صدای معلم

نمایندگان مجلس به خاطر اعاده حیثیت از سیدجواد حسینی و افکار عمومی معلمان هم که شده به گزینه پیشنهادی دولت جهت وزارت آموزش و پرورش رای اعتماد ندهند!

آب سردی روی بدنه فرهنگیان!

حسین رمضان پور/ فعال فرهنگی خراسان شمالی - بجنورد

انتقاد از معرفی محسن حاجی میرزایی برای وزارت آموزش و پرورش  نیک به خاطر دارم در آغاز دور دوم دولت و پس از کنار گذاشتن دانش آشتیانی؛ گزینه های متعددی برای معرفی به مجلس جهت تصدی وزارت مطرح شدند و در نهایت گزینه ای که اصلا کسی فکرش را نمی کرد به مجلس معرفی شد و همگان را در بهت و حیرت فرو برد.

بطحایی که سال ها بر مهم ترین معاونت وزارتخانه تصدی داشت و به عنوان معاونت پشتیبانی و مالی وزارت مسوول حصول نتایج و وضعیت فشل فعلی عریض و طویل ترین ارگان حیاتی کشور بود و بایست در قبال مسایلی همچون تاراج صندوق ذخیره فرهنگیان و بسیار موارد دیگر پاسخگو می بود؛ به عنوان نوشدارویی شفابخش توسط دولت به مجلس و اذهان عمومی فرهنگیان معرفی شد و متاسفانه با رای بالایی به دلیل برخی ملاحظات نمایندگان تثبیت گردید.

امروز بار دیگر تاریخ در اولویت نبودن و تساهل و تسامح برای آموزش و پرورش تکرار شد و کنار گذاشتن سید جواد حسینی توسط دولت تدبیر و امید نشانگر این واقعیت است که عزمی در جهت بهبود وضعیت آموزش و پرورش در حاکمیت وجود ندارد حتی دایره انتخاب آن قدر محدود شده که داعیه داری احقاق مطالبات معلمان نیز جرم محسوب می گردد. جرمی که به حذف و کنار گذاشتن فردی که از جنس معلمان بود و در همین مجموعه رشد و پرورش یافته بود؛ منجر شد.

بایست روزی که سید جواد حسینی دستور تعیین ارزش معاملاتی املاک و دارایی های صندوق ذخیره را داد و به معلمان این آگاهی را داد که حتی سرمایه های خودشان نیز در بی مدیریتی مسوولان به تاراج رفته است و امثال حاجی بابایی رییس فراکسیون آموزش در برابر وعده اجرای رتبه بندی توسط او جبهه گیری کردند؛ متوجه می شدیم که حسینی دچار اشتباه استراتژیک شده و در چشم منفعلان و منفعت طلبان و تنگ نظران همچون خاری قرار گرفته و همچون فعالان و مطالبه گران صنفی معلمان از خطوط قرمز انفعال و تساهل و تسامح در احقاق حق معلمان عبور کرده و مجرم است.

آری؛ جرم بزرگی مرتکب شده و آن دگراندیشی ست. جرم عدم انفعال و پایمردی در اخذ بودجه و اصلاح مدیریت نیروی انسانی. نگرشی که می توانست با مطالبه گری و پیگیری قاطعانه و مدیریت جهادی اوضاع نابه سامان آموزش و پرورش را دگرگون و امید را به اردوگاه معلمان بازگرداند. امیدی که در آغاز دور دوم دولت تدبیر و امید برای فرهنگیان به نومیدی بدل گشته بود.

دولت روحانی و وآموزش و پرورش

روزی که فرشیدی وزیر دولت احمدی نژاد فرمود که برخی ارکان نظام نسبت به معرفی حسینی ملاحظاتی دارند و قطعا او به عنوان وزیر به مجلس معرفی نمی گردد بایست متوجه می شدیم که باز هم عده ای از پشت پرده در حال اعمال نفوذ بر حیاتی ترین ارگان انسان ساز کشورند و مثل همیشه با ایدیولوژیک نگریستن به قضایا و تحت فشار قرار دادن دولت ؛ تیشه بر ریشه نهاد تعلیم و تربیت زده و خواهد زد. گرچه این تفاسیر هیچ از قصور دولت در هردو مورد معرفی وزیر آموزش و پرورش نخواهد کاست.

تاریخ برای آموزش و پرورش دوباره تکرار شده و باز هم فردی نالایق جهت تصدی وزارت به مجلس معرفی شده اما این بار معلمان از نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی خواستارند که با عدم رای اعتماد به گزینه معرفی شده توسط دولت از سید جواد حسینی و افکار عمومی معلمان و میلیون ها دانش آموز؛ اعاده حیثیت نمایند.

قطعا اگر حقی به جهت وکالت مردم بر گردن نمایندگان بوده و هست؛ امیدواریم در این فقره به نیکی مصالح کشور و معلمان و دانش‌آموزان را بر ملاحظات سیاسی و جناحی ارجحیت داده و نگذارند به بهانه نزدیکی مهرماه و شروع سال تحصیلی؛ تساهل و تسامح و بی لیاقتی بر مدیریت آموزش و پرورش منصب دار گردد و بدانند که معلمان قطعا در سال منتهی به انتخابات رای تک تک آنان را رصد خواهند نمود و تایید گزینه پیشنهادی دولت به مثابه مردودی تمام آنان خواهد بود.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

انتقاد از معرفی محسن حاجی میرزایی برای وزارت آموزش و پرورش

سه شنبه, 05 شهریور 1398 09:58 خوانده شده: 2489 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1398/06/05 - 10:23
جناب هر گاه فردی که وزیر شد اولین اقدامش
تغییر تمامی معاونت های وزارتخانه و مدیران کل
فاسد سراسر کشور شد ، آنگاه باور کنید که فردی
مثبت و موثر است و حتی جسور.
و گرنه فقد وعده و وعید و سخن نیکو ، حالِ ما را
بِه نمی سازد.
یا هر گاه دیدید وزیری بجای سخنرانی و مصاحبه،
مشغول عمل به امور واجب و ضروری است
باور کنید تغییری خوشایند صورت گرفته است
و گر نه ........
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/06/05 - 10:35
فقط
پاسخ + 0 0 --
معلم مشهدی 1398/06/05 - 11:32
موافقیم. سید جواد حسینی از هوش و ذکاوت کافی برای «تغییر» مدیران کل فاسد و رانت خوار که بواسطه چپاول بیت المال فربه و گردن کلفت شده اند برخوردار نبود.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/06/05 - 14:09
۱۰۰۰۰ت ندر میکنم این م ح م که یه زمانی تو نهضت بوده رای اعتماد نیاره
انشاا..‌.
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/06/05 - 14:10
خدا از هر نماینده ای که به این ...برا وزارت ا.پ رای اعتماد بده نگدره و انشاا...اسفند رای نیاره
پاسخ + 0 0 --
حسین رمضان پور 1398/06/05 - 22:57
بحث بنده این است که چرا دولت که قصد معرفی حسینی را نداشت او را سرپرست گذاشت و با آبروی او باری کرد. یکی از معاونین وزارتخانه میشد سرپرست و نیازی به این همه صرف انرژی نبود. ضمن اینکه به حسینی نیز فرصت داده نشد تا مشخص شود وعده هایش قابل انجام است یا به قول شما مانور تبلیغاتی!!

پس از هردو منظر در حق ایشان جفا شده و از همه مهم تر افکار عمومی معلمان به بازی گرفته شد و عوام‌فریبی کردند.
پاسخ + 0 0 --
مهدوی 1398/06/05 - 23:04
حسینی هم یکی مثل بقیه بود. مگر در تبریز شایع نشد که حسینی به یکی از مدیران کل .... یعنی پاشایی تبریز قول معاونت داده بود. چه حرفایی می زنید.
پاسخ + 0 0 --
سلمان احمدی 1398/06/05 - 23:49
منتظریم دوستان و تشکلهای فرهنگیان حامی روحانی از اقدامات مثبت وزرای ا و پ دفاع نمایند.
پاسخ + +3 -2 --
کاکتوس 1398/06/05 - 11:35
این رتبه بندی ربطش به حاجی بابایی چیه؟ حاجی بابایی خودش از طراحان رتبه بندی بود و این حقوق بالاتراز 20 درصد هم که برانون زدند به خاطر تلاش های حاجی بابایی بود اعتراض حاحی بابایی هم به خاطر تصویب مبلغ کم رتبه بندی بود که چرا دو هزار میلیارد باید ده هزار میلیارد تصویب میشد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/06/05 - 11:49
دل خوشي داريد، جناب بطحايي و جناب حسيني از يك سنخ و جنسند... خود جناب حسيني در اقدامي پسنديده تشكر و خداحافظي مفصلي داشت؛ كاسه داغ تر از آش چرا؟! اعاده حيثيت؟!!!
اين اقدام ان شاءالله كوتاهي دست امثال جناب كفاش را از آموزش و پرورش در پي داشته باشد، هر چند كه اميدي نيست، ولي بايد از خدا مدد خواست!كه " ان الله علي كل شي قدير!"
پاسخ + 0 0 --
کاکتوس 1398/06/05 - 11:44
منتظر مقاله و تفسیر پور سلیمان از عدم معرفی سرپرست فعلی و وزیر پیشنهادی دولت به مجلس هستم نظر پور سلیمان در مورد وزیر پیشنهادی جدید چیه منتظرم مقاله اش رو بخونم
پاسخ + +2 -2 --
من 1398/06/05 - 12:07
حاج بابا دروغ میگه همیشه.
پاسخ + +1 -2 --
کاکتوس 1398/06/05 - 13:03
پورسلیمان فقط بلدی در مورد حاجی بابایی نظر بدی؟ چرا در مورد تحولات عجیب اموزش و پرورش از استعفای عجیب بطحایی گرفته تا عدم معرفی سرپرست به وزارت تحلیل و مقاله نمیدی؟ فکر کنم اکه حاجی بابایی نبود سایت هم باید تعطیل میشد چون فقط در مورد حاجی بابایی بلدی نظر بدی و مقاله بنویسی مهمترین وقایع اخیر رو ول کردی چسبیدی به حاجی بابایی
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/06/05 - 14:12
شما هم اینقدر سنگ دفاع از از حاج بابا رو نزن
شاید یه دلیل عدم معرفی حسینی همین فشار حاج بابا و فرشیدی و دوستان تندرو اصولگرایشان باشه
پاسخ + 0 0 --
کاکتوس 1398/06/05 - 16:08
فکر کردی حسینی معرفی میشد گلستان میشد؟ مگه حسینی تواین سه ماه چیکار کرد؟ حتی اضافه تدریس ها روهم نتونست پرداخت کنه چند تا وعده از جمله رتبه بندی داد که اونم اجرا بشه ربطی به حسینی نداشت هیات دولت قبل از حسینی تصویب کرده بود
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/06/06 - 09:12
کاکتوس منو یاد هویج خاردار میندازه!!!
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/06/06 - 09:13
اگه نوبخت بره و حسینی بجاش بشه مسول برنامه بودجه و خزانه دار شاید پرداخت مطالبات معلمان بروز بشه
پاسخ + 0 0 --
اعتمادی زاده 1398/06/06 - 23:30
کاکتوس یا خارشتر. حاجی بابایی یه بیسواد و از خود راصی به تمام‌معنا بوده و هست. .... اونهایی که بعنوان‌نماینده قبولش دارند .
پاسخ + +5 -1 --
ناشناس 1398/06/05 - 13:47
متاسفانه همه و از جمله نگارنده محترم این مقاله دنبال منافع
شخصی و سیاسی خودشان هستند. کسی دلسوز معلمان نیست .
و در بین تمامی گزینه های معرفی شده برای آپ چه به عنوان سرپزست و چه به عنوان وزیر در دولت تدبیر و امید فقط مقداری آقای دانش آشتیانی دارای برنامه بودند که دوره وزارت ایشان هم کوتاه بود . در کل چیزی از آقای حسینی به جز یک سری سخنرانی
تکراری که دقیقا مشخص بود که از بقیه خط می گرفت دیده نشد.
پاسخ + 0 0 --
کاکتوس 1398/06/05 - 15:07
افرین نه تنها نگارنده که حتی مدیر مسئول این سایت هم به دنبال منافع سیاسی خودش است
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/06/05 - 13:56
مهین برخورداری، دکتری فلسفه تعلیم و تربیت در نقدی نوشت:
وزارت آموزش و پرورش طبق معمول قربانی کشمکش‌های جناح‌های سیاسی می‌شود. رییس‌جمهور برای عریض و طویل‌ترین و مهم‌ترین وزارتخانه که پوششی حدود ۱۴ میلیون کودک و یک میلیون معلم را به عهده دارد. فردی ۶۰ ساله، بازنشسته و بی‌ربط به حوزه‌ی اموزش را به مجلس معرفی می‌کند.

رزومه‌ی منتشره از نامزد وزارت آموزش و پرورش به وضوح نشان می‌دهد که ایشان آچار فرانسه‌ای برای تمام فصول بوده است. جز چندین سال سابقه در نهضت سواد آموزی و چندماه مشاورت رسما هیچ ارتباط تحصیلی، تجربی یا تدریسی در نظام رسمی آموزش و پرورش ندارد.
پاسخ + 0 0 --
کاکتوس 1398/06/05 - 16:10
تا این دولت است وضع همینه این دوسال هم باید با این وزیر که چهارمین وزیر روحانی است باید سپری بشه تا در دولت بعدی اوضاع درست بشه
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1398/06/05 - 20:42
دوست محترم

کاکتوس عزیز !

شما که گفته بودید دیگر رای نمی دهید !

آیا دولت بعدی در خلاء تشکیل خواهد شد ؟!

خوب دیگران را سرکار گذاشته اید !

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
کاکتوس 1398/06/05 - 21:43
شما از جمله من این استنباط رو کردید که من رای خواهم داد؟کجای این جمله مفهومش رای دادن بود؟ من معتقدم اگه یک اقدام انقلابی کنیم و رای ندیم مشارکت زیر 50 درصد بیاد این ها به خودشون میاد و میفهمن که ما گوسفند نیستیم من معتقدم این دولت بدترین دولت تاریخ پس از انقلاب بوذ که دولت بعدی بدتر از این دولت نخواهد شد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/06/06 - 06:56
جناب کاکتوس ، اولا باز که پیدا شدید؟
نفسی راحت کشیدیم. البته اسم با
مسمایی دارید!!!
سالهاست که درصد رای زیر ۵۰ هست .

راستی دانش آموز دکتر حسینی هم نیست،
چون شما دو نفر در این سایت آزار می دادید.

خیلی ها سالهاست اقدام انقلابی کرده اند!!!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/06/05 - 18:16
ایشون هم میاد تمام نهضتی ها رو استخدام میکنه. تحول بنیادین از بنیادین بر باااااد.
پاسخ + 0 0 --
محمدرضا رمضانزاده، م 1398/06/05 - 18:42
چه خوش مینشینیم و تحلیل میکنیم که کی بیاد و بر کرسی وزارتمون بشینه تا چند صباح دیگر زبان منتقدینمون بر مدافعینمون دراز بشه و این دور تسلسل چه نازیبا تکرار میشه در حالیکه همه میدانیم این سیستم معیوب درست شدنی نیست مگر همه ماها برخیزیم و خود حق خویش واخواهیم و چون بهشتی و عبدی و حبیبی و زحمتکش و.... از بند و جبر و زندان هم نهراسیم. انگه شاید از ترس هم که شده به ما و دانش آموزان ما رحم نمایند و قدمی به بهبودی بردارند.
بامید چنان روزی
پاسخ + 0 -1 --
آزاد 1398/06/05 - 20:19
مقاله خوبی بود ما هم امیدواریم نمایندگان اعاده حیثیت کنند
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1398/06/05 - 21:28
این اقا که روحانی معرفیش کرده مسئول دبیرخانه هیئت دولت هست حالا دلش خواسته بشه وزیر. روحانی هم قبول کرده. چه جایی بهتر از منصب وزارت آموزش و پرورش برای کسانی که عطش وزارت دارن.؟!! برای ما مهم نیست وزیر کی باشه. مهم اینه که رتبه بندی اول مهر اجرا بشه.
پاسخ + +3 0 --
کاکتوس 1398/06/05 - 21:44
❇️فردی که فرق #آیدی و نام #کاربری را نمی‌داند و نام کاربری خود در توییتر را با @ گذاشته است، به عنوان وزیر آموزش و پرورش معرفی شده است!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/06/06 - 07:01
همه اشتباه می کنند. با کوبیدن یکدیگر
ره بجایی نخواهیم سپرد. علت موفقیت
اروپاییان و آمریکا و عدم موفقیت ما
در بود و نبود همین همدلی و یکدلی و
پشتیبانی و دیدن نیمه پر لیوان است.
اونوقت حاجی بابایی جونت با خطشه
می بایست به زباله دانی تاریخ انداخته
می شد!!!!!
آنقدر معتاد هم کوبی شده ایم که منتظر
نمی مانیم تا رای از مجلس بگیرد.
پاسخ + 0 0 --
کاکتوس 1398/06/06 - 08:47
پس معلوم شد تویکی از افراد روحانی هستی که ماهها حاجی بابایی رو به خاطر یک اشتباه املایی مسخره می کردی حالا اشتباه اربابت را توجیه میکنی خوب نوکری برای این دولت هستی هم تو و هم پورسلیمان هر دو نوکران این دولت هستند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/06/06 - 10:25
کاکتوس جان حرص نخور برای سلامتی جسم و اندیشه ات ضرر دارد. آسوده منم چون اصلا رای
نمی دهم. دیدید چگونه آسمان و زمین را بهم
می دوزید؟ یک خط فکری حجری را پیش گرفتی
و بر همه ناسزا می گویی و بدتر برچسب می زنی.
فقط دانسته شما صحیح نیست ، عاقل باش و
آستانه ی تحملت بیفزای.
پاسخ + 0 0 --
حسین رمضان پور 1398/06/05 - 23:03
با تشکر از نظرات دوستان و همکاران خصوصا منتقدان عزیز که بدون شناخت اظهار لطف داشتند.

پایدار باشید
پاسخ + +2 -1 --
رضا 1398/06/06 - 09:01
متاسفانه آموزش و پرورش مرده ديگه اميدي بهش نيست .
آقاي حسيني كه سنگش رو به سينه ميزنين يكي مثل بقيه .
حكم مديركل دفتر عشاير كه حدود سه سال هر وزيري آمد به دلايلي مقاومت كرد و انجام نداد را آقاي حسيني سرپرست در واپسين لحظات قدرتش عجولانه ديروز حكم را زد. ميدونيد چرا؟ چون همشهري اش بود و .... و البته خواست قبل از رفتن جواب خوبيها و تعريف و تمجيدها و چاپلوسي هاش رو بده.
اين اقا ليسانس ادبيات داره و از تعليم و تربيت هيچي نميدونه (البته تملق و ملق زدن رو خوب بلده) افسوس و هزاران دريغ
پاسخ + 0 0 --
اعتمادی 1398/06/06 - 23:28
حسینی تا تعیین وزیر هست. خیالت راحت. احتمال رای اوردن وزیر پیشنهادی ۳۰درصد هم نیست. پس تا ۳ ماه دیگه حسینی هست و خار چشم خیلی ها از جمله.
پاسخ + 0 0 --
صالحان 1398/06/06 - 23:26
حسینی ما را یاد میرحسین موسوی عزیز می اندازد که رئیس جمهور شده بود ناگهان ۸ میلیون نفر امدادغیبی اومدند رای دادند. حسبنی هم تو این دوماه خیلی کارها کرد که داشتیم به یک وزیر خوب بعد ایت چند دهه امیدوار می شدیم ناگهان...

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور