صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

دکتر محمد روزبهانی ، عضو شورای نویسندگان سخن معلم :

" رانت خواران " در مقابل سایت سخن معلم !

nazardidgahدر دو سه هفته ی اخیر مطالبی درباره ی مشکلات گذشته  مدیران رانتی یکی از مناطق آموزش و پرورش شهر تهران در سایت سخن معلم منتشر شده که باعث واکنش نسنجیده ی این مدیران رانتی و حمله به سایت سخن معلم شده است!

یکی از این واکنش های نسنجیده ، دادن رای منفی هدایت شده به عملکرد سایت سخن معلم در بخش نظر سنجی است. این امر باعث شده که گزینه های نظر سنجی در طی دوسه هفته ی اخیر کاملا جابه جا شوند. تا ماه گذشته این گزینه ها به این صورت بود که بالاترین درصد از بازدیدکنندگان عملکرد این سایت را " عالی " ارزیابی کرده بودند . تعداد آرا نظر سنجی تا ماه گذشته چیزی نزدیک به هزار و پانصد رای ثبت شده بود که در دو سه هفته اخیر  از مرز 3000 نفر  گذشته است !

بعد از افشا گری یکی از معلمان منطقه مورد نظر در مورد چند نفر از مدیران و سو استفاده های آنها در دوره ی وزیر قبلی، روند رای در نظر سنجی سایت سخن معلم کاملا برعکس شده است. حتی در چند روز گذشته گزینه ضعیف نظر سنجی افزایش بسیار زیاد و سوال بر انگیزی داشته است که نشان از حمله ی هدایت شده توسط همان گروهی را دارد که منافع چند ساله شان به خطر افتاده است.

البته طبیعی  است که همه ی بازدید کنندگان از یک سایت از عملکرد آن راضی نباشند و بخشی هم عملکرد را ضعیف ارزیابی نمایند ، اما در این مورد خاص (سایت سخن معلم) نشان از یک برنامه ی هدایت شده بعد از انتشار اخبار تخلف در منطقه  فوق دارد ؛ چرا که افزایش آرای ضعیف همزمان با این اخبار است و روند آرای نظر سنجی کاملا برعکس گشته است.

البته روشن است همیشه کسانی که  برای منافعشان خطری پیش می آید برای مقابله  به هر حربه ای متوسل شوند. این بار مدیران رانتی از محل رانت های قبلی ظاهرا گروهی را اجیر کرده اند تا وارد سایت سخن معلم شوند و به عملکرد این سایت نمره ی منفی دهند اما  " مدیران رانتی " بدانند این روش  مشکل شان را حل نخواهد کرد ...

 

شنبه, 13 دی 1393 ساعت 19:12 خوانده شده: 2224 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +30 -8 --
معلم 1393/10/13 - 19:58
ما معلمان اصفهان حامی سخن معلم هستیم
پاسخ + +24 -7 --
رضا مرادی 1393/10/13 - 21:20
استاد عزیز سلام ، نگران جو سازی های ساخته ی دوستان معزز نباشید ، حق جلوه ی درخشان خود رامتجلی می کند وآن دوستا ن وهمه ی همکاران ارجمند به صداقت، بی طرفی ،و کارکردو رویکرد مدیر مسئول محترم حق طلب وآزاد اندیش سایت معلم واقف و واقفند ، مامسئول آینده روشن فرزندان ایران عزیز هستیم وهمواره باید رضای خداوند عادل وحکیم رامد نظر قراردهیم لذا سعی وافر ودغدغه ی اصلی ونهایی ما صلاح و نفع فرهنگیان ارجمندو دانش آموزان گرامی باشد وپاسخگویی مناسب دراین راستاونگذاریم نظرات وتحلیل های نادرست ما را از مسیر حق منحرف وشرمنده نماید در رقم زدن آینده درخشان وسعادت آفرین فرزندان سرزمینمان با هیچ جریان و گروهی معامله نکرده و کنار نیاییم . تشکر
پاسخ + +24 -7 --
زعفرانی 1393/10/13 - 21:38
با سلام همکار محترم با اینکه جنابعالی در منطقه 2 تشریف ندارید ولی همان گونه که فرمودید همه معلمان ودلسوزان اگر کمی دقت نمایند روند نظرسنجی دقیقا بعد از شفاف سازی یکی از دبیران منطقه 2 وزیر سوال رفتن چند مدیر متخلف ودار دسته انها افرادی اجیر شدند تا نتیجه نظرسنجی از سابت را برعکس کردند ولی آن قدر ضریب هوشی کمی داشتند که متوجه نبودند با یک حساب سر انگشتی می توان فهمید این پدیده به طور سازمان یافته واز روی حب وبغض انجام گرفته است در ضمن از صبر و تحمل آقای پور سلیمان بسیار سپاس گزارم و از تمامی فرهنگیان خواستارم از سایت سخن معلم که یکی از تعداد معدودی از رسانه هایی است که سخنان واقعی معلمان را منعکس میکند حمایت کنند.
پاسخ + +24 -8 --
همه فن حریف 1393/10/13 - 23:10
آفرین به هوش شما آقای دکتر روز بهانی .اینا آخرین تلاشهای اون بیچارهاست.بذار دلشون خوش باشه
پاسخ + +6 -16 --
سیدابراهیم موسوی 1393/10/14 - 16:18
سلام
به نظر اینجانب استدلال صورت گرفته در مقاله بسیار ضعیف می باشد . (مگر آنکه شواهد معتبری دردست باشد که رو نشده باشد.) به هر حال نظر یک طیف نسبتا وسیع - معادل حجم مراجعه کننده قبلی سایت - محترم است و بلافاصله نبایستی از دم تیغ گذرانده شوند . حتی نظر یک فرد هم محترم است . اصولا یکی از مزایای سایت نگاه به باز حوردهایش است و اتخاذ تصمیم مناسب در زمان. روش حذف روش مناسبی نیست.موفق باشید.
پاسخ + +17 -7 --
سپیده رهایی 1393/10/14 - 17:16
معلمین فرهیخته و روشنفکر تایباد ( یکی از شهرستان های خراسان رضوی )حامی سایت سخن معلم هستند.
پاسخ + +14 -6 --
سعید محمودی 1393/10/14 - 18:57
اگر فکر میکنند که میتوانند با این حربه ها خود را از قضاوت فرهنگیان و مردم مصون دارند که سخت در اشتباهند.
خوشبختانه این بار فرهنگیان قضاوت خواهند کرد نه دیگرانی که فضایی فراخی را برای این رانت خواران مهیا کرده اند .
پاسخ + +11 -6 --
حجت الله پاک نهاد 1393/10/15 - 19:39
سلام دوستان.
بنده تعجب می کنم که این افراد خود باخته که اگر معلم باشند.... اگر سایت اطلاع رسانی سخن معلم را ضعیف می پندارند پس کدام سایت را قوی می دانند؟؟؟
..و... چرا مرد مردانه نام و نام خانوادگی خود را کامل نمی نویسند؟؟؟ تا بدانیم منتقدین شجاع .. و مطلع .. سخن معلم کیایند؟
ممنون حجت الله پاک نهاد دبیر بروجرد
پاسخ + +2 -1 --
مهران شرقی 1393/10/19 - 12:18
باسلام وعرض ادب واحترام
اینجانب به عنوان یک ناظر خدمتتان عرض می کنم ضمن اینکه تلاش سخن معلم را برای نیل به سمت جامعه مدنی گام نسبتا خوبی می دانم ولی فراموش نکنیم بی اخلاقی جامعه ما را به این نقطه ای که می بینیم کشانده است پس مبادا خودمان ذچار بی اخلاقی شویم مثلا در نوشتهایمان ونامه هایمان مطالبی مملو از تهمت وافترا قرار دهیم البته درلابلای نوشته ها مطالب خوبی وجود دارد ولی سیاه نمایی ومطالب اثبات نشده زیادی به چشم می خورد.که چون متاسفانه یاخوشبختانه بعضی از نویسندگان را می شناسم خوب می بود قبل از چاپ مطالب استعلامی از نویسندگان وامضا کنندگان نامه ها صورت می گرفت خوب است در پایان ایه ای از قران را متذکر شوم ..اگر فاسقی برای شما خبری اورد در مقام تحقیق باشید
پاسخ + +1 -1 --
مرتضی حسینی 1393/10/19 - 13:22
باسلام وبا تشکر از سایت سخن معلم که فرصت ارائه آرا مردم را داده است نکاتی را لازم دانستم بیان نمایم :
از منتقدین ونویسندگان نامه معروف یک سوال دارم چرا اقایان مورداشاره آنها ازمعلم ریاضی گرفته تامدیر موردبحث انها اقبال حداکثری از ناحیه اولیاء ودانش آموزان دارند وشاهد مدعای اینجانب تلاش بی وقفه برای ثبت نام مدرسه مورد بحث است.حتی یکی ازنویسندگان نامه علی رغم مشکلات تلاش بی وقفه ای رابرای ثبت نام پسرش وهمچنین برای تدریس خود در این مدرسه به اصطلاح ایشان رانتی انجام داد...
آرزومندم در یک جلسه عمومی بایک هیئت منصفه بی طرف آقایان انتقادات خود را بیان ودیگر عزیزان نیز مطالب خود رااز سوابق وعمکرد ضعیف وپر از نقاط تاریک منتقدین بیان نمایند تا افکار عمومی معدل عملکرد را مشخص نمایند .البته این نکته قابل عرض است که همه قابل نقد هستند ولی منصفانه ومستند.
با تشکر
پاسخ + +3 0 --
همكار 1393/10/19 - 22:44
سلام
به جاي پيشداوري بهتر است به عملكرد خودمان هم نگاهي بياندازيم. همه را به گردن يك منطقه نياندازيم چون همكاران دوست دارند به جاي جناح بازي به حق و حقوق معيشتي آنان پرداخته شود.
پاسخ + +3 -1 --
معلم 1393/10/19 - 23:50
با سلام.
با تشکر از نشریه ی سخن معلم منم تو منطقه 2 خدمت می کنم و خواستم واقعیتی رو خدمت دوستان بگم تو این منطقه مخالف و موافق رییس جدید تقریبا پنجاه به پنجاهه پس خواهش می کنم تو عملکرد ضعیف نشریه همه چیز رو به گردن این منطقه نیندازید. به نظر من مخاطبین به دلیل دروغ های شما به ضعیف بودن نشریه رای بالا دادن.
پاسخ + +2 0 --
همكار 1393/10/26 - 23:23
قدرت تحمل مخالف را داشته باشيد و به دور از محيط تهمت در صدد برآييد كه انتظارات معلمان را برآورده كنيد چون كل مديران منطقه2 به چندصدنفر هم نمي رسند چه برسد به چندهزار نفر كه راي مخالف به روند نشريه داده اند
پاسخ + 0 0 --
رهايي 1393/11/01 - 19:41
فرهنگيان زحمت كش دامغان ناراحتي خود را از ايجاد فضاي سياه و گرفتن نشاط از فرهنگيان ابراز ناراحتي نموده و اين عمل سايت سخن معلم را محكوم مي نمايد.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در مقایسه با وزرای آموزش و پرورش دولت های پس از انقلاب اسلامی ، میزان دخالت افراد و نهادهای غیرمسئول در وزارت سیدمحمد بطحایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور