته زیر سوال برد.!
هر انسانی ممکن الخطاست !
اگر آقای نجفی امروز نجفی ۲۵ سال پیش نیست اصلا عجیب نیست. مگردیگر مسولان همان افراد ۴۰ سال قبل هستند؟کاری به جناح بنده ها ندارم ولی مگر اصلاح طلبان واصول گرایان امروزی از شعارهای ۳۰ سال پیش با چرخش معیاری فاحش فاصله نگرفته اند؟
مگر من وشما همان انسانهای دیروزیم !
این مسائل از صدر خلقت بوده است وادراک وتحلیلش هوشیاری می خواهد؟
داستان طلحه وزبیر را که میدانید وفرجام آن ها را؟
مگر خود رسوال الله ص به آنها لقب طلحه الخیر و....نداده بود ؟
عاقبتشان چه شد؟
خدا عاقبت همه ی ما را به خیر کند !
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1398/05/28 - 20:59
مدارس غیر انتفاعی در دوران آقای نجفی اجرایی شد، چرا؟
این کار حق بود یا باطل؟، یا حق بود باطل اجرا شد؟، یا حقی بود که حقوقی اجرایی شد ولیکن باعث شد اباطیل آموزش و پرورش دولتی باقی و توسعه یابد؟
پاسخ + 0 0 --
حسن 1398/05/29 - 23:03
بخدا قسم اگر یک نفر با دلیل محکم یک کار خوب از آقای نجفی برای من بگوید من هم قول می دهم که بروم در چاه اصلاحات غوطه ور شوم ولی همان طور که همه میدانند این طایفه و قماش در دوحرفه استاد هستند یکی شیره مالیدن بر سر ملت و دروغ گفتن و دیگری زیبا حرف زدن بطوری که طرف اگر روز باشد با گوش دادن به حرفهای زیبای اینها باور می کند که شب هست بنابراین خواهش می کنم که دیگر گول این طایفه را نخورید آقا بس است دروغ و تزویر بابا پدر ملت در اومد حد اقل به حقوق خودتان نگاه کنید که با این حقوق چه خاکی را می خواهیم در طول یک ماه بر سرمان بریزیم با تشکر
پاسخ + +2 -4 --
آرش 1398/05/25 - 00:14
احسنت هم به محتوا و هم به نوشتار داری انسجام درونی و بیرونی!
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1398/05/27 - 08:58
درود

آقای آرش

سپاسگزارم .

پایدار باشید .
پاسخ + +2 -7 --
بیاتی 1398/05/25 - 00:57
بنظر من که این آقای حسینی گزینه خوبی است
ما اصلا کاری به اجرا یا عدم اجرای اسناد بالا دستی وپایین دستی توسط وزیر انتخابی نیستیم سند به چه درد ما می خورد.
ما به فکر حیثیت بر باد رفته معلم در جامعه هستیم!
ما کسی را می خواهیم که بداند وبفهمد معلم واقعا قادر به مدیریت زندگی روزانه خود نیست چه برسد به برنامه ریزی و...
این آقا ی قول اجرای ترمیم حقوق را داده اگر بتواند اجرا کند دوبرابر حرف های نمایندگان معلمان را به سهم خود کمک کرده
ما در این وانفسای تحریم از این آقا وبرنامه هایش دفاع می کنیم
از حضور زنان در آموزش وپرورش بسیار متنفرم چه برسد به این که وزیر هم یک زن بشود.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/27 - 10:03
شما مردان تمامی امورتان با مدیریت و ایثار
زنان در خانواده ، تامین و سپری می شود که
شهامت و لیاقت اعتراف ندارید.
برخی از شما مردان که چنین می اندیشید
از سزاواری و رشد زنان واهمه دارید.
شما که از زنان متنفرید (حال در آموزش و
پرورش یا جایی دیگر و دلیلی دیگر) ، چرا
ازدواج کردید؟ به خودکفایی تان ادامه می دادید.
یا نیاز شهوانی اجازه نداد؟!!!
دنیای برخی از شما مردان به اندازه ی بک دانه
برنج ، کوچک کوچک کوچک است.
شعور و کمال زن و مرد نمی شناسد و مرزی ندارد.
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1398/05/28 - 21:04
تاریخ نشان داده که در کنار مردان موفق، زحمات زنانی نیز بوده است و لیکن یکی از مصادیق توهّم آنست که تصور شود که ازدواج تمامی مردان به دلیل اولای شهوت بوده است.
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1398/05/25 - 07:24
هیچ دولتی آن هم در مدت آخر دوره خود، سرپرست معرفی شده را قربانی ریسک پذیری
فردی ناآزموده نمی کند. اینها همه بازی سیاسی
است و نود درصد حسینی سرپرست، وزیر خواهد
شد. ما هم خوب به هر سازی می رقصیم، هدف آنها هم همین است . بازی سیاسی، رقص بلاتکلیفی
و سردرگمی !! آنان به ریش نداشته ی ما
می خندند چون همان پوپولیسم در وجود
و افکار و باورمان ریشه دوانیده است.
تا زمانی که حضرات برای ما تابو و خط قرمز
هستند ، اهمیت گذاری پوپولیسم ما آنان را بیش
از حد مهم جلوه می دهد. ملت مهم تر از آنهاست
اما نه در جامعه ما.
پاسخ + +5 -4 --
ناشناس 1398/05/25 - 18:28
زن وقتی در برابر هووی شرعی خود قضاوت نادرست می‌کند چگونه می‌تواند وزیر شده و این و آن را هووی کاری خود نبیند؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/27 - 07:46
هووی شرعی !!!! من درآوردی؟
خوب به نفع هوای نفسانی خودتان احکام می برید!!!
اگر چون دوران گذشته چندشوهری مرسوم شود
شاهد قضاوت درست شما خواهیم بود!!!
شما مقصر نیستید ، نتیجه ی عقب ماندگی یک دولت و ملت ، یعنی همین برداشت نفسانی شما.
پاسخ + 0 0 --
ز ف 1398/05/27 - 11:15
مرحبا به شما ناشناس محترم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/27 - 17:48
کد خبر 374329
۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۲۲:۴۴


در این قبیله زنان چند شوهر دارند!

چندشوهری گذری در قوم موسو در چین رایج است. قبیله موسو جامعه‌ای مادرسالار است اموال از مادر
به ارث می‌ رسد و مشکلی در تقسیم ارث ایجاد نمی‌شود...........
پاسخ + 0 0 --
fa 1398/05/28 - 21:41
باریکلا به ناشناس محترم
چنان نوشته ای که زنی ناشناس در پاسخ دادن به خاکی زده است
پاسخ + +3 -3 --
شهاب 1398/05/25 - 21:33
یک معاون زن برای آموزش ابتدایی انتخاب کرده اند درمورد عملکرد ایشان یک نظر سنجی انجام بشود میزان نارضایتی بالایی از عملکرد ایشان وجوددارد
انتخاب وزیر آ.پ بسیار حساس است استعفای وزرای قبلی نشان می دهد برای این وزارتخانه نباید وزیری بله قربان گو انتخاب شود وزیر مربوطه کسی باشد که آ.پ را به خوبی بشناسد وقبل از پذیرش مسئولیت شروطی تعیین نماید مهمترین شرط لازم اقتصاد آ.پ است امروز نمی توان بدون سرانه مدارس را اداره کرد نمی توان با معلم زیر خط فقر تحول آفرینی کرد نمی توان با فضای نامناسب مدارس شوق درس خواندن را در دانش آموز ایجادکردو...
پاسخ + 0 0 --
حسن 1398/05/25 - 23:33
شهاب جان به نظر من همان معاون زن را اگه وزیر بکنند همه چیز درست می شود زیرا دارای انواع و اقسام مدارک دکترا و زیر دکترا و فوق دکترا و غیره است وثانیا به دلایل درسی و شخصی تا بحال رنگ کلاس درس رو هم ندیده بنابراین بسیار جوان مونده و ثالثا وقتی معلمها و دانش آموزان عکس پر از اخم این خانم بزرگوار رومی بینند همه چیز یادیشون می ره و فقط به فکر درس و مدرسه می افتند
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1398/05/26 - 08:55
آقای حسن متوجه منظورشما نشدم
کسی که آموزش ابتدایی را دچار مشکلات فراوانی کرده است با وزیرشدن آ.پ را نابود خواهدکرد
پاسخ + 0 0 --
حسن 1398/05/26 - 13:52
عزیزم وقتی شما هم عکس این خانوم رو ببینی و از نون خوردن بیافتی اون موقع کاملا متوجه منظور من میشی و می فهمی که در این مملکت سرنوشت زیربنایی ترین عنصر یعنی دانش آموزان ابتدایی که از کوچکی باید خلاق پرورش یابند را به دست چه افرادی داده اند بعد هم محکم توی سر خودت می زنی و می گویی خدایا چرا من به این قماش رای دادم
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1398/05/26 - 18:10
احسنت جناب آقای حسن
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/27 - 07:49
عجب همسویی یک طرفه ای !!!
ما ایرانی ها فقط عاشق تایید شدن هستیم ، راست
یا دروغ، منطقی یا سطحی ، فقط در هم گِره بخوریم می شود وحدهو وحدهو وحده!!!!!!!!!
پاسخ + +2 -2 --
م 1398/05/26 - 13:01
وقتی حق التدریسی با سن 45 سال قرار است پیمانی و رسمی بشود به نظر شما ایا او توان سرو کله زدن با دانش اموز را دارد؟وقتی به این مسائل اندیشیده نشود وزیر چه زن و چه مرد باشد قرقی نمی کند .هر کس بیاید میتواند چنین طرحهایی را عملی کند و اوضاع را وخیم تر.وچه خوب گفته است شیخ اجل رحمه الله علیه:"
ندهد هوشمند روشن رای
به فرومایه کارهای خطیر
بوریا باف گرچه بافندست
نبرندش به کارگاه حریر
امروزه باید دید کسانی که کارهای خطیر دارند چه مقدار اصالت دارند چرا که بیشتر نابسامانیها در دهه های اخیر در ایران به اصالت متصدیان امور بر میگردد.در یک دورهءچند ساله نمیتواند چوپانزاده ای رییس فلان بخش گردد.باید ریشه خانوادگی داشت .این تحرک اجتماعی که در ایران شکل گرفت و بچهء تاکسی دار امروزه پزشک جراح شده و بجهءبقال امروزه فرماندار و یا استاندار ویا...باید به سامان شود و پایه ریزیها از نو شکل بگیرد وگرنه همین هم بدتر تر خواهد شد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/26 - 21:36
جملاتی را از روی نادانی و تکبر نوشتی

خداوند بینی تو و همفکرانت را به خاک بمالد که چنین توهماتی را نداشته باشی
پاسخ + 0 0 --
توکلی زاده 1398/05/27 - 01:12
اکثر ورودیهای اموزش ابتدایی از نهضت سواد اموزی دست کمی ندارند الان تو منطقه ما ۷ نفر متولد ۵۷و ۵۸ و ۵۹ هستند که از نهصت وارد اموزش و پرورش شدند یعنی چه. اموزش ابتدایی نیروی جوان حدود۱۸ تا۲۰ سال میخواهد. دانشسرای مقدماتی فارغ التحصیلش ۱۸ سال داشت. ثمره اش چی بود. همون جوانان متدین و چشم امید امام ‌ الان با اینها که فقط هدفشون رسمی دن و امدن تو اموزش و پرورش به کجا می رویم‌
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/27 - 07:54
ناشناس محترم ، عجب صبور و مودبید!!!!
قدری تحمل بد نیست ، دقیق بخوانید بی ربط
هم نگفته ، خیلی ها خر و الاغ خود را فروخته اند
و در شهر آدم شده اند( یعنی کس و کاری) و
من و شما را توی جیب کوچک جلیقه ی خود
گذاشته اند. همین تندنظری چون شماها آنها را
بالا کشانده است.
پاسخ + 0 0 --
ز ف 1398/05/27 - 11:18
متاسفم
الان قرن۲۱ است وسخنان شما بوی قرون وسطی میدهد.واین طبقه بنده های اجتماعی سالهاست که منسوخ ومطرود شده است
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/27 - 17:21
زف ی ارجمند منسوخ نشده اند ، شکل و نام شان

عوض شده است ، مگر تضاد طبقاتی غوفا نمی کند؟!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/31 - 13:43
ناشناس محترم که از من ناشناس و تند نظریم ایراد گرفتی ، ای به چشم درست می فرمایید
تندی متنم از باب سه سطر اول بود و نه بقیه آن
جایی از تحلیل نادرست و جایی درست
پاسخ + 0 0 --
دکتر صالحی 1398/05/27 - 01:19
یه وزارت کم دردسر و کم هزینه و نیروی کمتر را بدهید به خانم های محترم که حوصله شون تو خونه سر میره و از سر بیکاری اومدند کار کنند‌ حق مردان سرپرست خانواده تک موتوره با وزیر خانم به فنا خواهد رفت‌ اونها از حقوق الان هم قانع هستند و خو شون را با خانم های لیسانسه بیکار که تو فروشگاههای لباس و لوازم ارایشی با یک دهم حقوق اونها کار می کنند مقایسه می کنند که به به هر روز لاک ناخن و رژ لب رنگ مو و لباسها و مانتوهای قشنگ و جلو باز و کوتاه و... سروکار دارند و... خواهسند به تعدادی بر نخورد حرف دل بیشتر خانم های معلم بوده و هست. یک تحقیق جامع انجام شده و حالا اگر خانمی مخالف این است . جزو جامعه اماری من هم مثل تو بودند اما به ظاهر. پس خواهش می کنم در این مورد افاضه فضل نکنید. ممنون. دکتر صالحی
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/27 - 08:33
والامقام دکتری تان را کجا گرفته اید؟!
خیلی متمدن تشریف دارید!!
تحجر اندیشه موج می زند، برای جنین
قضاوت هاست که این مملکت ، بجایی نمی رسد،
یعنی اگر تحصیل کرده اش این است وای به حال بیسوادش. هر چند برخی از بیسواد ها خیلی
می فهمند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/27 - 08:35
راست می گویید افاضه فضل حضرتعالی
شایسته ی همین ملت و دولت است، احسنت!!!
آنقدر به جهل خود ایمان دارید که اجازه ی ابراز
نظر را هم مسدود نموده اید. خیلی دگماتیسم
هستید خیلی.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1398/05/27 - 09:00
درود

آقا خانم صالحی

به نظرم فردی با این حد تحصیلات باید دقیق و مستند و علمی نظر دهد .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/27 - 08:27
اندیشگی یعنی چه ؟!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/27 - 19:56
یعنی : تغافل
پاسخ + 0 0 --
حسینی 1398/05/27 - 11:43
عجب!
آنوقت قرار است وزرای ما طلیعه داران افکار واندبشه ها یی ازباب نظرات دکتر صابحی و حسن آقا وآقا شهاب و آقای ناشناس باشند!
عزیزان :ما که هنوز به این درجه از انصاف و قدرت تحلیل نرسیده ایدم که به ا نسانها را فارغ از جنسیت وتعینهای مادی وقراردادی وصرفا از منظر انسانیت نگاه کنیم چطور ادعای تحصیلات ودانش داریم! ما که درپیله تنگ ومحصور خود برتر بینی و عجب گرفتاریم هرکز به خود اجا ه نخواهیم داد تا به افقهای بی کرانگی وبلند اندیشی پرواز کنیم؟!
بنده مخالف افسانه ی فمینیسم هستم چون آنرا هم محصول نگاه سلطه جویانه ومنفعت طلبانه ی آقایان میدانم؟چرا که زنها چه در توان وچه در اندیشه با ماقایان برابرند .
پاسخ + 0 0 --
حسینی 1398/05/27 - 11:57
ادامه
میدانید چرا خانمها الان اینجا ایستاده اند! چون همیشه آقایانی از جنس شما و با افکار و نظریاتی از جنس اندیشه شما با طرح مبانی ای از این دست واز ترس از دست دادن قدرت وسالاریت وجایگاه های تسلط ، حکومت وتصمیم گیری و همچنین وحشت از برابری کفه های ترازوی انسانیت وشایسته سالاری در صدر مسندهای قانون سازی قانون نوییسی وتصمیم گیری بوده اند ومتاسفاته اکثر دکتر ومهندس را یدک میکشیده اند
عزیزان نگاه آمارتایدی وفاشیستی شما الن دیگر پاسخگوی مطالبات برابری خواهانه ی جامعه ی جهانی نیست !
آپارتاید ونازیسم از هر نوعش که باشد محکوم است چه آپارتاید قومی چه جنسیتی، چه خود برتر بینی نژادی چه جنسی!
انسان بودن مهم است
ماچقدر انسانیم؟
پاسخ + +1 -1 --
مجید 1398/05/27 - 13:18
شما چه کسی را لایق وازرت می دانید آقای پور سلیمان ؟ (اسمشو لطف کنید اعلام کنید)
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/31 - 13:57
خودشان را ، نگاه کنید خط صدای معلم به
سیاسی گری متمایل شده است. مصاحبه
مدیر سایت با روزنامه ها و..... نوعی بیان
حضور فعال سیاسی اجتماعی جناب پورسلیمان
است. یعنی در ریل شخصیت سیاسی شدن و یا مدیریت سازمانی حرکت می کنند، انکار هم بکنند نتیجه همین است ، مثل حضور دبیری کشتی گیر و ساعی تکواندویست در شورای شهرتهران.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1398/05/31 - 14:03
درود

دوست عزیز ناشناس

پاسخ شما روشن و ساده است .

بنده قائل به خط کشی از نوعی که شما در افکار و ذهن خود ترسیم کرده اید نیستم .


در صدای معلم نظرات مخالف و منتقد بنده و سایر دوستان هم منتشر می شوند .

همین طور من سعی می کنم از ظرفیت سایر رسانه ها برای طرح موضوع آموزش و مشکلات معلمان و دانش آموزان استفاده کنم .

این تعامل رسانه ای مخالف با هیچ منطقی نیست .

اساسا فلسفه تاسیس صدای معلم ایجاد و گسترش تفکر انتقادی است .

به نظرم ، اگر در موضوع نظر می دادید بهتر و عقلانی تر بود .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/31 - 14:05
ساعت کامنت چرا ۱۰/۲۷ هست ،
می بایست نزدیک سه باشد؟
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1398/05/31 - 14:06
درود

آقای مجید

در این دایره بسته مدیران و مجلسی که خوی کاسبگرانه و نه مطالبه گرانه دارد فعلا به این موضوع نیندیشیده ام .


هر کسی هم بیاید ما معلمان و رسانه ها باید حس مطالبه گری و پرسشگری خود را پی گیری کنیم .

در جامعه ایران برای رفع مشکلات به دنبال ظهور هیچ قهرمان و یا رابین هودی نباشیم !

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1398/05/31 - 14:12
سلام

همکار محترم

حق با شماست .

از زمانی که سایت به روزآوری شده است این مشکلات کم و ببش دیده می شوند .


مشکل در مطالب حل شده است و در نظرات هم اصلاح خواهد شد .

مشکل فنی به مسئول مربوطه منتقل و توضیح داده شد .

از بازخورد شما سپاسگزاریم .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/31 - 14:15
۱) زندگی و جامعه پر است از خط کشی بسیار
فردی و جمعی، ما هم خواسته و ناخواسته پشت
این خطوط محکوم به عمل و انتخاب هستیم.
۲) فقط مصاحبه حضرتعالی با روزنامه ها نیست ، مجموعه نوشته هایی که درج می کنید هم معرف این نکته است.
۳) مگر به خودتان اعتماد ندارید، مگر وزیر و وکیل
شدن جرم و خطاست؟ لابد سزاواری و توانایی
می خواهد و شما دارید.
چرا همه چیز را با خط کش انکاری و یا انتقادی اندازه می گیرید؟
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1398/05/31 - 14:19
در پاسخ باید بگویم :

1- بنده تعهدی نسبت به رعایت این خط کشی جز " مرقانون "و " حقوق شهروندی " ندارم .

2- کار رسانه مستقل انتقاد است و ترویج فرهنگ مطالبه گری و پرسشگری و انکار و تقبیح فرهنگ بی تفاوتی .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/31 - 14:29
عرض کردم محکوم به اختیار و عمل، حد قانونی
و حقوق شهروندی هم ، محکومیت ما برای زندگی
اجتماعی است. همه ی افراد جامعه از رییس جمهور
و بالاتر از آن تا پایین ترین ، همه محکوم به رعایت
اصول و احکام پشت خط کشی هستیم.
فقط این خط کشی در جوامعی که دموکراسی
و ارزشها حاکمیت دارد ، اختیارش بیشتر از اجبار
است و برعکس.
شما وزیر هم بشوید می توانید تابع رفتارهای
بخش دوم پاسخ تان باشید ، مگر آن که تغییر
ماهیت دهید. تناقضی بین این دو نباید باشد،
مهم متفاوت بودن است. به هر حال موفق باشید.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/06/03 - 18:41
احسنت حق مطلب را بخوبی ادا کردید.سپاس اسفاده ابزاری از انسانها وعدم اعتقاد به کرامت ذاتی افراد ودنبال منافع شخصی رفتن در میان نمایندگان اظهر من الشمس است.به نظر من ساختار اجازه ورود افراد کاردان وبا شهامت ودلسوز را به مدیران نمی دهد واز قبل با مدیر مربوطه سنگ هایش را وا می کند.خیلی دنبال تغییر وتحول از ناحیه مدیران نباشیم.بنا به فرمایش شما مطالبه گری پاک ومشتمر ومصلحت جمعی که البته با کرامات ایرانیان چندان سازگار نیست.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

" کیفیت آموزش " را در شبکه شاد و برنامه های تلویزیون چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور