صدای معلم

شاید وزارتخانه ای که با مفهوم و ارزش واحد " روابط عمومی " در یک سازمان بیگانه است ، این سفرها کاملا طبیعی و مورد انتظار است !

آقای حاجی میرزایی ! نیازی به این همه سفر نیست !

فرهنگی/ تبریز

سفرهای وزیر آموزش و پرورش و ضعف روابط عمومی

این روزها اخبار سفر وزیر به اقصی نقاط کشور بالاخص دو سفر انجام شده به قم ، زادگاه ایشان یادآور خطای برخی از مدیران است که تصور می کنند با حضور مستقیم خود در محل برای بررسی مشکلات و یا افتتاح و کلنگ زنی و قیچی کردن روبان های رنگارنگ و.... کار مفیدی انجام می دهند! و این رفتار وزیر به برخی از معاونان نیز سرایت پیدا کرده است.
شاید وزارتخانه ای که با مفهوم و ارزش واحد " روابط عمومی " در یک سازمان بیگانه است ، این سفرها کاملا طبیعی و مورد انتظار است .
چون همراه این سفرها موارد فوق ، هزینه های پنهان و آشکار زیادی را بر وزارتخانه و بودجه محدود آن ، تحمیل می سازد. مواردی چون: هزینه سفر وزیر و هئیت همراه ، هزینه استقبال و پذیرایی از آنان ، هزینه بنرهای استقبال و پاچه خواری شخص وزیر ، هزینه زمان و انرژی از دست رفته برای خود وزیر و همراهان ایشان و مدیران کل و ...... .


جناب وزیر !

تا چشم برهم زنید ، عمر وزارت تان تمام خواهد شد ، مشکل جای دور نیست ، همین جاست ، زیر پوست خود وزارتخانه و واحدهای حذف شده آن ، در واحدهای جدیدالتأسیس آن ، در معاونت های تبدیل به اموال غیرمنقول شده وزارتخانه ، در لابه لای بخشنامه ها و آئین نامه های غیرضروری ، در طرح های نابخردانه متنوع و متعدد و متناقض آن و در ....
امید است با استفاده از تکنولوژی و ویدئو کنفرانس ، تعداد این سفرها به حداقل ممکن برسد و با سفر به مناطق محروم ، دنبال سیاست حمایت از مستضعان نباشیم که مستضعان به قوانین لازم الاجرا برای پایان بخشیدن به محرومیت نیاز دارند نه حضور معطر و نمایشی شخص وزیر در روستا و شهرشان .
جناب وزیر ، از خود بپرسید چرا علیرغم تلاش شبانه روزی و تحمل مشقت این سفرها ، هنوز مشکلات و معضلات نظام آموزشی و مطالبات فرهنگیان پابرجایند و توسعه و عدالت آموزشی نمی تواند تحقق بیابد ؟!


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سفرهای وزیر آموزش و پرورش و ضعف روابط عمومی

سه شنبه, 23 مهر 1398 16:04 خوانده شده: 1120 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 0 --
دبیر مهربان 1398/07/23 - 17:16
براستی چنین است
انشاا...در عمل پرداخت مطالبات رتبه بندی سازمان نطام معلمی و بیمه تکمیلی طلایی قوی و ...عملیاتی شود
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/07/23 - 22:18
پس اصافه کار فروردین اردیبهشت خرداد رو کی پرداخت میکنند؟؟؟؟!!
پاسخ + +2 0 --
حسینی مجتبی 1398/07/23 - 19:42
مشکلات آموزش و پرورش گم هستند و ایشان با حضور در استانها به شناسایی آنها اقدام میکند و نکته مهم تر اینکه در همان سفر دستور رفع فوری مشکل را صادر میکند و البته مس از یکی دو هفته و نهایتا یک ماه رفع مشکل قابل مشاهده است برای عموم...

حضور وزرا روزی روزگاری برابر بود با رفع حداقل از نیمی از مشکلات آن حوزه؛ و البته برای رفع مشکل دستور کار صادر میشد و به قول معروف "اقدام عاجل"

امروز برای رفع کمبود تجهیزات مدارس، کمبود نیروی متخصص و باسواد، مشکلات مالی مدارس و... با وجود آمدن و رفتن وزیران اتفاق خاصی نمی افتد و این خود دردی بزرگ است...
پاسخ + +1 0 --
بیاتی 1398/07/23 - 21:16
سلام دبیر مهربان؛
اضافه کار دی،بهمن وشاید اسفند تا دو روز دیگه پرداخت بشه
اینم خبر خوب وخوشحال کننده!!!!!!
من امسال نگرفتم چون پرداخت نخواهد شد.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/07/24 - 09:29
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ محمد حبیبی امشب از سفر وزیر آموزش و پرورش به گلستان خبرداد و اظهار کرد: محسن حاجی میرزایی؛ به منظور بازدید از مدارس مناطق سیل زده گلستان و افتتاح و کلنگ زنی چندین پروژه آموزشی به استان گلستان سفر می کند. 23 مهر
پاسخ + +9 0 --
ناشناس 1398/07/24 - 11:37
علت سفر وزیر عدم اعتمادش به دروغ های گزارش شده
توسط برخی از مدیران کل است. از طرفی روابط عمومی
درست حسابی هم ندارد پس شخصا سفر می کند امابازدارنده
و پرهزینه ترین روش است .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/07/26 - 08:26
نگو سفر بگو ایرانگردی !!
وزارتخانه و امور آن سپرده میشه به از وزیر بهتران !!!
ظاهرا آقای وزیر عاشق روبان بری و افتتاح مراکز هستند و کمبود شدید سیر و سفر در 60 سال عمرشان داشته اند از گنبد کاوس میره گرگان ، از اونجا قم ، خوزستان و.... این سیل هم خوب بهانه سفر شده !! از جیب خود هزینه ها را می پردازید یا از بودجه ای که قراره به من معلم رتبه بندی و افزایش حقوق بزنند!!
افراط ، تفریط ، مسلمانیم اما از اعتدال گریزانیم.
آقای میرزایی حسرت سفرهای نرفته شما کی تمام می شود ؟ دست احمدی نژاد را از پشت بستید شاید هم می خواهید رکورد ایشان را در سفر به اقصی نقاط کشور بشکنید. راستی ایشان اخیرا از سوی دانشگاه ترکیه برای ایراد سخنرانی دعوت شده اند ، عقب نمانید سفر خارج هم شروع کنید تا مدت وزارت تمام نشده!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/07/26 - 08:55
سرایت سفر به معاونان :

" به گزارش خبرگزاری فارس از تویسرکان ، ظهر امروز درمانگاه فرهنگیان تویسرکان با حضور علی الهیار ترکمن ترکمن‌ معاون توسعه ، مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ، نماینده مردم تویسرکان در مجلس ، فرماندار و جمعی از مسوولان این شهرستان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
پاسخ + +1 0 --
معلم 1398/08/09 - 11:07
تا بوده چنین بوده. هر کی وزیر و رییس و... شد سفرهای استانی دارد دولت ماقبل که سفرهایش از چندماه قبل دبدبه و کبکبه اش می ریختند تو استانها و میلیاردها تومان هزینه اومدش میشد که با هر کدوم‌میشد چند مدرسه ساخت و اونوقت خودش با مظلوم‌نمایی نون و پنیر میخورد و رو موکت می خوابید.
پاسخ + +1 0 --
معلم 1398/08/09 - 11:10
چرا نباشد حتما گزارشات عالیه و همه چیز عالیه و بر وفق مراده را بخواند. مشکل ما اینه که رهبران حکومت همانند شاه عباس با لباس بدل و تغییر چهره تو جامعه و شهرها نمی گزدند و نشستند در سرای در بسته با هفت رده نرده تا گزارشات بدستشان برسد و وقتی هم عارم سفر می شوند مردم عامه را نمی بینتد به به گویان و صلوات فرستندگان و بوی این امد و آن امد را می شنوند ان هم از طیف خاص و لباس شخصی اطراف.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/08/09 - 13:54
احسنت، حقیقتا خودشان را چه فرض
کردند؟
همه چیز تقصیر مدیران پاچه خوار است.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

" کیفیت آموزش " را در شبکه شاد و برنامه های تلویزیون چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور