صدای معلم

" معلمان کارگر فرهنگی نیستند که دستورات نادرست و ناقص و ناآزموده را اجرا کنند. لطفا ورق را برگردانید و بیشتر اجازه ندهید که در ساختار خشن اداری آموزش و پرورش به کارگران بله قربانگو تبدیل شوند. به آنها شأن روشنفکر و عامل آگاه را بدهید. تربیت نسل های آینده ما بالاخره در دست معلمان است، اما بحران کرونا ثابت کرد که آنها تا چه حد تنها، بی امکانات و مورد بی مهری ساختار بوروکراتیک آموزش و پرورش قرار گرفته اند و شأن و آینده معلمان در کشور ما به دلیل سیاستهای ناکارآمد و ضعف توسعه حرفه ای معلمان تا چه حد نزول کرده است "

وزیر محترم آموزش و پرورش: واقعاً به احترام معلم آیلاندی، برپا!

مصطفی قادری/ دانشیار دانشگاه علامه طباطبائی

معلم آنلاین و معلم آیلاند و معلم حرفه ای

شنیدیم که وزیر آموزش و پرورش به احترام معلم زحمتکش بازنشسته گفته برپا، که این روزها به دلیل اینکه کلمه آنلاین را درست تلفظ نکرده و گفته آیلاند وایرال شده و دلخور و ظاهرا و به حق حاضر نشده با خبرنگاران و حتی مسئولین آموزش و پرورش صحبت کند.


آقای وزیر!

به نظر بنده تمامی ما به احترام معلمانی که این روزها بدون دانش فناوری و برای ادای تکلیف با ابزارهای نامناسب، بدون امکانات و با هزینه خود و  اینترنت ضعیف وارد عرصه تدریس آنلاین شدند، باید تمام قد بایستیم. بیش از بیست سال از شعار هوشمند سازی مدارس در ایران می گذرد اما معلمان ما نه در دانشگاه فرهنگیان و نه در دوره های ضمن خدمت هرگز یک دوره آنلاین را تمرین و تجربه نکرده اند.

قاعدتا تدریس آنلاین متفاوت با تدریس زنده است و ارتباط، تعامل، بازخورد، یادگیری، یاددهی، ارزشیابی و مدیریت کلاس درس در فضای اینترنت نیاز به سیستم های مدیریت یادگیری تخصصی و ابزارهای تدریس خاص دارد.

بیست سال است که مدیران آموزش و پرورش یک ال ام اس فارسی مناسب برای معلمان نساخته اند؟ چگونه مدیران زیر مجموعه شما در زمان بحران کرونا به اهمیت یاددهی یادگیری در فضای مجازی پی برده اند و معلمان و دانش آموزان  را وادار به آموزش از طریق واتسآپ و تلگرام می کنند؟ این دقیقا شبیه این است که از بانک ها بخواهیم با تلگرام و واتساپ حسابهای مشتریان را مدیریت کنند، در حالی که بانکها پیشرو تر از مدارس اتوماسیون های خدمات مالی، برنامه های حسابداری آنلاین و همراه بانکها را در اختیار کارکنان و مشتریان خود قرار داده اند.

معلم آنلاین و معلم آیلاند و معلم حرفه ای

آقای وزیر!

مدارس ما این روزها شبیه ماشین زمان هستند. وقتی صبح معلمان و دانش آموزان وارد مدارس بدون فناوری می شوند وارد ماشین زمان می شوند، اما  به سمت آینده نمی روند، بلکه به پنجاه سال گذشته بر می گردند. چون هرجایی به غیر از کلاسهای درس، مجهز به ابزارها و فناوری های هوشمند است. بانکها، فروشگاهها، حتی منازل دانش آموزان از کلاس های درس و مدرسه ها به روز تر و در این محیطها مردم با تکنولوژی های ارتباطی آشناتر هستند. امروزه دانش فناوری خود دانش آموزان از معلمان پیشی گرفته و تعجبی ندارد که نسل جدید در محیطهای آموزشی عقب افتاده، به سواد فناوری ما بخندد.

معلم آنلاین و معلم آیلاند و معلم حرفه ای

آقای وزیر!

واقعا برپا! لطفا تا ساخت چند ال ام اس فارسی قوی، آموزش عملی تدریس آنلاین به دانشجو -معلمان در دانشگاه فرهنگیان، توسعه دانش فناوری معلمان، افزایش سرعت اینترنت در مدارس و دانشگاه فرهنگیان برپا! اینگونه است که می فهمیم که شما واقعا به شأن و مقام معلمان پای بند هستید. بیش از بیست سال از شعار هوشمند سازی مدارس در ایران می گذرد اما معلمان ما نه در دانشگاه فرهنگیان و نه در دوره های ضمن خدمت هرگز یک دوره آنلاین را تمرین و تجربه نکرده اند.

معلم آنلاین و معلم آیلاند و معلم حرفه ای

آقای وزیر!

معلمان کارگر فرهنگی نیستند که دستورات نادرست و ناقص و ناآزموده را اجرا کنند. لطفا ورق را برگردانید و بیشتر اجازه ندهید که در ساختار خشن اداری آموزش و پرورش به کارگران بله قربانگو تبدیل شوند. به آنها شأن روشنفکر و عامل آگاه را بدهید. تربیت نسل های آینده ما بالاخره در دست معلمان است، اما بحران کرونا ثابت کرد که آنها تا چه حد تنها، بی امکانات و مورد بی مهری ساختار بوروکراتیک آموزش و پرورش قرار گرفته اند و شأن و آینده معلمان در کشور ما به دلیل سیاستهای ناکارآمد و ضعف توسعه حرفه ای معلمان تا چه حد نزول کرده است.

کانال نوفهمی در مطالعات برنامه درسی


معلم آنلاین و معلم آیلاند و معلم حرفه ای

شنبه, 02 فروردين 1399 09:59 خوانده شده: 572 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 -2 --
محمد احمدی 1399/01/02 - 10:21
قلم وقدم تان ماندگار.واقعا چگونه با فیلترتلگرام وممنوعیت آن وفقرزیرساخت ها دانش آموزان را به تدریس الکترونیکی وهوشمند واردکنیم؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/01/02 - 15:11
در برابر شجاعت و همت و اراده معلم ۶۷
کشورم تعظیم می کنم، گفته های آقای دکتر
هم بجا و نیکو، اما مساله این است که ضعف مدیریت شرایط عادی داریم ، چه رسد به کنترل و هدایت بحران های طبیعی و غیرطبیعی. نزدیک به عقل و دور از آن.
تدریس آنلاین در بسیاری از کشورها ، امروز یک روال عادی و معقول است ، چون به قول آقای دکتر برای آن آموزش دیده اند.
در جامعه ای که افراد برای نیل به دانایی، انتظار همت حاکمیت را می کِشند، لنگ ماندن کثیری از ما معلمان هم پدیده ای دور از ذهن نیست.
همکار محترم ،
قرار نیست همه چیز را در این جامعه ناموزون بدهند، خودِ ما هم برای آنلاین بودن
باید تاوان لازم را بپردازیم.
روزی چند ساعت اینترنت استفاده می کنیم و برای یادگیری بیشتر، چقدر زمان هزینه
می کنیم؟ این که امروز من به ناتوانی خود
محکوم مانده ام ، فقط نظام آموزشی مقصر است و یا خودم نیز از قابلیت هوش و مغز خود ، به خوبی بهره نبرده ام؟!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/01/02 - 16:32
۶۷ ساله
پاسخ + 0 -3 --
همکار دکتر حسینی 1399/01/02 - 11:01
11 سال پیش دکتر پیشنهاد و راهبردی برای این منظور به وزارت آموزش پ و آموزش عالی داد که کسی اعتنایی نکرد!:
“Infusion of Emerging Online Technologies into ELT: The Need of the Hour”, Published at Perspectives in Education, 25(2009): 119–127. Also, [Online] Available at:

http://eltweekly.com/2009/06/eltweekly-issue22-research-paper-by-mohammad-hassan-hosseini/

دکتر خودش در Zoom تدریس می کند:

https://www.youtube.com/watch?v=JlRfIUH8ENw
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/01/02 - 16:07
این اینترنت ۲۰ گیگ شامل حالمون نشد ایمیل هم زدیم جوابگو نبودند همه فامیل و آشنا و دانش آموزان هم دل چرکین شدند که باز به معلم ها هدیه دادند چه خبرتونه افزایش حقوق ،اینترنت رایگان و...
لطف بزرگی است اگر دست از سر ما بردارید ماهیچی نمی خواهیم کمتر اسم معلم رو رسانه ای کنید
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/01/02 - 20:47
۴ سناریو برای بازگشایی مدارس
چهار سناریو برای بازگشایی مدارس مطرح است که در صورت ادامه تعطیلات تا پایان فروردین می‌توان بدون تغییر تقویم آموزشی و استفاده از روزهای پنجشنبه زمان از دست رفته را جبران کرد.
خبرگزاری تسنیم
پاسخ + +1 0 --
معلم 1399/01/03 - 02:05
درس و مشق بخوره تو سر ما و دانش آموزا ملت رو به کشتن ندین حتی اگر یکبار ضدعفونی اصولی کردید آیا هر روز میخواهید مدرسه ها را ضدعفونی کنید یه زنگ ضدعفونی کردین زنگ دوم سوم میخواهید چیکار کنید ؟ شو تبلیغاتی و ضدعفونی نمایشی کافیه ،این ...هایی که رفتن مسافرت وقتی برگشتن ..‌هاشونو که ناقل یا مریض اند میفرستن سر کلاس درس بقیه هم آلوده میشن جا دادن ۴۰ نفر تو یه کلاس کوچیک در این شرایط اصولی نیست هیچ فاصله ای بین دانش آموزان وجود ندارد

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

" کیفیت آموزش " را در شبکه شاد و برنامه های تلویزیون چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور