صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

وزیری از جنس مردم

healthyminister حسین احمدی‌نیاز*
امیدبخشی به مردم، همراهی با ملت و اتخاذ تدابیر مناسب برای حل مشکلات اجتماعی بخشی از شعارهای دولت تدبیر و امید بوده است.
در این بین دکتر قاضی‌زاده‌هاشمی کسی است که سکان وزارت بهداشت را برعهده گرفت در این مدت به نیکی توانسته است برای محقق‌ساختن این شعارها گام‌هایی اساسی بردارد به‌نحوی که این امر او را به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین وزرای دولت روحانی تبدیل کرده است. اجرای سیاست‌های نظام سلامت، دسترسی آسان مردم به خدمات پزشکی، کاهش هزینه‌های درمان، همراهی او با مردم در حل مشکلات اجتماعی و سرکشی به مناطق محروم و بیماران نیازمند و موارد دیگر بخشی از عملکرد نیک او بوده است.
اینجانب در دو سال گذشته به‌عنوان کنشگر مسائل اجتماعی و حقوقدانی که پیگیر تحقق حقوق شهروندی بخشی از شهروندان مناطق محروم بوده‌ام؛ از کودکان شین‌آباد گرفته تا کودکان مین در مریوان و از شوخان تا قربانیان اسیدپاشی و موارد دیگر؛ همواره دکتر هاشمی را در کنار خود دیده و همراهی او در حل مشکلات اجتماعی و مشکلات این بخش از شهروندان را موجب دلگرمی بخش وسیعی از مردم شریف ایران دیده‌ام.
او به‌خوبی با احساس مسئولیت به داد شوخان، دخترک اهل روستای کلکان دیواندره رسید و بینایی را به چشمان او برگرداند. وقتی بر بالین کودکان مین حضور یافت، همدردی او مرهمی بر درد این کودکان شد یا زمانی که برای عمل جراحی قربانیان اسیدپاشی آستین همت بالا زد و... بخشی از این مسئولیت‌پذیری است.
واقعیت مساله این است که مسئولیت‌پذیری دولت دربرابر شهروندان یکی از مهم‌ترین عوامل اعتمادسازی بین دولت و ملت را تشکیل می‌دهد. زمانی که دولت مردی با پذیرش مسئولیت و ورود به حل مشکلات مردم گام برمی‌دارد، سنگ‌بنای اصلی اعتماد ملت به دولت را می‌گذارد. از سوی دیگر، مردم ایران‌زمین شهروندانی شریف هستند که همواره با مشکلات و کاستی‌ها به‌خوبی کنار آمده‌اند اما این حق طبیعی آنان است که مسئولانی از جنس خود مردم داشته باشند تا با درد آنان آشنا شوند و برای درمان آنها گام بردارند.
مردم از مدیران و وزیران ویترینی و پشت‌میزنشین خسته شده‌اند؛ از مسئولانی که شعار می‌دهند، رنجور شده‌اند. اکنون مردم می‌بینند که وزیر بهداشت دولت یازدهم گام به گام با آنان است و از پشت میز فرمان نمی‌راند بلکه خود به روستای کلکان می‌رود تا علل تقصیر پزشکی را بیابد و پیگیر حل مشکلات مردم است، شادمان هستند. آسیب‌های اجتماعی، ناهنجاری‌های اجتماعی، دسترسی گران به پزشک، تقصیرات پزشکی، نبود قوانین شفاف مرتبط با حقوق بیماران، گسترش سرطان، نبود فرهنگ سلامت و به زیستن، زیرمیزی بعضی از پزشکان و ....همواره نگرانی مردم در حوزه سلامت بوده است. واقعیت مساله این است: شادزیستن، قشنگی زندگی، بهزیستن، دریافت خدمات رایگان و مناسب پزشکی، دسترسی آسان به مراکز درمانی، اصلاح شیوه‌های رفتاری زندگی اجتماعی، برخورد علمی و صحیح با مشکلات اجتماعی و بسیاری از موارد دیگر بخشی از حقوق شهروندی مردم را تشکیل می‌دهد. 
* حقوقدان و وکیل پایه یک دادگستری
 
 
پنج شنبه, 04 دی 1393 ساعت 13:11 خوانده شده: 1535 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
طناز 1393/10/05 - 23:28
سلام.
بله خودت اجرش بده. کاش بقیه ی وزرای دولت هم مثل او جهادی کار کنن.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

بلی - 15.5%
خیر - 84.5%

مجموع آرا: 614

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور