صدای معلم

" بر اساس قوانين بودجه سالانه از سال 1388 به بعد تفاوت تطبيقي جزء حقوق ثابت تلقي شده اما مشمول اضافه کار و ديگر موارد قانوني نمي باشد و مستهلک نمي شود "

بررسي رتبه بندي معلمان و فصل دهم از قانون مدیریت خدمات کشوری ( 1 )

سعید شهسوار زاده/ عضو شورای نویسندگان صدای معلم

بررسي رتبه بندي معلمان و فصل دهم از قانون مدیریت خدمات کشوری

در تار نماي پايگاه اطلاع رساني دولت شنبه 10 اسفند 98 آمده است :

توسط معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت؛

ابلاغ افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری

موضوعات :

وزارتخانه ها

آموزش و پرورش

شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱

بررسي رتبه بندي معلمان و فصل دهم از قانون مدیریت خدمات کشوری

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش بخشنامه افزایش تا سقف ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری را ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رساني دولت به نقل از وزارت آموزش و پرورش، معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع بخشنامه افزایش تا سقف ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری را به منظور رفع تبعیض و رعایت عدالت در پرداخت‌های نیروی انسانی، به  ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کرد.

شايان ذكر است از تاریخ ۱ اسفند ۱۳۹۸ امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری کلیه کارکنان به میزان ۵۰ درصد افزایش می‌یابد و حقوق و مزایای کارکنان قرارداد انجام کار معین (مشخص) موضوع بند «ب» ماده ۲۸ قانون برنامه ششم توسعه، معادل ۸۰ درصد حقوق و مزایای کارکنان پیمانی همتراز تعیین شده است که نحوه اعمال این افزایش براساس دستورالعملی خواهد بود که با پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام خواهد شد.

جهت تحليل اين خبر ، گفت , گوي مجازي ذيل را تقديم خوانندگان فرهيخته مي نمايم .

بررسي رتبه بندي معلمان و فصل دهم از قانون مدیریت خدمات کشوری

پرسش کننده :

گلايه معلمان در اين رابطه چيست ؟

 

پاسخ دهنده :

قبل از ورود به اين بحث ، لازم مي دانم که نظر کارشناسان در مورد اصلاح ِ ساختار آموزش و پرورش و افزايش سهم آموزش و پرورش در توليد ناخالص داخلي و افزايش سهم آموزش و پرورش از توليد ناخالص داخلي را مجددأ تکرار کنم .

مهم تر از پرداختن  به مزايا و معايب فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری يا رتبه بندي معلمان ، توجه به اقتصاد آموزش و پرورش است .

فقط و فقط با نگاه علمي به  اقتصاد آموزش و پرورش و ايجاد عزم ملي جهت اصلاح ِ ساختار آموزش و پرورش چالش هاي نهاد تعليم و تربيت ، ترميم مي شود . 

اجراي کامل  فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری ، رتبه بندي معلمان و... بدون ِ نگاه علمي به اقتصاد آموزش و پرورش  ابتر مي ماند .

 

پرسش کننده :

گلايه معلمان در رابطه با فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری و رتبه بندي معلمان چيست ؟

 

پاسخ دهنده ( 1 ) :

الهيار :

علیرغم تاثیر خوب این بخشنامه بر افزایش حقوق کارکنان دولت، صدور احکام جدید فرهنگیان و همپوشانی‌های آن با طرح رتبه‌بندی گلایه‌ها و اعتراضاتی را از سوی معلمان به همراه داشته است.

 

پرسش کننده :

توضيحات ِ الهيار ترکمن در اين باره چيست ؟

 

پاسخ دهنده ( 1 ) :

علی الهیار ترکمن در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: دریافت هرگونه امتیاز و افزایش حقوق دستگاه‌های مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری باید کاملا در راستای قوانین و مقررات و ظرفیت های قانون مدیریت خدمات کشوری باشد و چیزی اضافه بر آن نمی‌توانیم انجام دهیم.

 

پرسش کننده :

رابطه بين رتبه بندي معلمان و فصل دهم قانون خدمات کشوري چيست ؟

 

پاسخ دهنده ( 1 ) :

الهيار افزود: موضوع رتبه‌بندی معلمان از سال‌های گذشته مطرح شده بود و پایه اصلی و رسمی آن در سال ۹۴ گذاشته شد. در آن زمان گفته شد که بر اساس ظرفیت‌های فصل دهم قانون خدمات کشوری، حق شغل معلمان تحت عنوان «حق شغل حرفه‌ای» افزایش یابد تا آنها بتوانند از امتیازاتی برخوردار شوند و بر اساس رتبه‌ای که می‌گیرند خود را ارتقا دهند.

وی با اشاره به اینکه طرح آماده و در دولت به بحث گذاشته شده و در نهایت اواسط امسال در هیئت وزیران به تصویب رسید عنوان کرد: 

بر خلاف رتبه بندی سال ۹۴ که فقط یک آیتم از فصل دهم را افزایش داده بود، این بار سه آیتم از امتیازات فصل دهم یعنی «حق شغل»، «حق شاغل» و «فوق‌العاده شغل» مشمول افزایش شد و  هرکدام از افراد بر حسب رتبه‌های تخصیصی از افزایش‌هایی برخوردار شدند.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش افزود:

 چندی بعد از اجرای این مصوبه، بخشنامه سازمان برنامه ابلاغ و به دستگاه‌های اجرایی اجازه داده شد تا برای افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارکنان خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه این بخشنامه سه ویژگی دارد، نخست آنکه برای همه کارکنان دولت قابل اجراست و دوم آنکه میزان افزایش امتیازات تا ۵۰ درصد است و سوم آنکه به منظور رفع تبعیض انجام شد اظهار کرد: ما بررسی کردیم که در سال‌های گذشته آموزش و پرورش نتوانسته امتیازات فصل دهم را چه برای آموزشی‌ها و چه کارکنان اداری افزایش بدهد. برای کادر آموزشی‌ نیز تنها چند آیتم در قالب رتبه بندی مشمول افزایش شده بود.

 

پرسش کننده : 

به دليل ابهام برخي از معلمان در رابطه بين رتبه بندي و فصل دهم قانون مديريت و خدمات کشوري ، بگوييد ريشه ي چالش  چيست ؟

 

پاسخ دهنده ( 1 ) :

الهیار: تبعیضی شکل گرفته بود و ما برای برداشتن این تبعیض و اینکه یک بار برای همیشه پایه حقوقی فرهنگیان را افزایش و تثبیت کنیم تصمیم گرفتیم علاوه بر رتبه بندی این بخشنامه را هم به این شکل که توضیح خواهم داد اجرا کنیم.

وی با اشاره به اینکه بخشنامه مذکور، همه امتیازات فصل دهم را در برمی‌گیرد گفت: فصل دهم شامل حق شغل، حق شاغل، فوق‌العاده شغل، عائله مندی، اولاد، فوق‌العاده ایثارگری، سختی کار و فوق‌العاده مناطق محروم است.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در رتبه بندی احکام مشمولان از ۳۵ تا ۵۰ درصد در سه آیتم ارتقا یافته بودند و اکنون بهتر است که سایر اقلام و امتیازات هم ارتقا پیدا کند و قطعا به نفع فرهنگیان است عنوان کرد: در کل ۳۰ درصد افزایش حقوق نسبت به عدد رتبه بندی رخ می‌دهد.

 

پرسش کننده :

بر اساس فصل دهم قانون خدمات  کشوري ، عوامل ِ تعيين حقوق ِ کارکنان چيست ؟

 

پاسخ دهنده ( 2 ) :

تصوير حکم حقوقي ذيل را ملاحظه فرماييد .

در اين فيش حقوقي  فرضي در سال 1396 ، حقوق ثابت از سه آيتم ( حق شغل ، حق مديريت و حق شاغل )  و فوق العاده ها از چهار آيتم ( تفاوت تطبيقي ، فوق العاده بدي آب و هوا ، کمک هزينه عائله مندي و کمک هزينه اولاد ) تشکيل شده است .

نکته : بر اساس قوانين بودجه سالانه از سال 1388 به بعد تفاوت تطبيقي جزء حقوق ثابت تلقي شده اما مشمول اضافه کار و ديگر موارد قانوني نمي باشد و مستهلک نمي شود .

بررسي رتبه بندي معلمان و فصل دهم از قانون مدیریت خدمات کشوری

پرسش کننده :

اين روزها در رابطه با موضوع  ِ فصل دهم قانون مديريت ِ خدمات کشوري و رتبه بندي معلمان ، چند واژه " حق شغل " ، " حق شاغل " ، " فوق العاده ويژه " ،     " حق شغل حرفه اي " و ... مطرح مي شود . اين واژگان را تعريف کنيد .

 

منابع : 

  1. پاسخ آموزش و پرورش به ابهامات فرهنگیان درباره بخشنامه جدید افزایش حقوق به آدرس ذيل: 

( این جا ) و ( این جا )

( 2 ) نحوه محاسبه پرداخت حقوق و مزايا و ساير پرداختي ها به کارکنان دولت و کسورات آنها بر اساس آخرين قوانين ّخشنامه ها و مقررات مربوطه در سال 1396

 ( 3 ) دستور العمل نحوه تعيين حق شغل ، حق شاغل ، فوقالعاده مديريت و سر پرستي ، فوق العاده ايثارگري ، فوق العاده مناطق کمتر توسعه يافته ، فوق العاده بدي آب و هوا و فوق العاده جذب

 ( 4 ) خبر گزاري تسنيم ، متن کامل قانون برنامه ششم توسعه

( 5 ) متن كامل قانون برنامه پنج ساله دوم توسعه جمهوري اسلامي ايران (1379-1375 )

( 6 )قانون تشکیل حساب پس انداز کارکنان دولت

( 7 ) تار نماي وزين "گروه صداي معلم"

بخشنامه افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری از کجا ؟!

( 8 ) تار نماي وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعي اداره کل روابط کار و جبران خدمت

متن کامل قانون مدیریت خدمات کشوری فصل دهم - حقوق و مزایا

( 9 ) پايگاه تحليلي – خبري سازمان معلمان ايران


بررسي رتبه بندي معلمان و فصل دهم از قانون مدیریت خدمات کشوری

دوشنبه, 04 فروردين 1399 10:32 خوانده شده: 1262 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 -2 --
ناشناس 1399/01/04 - 12:49
سلام بر آقای شهسوار زاده
پاسخ + 0 0 --
معلم متوسطه اول 1399/01/11 - 10:09
سلام بر استاد شهسوارزاده. با توجه به نزدیک بودن پایان دولت روحانی خواهشمندم، دستاوردهای دولت روحانی در حوزه آموزش و پرورش را بیان فرمایید تا ما معلم ها بفهمیم غیر از برجام چه لطف بزرگ دیگری به ما معلم ها از سوی دولت روحانی شده است. با تشکر.
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/01/13 - 00:03
به نام دوست
استاد بزرگوار و اندیشمند گرامی جناب آقای معلم متوسطه اول
سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید.
عملکرد دولت روحانی (دولت یازدهم ) در زمینه اقتصادی و سیاست خارجه و آموزش و پرورش نسبتا (در مقابل عملکرد دولت دوازدهم ) بهتر بوده است .
مثلا همین رتبه بندی سال ۹۴
حقیر هم نقد های به دولت روحانی داشته ام که این گفتگو نمونه ای از آن می باشد .
لطفا قسمت های بعدی این گفتگو را هم مطالعه کنید .
با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1399/01/04 - 16:17
این یا نمیفهمه یا خودش را به نفهمی زده در سال ۹۴ پنجاه درصد حق شغل اضافه گردید بنام حق شغل حرفه ای در سال ۹۸ هم ۵۰درصد حق شاغل و فوق‌العاده شغل حالا ...دیگه برای من که آموزشی هستم آرامی برای فصل دهم نمونده که اضافه شود پس یا باید قبول کنید که رتبه بندی دیگه حذف شده و یا فصل دهم برای من اجرا نشده و به امید خدا و همت همکاران در هنگام شروع کلاسها در ۹۹ تحصن کلاس بی کلاس را راه اندازی میکنن
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/01/04 - 19:36
به نام دوست
استاد گرانقدر جناب آقای ناشناس سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید.
اجرای رتبه بندی در سال ۹۴ در قالب فصل دهم قانون‌ مدیریت خدمات کشوری اقدامی سنجیده و مفید بوده است .

متاسفانه الهیار و ...در سال ۹۸ مرتکب خطای بزرگی می شوند که رتبه بندی معلمان را باز هم در قالب فصل دهم قانون‌ مدیریت خدمات کشوری اجراء می کنند و شما و امثال شما را بی انگیزه نموده اند !

لطفا قسمت های بعدی این گفتگو را پیگپری نمایید .

با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + +3 0 --
رضایی م س 1399/01/04 - 22:06
جناب شهسوارزاده چطور در ۹۴ذیلفصل۱۰ اقدامی درست ولی در ۹۸ نادرست بود؟حقیقت اینه که چون رتبه بندی به مذاق برنامه وبودجه خوش نیامده بود اقدام اقای اللهیار برای اجرای فصل۱۰ بسیار اقدامی مبارک وشایسته بود تا همگان بدانند که رتبه بندی تاکنون اجرا نشده بود و تا زمان اجرا بایکوتش کرد و این بسیار درست بود وقابل تحسین. چون در همون سال۹۴ هم ایکاش اقایان همین کار را میکردند و بفکر ایجاد ف ویژه بودند مثل اداریها نه فریب معلم و
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/01/05 - 22:12
به نام دوست استاد بزرگوار جناب آقای رضایی م س سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید.

از شما تقاضا می کنم تا قسمت های بعدی این گفتگو را هم مطالعه کنید و با حقیر باز هم دیالوگ نمائید.

با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + +6 0 --
حسینی 1399/01/05 - 00:59
سال ۹۴ طبق گفته جناب ترکمن، آموزش و پرورش فقط یک آیتم را افزایش داده به اسم رتبه بندی...
طبق گفته ایشان همان سال دستگاه های دیگر ۵۰ درصد اضافه کردند که شایسته بود همان سال معلمان هم از طرح کلی افزایش امتیازات فصل دهم ق م خ ک بهره مند می شدند که نشدند و چرایی آن را دولت باید پاسخ دهد...


بحث دیگر این است فارغ از بحث رتبه بندی اسفند ۹۸ و بحث حذف آن ؛ مبالغ اضافه شده به احکام نسبت به قبل از اجرای رتبه بندی(اسفند)، افزایش ۵۰درصد فصل دهم را نداشته...

اعلام میکنند ۵۰ درصد بندهای ...و...و... اضافه شده اما نشده؛ محاسبه آن به "بگیر و ببند" و " تخصص خاصی" نیاز ندارد...

ضمن اینکه چشم انتظاری هر ساله و دنبال کردن بحث رتبه بندی به امری خسته کننده و متاسفانه بیهوده تبدیل شده است.
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/01/05 - 22:23
به نام دوست استاد بزرگوار جناب آقای حسینی سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید.

از شما تقاضا می کنم تا قسمت های بعدی این گفتگو را هم مطالعه کنید و با حقیر باز هم دیالوگ نمائید.
مختصرا خدمت شما و دیگر اندیشمندان و فرهیختگان محترم عرض می کنم وقتی حقیر می گویم اجرای رتبه بندی در سال ۹۴ در قالب فصل دهم قابل قبول بوده است به معنی میزان افزایش بیشتر در سال ۹۴ نیست .
مسلم است که در سال ۹۸ مبلغ بیشتری نسبت به سال ۹۴ پرداخت شده است .
ولی چالش های در رتبه بندی سال ۹۸ در قالب فصل دهم قانون‌ مدیریت خدمات کشوری نمایان است که در قسمت های بعدی با توضیحات بیشتر مطالعه می فرمائید .
با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + 0 0 --
حسینی 1399/01/08 - 00:16
استاد شهسوار زاده ما شاگرد حضرتعالی هستیم...

تندرست و پیروز باشید.
پاسخ + +1 0 --
رضایی م س 1399/01/05 - 03:20
سلام نمیدونم چرا پیام قبلی بنده درج نشد ولی بدترین کار ممکن در سال۹۴ صورت گرفت و الان هم تا تصویب قانون مالی اداری خاص فرهنگیان. بحث رتبه بندی و جایگاه معلم آب در هاون کوبیدن خواهد بود. خوب میدانیم که ابدا نگاه مسولین به معلم همچون اساتید نیست. از ما که گذشت باید برای نسل بعد کاری کرد شاید به نتیجه رسیدن. برای شاغلین فعلی فقطفصل۱۰ جوابگوست
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/01/05 - 22:27
به نام دوست استاد بزرگوار جناب آقای رضایی م س سپاس بیکران از محبت شما که مجددا با حقیر به دیالوگ نشسته اید.

از شما تقاضا می کنم تا قسمت های بعدی این گفتگو را هم مطالعه کنید و با حقیر باز هم دیالوگ نمائید.
مختصرا خدمت شما و دیگر اندیشمندان و فرهیختگان محترم عرض می کنم که با شما کاملا موافق هستم که فصل دهم قانون‌ مدیریت خدمات کشوری برای شاغلین حین خدمت جوابگو ست .

ولی چالش های در رتبه بندی سال ۹۸ در قالب فصل دهم قانون‌ مدیریت خدمات کشوری نمایان است که در قسمت های بعدی با توضیحات بیشتر مطالعه می فرمائید .
با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/01/05 - 13:21
مسعود نیلی مشاورپیشین حسن روحانی:
سرانه درآمد ایرانیان نسبت به سال پنجاه وپنج ۳۰درصد کاهش دارد؛ اما سرانه مصرف ۵۰ درصد افزایش!/سطح رفاه خانواده‌های ایرانی در آینده بسیار پایین‌تر از سه دهه اخیر خواهد بود
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/01/05 - 22:31
به نام دوست استاد بزرگوار جناب آقای ناشناس سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید.

از شما تقاضا می کنم تا قسمت های بعدی این گفتگو را هم مطالعه کنید و با حقیر باز هم دیالوگ نمائید.
مختصرا خدمت شما و دیگر اندیشمندان و فرهیختگان محترم عرض می کنم که حضرتعالی به نکته بسیا بسیار مهمی اشاره فرمودید .
با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + +2 0 --
شهاب 1399/01/05 - 15:49
بااجرای فصل دهم درموردکارکنان دولت افزایش های این فصل شامل فرهنگیان نشده است
چون اختلاف حقوقی فرهنگیان با کارکنان اداری وسایر کارکنان دولت بسیار افزایش یافته است
پس لازم به ذکراست توضیحات معاون مالی نوعی طفره رفتن از پذیرش واقعیت است
پرواضح است بااجرای فصل دهم نباید فاصله حقوقی بین کارکنان هم ررتبه وجودداشته باشد
وجود فاصله حقوقی حاکی از عدم اجرای درست این فصل است
دیگرنیازی به آسمان ریسمان بافتن مسئولان وجودنداردوباید مسئولیت کوتاهی ها را بپذیرند وآن را جبران کنند
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/01/05 - 22:36
به نام دوست استاد بزرگوار جناب آقای شهاب سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید.

از شما تقاضا می کنم تا قسمت های بعدی این گفتگو را هم مطالعه کنید و با حقیر باز هم دیالوگ نمائید.
مختصرا خدمت شما و دیگر اندیشمندان و فرهیختگان محترم عرض می کنم که با شما کاملا موافق هستم که آسمان و ریسمان بافتن ، نوعی طفره رفتن از پذیرش واقعیت است .
با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + +3 0 --
سال 94 1399/01/05 - 19:39
عجب سالی بود
آیا دانی 94 چیست؟
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/01/05 - 22:38
به نام دوست استاد بزرگوار جناب آقای ۹۴ سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید.

از شما تقاضا می کنم تا قسمت های بعدی این گفتگو را هم مطالعه کنید و با حقیر باز هم دیالوگ نمائید.


با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1399/01/05 - 23:23
جالبه تمام سازمانها و نهادها بدون هیچ سر و صدایی، حق و حقوق کارمنداشون رو کامل انجام میدهند.
پاسخ + +8 0 --
ناشناس 1399/01/06 - 03:20
اصلا آقا رتبه بندی کیلویی چنده به ما هم مثل بقیه کارمندان فوق العاده ویژه بدین بدون آزمون و امتحان و هزار تا کوفت و زهرمار دیگه. به پستهای کارشناسی ستاد و ادارات 28 درصد فوق العاده ویژه رو الان میدن. به ما که آموزگار و دبیر هستین و جزو پستهای کارشناسی همون 28 درصد فوق العاده ویژه رو بدن.
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/01/07 - 18:52
به نام دوست
استادان فرهیخته جناب آقایان ناشناس ۲۳:۲۳ و ۳:۲۰ سپاس بیکران از محبت شما که به حقیر به دیالوگ نشسته اید .
رتبه بندی درخواست جامعه از آموزش و پرورش است که باید توسط " سازمان نظام معلمی " سنجش و ارزیابی شود .

ولی اجرای فصل دهم قانون‌ مدیریت خدمات کشوری ، مکانسیم است که برای همه کارکنان تحت پوشش این قانون اجرا می شود .

از شما بزرگواران اندیشمند تقاضا دارم قسمت های بعدی این گفتگو را دنبال نمائید .
با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/01/09 - 22:54
این رتبه بندی که شمامی‌فرماید رو ما معلما حداقل از سال 90 داریم و همیشه هم بازنده محض بودیم. زیر این قبر میت نیست.اگه بازهم بخوایم بر این بازی تاکید کنیم بازهم کیش و مات هستیم.از شمام واقعا درخواست دارم که مثل این ترکمن به همکارانتون ازبالابه پایین نگاه نکنین.والله در همین وزارت و در دور افتاده ترین روستاها در تمامی رشته ها نخبه هایی هستند که چون ترکمن با مدرک دانشگاهی .... با نوبخت سلام علیک داره باید برگرده در رسانه میلی به همکاران توهین کنه که شما بیسواد هستین و هیچی حالیتون نیست.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/01/09 - 22:55
تجربه هم نشون داده که این تشکلهای موجود در آپ از دم سیاسی هستن و سیاست زده. از اونا هم برای ما چراغی روشن نمیشه. ما کارمند دولت هستیم درسته که خود دولت ما رو فرزند ناتنی حساب میکنه. همه آزمونها و گزینشهامون رو هم عین بقیه کارمندها اول استخدام انجام دادیم. این سنجش وارزیابی که شمام می‌فرمایید رو چرا بقیه کارمندان دولت ندارن.اکثر ارگانها از جمله دادگستری، کلیه کارمندان زیر نظر نهاد ریاست جمهوری و .. و تازگیا هم وزارت بهداشت فوق العاده ویژه دارند.بگذریم از فوق العاده کارایی و جذب و کارانه و .. که برخی از ادارهها به کارمندان میدن. فوق العاده ویژه ه 28 درصدی کارکنان اداری آپ برای من نوعی با مدرک ارشد و رتبه عالی حدود دو میلیون میشه ولی عمرا با اجرای رتبه بندی و با آزمون و ارزیابیش این مبلغ بشه.این فوق العاده ویژه در بعضی از سازمانها 50 درصدهم هست.
پاسخ + +1 0 --
فرهنگی 1399/01/08 - 15:55
با تشکر از آقای شهسوارزاده
به نظرم با توجه به پشیمانی دولت در اجرای طرح رتبه بندی و حذف یک شبه آن و با توجه به ظلم و زیانی که به نیروهای آموزشی با سابقه بالاتر از 25 سال وارد کرد تنها یک راه مانده آنهم عدم حضور در کلاس درس بعد از بحران کروناست .
# کلاس بی کلاس
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/01/12 - 23:50
به نام دوست
استاد فرهیخته جناب آقای فرهنگی سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید .

به نظر حقیر
۱. نهاد های مدنی بعنوان حلقه واسط بین مردم و مسئولین بهترین گزینه هستند . لطفا با نهاد های مدنی فعال در حوزه آموزش و پروش همکاری نمائید .

۲. رسانه ها بعنوان رکن چهارم دموکراسی وظیفه دارند که علاوه بر مطرح کردن درد ، درمان را هم مشخص نمایند . لطفا قسمت های بعدی این گفتگو را مطالعه نمائید .

با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور