صدای معلم

" ویروس عزیز از شما چه پنهان اصلا ستاد مدیریت بحران ما ، خودش دچار بحران است و دیگر توان مدیریت کرونا را ندارد . اگر باور نداری صف های ماسک را در کشور ما ببین ! "

طنزانه ؛ از چین به یادگار دردی دارم !

فاطمه سادات اشرفی زاده / عضو شورای نویسندگان صدای معلم

طنزی برای ویروس کرونا

خدمت ویروس کرونای عزیز با سلام و احترام

جناب ویروس  ، ظاهرا تازگی  به کشور ما هم نزول اجلال کرده ای !

جانم به قربانت !  نانت نبود ؟ آبت نبود ؟ به ایران آمدنت برای چه  بود ؟ !

ما خودمان سالهاست ویروس زده ایم. ویروس هایی به جانمان افتاده اند که زیر بار آنها کمر خم کرده ایم . ویروس اختلاس ، ویروس احتکار ، ویروس تحریم ، ویروس شعار ، ویروس آقازادگی و.... ( شهریست پر ظریفان، از هر طرف نگاری ...)  راستش آن قدر ویروس بر سرمان ریخته است که دیگر توانی برای مبارزه با ویروس های چینی را نداریم.  

در ضمن  این  رسم  رفاقت  نیست . سالهاست کشور ما بازار اجناس رده پایین کشور  شماست . از لوازم تحریر و دستمال آشپزخانه گرفته  تا سنجاق و قفل و کلید و تسبیح و اسباب بازی  چینی در کشور ما عرضه می شود.  حالا بعد از عمری تجارت پرسود که با ما داشتید ، ویروس برای ما می فرستید ؟

طنزی برای ویروس کرونا

ویروس جان شما  که غریبه نیستی و شرایط کشور ما را می دانی . ما در شرایط عادی ،  با کمبود تخت بیمارستانی روبه رو هستیم . حال چطور بیمارستان هایی را مجهز و قرنطینه کنیم ؟ ما برای تهیه ماسک وارد فاز بحران می شویم . در حوزه اقتصاد ، سلطان های احتکار داریم که یک زمانی پوشک بچه را احتکار می کنند ، یک زمان شیرخشک را و حالا هم با احتکار ماسک ، به هموطنان خدمات شایانی می کنند .

ویروس عزیز !  

ما  سالهاست در تحریم به سر می بریم و امکان تهیه بسیاری از تجهیزات  بیمارستانی ، دارو  و کالاهای ضروری برایمان میسر نیست . شما هم وقت گیر آوردی ، یک راست آمدی سراغ ما تحریم زده !

گمان کرده ای ما هم مثل کشور شما هستیم که در ده روز یک  بیمارستان مجهز و اختصاصی تاسیس کردید .

 درست است ما زیاد شعار  می دهیم اما شما به شعارهای ما توجه نکنید و خیلی جدی نگیرید .ما به شعار دادن آن هم از نوع خودکفایی در همه چیز ، عادت کرده ایم . ویروس جان از شما چه پنهان ،  ما علاوه بر کمبودها در حوزه دارو و بهداشت و درمان، مشکلات متنوع دیگری در حوزه مدیریت شهری و حتی در مراسم تدفین داریم .

طنزی برای ویروس کرونا

 در بعضی از کلان شهرها  با یک بارندگی معمولی چند روز خیابان ها و معابر با آبگرفتگی مسدود می شوند و   عبور و مرور ،  امکان پذیر نیست .

در مناطق سردسیر با یک  برف ، مسیرها بسته می شود و چند روز طول می کشد تا ستاد بحران ، به بحران زده ها برسد !

حال خودت قضاوت کن وقتی  امکانات و توان مدیریتی ما در حدی است که پیامدهای یک برف و باران را نمی توانیم  به درستی مدیریت کنیم ، حال چگونه می توانیم با ویروس مقاومی چون حضرت عالی مبارزه کنیم ؟!

بد نیست بدانی  هنوز  زلزله زدگان کرمانشاه به طور کامل اسکان نیافته اند و تعدادی  از آنها هنوز در کانتینرها زندگی می کنند !

طنزی برای ویروس کرونا

درست است که ما سالهاست با روغن پالم و میوه های تراریخته و مواد غذایی تقلبی و ریزگردها  داریم زندگی می کنیم اما راستش بدن ما به ویروس های خودمان عادت دارد و با ویروس های چینی ، نمی توانیم سازگار شویم . اصلا جایی برای ویروس های بیگانه نداریم . ما همان ویروس آنفلونزای خودمان را  بتوانیم مدیریت کنیم ، هنر کرده ایم !  

ویروس عزیز  از شما چه پنهان اصلا ستاد مدیریت بحران ما  ، خودش دچار بحران است و دیگر توان مدیریت کرونا را ندارد . اگر باور نداری صف های ماسک را  در کشور ما ببین .

 اگر اخبار کشور ما را دنبال می کنی لابد متوجه شده ای که ما هنوز از  حوادث طبیعی سر بلند نکرده ایم ، حوادث مصنوعی بر سرمان نازل می شوند.  ما در این چند ماه اخیر به دلایل متعدد کشته داده ایم و حتی هنوز آمار کشته شدگان را هم  نمی دانیم و جرات هم  نداریم که بپرسیم . راستش دیگر تحمل قربانی کرونا نداریم .

در پایان از شما می خواهیم به پاس اینکه سالهاست  به رونق اقتصاد کشورت کمک کرده ایم ، شما دیگر دست از  سرِ ما بردار . جان تمام خفاش ها و مورچه خوارها و مارهای چینی  تو را  قسم می دهیم ، دست از  سرِ  ما  بردار .

سر و زر و دل و جانم  فدای آن ویروس

که حقِ صحبتِ  مهر و وفا    نگهدارد


طنزی برای ویروس کرونا

دوشنبه, 05 اسفند 1398 00:24 خوانده شده: 428 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +7 0 --
زنبور آخرالزمان 1398/12/05 - 01:51
آخه ویروس عقل دارد؟ از ویروس بی‌عقل چه انتظاراتی دارید؟ وجدان ویروس کجاست؟

به عقل خودمان مراجعه کنیم، اگر سقیفه بنی ساعده به وجود نمی‌آمد و حق علی(ع) ضایع نمی‌گردید و شیعه علی در مرام علی توسعه می‌یافت آنگاه چینی‌ها حرام‌خور و خفاش‌خور و ... نمی‌شدند و آمریکایی‌ها... و کرونایی به‌وجود نمی‌آمد و جهان از این بابت نیز آسوده بود. وای از خودخواهی‌ها در طول و عرض و ارتفاع و ابعاد عقلی و دیگر تاریخ.
پاسخ + 0 0 --
مهدی 1398/12/06 - 10:21
حالا که شما مثلا ام القرای دینداری در جهان هستین بفرمایید که اینهمه دروغ و اختلاس و گرانفروشی از مریخ اومده؟؟؟؟؟؟
پاسخ + +3 0 --
حمید حسین زاده 1398/12/05 - 23:40
یکی دو شب پیش وزیر بهداشت مصاحبه کرد که متاسفانه عده ای ماسک رو احتکار می کنند و به قیمت چند برابری آن به مشتری عرضه می کنند، ما تا چند روز آینده ماسک های فراوانی را به به رایگان توزیع می کنیم تا جلوی سوء استفاده گرفته شود و...
اولین چیزی که به ذهن آدم میاد این است که چه وضعی شده! وزیر ما از ماسک فروش گله می کند و ما توانایی کنترل قیمت حتی یک ماسک را نداریم!
نمی دانم دلم به حال وزیر بسوزه یا به حال خودم؟!
پاسخ + 0 0 --
آنتی توهّم 1398/12/06 - 22:07
به حال زندگی آلوده شده به توهّم

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در مورد اجرای بخشنامه وزیر آموزش و پرورش مبنی بر لزوم انتخاب شبکه اجتماعی داخلی مناسب هر مدرسه ، شما خودتان کدام پیام رسان را ترجیح می دهید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور