صدای معلم

" فقط یک کشور دیگر مصداق بیاورید که مردان و زنان مُبلّغ مذهب ، در قرن بیست و یکم ، آموزش و پرورش را به تسخیر خودشان درآورده باشند ! بهتر نیست به جای انتقال نیرو به انتقال سرمایه این بخش به آموزش و پرورش باشید؟ "

نقدی بر جذب ۱۰ درصدی طلاب در آموزش و پرورش !

مینو امامی

جذب ۱۰ درصدی طلاب در آموزش و پرورش و آموزش ایدئولوژیک

مقدمه
در هر جامعه ، ارزش و احترام قائل شدن به هر فرد به تناسب میزان انسانیت و اعتقاد و باور او امری واجب است. اگر حریم ها و حدود ها رعایت نشود و یا آنها در هم تنیده شود ، جدایی و تفاوت مابین آنها حذف می شود و به تدریج همه چیز شبیه یکدیگر می شود. اما آنچه که زندگی اجتماعی را باارزش تر و پسندیده تر می سازد ، رعایت حدود و ثغور قوانین ، قواعد ، اصول و حریم جایگاه افراد است. و گرنه دلیلی برای موجودیت مشاغل گوناگون و بیست و چند وزارتخانه متفاوت و حرفه ها و تخصص های گوناگون ، وجود نداشت و همه زیر چتر دولت ، به طور واحد عمل می کردند ، تحصیل می کردند و.... پس تفاوت ها و گوناگونی حریم ها ، قرارداد اجتماعی انسانها برای بهره مندی از تلاش یکدیگر است تا نظم و قانون خدای متعال در بین بندگان او نیز حاکمیت داشته باشد. اما چرا همه ، داوطلب حضور در حریم آموزش و پرورش هستند؟ البته چرایش را همه می دانند اما ظاهرا نتایج را همه یکسان ارزیابی نمی کنند و جهان بینی و اعتقادات تخصصی افراد ، این نتایج را تغییر می دهد. امید که شما مردان و زنان خدا ، این متن را با سعه صدر اسلامی خود بخوانید و آن را ارزیابی کنید.


" مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور ؛ حجت الاسلام و المسلمین بهجت پور ، خبر داد: جذب ۱۰ درصدی طلاب در آموزش و پرورش " (1) حوزه ها هم می توانند کانون جهاد و ایثار باشند و بخش اعظم بودجه تبلیغات اسلامی را به ترویج آموزش برای مناطق محروم و عشایری شهرها و استانهای کشور منتقل سازند.

فقط کافی است شورای عالی انقلاب فرهنگی این گفته مدیر حوزه علمیه خواهران را تأیید کند ، دیری نخواهد گذشت که همانند " آزمون لکه ای رُوِرشاخ"،که مرکب روی کاغذ با تا کردن بر روی آن پخش می شود و شکلی خیالی از کس و یا چیزی ، به وجود می آورد ، این جذب به درصدهایی حتی بیشتر از 50 درصد خواهد رسید. البته نیازی به تأیید نیست و این گفته فقط برای سندیت و استحکام نیت است. و گرنه حاج آقای حجت الاسلام و المسلمین بهجت پور ، کی جرأت دارد روی حرف شما حرفی بزند ، مثلا جناب وزیر ، هم قادر نیستند بگویند خیر !

با این تصمیم ، چند هدف با یک تیر تعقیب خواهد شد که برای نیل بدان ، نکات زیر ظرایف نهفته در آن هستند :

1- ظاهرا مسئولان کشوری از عملکرد دبیران پرورشی ، زیاد راضی نیستند و برای ترویج دین و ارائه الگوی ایدئولوژیک ، به کانالی مطمئن تر و حرفه ای تر دست یازیده اند. دبیران پرورشی امروز دیگر مانند اول انقلاب ، انقلابی دو آتشه نیستند و افراد عادی نیز قادر هستند تا دبیر پرورشی گردند ، پس جلوی ضرر را باید گرفت.

2 - علیرغم انکار ایدئولوژی بودن آموزش در کشور توسط عده ای از جمله جناب ذوعلم ، قصد بر آن است قدم هایی محکم و آشکار در تقویت این امر برداشته شود.

3 - چرا طلاب زن ؟ پس طلاب مرد برای مدارس پسرانه لازم نیست ؟ یا مقاومت در برابر دین در بین پسران جامعه ما ، بیشتر از دختران است ؟ و یا دختران ظرفیت های پذیرش دنیای مذهبی را بیشتر از پسران دارند ؟

4 - آموزش و پرورش اگر بدین طریق بهانه تأمین نیرو و جبران کمبود معلم را دارد و از خدا خواسته است :
اولا کمبود معلم داریم نه مدرس مذهبی .
ثانیا فارغ التحصیلان دانشگاه ها در تمامی مقاطع ، در صورت تمایل و علاقه و گذراندن دوره های کوتاه مدت آموزشی ، به خوبی قادرند کمبود معلم را جبران سازند. از سویی دیگر اگر عده ای مخالف هم باشند ، گناه سپری شدن عمر و جوانی نیروهای آموزش دهنده نهضت سوادآموزی ، نیروهای خرید خدمات ، مدرسان مدارس هیئت امنایی ، حق التدریس ها و....... به امید استخدام ، وَبال گردن جذب کنندگان آنهاست.

5 - تداخل در آموزش و پرورش از هر سو و توسط هر نهاد و سازمان مدعی ، فشار انکارناپذیری بر عملکرد کمی و کیفی آن وارد خواهد ساخت.
امروز 10 درصد طلاب می آید فردا ساختار و قواعد حوزه به تدریج در نظام آموزشی رخنه می کند و پس از مدت یک دهه ، پیکر آموزش و پرورش و حوزه ، از یکدیگر قابل شناخت و تمیز نخواهد بود. مؤلفان کتب درسی ، محتوای کتب درسی ، ساعات تدریس هر ماده درسی ، نحوه پوشش دختران دانش آموز و معلم و.... همه چیز زیر نظر آنان تعیین خواهد شد و استقلال نیم بند مدیران مدارس نیز ، کم رنگ خواهد شد.

6 - ما معلمان از این که آموزش و پرورش کشور هر دائم همانند خمیر بازی به شکل و هیبت مورد انتظار دیگران در می آید و یا مانند کرم خاکی بین منقار دو پرنده ، به طرفین کشیده می شود ، خسته گشته ایم ، ما خود نیز دیگر نمی دانیم کیستیم ؟ چگونه هستیم ؟ چگونه باید باشیم ؟ ایده آل و مطلوب چیست ؟ واقعیت ها و سیاست های پنهان از من معلم چیست ؟ ما معلمان جعبه سیاه آموزش و پرورش هستیم و یا غباری بر روی آن ؟ چرا سیاست های با ثباتی در آموزش و پرورش ، حاکم نمی گردد ؟ چرا هر دائم اندک هویت باقی مانده معلم و آموزش را نیز زیر و رو می سازید و اجازه نمی دهید ما خویشتنِ گم شده خویش را بیابیم ، ترمیم سازیم ، احیا کنیم و.......

7 - مشکل شما این است که جرأت و شهامت بیان تعریفی برای معلم را ندارید. آموزش و پرورش و شغل معلمی ، همانند اماکن مقدسی گشته است که درشان همیشه باز است تا مردم برای کسب معنویت و پرهیز از گناه ، به سوی آن بشتابند بلکه بتوانند توشه ای برای رضای خدا و آرامش خود بردارند. تنها سازمان بی در و پیکر ، آموزش و پرورش است. اما متأسفانه دیگر کسی از آن بهره معنوی بر نمی دارد!!

8 - این جذب برای طلاب با کف و سقف حقوق معلمان ، تعیین خواهد شد و یا حساب و کتاب آنان متفاوت خواهد بود ؟ چون همه دوست دارند پیش روند نه پس.

9 - فقط یک کشور دیگر مصداق بیاورید که مردان و زنان مُبلّغ مذهب ، در قرن بیست و یکم ، آموزش و پرورش را به تسخیر خودشان درآورده باشند !

کاش شما حوزوی ها هم همانند من معلم ، مقاومت و ستیزه و پرهیز دانش آموزان را از هر چه که رنگ مذهبی دارد ، می دیدید و یا باور می کردید. اجازه دهید نورانیت و معنویت و عمل الهی شما مردان و زنان دینی ، به طور عاشقانه و داوطلبانه و از اعماق وجود دانش آموزان پذیرفته شود تا بر عمق باور مذهبی افراد ، تزلزلی ایجاد نشود. شما بهتر نیست همانند وضوی امام حسن و حسین "ع" برای آن پیرمرد باشید که در ایام کهولت ، نحوه و ترتیب وضو را ، به درستی نمی دانست ؟ مگر به عمل و یا صلابت دین اسلام شک دارید که قصد دارید مستقیما وارد عمل شوید.

10 - البته ما معلمان وقتی برای تصدی برخی مسئولیت ها ، برخی روحانیون انتخاب شدند و تعدادشان روز به روز افزایش یافت ، فهمیدیم که جریان چنین ادامه خواهد داشت و شما قدم های اولیه این حضور را برداشته بودید ، اما حریم ها شکسته شده است و افکار نگرانند.

11 - ما ادامه روند حضور مجموعه روحانیون و طلاب در آموزش و پرورش را از شش هفت عنصر مافیای کنکور در زیارت تعدادی از مراجع تقلید به یادگار داریم که آغازگر توجه به تجلی نور در مدارس ، آنان بوده اند.

12- مدارس حساس ترین پایگاه اجتماعی شدن کودکان است و هر تصمیم برای ایجاد تغییر و یا حضور ، بر روح و ذهن و شخصیت و..... آنان به طور مستقیم و غیرمستقیم تأثیر خواهد گذاشت. همین امروز من معلم در سایه جدایی پرورش از آموزش ، دیگر معلم 40 - 50 سال پیش نیستم و با حضور طلاب در مدارس ، این کمترین هویت و عملکرد خود را نیز از دست خواهم داد. این ترس ما معلمان نیست ، این گواهی بر تجارب ما از واقعیات موجود در مدارس است.

13 - بودجه حوزه برای تبلیغات اسلامی چند صد برابر بودجه آموزش و پرورش است . اگر مقام عالی حوزه که اصولا مراجع تقلید و علما هستند ، بتوانند از بودجه حوزه ها ، بخش قابل توجهی را به امر آموزش در کشور اختصاص دهند ، معلمان قادر خواهند بود تا کارکردی مطلوب تر و ارزنده تری داشته باشند. بهتر نیست به جای انتقال نیرو به انتقال سرمایه این بخش به آموزش و پرورش باشید؟ شما مردان دین چقدر دغدغه ترویج علم و دانش دارید ؟ فقط با گفتن احادیث و سخنان بزرگان دین ، آموزش و پرورش کشور نجات نمی یابد ، لابد از ورشکستگی آشکار این وزارتخانه مطلع هستید ، قرار نیست در راه رضای خدا جهاد مالی کنید ؟ یا دانشگاه های تربیت معلم بودجه ای بسیار کمتر از دیگر دانشگاه های کشور دارند، چرا برای تقویت دانش و جایگاه معلمان ، بر افزایش بودجه دانشگاه های پردیس و شهید رجایی و باهنر ، همت نمی گمارید؟

جذب ۱۰ درصدی طلاب در آموزش و پرورش و آموزش ایدئولوژیک

پس حوزه ها هم می توانند کانون جهاد و ایثار باشند و بخش اعظم بودجه تبلیغات اسلامی را به ترویج آموزش برای مناطق محروم و عشایری شهرها و استانهای کشور منتقل سازند.  آموزش و پرورش ما به وزیری نیاز دارد که در برابر خواسته های غیر آموزش و پرورشی ها نگوید چَشم حتما ، بایستد و برای اعتلای آموزش و ارتقای مقام معلم ، مبارزه کند.

14 - حضور 10 درصد طلاب در مدارس دخترانه ، فقط یک تأمین ساده نیرو نیست و سیاست های نهفته در آن و متعاقب اجرای آن ، بر همگان آشکار است ، اما مگر تلاش این عزیزان در حوزه ها ، قادر نبوده است به عملکرد ذاتی خویش پاسخ دهد که ورود به آموزش و پرورش را فرض واجب دانسته اید؟

15 - عدم باور شما به تعلقات مذهبی و معنوی من معلم در یک کشور اسلامی ، کنترل و نظارت مرا دیروز در اختیار دبیران پرورشی و فردا در اختیار طلاب قرار خواهد داد. یک معلم اول استخدام گزینش می شود ، در تربیت معلم موازی آموزش هدف گذاری شده ، پرورش می یابد اما باز مورد اعتماد کسی نیست. شما بدین روال ، حس مقاومت و اجتناب را در آنان تقویت می سازید نه میل همراهی را . ما معلمان متوجه اهمیت امر آموزش بر اذهان بایر کودکان هستیم ، اما برای تحقق اهداف عالی ، نباید فقط درِ مذهب را به صدا درآورد. فرهنگ هر کشور عناصر دیگری چون : ارزش ها ، هنجارها ، آداب و سنن و باورها و اخلاقیات نیز دارد از سویی دیگر فرهنگ عمومی و تار وپود آن نیز هست . هنر و هنرمندی هم هست ، دین که مخالف تربیت خوشنویسان و نقاشان نیست یا آموزش مهارت های زندگی و حرفه ای . قدری حال و هوای هنری به کالبد آموزشی کشور تزریق نمایید تا وجدان و معرفت و ادب نیز تقویت شود. روح صیقل یافته و پاک دنبال معنویت می رود نه روح رنجور و دلمرده و افسرده.

جذب ۱۰ درصدی طلاب در آموزش و پرورش و آموزش ایدئولوژیک

جناب وزیر ،
لطفا مرا و مکان خدمت مرا یعنی مدرسه را تعریف کنید. تبعیت از مفاد سند تحول بنیادین برای انجام هر نوع حرکت در آموزش و پرورش ، بازدارنده رشد و تعالی است چون چارچوبی که تعین شده ، احتمال پذیرش هر اصل پیشبرنده را منتفی می سازد. به جای آن کتب دین و زندگی نیز قادر است تا هدایت گر کودکان و نوجوانان باشد . آموزش و پرورش باید پویا ، دینامیک ، سیستماتیک و بهره مند از دانش و تجارب روز باشد و گرنه ماندن در بند و تبصره این سند ، ما را از اهداف اصلی دور خواهد ساخت.
قدر مسلم شما با این تصمیم موافقید و یا ناچارید موافق باشید اما وزارت آموزش و پرورش فقط به مدیریت شما در 1/5 سال پیش رو ، حال کمتر و یا بیشتر ، بستگی ندارد . آموزش و پرورش به پیکربندی مستحکمی برای موجودیت خود برای سال های آتی نیاز دارد. نگران این باشید که چرا آموزش و پرورش پذیرنده نیرو از دیگر سازمانهاست و اما قابلیت و اصالت فرستادن نیرو به آنها را ندارد ؟!! ضعف نظام آموزشی ، درِ آن را به نفوذ هر سیاستی باز گذاشته است. ما معلمان هرگز جرأت حضور در حوزه ها را نداریم اما آنان دارند ، چرا ؟

واقعیت آن که آموزش و پرورش ما همانند بخش اقتصاد کشور ، بیش از چهل سال است که از جریانات تورم و رکود سیاست ها و عواقب آنها ، رنج می برد و هرگز به ثبات مدیریت و سیاست گذاری نرسیده است. نیاز امروز آموزش و پرورش دسترسی به چنان استواری در قانون گذاری و مدیریت است که دیگر هر سال: کسری بودجه نداشته باشد ، کمبود معلم نداشته باشد ، آتش سوزی و فرو ریختن آوار در مدارس نداشته باشد ، تصادفات سفرهای راهیان نور نداشته باشد ، بزهکاری و جرم و اعتیاد و خودکشی در بین نوجوانان نداشته باشد ، تغییر سلیقه ای هر وزیر را برای سیستم آموزشی نداشته باشد، اعتراضات معیشتی و غوطه وری در اعماق فقر معلمان را نداشته باشد و...

 آموزش و پرورش ما به وزیری نیاز دارد که در برابر خواسته های غیر آموزش و پرورشی ها نگوید چَشم حتما ، بایستد و برای اعتلای آموزش و ارتقای مقام معلم ، مبارزه کند. شاید فوقش به جای 4 سال ، یک دو سال وزیر بماند ، اما ثبت می گردد نام او بر جراید عالم . در این کشور هر کس قادر است وزیر آموزش و پرورش شود اما هر کس وزیری لایق و مستقل و مقتدر نیست.


1) خبرگزاری رسمی حوزه . کد خبر: 874041 . ۱۰ آذر ۱۳۹۸ .


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

جذب ۱۰ درصدی طلاب در آموزش و پرورش و آموزش ایدئولوژیک

یکشنبه, 10 آذر 1398 21:37 خوانده شده: 3513 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 -36 --
ناشناس 1398/09/10 - 22:18
به این میگن تحول در اموزش و پرورش؟؟؟؟طلبه ها میتوانند مدارس را دگرگون کنند نه معلم خواهرمن!!!!!!!!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان‌ 1398/09/11 - 19:52
اصولگرا کردن جو مدارس و...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/14 - 23:10
چرا اصولگرا کردن مدارس؟!!
مگر کم طلبه اصلاح طلب داریم.
مدارس را رسما و اعتقادا اصلاح طلب می کنند.

علی برکت الله
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/23 - 06:37
" نظام سلطه " یعنی : نادیده گرفتن سازمان پژوهش به عنوان مهمترین منبع فکری و برنامه ریزی حوزه تعلیم و تربیت کشور یه وسیله محدود کردن این تشکیلات در ۱۱ نفر به عنوان رئیس حوزه ای تربیت و یادگیری آنهم از نیروهای طلاب جوان خارج از سیستم که زیر نظر مستقیم آقای ذوعلم اداره می شوند و توسط نیروهای نظامی و امنیتی، سازمان دهی می شوند.
پاسخ + +4 -49 --
ناشناس 1398/09/10 - 23:17
خواهر من !
سلام
لطفا خط قرمزها را رعایت کنید. !!!

متشکرم
پاسخ + 0 0 --
راحل 1398/09/11 - 11:50
تق تق! تق تق! متاسفم برادر!!!
پاسخ + 0 0 --
حسن 1398/09/13 - 22:52
به نظر من خط قرمزها رو باید با ماژیک قرمز بکشیم تا خوبتر پیدا باشه درست میگم آمو قرمزی
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/14 - 23:10
به نظرم تذکر وارد است.
پاسخ + +31 -3 --
ناشناس 1398/09/11 - 06:58
درود بر شما که همه جانبه بررسی کردید ....‌‌اما اسفند ماه حضور پرشکوه؟؟؟؟!!!! معلمان را ببینید در پای صندوق های رای و تبلیغ عده ای خوش خیال ؟؟؟؟؟ وبه یاد بیاورید که چه افراد نا کار امدی به خانه ملت میروند برای گرفتن چنین تصمیماتی آنوقت یادمان می افتد و... متوجه میشوید ...که از ماست که بر ماست .......موفق و موید باشید
پاسخ + +27 -6 --
ناشناس 1398/09/11 - 07:28
سلام
اگر طلبه هاي خانم ميخواستن معلم بشوند از همان اول وارد دانشگاه فرهنگيان ميشدن اين عزيران هدفشان طلبه بودن بوده نه معلمي
پاسخ + +28 -3 --
بازنشسته 1398/09/11 - 07:47
آموزش وپرورش در کشور ما همه کاره هیچ کاره است ، در شخنرانی های مسؤلین در مناسبت ها کشور بدون آموزش وپرورش یعنی هیچ وهمه کاره است ولی در بودجه و رسیدگی به آن هیچی و هیچ کاره نیست
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/14 - 23:12
چرا هیچکاره ؟!!
در راهپیمایی ها و همایش ها اگر آموزش و پرورش نباشد واقعا چه خواهد شد.

اتفاقا آ.پ همه جا هست و همه کاره
الا در حقوق و مزایا
پاسخ + +26 -4 --
ناشناس 1398/09/11 - 09:35
اگر تنها یک اختراع یا یک نوآوری در حوزه دارید بگوئید اصلا حوزه برای انسانیت و آرامش چه قدمی برداشته
پاسخ + 0 0 --
حسن 1398/09/13 - 23:01
همین که حوزه زحمت کشیده در این چند دهه تا توانسته حدود یک درصد از دانش آموزان رو نمازخون کند به نظر شما واقعا این چیز کمی هست پس این نقش رو کمرنگ مبین ای عزیز برای نمونه شما شبها به مساجد برو و ببین که در نمازهای جماعت از هر ده مسجد یکی دو تا دانش آموز می بینی که اومدن مسجد برای موبایل بازی البته این کار تو مسجد صوابش بیشتره
پاسخ + +24 -2 --
ناشناس 1398/09/11 - 09:40
وای این حوزه ست یا کاخ سلیمان آیا طلاب حاضرند این مکان رو ترک کنن و به مدارس کاه گلی و بدون بخاری بیان وای بر ما که در قرن 21 زندگی میکنیم و این همه تجمل گرایی رو از حوزه و طلاب میبینیم و سکوت میکنیم.ساده زیستی اینها رو باید ستایید کجایی مرد بزرگ ببینی چه بر سر ما اومده
پاسخ + +7 -26 --
دبیر رسمی 1398/09/11 - 09:51
بالاخره ابن همه آخوند پرورش میدن یه جایی باید استفاده بشه به نظر من به درد معلم دینی قران و عربی می خورن دیگه آموزش پروش دبیر دینی عربی نباید بگیره از اینا استفاده کند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/11 - 19:48
یعنی معلمان فعلی این رشته ها
تخمه خواهند شکست؟
پاسخ + 0 0 --
حسن 1398/09/13 - 23:04
ببخشید دبیر رسمی جون نگفتی که این آخوندایی که میان تو این کلاسهای بی کلاس دینی درس میدن چند برابر ما معلما حقوق میگیرن
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/09/14 - 11:52
مرع همسابه عازه
پاسخ + 0 0 --
محقق 1398/09/17 - 17:26
آخوندمگه کلاس میاد تا به حال چندمورد برای تدریس مشاهده کردید ؟فقط برای اقامه ی نماز و کارهای پرورشی در مدارس دیده می شوند
پاسخ + +2 -28 --
حمید 1398/09/11 - 14:40
زیادسخت نگیرید
پاسخ + +4 -11 --
معلم پرورشی 1398/09/12 - 10:49
ببینید، مدارس به معلم دینی و عربی ‌‌‌‌و قرآن و پرورشی و (در پاره ای موارد مشاوره مذهبی و یا در حدی ادبیات دینی) نیاز دارد و آموزش و پرورش می تواند از ظرفیتهای سیستم آموزشی حوزه های علمیه در این زمینه استفاده کند.
سیستم آموزش حوزه علمیه مانند سایر موسسات آموزش عالی در قانون تعریف شده است و فارغ التحصیلان این سیستم دارای مدرک معتبر و با مزایای مساوی با دیگر موسسات هستند،بنابراین ما نباید آن را چیزی جدای از قانون و جامعه و مردم تصور کنیم.
خانم امامی عزیز،سلام و ادب و احترام
همه ما در در قبال خود و مردم مسئولیم(کل کم راع و کل کم مسئول عن الرعیه)...
همه ما مسلمانیم و همه می دانیم که در کشورهای دشمن و بدخواه ما،چقدر برای تغییر نگرش و تفکر افراد ما و بالاخص نوجوانان و جوانان هزینه می شود و وقت صرف می شود(ببینید این همه حجم القائات فکری از طرق رسانه ای مختلف و در راس آنها فضای مجازی را)،حال به نظر بنده کم لطفی نسبت به عزیزانمان است که بخواهیم در مقابل چنین طرحی قلم مخالف بزنیم و بهتر است که در تبیین و طرح ریزی و کمک به اجرای صحیح و موثر این طرح تلاش کنیم.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/09/12 - 13:00
با سلام و احترام

قبل از هر چیز از فرهنگ محترمانه گفتگوی شما همکار گرامی ، سپاسگزارم.
آنچه که تقدیم شده است نگرش و دریچه ای به این موضوع است که خود آن طبیعی است موافقان و مخالفانی برای خود خواهد داشت.
از سایت صدای معلم که قابلیت و ظرفیت درج دیدگاه های گوناگون را دارد نیز تقدیر و تشکر می نمایم و از این که جامعه به سطح سنجش آزادانه افکار و برداشت های گوناگون رسیده است نیز بسیار خوشحالم.
ما بخش اعظمی از نیروهای آموزش و پرورش را به عنوان نیروهای ستادی ادارات سراسر کشور استفاده می کنیم و بخشی دیگر را با عناوین گوناگون در خود مدارس بجز معلمی بکار می بریم و هر سال از کمبود معلم می نالیم.
اولا به قول شما طلاب محترم و یا محترمه می بایست به عنوان معلمان پرورشی و کتب دینی و عربی بکار گرفته شوند تا سایر نیروها آزاد شوند که تصمیم حوزه هم بر حول همین امر است......
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/09/12 - 13:03
ثانیا شاید به دلیل سِمت خود متوجه اثرات این حضور در مدارس نیستید و یا آن را امری حتمی و عادی فرض می کنید.
قدر مسلم شما بیشتر و بهتر از من معلم از بحرانهای موجود در مدارس و در بین دانش آموزان مطلعید.
اما دلایل آن فقط عدم حضور روحانیون در مدارس نیست ، یکی از دلایل اصلی شدت یافتن بحران های اعتقادی و اخلاقی در مدارس برای هر دو جنس ، خلاء وجود باور مذهبی درخانواده هاست. بسیاری از آنان دیگر نماز نمی خوانند ، روزه نمی گیرند و........
مسئول این خلاء کیست و یا کدام نهاد است؟ بسیاری از عادات نادرست رفتاری در درون خانواده ها در وجود کودکان درونی شده است ، اما چوب همه آنها را مدرسه و معلم می خورد.
ما در مدارس خود کمبود آموزش دینی و اعتقادات مذهبی نداریم ، ما در نحوه برخورد خود برای تحریک انگیزش معنوی کودکان درست عمل نکرده ایم و شدیدا اصرار به انتقال سیاست خود داریم. آنان مقاومت شان روز به روز بیشتر و فاصله شان از باورهای مذهبی بیشتر می شود چون اختیار و اراده ای در برداشت خود ندارند.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/09/12 - 13:08
بهتر است بجای قلمِ مخالفت بگوئیم نقد آنچه که خواهد شد. تمامی نهادها و سازمانها مسئول تعهدات شغلی و حرفه ای خود هستند اما به نظر شما سیستم آموزشی در مدارس ما می بایست پیش آموزش و رهرو آموزش دانشگاهی باشد یا حوزه؟

به نظر شما اصل تناسب امری لازم و ضروری است
و یا این تناسب بجای تبعیت از اصول کلی آموزش در جهان ، مقید به تبعیت از سیاست های حتمی
حوزه ها به تبعیت از اصول کلی نظام سیاسی است ؟
با تشکر از همراهی تان.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/09/12 - 13:19
هر نظام ، قانون خود را دارد و برای ادامه نظم و کمک به ثبات آن در جهان هستی، هر نهاد و سازمانی مکلف به انجام وظایف خود در حیطه خود هست. کسی منکر نظم درون سازمانی نیست اما حریم و حیطه هر کدام باید در حوزه خود محترم شمرده شود.
پاسخ + 0 0 --
اقدسی 1398/09/12 - 14:31
پس شما پرورشی ها چه کاره اید؟
پاسخ + +14 -3 --
ناشناس 1398/09/12 - 11:04
با این طرح وارد قرون وسطی میشویم معلمان اگاه اما بی تفاوت نسبت به عمق فاجعه ی پیش رو باید پاسخ گو باشند من که سال دیگه از این خراب اباد میرم
پاسخ + 0 0 --
حسن 1398/09/14 - 23:28
نترس از این خراب آباد بری باز میری تو یک خراب آباد دیگه چون اصولا تو این مملکت خدا رو شکر هیچ چیز آبادی نداریم اون موقع می فهمی که آبادانی یا اون ور آب هست یا توی اون دنیا
پاسخ + +12 -3 --
حسن حقجو 1398/09/12 - 14:54
اولا نهاد های حاکمیتی حاکم بر نهادهای مردمی هستند
دوما معمولا طلاب از بین دانش آموزان ضعیف از لحاظ بنیه علمی هستند

سوما کسانی که معلم شده اند با گذراندن دروس تربیتی و پرورشی با متد غربی معلم شده اند
چهارما طلاب نتوانستند مساجد را پر از جوانان نمایند
پنجما طلاب اکثرا در محیط آرام و بدون تنش رشد کرده اند پس توان اداره کلاس شلوغ را ندارند
ششما طلابی که وارد امر آموزش شده اند توسط دانش اموزان پس زده می شوند
پاسخ + +5 -1 --
معلم پرورشی 1398/09/12 - 19:30
ضمن سلام مجدد و خسته نباشید و نیز تشکر از توجه و پاسخ با صبر و حوصله شما.
ببینید: ۱)در مدارس ما ضعف مشهود اعتقادی و عملی نسبت به گزاره های تربیتی و مذهبی در بین دانش آموزان متوسطه اول و دوم وجود دارد اما این ضعف در حد "بحران" نیست،
۲)و در اینکه قسمت عمده این ضعف از درون خانواده ها نشئت می گیرد شکی نیست(طبق تحقیقات ۶۰درصد تاثیر تربیتی و شخصیت فرد تابع خانواده است،۲۰ درصد محیط و ۲۰درصد مدرسه)
۳)و نیز در اینکه تا حدی برای انگیزش معنوی نوجوانان درست عمل نکرده ایم شکی نیست،
اما مهم اینجاست:همانطور که در پیام قبلی ذکر کردم علت اصلی این امر حجم القائات فکری است که از سمت محیط و رسانه های با هدف خاصی(و در راس آنها فضای مجازی) است که خانواده ها و دانش آموزان را تحت تاثیر قرار داده است،و این صحیح نیست که بگوئیم علت این ضعف نهاد یا اشخاص خاصی است که خود در مقابله با علت اصلی در تلاش هستند...
)
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/09/12 - 21:43
سلام
همکار محترم ، بنده سال ۹۱ بازنشسته شده ام، اما
بحران معنویت در بین دختران دانش آموز را دقیقا
حس کرده ام ، شاید چون شما دبیران پرورشی بیشتر با دانش آموزان انجمن و..... همکاری
می کنید ، بحران را در حد واقعی آن حس
نمی کنید.در حالی که شما می بایست بیشتر از بنده بحران اخلاقی و اعتقادی را در مدارس درک نمایید فقط کافی است قدری واقع بین باشید.
همکار محترم ، ۴۰ سال است انقلاب شده است بنده یک دقیقه اخبار خارجی و القائات هیچ مرجعی را گوش نداده ام. قصدم آن است که قدری
هم خودمان را مواخذه کنیم و فوری دامن عناصر خارجی را وسط نکشیم، هر چند که بی تقصیر نیستند اما در حد خود تقصیر خود را بپذیریم به قول شما در قبال آنان مسئولیم.
پاسخ + +4 0 --
معلم پرورشی 1398/09/12 - 19:43
...درست عمل نکردن نهادها و یا اشخاص مسئول فقط درصد موفقیت خودشان را در مقابله پایین می آورد نه اینکه بگوئیم آنها خود مقصر این ضعف هستند.
شاید اگر مطلب به زبان ساده و به شکل سوال مطرح شود بهتر باشد:ببینید همکاران عزیز،با وجود این همه القائات فکری،نهادها و اشخاصی تلاش کرده و می کنند تا مقابله کنند و از تاثیر آن بر جامعه هدف بکاهند،و از ضعف و ضرر جلوگیری کنند اما زورشان آنطور که باید و شاید نرسیده و ضعف مشاهده می شود،حال اگر این نهادها و اشخاص نبودند و تلاش و جلوگیری نمی کردند،آن موقع ما چه وضعیتی داشتیم؟شاید آن موقع دچار "بحران" می شدیم...
در پایان و در پاسخ به سوال آخر شما یادآور می شوم که فرایند "تربیت" حوزه ای وسیع است که "آموزش" یکی از زیر مجموعه های آن است...
در اینجا با توجه به طولانی بدون بحث مجالی برای نوشتن بیشتر نیست.
امیدوارم که همه موفق و موید باشیم...
والله العالم
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/09/12 - 21:57
بنده با بعد سیاسی مساله هیچ کاری ندارم و منکر تلاش هیچ بخشی هم نیستم.
اگر مسایل را با هم قاطی نکنیم بهتر نتیجه
می گیریم. بنده معتقدم کلاس درس تعلق به معلمی دارد که در این وزارتخانه تربیت شده اند، عمر و جوانی خود را در آن سرمایه گذاری کرده اند
مسایل کشوری و دفاعی مدعوین خاص خود را دارد، حریم من معلم، آموزش و پرورش است و دفاع از حدود و ثغور آن و حیثیت شغل معلمان
وظیفه ام است.
در ضمن جسارتا و با پوزش ، بنده معتقدم که شما دبیران پرورشی رسالت ترکیبی آموزش و پرورش من معلم را گرفته اند.
دلیل ذکر این نکته ، آشنایی بیشتر از دیدگاهم
و درک دلایل نوشتن این نقد بوده است.
احترام و ارزش هر ایرانی و هر شغل و مراتب آنها
برایم فرضی واجب است . اما آموزش و پرورش خانه دوم من است و من سرباز آنم. سپاس
پاسخ + +7 -5 --
مدرس آزاد 1398/09/12 - 20:55
بار الهی! ما را از توهّم دور ساز
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/09/12 - 22:16
سلام
همکار ارجمند ، یک بار لطف کنید و توهم را بطور
شفاف برای ما تعریف کنید. البته متوجه مفهوم توهم در این مبحث نشدم. تشکر
پاسخ + +5 -4 --
معلم پرورشی 1398/09/12 - 23:13
مقام معظم رهبری(حفظه الله تعالی) فراتر از عصر خود هستند،(این سخن بنده نیست)...
به شخصه سعی می کنم در "اهمیت" و "نحوه کارکرد" حوزه پرورشی(امور تربیتی)،در اندیشه های ایشان تدبر کنم.
همکار گرامی،پیامهای بنده صرفا به نیت اظهار نظر و بیان ایده های سازنده بود،
موفق باشید،
تشکر مجدد.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/09/13 - 07:58
سلام
اظهار نظر حق ذاتی و حتمی هر فرد در جامعه
است. تفاوت نظر و دیدگاه هم جزوی از
زیبایی های آفرینش پروردگار متعال است.
از گفتگوی سازنده و محترمانه حضرتعالی، سپاسگزارم. پایدار باشید.
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1398/09/14 - 10:16
در جان پناه مقام رهبری ، خود را
دست نیافتنی نکنید. مقام رهبری،
ولایت کل ملت را برعهده دارند و
شما تا کم می آورید برای مسکوت
نگهداشتن طرف مقابل ، به این
حربه متوسل می شوید.
هر کس در جای خود وظیفه اش
را انجام بدهد نظم هم رعایت
می شود. شما مربیان پرورشی
بخشی از وظایف ما معلمان را
تصاحب نموده اید و حالا طلاب
قرار است بخشی دیگر را صاحب
شوند. من معلم هم شیر بی یال
و دم ، قدرت حق خواهی را هم
از دست می دهم.
اقتدار معلمان را از آنان نگیرید.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/14 - 15:47
حوزه معاونت پرورشی بیشترین سهم در بی توجهی به مسائل دینی و اعتقادی را داشته و دارد.

سطحی نگری و شعار زدگی و فرصت طلبی مدیران این نهاد باعث بدبینی و بد فهمی دانش آموزان و جامعه شده است.
پاسخ + +10 -2 --
حسن 1398/09/13 - 22:49
جذب طلاب در مدارس بسیار طرح خوبی است به عنوان مثال من وقتی از چند دانش آموز سال نهم پرسیدم که نماز صبح چند رکعت است گفت سه رکعت و این نشان می دهد که آنها چقدر به عدد دو نزدیک شده اند به برکت این طلاب در مدرسه
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/14 - 09:30
کنایه زیرکانه ای بود.
پاسخ + +7 0 --
حقی 1398/09/13 - 23:31
خداوند هستی به پیامبرش دستور می دهد:
فَذَكِّرْ إِنَّمَا أَنتَ مُذَكِّرٌ ﴿٢١﴾ لَّسْتَ عَلَيْهِم بِمُصَيْطِرٍ ﴿٢٢﴾
پس تذکّر ده که تو فقط تذکّر دهنده‌ای! (۲۱) تو سلطه‌گر بر آنان نیستی که (بر ایمان) مجبورشان کنی، (۲۲)

حال عده ای خود را فراتر از پیامبر خدا می دانند وطلبکارنه واز سر غرور وخود برتر بینی در همه چیز دخالت می کنند. وباعث فرار کردن مردم ار تعالیم صحیح دین هم خواهند شد. این مدعیان بزرگی خداوند نه، بلکه بزرگی دروغین خویش را باور دارند. واین نشانه بزرگ بی دینی آنان است.
با سپاس فراوان از گفتار بسیار خوب استاد محترم سرکار خانم امامی
پاسخ + +5 -2 --
ناشناس 1398/09/14 - 09:54
آنچنان به طلاب رنگ مقدس مابانه توام با
اثر سیاسی می دهند که کسی جرات نکند بگوید
بالای چشمتان ابروست.
شما طلاب بزرگوار هم بندگان خدایید و اگر خیلی
تلاش کنید فقط تقوا و میزان عباداتتان از من
بنده عادی خدا ببشتر است.
به قول نظر بالایی با کشیدن خط قرمز ، شما
طلاب دست نیافتنی می شوید.
اما تقوا ، تواضع را هم می طلبد. ببینید ما معلمان را از کودک ۶ ساله تا فرد ۱۰۰ ساله آماج
بی مهری خود قرار می دهند و حال و روزمان
را هم می بینید اما چون سرو ایستاده ایم تا
موجودیت خودمان را اثبات کنیم.
پاسخ + +8 0 --
ناشناس 1398/09/14 - 10:06
یک اصل را فراموش نکنیم همه ما ایرانی و بیشتر
ما مسلمانیم. منتهی برخی بیشتر بزرگنمایی
می شوند و دیده می شوند و قدر داده می شوند
و ما معلمان گویا تنها حقوق بگیران این مملکتیم.
چون نان با منت و رعیت واری به ما داده
می شود. اگر من معلم عزت نداشته باشم، کشور
هم عزتمند نخواهد شد چون که کل اعتلای هر کشور در سایه آموزش ، تجلی می یابد.
حریم آموزش رسمی کشور را پاس دارید.
پاسخ + +2 -6 --
ناشناس 1398/09/14 - 15:44
من با آمدن طلاب به وزارت آموزش و پرورس موافقم.
زیرا همین موضوع باعث می شود به تعلیم و تربیت کشور بها داده شود.
و این افراد بهتر از معلمان و فرهنگیان از حقوق وزارت آموزش و پرورش دفاع کنند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/14 - 16:20
به همین خیال باش خوش اندیش دوراندیش.
شتر در خواب بیند پنبه دانه........
وضع من و تو را هیکس و نهادی در این کشور
بهتر نمی سازد مگر همانند مربیان خارجی ورزشی.
یکی خارج از این مرز لازم است مثلا یک ژاپنی و یا
فنلاندی و یا........
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1398/09/14 - 16:47
برای سطح تفکر موجود در بین
برخی از معلمان متاسفم.
عده ای برای رهایی خود
دنبال قربان اند.
پس خود شما چه کاره اید؟؟!
مصلحت اندیش کوته بین!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/15 - 00:14
فرهنگیان اغلب گرفتار در جهل مرکب هستند.
نه از اوضاع راضی هستند.
و نه در تغییر آن اقدامی می کنند.

شاید طلاب عزیز که از جنس حاکمیت هستند کاری کنند.
به هر حال ایشان زبان همدیگر را بهتر می فهمند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/15 - 11:30
ایراد بزرگ ما دلبستگی به همین شایدها ، بایدها ، کاش ها و........ است که بجای همت و اراده بر تغییر وضع موجود، ما را به سیرقهقرایی سوق
می دهد.
اگر گفته شما درست و منطقی بود این همه اختلاف و تفاوت نگرش و بینش در بین روحانیون
و اسلام واحد واقعی موجود نبود. آنها خود یکدیگر را قبول ندارند. همان بهتر که هر گروه در دسته خویش مفید و موثر باشند.
پاسخ + 0 0 --
معلم پرورشی 1398/09/15 - 12:01
سلام و احترام و خسته نباشید خدمت همه همکاران گرامی،
همکاران عزیزی که فقدان به نفسه هر کدام از شما و وظایف تعریف شده شما،برای حرکت و پیشرفت چرخه آموزش و پرورش متصور نیست...
نظراتی که در پاسخ به جملات بنده منتشر شد من رو واقعا متاثر کرد،متاثر از اینکه باعث ناراحتی و رنجش تعدادی از شما شده است.
و بنده فکر می کنم علت این رنجش هم این هست که با پیام نمی شود مطلب رو تمام و کمال و با حس متناسب به مخاطب رساند.
همکاران گرامی،اختلاف دیدگاه یک امر بدیهی است و خواهشمندم که دیدگاههای بنده رو فقط یک "تذکر" و "یادآوری" ببینید...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/20 - 07:07
تنها نه ز سستی هنری سر نزد
در بی هنری نیز به جایی نرسیدیم
پاسخ + 0 0 --
معلم پرورشی 1398/09/15 - 12:14
معنا و مفهوم و مقصود از کلمه "تذکر" همان "یادآوری و یادکردن" است.
پاسخ + +1 0 --
محمدتبریزی 1398/09/16 - 16:39
با سلام خانم محترم می دانید اصل قضیه عمی دردی دئیر زمی دردییدی(طلاب خانمها فقط فقط برای بچه های ابتدایی دخترانه می اورند و مسئله مسئله بودجه پرورشی است تا به هر عنوانی پخش و پلا بکنند والسلام. معاون پرورشی ما خودش درس حوزه خونده ولی چیزی از مسائل دین و شرع نمی داند اگر می دانست کوفته و کله پاچه برای بعضی ها در بعضی وقتها به نام احسان دادن نمی خوراند و سوار خودرو 200میلیونی نمی شد و .................
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/17 - 00:13
این تصمیم یک مغالطه شکست خورده است.
زیرا وزارت آموزش و پرورش به جای آموزش معلمانش به دنبال افزایش کادر است.
در صورتی که اگر روی همین معلمان کار آموزشی صورت گیرد می توانند در همه جای کشور مفید واقع شوند.

اگر سیاست انقباض کمی و انبساط کیفی مد نظر و عمل قرار گیرد می توان امید به موفقیت سند تحول بنیادین داشت.

با تشکر از شما
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/23 - 19:17
جناب آقاي ذوعلم !
شما كه مي فرماييد : « ایدئولوژیک بودن تعليم و تربيت نباید یک امر منفی تلقی شود. »

بفرماييد اگر شما نبوديد و يك عده ديگري با اغراض ايدئولوژيك غربي يا شرقي كتاب هاي درسي را بدون حساب و كتاب و اجازه از مولفين و شوراي برنامه ريزي دستكاري مي كردند، و مي گفتند چون ما رئيس سازمان هستيم اجازه داريم و صاحب اختياريم.

آيا شما از ايشان مي پذيرفتيد؟
آيا مسئولان سازمان را متهم به فتنه و خيانت نمي كرديد؟

پس چون شما هستيد و لباس پيامبر صلي الله عليه و آله را بر تن داريد، دليل نمي شود هر چه خواستيد بكنيد و كسي را هم جرأت تذكر قانوني نباشد.

قضاوت با خودتان
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/17 - 00:13
این تصمیم یک مغالطه شکست خورده است.
زیرا وزارت آموزش و پرورش به جای آموزش معلمانش به دنبال افزایش کادر است.
در صورتی که اگر روی همین معلمان کار آموزشی صورت گیرد می توانند در همه جای کشور مفید واقع شوند.

اگر سیاست انقباض کمی و انبساط کیفی مد نظر و عمل قرار گیرد می توان امید به موفقیت سند تحول بنیادین داشت.

با تشکر از شما
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/17 - 07:18
اولا تنها راه این است که روی تربیت نیروی انسانی ماهر سرمایه گذاری شود.

ثانیا اگر حقوق و معیشت فرهنگیان درست نشود، با آوردن روحانیون هم مشکل حل نمی شود. آنها هم آدم هستند و در شرایط سخت لب به انتقاد خواهند گشود.

سیاسی کردن اوضاع و برخوردهای اینچنینی یک مسکن کوتاه مدت است که عواقب و عوارض آن سخت تر است.

لطفا از حقیقت فرار نکنید.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/22 - 16:01
برای آنکه بتوان همه طیف ها را راضی کرد پیشنهاد می شود سازمان پژوهش به شهر مقدس قم منتقل شود.

با توجه به رویکرد جدید حجه الاسلام و المسلمین علی ذوعلم در تبدیل سازمان به حوزه علمیه و نیز با عنایت به این که تعداد زیادی از طلاب محترم و جوان هر روز از قم به تهران و بالعکس در تردد هستند و به منظور جلوگیری از اتفاقات احتمالی چون تصادف این سازمان کلا به شهر مقدس قم منتقل شود.

در صورت تحقق چنین پیشنهادی اهداف و رویکردهای ایدئولوژیک حجه الاسلام و المسلمین ذوعلم و نهادهای پیگیر یکجا محقق می شود.

اعضای سازمان فعلی را هم به سایر حوزه های ستادی و یا دانشگاه های فرهنگیان و نیز مدارس بفرستید.

ساختمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی را هم اجاره بدهید و درآمد حاصله را به عنوان پاداش و حق الزحمه به پرسنل جدید بدهید..

لطفا این پیشنهاد را جدی بگیرید.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/22 - 22:13
معقول به نظر مي رسد.
ان شاء الله در دستور كار قرار گيرد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/23 - 11:15
ظاهرا تعمدي بر اسكولاستيك كردن مدارس در ايران وجود دارد.

مدارس و فلسفه اسكولاستيك در قرون وسطی مي كوشيد تا علم و حکمت را تنها از طريق مدارس وايسته به کلیساها آموزش دهد. طرفداران این مکتب مَدرَسیّون یا رواقیّون لقب داستند. این مکتب، از قرن نهم میلادی به‌وجود آمد و تا قرن پانزدهم رواج داشت.

هدف این مکتب، بسط و شرح تعالیم ديني به‌کمک فلسفه بود.

بروز اندیشه مدرسی، به‌نظر عدّه‌ای از نویسندگان، اوّلین آزمون حضور دین در صحنه اجتماعی شمرده می‌شود.

اين تفكر در انقلاب رنساني به دليل تندرويي هاي كليسا با شكست روبه رو شد و حتي به دين ستيزي جامعه اروپا انجاميد. يكي از دلايل جدايي دين از زندگي ( سكولاريسم ) همين انديشه بود.
پاسخ + +2 0 --
معلم پرورشی 1398/09/27 - 10:06
(...ای مردم،متذکر شوید که چه نعمتها خداوند به شما عطا فرموده...
سوره مبارکه فاطر،آیه۳)
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/27 - 12:40
تا چه چیز را نعمت و چه چیز را نقمت فرض کنیم.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/10/03 - 13:47
حـاج آقــاي ذوعـلـم
چــــرا بدون اطـلاع مولـفيـن و كارشناسان كتــاب هاي درسي را تغيير مي دهــيد؟

آيا فـــــردا همين طـلاب قـــم ( كه در پشت پرده عامل تغييرات گسترده در كتاب هاي درسي هستند ) پاسخگوي حوادث احتمالي خواهند بود ؟!!!!!!

مسلماً خــيــر
زيرا وقتي امروز اسمي از آن ها در بين نيست، فــردا خواهد بود؟!!!!!!!


آقاي ذوعلم
جز مولفان و كارشناسان حق دست بردن در كتاب را ندارند. حتي شما

اين قانون است. لطفا به قانون احترام بگذاريد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/10/06 - 10:14
" مدرسه زندگی " یا " مدرسه اسکولاستیک " ؟!!

حجه الاسلام و المسلمین ذوعلم
حضرتعالی با شعار " مدرسه زندگی " مدعی اجرای سند تحول بنیادین شدید، شما اما عملکرد یکساله شما نشان از تاسیس " مدارس اسکولاستیک " در کشور دارد.

شواهد مختلفی بر این مطلب وجود دارد :
- برکنار صاحبنظران و متخصصان و کارشناسان سازمان پژوهش
- جایگزینی و انتصاب طلاب جوان و بی تجربه در پست های کلیدی
- دستکاری کتاب های درسی با نظارت و سفارش حوزه علمیه قم بدون اجازه از صاحبان اثر و مولفان
- پایبند نبودن به مصوبات و اسناد تحولی در تغییرات رادیکالی
- اظهار نطرات شخصی در حوزه ای درسی بدون پیوست پژوهشی و علمی و ...
همه و همه نشان از انقلاب ایدئولوژیک مد نظر شما در استراتژیک ترین سازمان کشور دارد.

با ادامه این رویه، آینده کشور را تیره و نگران کننده می بینم.
امید که به حقیقت نپیوندد.

ان شاءالله
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/10/07 - 08:13
آرمان های یک کشور و یک انقلاب گاهی آنقدر مهم هستند که افراد برای رسیدن به آن اهداف متعالی حاضرند از جان و مال خود بگذرند. مانند تجربه هشت سال دفاع مقدس

علی الخصوص که آن انقلاب، اسلامی هم باشد.

اما متاسفانه در حال حاضر برخلاف دوران دفاع این آرمان های نظام هستند که قربانی قدرت طلبی گروه ها و اشخاص می شوند.

اگر کسی نمی تواند در مسیر اعتلای ایران اسلامی موثر باشد نباید مضر هم باقی بماند.

نادیده انگاشتن ۴۰ سال مجاهدت عالمانه کارشناسان و صاحب نظران و متخصصان سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با انگ زدن اجرای سند ۲۰۳۰ خیانتی بزرگ و نابخشودنی به ایران و جمهوری اسلامی است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/10/07 - 09:34
آفرين
پاسخ + +3 -1 --
رضا 1399/03/17 - 13:32
هدف از آموزش و پرورش، یادگیری دانش و مهارتهای زندگی است که از خانواده شروع شده و با ادامه یافتن در مدارس و دانشگاه ها در نهایت به عنوان یک سرمایه انسانی در بستر جامعه متجلی می شود. بنابراین نباید در یک مسیر خاص و از پیش تعریف شده سوق داده شود. ذهن کودک و دانش آموز مانند یک نوار خام است که باید با دقت روی آن ضبط شود وگرنه پاک کردن اثرات نامطلوب آن در آینده هزینه های سنگینی به جامعه تحمیل خواهد کرد. هر فردی باید مذهب و باورهای دینی را به مرور زمان و در حاشیه آموزه های دیگر و در بحث پرورش فکری و به صورت تجربی و مشاهدات بدون زور و اجبار یاد بگیرد و بکار بندد در غیر این صورت فردی ضعیف و کم اراده و یا تندرو و مستبد خواهد بود و توانایی تحول و ایجاد خلاقیت و نوآوری را نخواهد داشت. خوانندگان را ارجاع می دهم به تربیت گروههای و افراد تندرو در کشورهای همسایه که چگونه با افکار مذهبی و اقدامات یک جانبه و انتهاری، آزادی بیان، پیشرفت های علمی و صنعتی و همچنین نظم جهانی را به چالش کشیده اند. / التماس تفکر
پاسخ + 0 0 --
دوست 1399/04/08 - 01:25
من از این اشخاصی که با به هم پیچیدن کلمات و بازی با کلمات و دنبال اغراضی بودن به اسم دل سوزی متاسفم
متاسفم از اینهایی که بدون تربیت خود میخواهند بچه ممردم رو تربیت کنند
بچهای ما به این روز افتادن به خاطر امسال این خانم به ظاهر محترم است
من دست معلمانی را میبوسم که معلمی میکنند نه سوداگری
عزیزان شرافت ذات معلمی است .....
سکوت حرف اخری است که میزنیم و بس
پاسخ + 0 0 --
امامی 1399/04/19 - 20:37
اول آن که دوست ، سخن آشنا می گوید
نه کنایه و نیش .
دوم خدمت حضرتعالی تبریک عرض می گویم که کل مشکلات دانش آموزان و آموزش و پرورش را فقط به خاطر امثال بنده دریافته اید.
سوم اگر می دانستم هنر سوداگری دارم
حتما دنبال آن می رفتم.
چهارم سکوت را شکسته اید و آن را
به عنوان حرف زده اید پس دیگر سکوت معنی ندارد ، هر چند تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/28 - 07:29
مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به ضرورت آشنایی طلاب با فضای دانشگاهی گفت: هم‌اکنون ۱۰ هزار طلبه در دانشگاه‌های کشور تحصیل می‌کنند و این سرمایه بزرگی است که نهاد رهبری در دانشگاه‌ها می‌تواند از آن استفاده کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1399/05/19 - 19:11
اگر خود را برای خدا خالص کنیم راه درست را پیدا می کنیم و هیچ ترسی از ورود هیچ کس نخواهیم داشت.الله بصیر بالعباد

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور