صدای معلم

حسين طاهري فرد/ کارشناس ارشد جامعه شناسی

مراکز اسکان فرهنگیان از شعار تا عمل :شاخصه هاي اصلي ستادهاي اسکان فرهنگيان بايد حسن خلق و ميهمان نوازي باشد!

وزارت آموزش‌وپرورش هرساله به تقريباً 1.5 ميليون خانوار فرهنگی و غير فرهنگی (6 ميليون نفر) خدمات ارائه می دهد/ ه در اين مراکز هيچ گونه امکانات حداقلی که در خور عزيزان فرهنگي باشد وجود ندارد. مدارسي را که به عنوان اسکان در نظر گرفته اند بسيار نامطلوب و کثيف هستند که اگر تمام امکانات را با خود نيز برده باشيد باز نمي توانيد در آن گرد و خاک بخوابيد/ پاسخي از طرف مسئولان امر به آن داده نمی شود/ آيا يک بار و فقط يکبار براي سرکشي و نه اسکان در مدارسي که فرهنگيان از سر اجبار و ناچاري در آنها بيتوته مي کنند رفته ايد؟ آيا مديران ستادی و ارشد آموزش‌وپرورش هم در اين مدارس و با اين شيوه اسکان داده می شوند/ آيا دوران آمارهاي کذب به سر نيامده است/ شاخصه هاي اصلي ستادهاي اسکان فرهنگيان بايد حسن خلق و ميهمان نوازي باشد

وضعیت مراکز اسکان فرهنگیان و خانه های معلم

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش‌وپرورش باشگاه خبرنگاران جوان، معاون توسعه و پشتيبانی وزارت آموزش‌وپرورش از دائمي شدن مراکز اسکان فرهنگيان در ايام نوروز و تابستان خبر داد. به گفته آقای اکبر حاجيلو: 357 مرکز، 3 هزار مدرسه، 26 هزار کلاس درس و همچنين مراکز رفاهي، اردوگاهي و پرديس‌هاي دانشگاه فرهنگيان تا 15 شهريور آماده خدمات‌رساني هستند. با توجه به اعلام معاونت توسعه مديريت و پشتيباني، وزارت آموزش‌وپرورش هرساله به تقريباً 1.5 ميليون خانوار فرهنگی و غير فرهنگی (6 ميليون نفر) خدمات ارائه می دهد.

امروزه توجه به نيازهاي روحي و خستگي ناشي از فعاليت هاي روزمره از دغدغه هاي اصلي تمامي سازمان ها محسوب مي شود. تابستان فرصتي ويژه براي معلمان به حساب مي آيد تا علاوه بر تجديد قوا و استراحت، براي به روز کردن اطلاعات و توانايي خود تلاش کنند. هرساله با شروع فصل تابستان و فراغت خيل عظيم معلمان از تدريس، بحث سفرهاي تابساني و نحوه استفاده بهينه از امکانات رفاهي آموزش‌وپرورش داغ شده و مسئولان امر هر ساله از بهبود شرايط اسکان و خدمات دهي به فرهنگيان چه مصاحبه هايي که نمي کنند!

جامعه بزرگ فرهنگيان از متوليان آموزش‌وپرورش انتظار دارد با کمی همت و احساس مسئوليت همانند ساير سازمانهاي دولتي برای آسايش کارمندان خود تلاش نموده و مانع سرگرداني و اتلاف هزينه آنان شوند. اما غافل از آن که مدارس و اماکن اقامتي وابسته به آموزش‌وپرورش به دليل عدم تعهد مسئولان امر به خدمت رساني درست و شايسته با کمترين امکانات در خدمت فرهنگيان مي باشد. متاسفانه در اين مراکز هيچ گونه امکانات حداقلی که در خور عزيزان فرهنگي باشد وجود ندارد. مدارسي را که به عنوان اسکان در نظر گرفته اند بسيار نامطلوب و کثيف هستند که اگر تمام امکانات را با خود نيز برده باشيد باز نمي توانيد در آن گرد و خاک بخوابيد.

چند سالي است که استفاده از فضاي مدارس در ايام نوروز و تابستان براي اسکان مسافران فرهنگي و غير فرهنگي به يک شيوه مرسوم تبديل شده است. هر چند حرف و حديث‌هاي بسياري پيرامون استفاده از فضاي مدارس براي اسکان مسافران تا ميزان درآمد حاصل از اجاره مدارس و نحوه هزينه کردن آن، از طرف منتقدان مطرح و پاسخي از طرف مسئولان امر به آن داده نمی شود. مقايسه امکانات مدارس و مراکز رفاهي آموزش‌وپرورش با ساير ارگان هاي دولتي و نه شبه دولتي ها، عمق فاجعه را به خوبي به تصوير مي کشد. به همين دليل، توقع از نهاد آموزش‌وپرورش براي خدمت رساني به فرهنگيان در وهله اول و درآمدزايي اين مراکز در عرصه خدمت رساني به ساير اقشار جامعه در وهله دوم، بيهوده است.

برخلاف ايام نوروز که تعداد بسيار اندکي از ثبت نام ها به صورت رزرو اينترنتي انجام مي شود، در اسکان تابستاني ثبت نام ها به صورت حضوري و در هنگام مراجعه فرهنگيان انجام خواهد شد. در صورتي که در عصر ارتباطات براي تسهيل در امر اسکان همکاران فرهنگي در تعطيلات نوروزي و تابستاني مي توان از سامانه رزرو اينترنتي، به شرط آماده بودن زير ساخت ها و آشنا بودن مسئولان ذيرربط و پذيرشگران استفاده نمود. آيا نمی توان طبق برنامه تقويمي امکان استفاده همه همکاران را از امکانات مناسب رفاهی آموزش‌وپرورش فراهم کرد؟

معاون توسعه و پشتيباني آموزش‌وپرورش از اسکان هر چه بهتر فرهنگيان در سفرهاي داخلي و اقدامات قابل توجهي که انجام مي‌شود گفته است؛ آقاي معاون از کدام امکانات و تمهيدات مي گويد که فرهنگيان نديده اند و لمس نکرده اند؟ آيا يک بار و فقط يکبار براي سرکشي و نه اسکان در مدارسي که فرهنگيان از سر اجبار و ناچاري در آنها بيتوته مي کنند رفته ايد؟ آيا مديران ستادی و ارشد آموزش‌وپرورش هم در اين مدارس و با اين شيوه اسکان داده می شوند؟

مسئولان آموزش‌وپرورش با شادماني از تفاوت چشم گير اسکان نوروزي فرهنگيان در سال ۹۵ و رضايت نسبي فرهنگيان از تجهيزات، خدمات، پذيرش و محل هاي اسکان مي گويند؛ اما براساس کدام نظرسنجي ها چنان از خود بي خود شده اند؟

آيا ناظريني به صورت محسوس و نامحسوس در مراکز اسکان حضور داشته اند و فرآيند اسکان را رصد کرده اند که بر اساس آن بررسي ها احساس رضايت مندي نسبت به سال هاي گذشته بيشتر بوده است و حالا سعي در اختصاص مدارسي به طور دائمي به اين امر دارند؟ آيا دوران آمارهاي کذب به سر نيامده است؟ بهتر نيست به جاي شعار و فرافکني، دنبال برنامه ريزي زيرساختي برای رفاه فرهنگيان بود؟

مدارس تحت پوشش ستاد اسكان فرهنگيان به چهار گروه، «ويژه»، «الف»، «ب» و «ج» فقط تقسيم‌بندي شده اند، اما در عمل همگي آنها تحت عنوان گروه «ويژه» با امکاناتي يکسان به همه، نه فقط فرهنگيان اجاره داده مي شود. مطمئناً از نظر مسئولان ستادهاي اسکان فرهنگيان درجه‌بندي مدارس به خاطر امکاناتشان، متفاوت است اما در عمل اگر از سرناچاري و تنگ دستي گذرتان به اين گونه مدرسه ها افتاده باشد خواهيد ديد که تفاوت فقط در حد حرف باقي مانده است.

اگرچه در تابستان 95 بنا بر ادعاي مسئولان، سعي در بهسازي و تجهيز مراکز اسکان فرهنگيان شده است و مقرر شده حتي الامکان کلاس هاي نوع «ج» از گردونه اسکان خارج شوند و صرفا خدمات‌رساني و تجهيزات در سطح «الف» و «ب» ارائه شود، اما سوالي که ذهن همه کساني که تجربه استفاده از اين مراکز را داشته اند به خود مشغول کرده است اينست که کلاس هاي نوع «الف» و «ب» در مقايسه با نوع «ج» داراي چه امکاناتي هستند؛ جز فرش يا موکتي کثيف و رنگرو رفته با پتوهايي که نشاني از تميزي در آنها يافت نمي شود. يک دستگاه تلويزيون قديمي که بيشتر به درد دکور مي خورد تا استفاده از آن، يخچال کوچکي که سال هاست رنگ نظافت به خود نديده است و از سيستم گرمايش و سرمايش که اصلا نبايد سخن گفت. چيزی شبيه آشپزخانه بسيار كوچك، حمام و سرويس‌هاي بهداشتي دانش آموزي مشترک که کسي رغبتي به استفاده از آنها نشان نمي دهد.

ستاد اسكان موقت فرهنگيان مكلف به سرويس دهي به فرهنگيان و خانواده درجه يك آنهاست، اما افسوس که در ايام نوروز يا تابستان به هر ستاد اسکاني که مراجعه نمايد تفاوتي بين شما فرهنگي و ساير اقشار غير فرهنگي نمي گذارد و اولويت با کساني است که زودتر آمده اند نه فرهنگي بودن. آيا نمی توان همانند ساير ارگانها که برای تكريم كارمندان خود تلاش مجدانه مي نمايند، تمهيداتی خاص برای تكريم معلمان که در شان و مقامشان باشند انديشيد؟

زحماتي که عوامل اجرايي ستاد اسکان فرهنگيان آموزش‌وپرورش در تهيه و تامين امکانات محل اسکان فرهنگيان کشيده اند قابل تقدير است و بايستي از تک تک اين عوامل به ويژه سرايداران پايگاه هاي اسکان تقدير و تشکر کرد، اما امکانات و فضاهاي موجود براي رفاه هر چه بيشتر خانواده بزرگ فرهنگيان کمتر از حد انتظار است. شاخصه هاي اصلي ستادهاي اسکان فرهنگيان بايد حسن خلق و ميهمان نوازي باشد. اهميت کار پذيرش گران و عوامل خدماتي در ايجاد فضايي خوب، پرنشاط و با نظافت بسيار مهم است و دقت عمل در انجام شرح وظايف، مديريت در کارها به خصوص در پاسخ گويي و خواسته هاي ميهمانان بسيار مهمتر مي باشد.

عليرغم اينکه به استناد ماده 93 قانون مديريت خدمات كشوري و با عنايت به اينكه اجراي طرح اسكان موقت در ايام تعطيلات (نوروز و تابستان) و خارج از ساعات اداري انجام مي‌شود، حق‌الزحمه عوامل اجرايي براساس نوع فعاليت به عنوان اضافه كار به آنها پرداخت مي‌شود، متاسفانه بد خلقي، رفتار و برخورد نامناسب بعضي از عوامل اجرايي ستادهاي اسکان اولين چيزي که چشم مسافران خسته و نگران را نوازش مي دهد و اين معضل سال هاست که به چشم مي خورد.

در بحث امكانات رفاهي، با توجه به اينکه مدارس از ارکان اصلي اسکان به شمار مي‌رود بايستي در تأمين فضا و تجهيزات، کيفيت خدمات‌رساني مورد توجه ويژه‌اي قرار گيرد. اما دريغ و افسوس که هميشه اين نکات عالي در حد شعار باقي مي مانند و معلم است و غم سفر تابستاني.

اطلاع رساني بسيار ضعيف ، به کارگيري مدارس غير استاندارد و فاقد امکانات ابتدايي براي اسکان ، به کار گيري افراد کم حوصله در پاسخ گويي مسافران فرهنگي بخشی ازکاستی های اسکان فرهنگيان در کشور است که بايد مورد بازبينی قرار گيرد. اما ظاهراً موضوع به همين جا ختم نمي‌شود؛ بهداشت محيط مدرسه، نظافت و رعايت بهداشت سرويس‌هاي بهداشتي، وضعيت سيستم آب گرم و سرد، سيستم های گرمايشي و سرمايشی، نور و تهويه مدارس از جمله مواردي است که بايد مورد بازرسي جدي قرار ‌گيرد.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

جمعه, 25 تیر 1395 11:38 خوانده شده: 3031 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +13 0 --
علی 1395/04/25 - 12:44
دراین بین پول کلانی گیر مسولان میاد که همه رو نوش جان می کنند
پاسخ + 0 0 --
حسینی 1395/05/19 - 13:08
پتروشیمی مروارید تو مشهد و شیراز از پول معلم ها ساختمان خریده , حالشو فک و فامیل های آقای جوکار (مدیرعامل مروارید) و غندالی دارن میبرن . امکاناتش هم واقعا خوبه . شما ها هم پیگیری کنید که از سرمایه گذاریتون حداقل استفاده کنید البته اگر حریف جوکار و غندالی بشید چون در قرق کامل روستاهای خمین و اراک که دست فامیلهای جوکار هست قرار گرفته !
پاسخ + +10 0 --
ناشناس 1395/04/25 - 12:48
لطفا از نقل مطالب تکرار مکررات بپرهیزید
کو گوش شنوا!!!
به عنوان مثال قریب به 20 بار ما ازاین اسکان در مشهد مقدس استفاده کردیم یک بار نشد تقریبا نزدیک حرم رزروکنیم در حالی که در اولین وقت در محل اسکان حضور داشتیم چرا؟؟
معلومه یا با رابطه کار میکنند یا عوامل دیگر!!!!!
پاسخ + 0 0 --
اصلانی 1395/04/25 - 23:38
شما بیست بار استفاده کردی . بیست بار سفر رفتی بابا دمت گرم وضعت خیلی خوبه والله. جایی دیگه اینو نگی حقوقمون رو کم میکنن
پاسخ + 0 0 --
حسینی 1395/05/19 - 13:09
پتروشیمی مروارید تو مشهد و شیراز از پول معلم ها ساختمان خریده , حالشو فک و فامیل های آقای جوکار (مدیرعامل مروارید) و غندالی دارن میبرن . امکاناتش هم واقعا خوبه . شما ها هم پیگیری کنید که از سرمایه گذاریتون حداقل استفاده کنید البته اگر حریف جوکار و غندالی بشید چون در قرق کامل روستاهای خمین و اراک که دست فامیلهای جوکار هست قرار گرفته !
پاسخ + +12 0 --
ناشناس 1395/04/25 - 13:08
بسیار عالی بیان کردید بکار گیری مدارس فاقد امکانات و افراد فاقد حوصله. عید فطر امسال(چند روز قبل)رفتیم ستاد اسکان فرهنگیان اصفهان. مدرسه ای دادن به ما کولر نداشت. سرایدار مدرسه زنگ زد اینجا کولر خراب است و ما امکانات نداریم مسئول در جواب گفت میخوان بمونن نمیخوان برن این بود. چقدر ما نسبت به ارگانهای دیگه حتی از داشتن امکانات لازم و ضروری در ستاد اسکان محرومیم. واقعا بدم اومد از اصفهان و کادرش. خدا لعنت کنه کسایی که به این تبعیض ها دامن میزنن
پاسخ + 0 0 --
حسینی 1395/05/19 - 13:09
پتروشیمی مروارید تو مشهد و شیراز از پول معلم ها ساختمان خریده , حالشو فک و فامیل های آقای جوکار (مدیرعامل مروارید) و غندالی دارن میبرن . امکاناتش هم واقعا خوبه . شما ها هم پیگیری کنید که از سرمایه گذاریتون حداقل استفاده کنید البته اگر حریف جوکار و غندالی بشید چون در قرق کامل روستاهای خمین و اراک که دست فامیلهای جوکار هست قرار گرفته !
پاسخ + +10 0 --
ناشناس 1395/04/25 - 14:03
مدرسه!
محل اسکان!
لعنت برکسی ک روز اول این طرحو داد
انقد سطح منزلت معلم پایبنه ک باید توی مدرسه بهش اسکان بدن
خانه های معلم هم ب هرکسی میرسه بجز معلم
معلم بیچاره فقط اسمشو یدک میکشه
پاسخ + +11 0 --
فرهنگی 1395/04/25 - 14:19
مسولان فقط در بحث شعاری منزلت دادن به معلمان فعالند و در عمل هیچ ، واقعا هیچ کاری برای این قشر زحمت کش نمی کنند. نه اینکه نمی توانند، نمی خواهند. خدا ازشون نگذره که با این مدرسه معلمان را مضحکه عام و خاص کردند.
پاسخ + +13 0 --
م مثل معلم 1395/04/25 - 14:32
خلایق هر چه لایق ! از ماست که بر ماست ! متاسفانه تجربه بیتوته در این کلاسهایی که از در ودیوارش میکروبها بهت خوشامد می گوید را داشته ام بنابر این،باید پرسنل بانکها در حیاط وپشت بام بانک ها به جای هتل های چند ستاره وپرسنل نظامی وانتظامی هم در اماکن نظامی و پاسگاهها و پرسنل بهداشت ودرمان در مراکز درمانی وبیمارستانها و اساتید دانشگاهها هم در خوابگاههای دانشجویی و...اسکان نمایند . خدایا تا کی تبعیض؟!
پاسخ + +14 0 --
م مثل معلم 1395/04/25 - 14:44
پیشنهاد : همکاران عزت نفس داشته باشند اگر امکانات اسکان مهیا نبود ساکن نشوند وبه نوعی حتما اعتراض وانتقاد نمایند. چرا باید تا این حد پایگاه وجایگاه اجتماعی معلمان تنزل یابد آیا خود جامعه معلمان مقصر نیستند ؟ صد البته که از ماست که بر ماست ! چرا با کارمندان قوه قضاییه و... چون آموزش وپرورش رفتار نمی کنند؟
پاسخ + +9 0 --
Morteza Hajibabaei 1395/04/25 - 15:43
اقایان مجبور نیستید به این گونه مدارس برویید.
تا وقتی ما ها ازین گونه طرح ها استقبال می کنیم انان هم ارائه می دهند.
پاسخ + +6 0 --
کریمی 1395/04/25 - 16:16
معلمي از مشاغلي است که براي تعامل داشتن با دانش آموزان نياز به حفظ روحيه و تقويت ارتباط است تا روند تعليم و تربيت با کيفيت مطلوبي طي شود و آموزش‌وپرورش نيز براي اين امر مراکز اسکان تابستاني را تدارک ديده است. اما اين مراکز از نظر خدمت رسانی فاجعه بار هستند.
پاسخ + +6 0 --
دبیر 1395/04/25 - 16:45
اساسا اسکان فرهنگیان در مدارسی که محل تعلیم و تربیت است و با ساختار کلاس درس بنا شده است برای اسکان و استراحت معلم اهانتی بزرگ و اشکار به قشر فرهنگی و تنزل جایگاه انهاست که البته این هم به تبع افکار مدیران ... است. ایجاد محرومیت برای معلمان...
پاسخ + +6 0 --
مدیرمدرسه 1395/04/25 - 17:59
بنده هم دربهار95 به همراه خانواده ازاسکان دریک مدرسه ای درآستارا مستفیدشده ایم مدرسه ایی که حتی سرویس های بهداشتی اش فاقدصابون مایع بودندودرراهرویی پرازگردوخاک چادرزدیم وشب روگذروندیم این هم ازتجهیزمراکزاسکان باصطلاح فرهنگیان که مسئولین دم ازرضایت نسبی مردم می زنند،ازاین همه دروغگویی مسئولین متنفریم.
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1395/04/25 - 18:18
بسیار عالی اقای طاهری فرد. واقعا که حرف دل همه فرهنگیان رو زدید. ایکاش دولت تدبیر و امید ، امید معلمان را نا امید نمیکرد. فرهنگیان اینقدر منفعل نباشید
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1395/04/25 - 18:55
اگر صدای معلم سانسور معلم نبود میشد خیلی حرف زد.!!
ولی خانه از پای بست ویران است پورسلیمان..!
پاسخ + +6 -1 --
معصومی 1395/04/25 - 19:33
سلام و خسته نباشيد انصافا موضوع قابل بحثیه، من چند بار پیش اومده ایام نوروز مدارس اسکان بودیم و اینقدر کثیف و شلوغ بود که امسال عید ترجیح دادیم از این لطف آموزش و پرورش استفاده نکنیم، چون تنها دلیل سفر اصولا آرامشه و توی این مدارس دست نیافتنی،از همه این مسائل که بگذریم برای من جای سوال بود که بچه ها تا 28 اسفند مدرسه میرن و چرا باید اینقدر کثیف باشه؟ چرا نباید مدیر مدرسه نظارت نداشته باشه که بچه ها توی جای به این کثیفی درس بخونن؟ به نظر من مدیران مدارس هم بی تاثیر نیستند در بد گذروندن تعطیلات نوروزی ما فرهنگیان، امیدوارم حل بشه این مشکل اسکان فرهنگیان تا حداقل تایم کوتاهی در آرامش باشیم از دست این بچه های شیطون....
ما که سعی میکنیم خوش بین باشیم، ازتون ممنونم و تشکر برای اینکه سعی میکنید مطالبتون تلنگری باشه برای مسئولین، لطفتون رو سپاس.
پاسخ + +6 0 --
رحمان 1395/04/25 - 21:52
پیشنهاد .معمولا تو بنرها می نویسند ستاد اسکان فرهنگی و غیر فرهنگیآن اجازه می دهند غیر فرهنگی در مدارس اسکان داشته باشند بعد بدون بیمه حوادث بدون بیمه مسولیت .....
پاسخ + +4 -1 --
اصلانی 1395/04/25 - 23:42
مدرسه هم شد جای اسکان. خیر سرمون تحصیل کرده ایم. از اسمش معلومه خانه معلم که امکاناتش ضعیفه . چرا نمیگن مثلا هتل فرهنگ . تا وقتی که ما و شما میریم تو مدرسه ساکن میشیم اونها کاری واسه ما نمیکنن.
پاسخ + +3 0 --
معلم 1395/04/25 - 23:50
این معضل سالهاست که ادامه دارد. سالهاست که بنام معلم بکام دیگران است. سالهاست حقوق انچنانی میبرند و میخورند و حالا . . .
پاسخ + +5 0 --
محمود 1395/04/26 - 10:36
سلام - به یاد آرامش معلم.......
همکاری می گفت : وقتی با خانواده برای استراحت وارد مدرسه شدیم ، فرزندم گفت : بابا ، بازم مدرسه،.. ازش خجالت کشیدم...
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1395/04/26 - 11:06
اسکان فرهنگیان در مدارس از ابتدا طرحی کاملاً اشتباه بوده است. این رویه باید هر چه زودتر متوقف شود. متأسفانه خود ما فرهنگیان در ادامه این روند نقش داریم. چرا باید بپذیریم در سفری که به منظور شادابی و کسب روحیه انجام می‌شود در جایی اقامت کنیم که حداقل استانداردهای لازم رو هم برای اسکان ندارد؟! در این بین معدود خانه‌های معلم دارای امکانات مناسب (مانند خانه معلم قم) با توجه به ظرفیت محدود جوابگو نخواهند بود. پیشنهاد من این است که به جای توسعه خانه های معلم، دولت ضمن واگذاری همه آن ها به بخش خصوصی، اقدام به برنامه‌ریزی و اجرای تورهای تفریحی با اختصاص کمک هزینه نماید، یا این که مبلغ کمک هزینه سفر را به صورت کارت اختصاص دهد تا خود فرهنگیان هر جا که لازم می‌دانند از آن استفاده کنند. وزارت آموزش و پرورش وظیفه تخصصی اسکان و هتلداری ندارد و باید آن را به متخصصین خودش واگذار کند...
پاسخ + +3 -1 --
علی 1395/04/26 - 12:21
با سلام
باتمام کمبودهایی که در مدارس وجود دارد لیکن مطالب آقای طاهری فرد کاملا خلاف واقع می باشد
۱- امکانات کلاس ها تعریف شده می باشد و براساس آن هزینه دریافت می گردد ۲- پذیرش ها یا به صورت حضوری و یا رزرو اینترنتی می باشد که همگی کاملا سیستمی بوده و از قبل ازاسکان فضا ها در سیستم تعریف شده و مبالغ نیز برای آن امکانات تعریف شده است
۳- به اعتقاد عموم مردم نه فقط فرهنگیان ، منتقدو مخالف و موافق همگی اذعان دارند که کریمانه ترین برخورد در سیستم ادارت مختص به آموزش وپرورش می باشد و از افتخارات ما فرهنگیان می باشد که سرایدارن محترم و عوامل اجرایی اسکان بیشتر ازهمه به این صفت متصف می باشند.
و بسیار مطالب دیگر که مجالش نمی گنجد
پاسخ + 0 0 --
الهام 1395/04/26 - 16:42
اخه از کدام امکانت صحبت میکنی؟ تفاوت فقط توی اون مبلغ ناچیزه . انگار نمیدونی به سایر کارمندان چه خدماتی داده می شود. فقط کافی یه سر به شمال زده باشی تا تفاوت مدرسه درجه چندمو با مجتمع یا هتل های انچنانی رو ببینی تا منظور از تفاوت رو بفهمی. ای کاش یک صدم امکانات و احترام سایر کارمندان را به فرهنگیان اختصاص می دادند. نمی دونم تاکی باید خودمونو بخواب بزنیم ودلخوش به چیزهایی بشیم که الان کسی براشون تره هم خورد نمی کنند.
پاسخ + +1 0 --
احمد 1395/04/26 - 17:52
در حال حاضر در مدرسه 17 شهریور ناحیه 1 رشت همراه با خانواده
اقامت دارم و از مواهب محل اسکان مثلا ممتاز! (خخخخخخخخخخخخخخ )
به شرح زیر مستفیذ می گردم:
1-قطعی و کم فشاری آب
2-وجود دستگاه تلوزیون تزئینی
3-محلی بسیار کثیف و غیر بهداشتی
4-هوای بسیار گرم و وجود تنها یک پنکه
5-استحمام به صورت نوبتی و در صفوف طویل
6-به دلیل نبود آب تیمم با خاک باغچه مدرسه برای انجام فریضه نماز.
نتیجه گیری: اوف بر خوارکنندگان معلمان...!
پاسخ + +1 0 --
جوادی 1395/04/26 - 22:34
سلام ميگم توی شغل فرهنگی ميشه بگردید یک نقطه مثبت پیدا کنید یکم امیدواری بدیم به خودمون، اون از صندوق ...این اسکان....اون حقوقمون که دیگه نگو،جالبه از نگاه بقیه کارمندا وضع ما عالیه
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1395/04/27 - 08:41
آقای همکار محترم که فرمودین جایی نگم که 20 بار رفتم مشهد
اولا : که قید کردم قریب 20بار
دوما. : دو زوج فرهنگی بابالای25سال تدریس که هیچ مسافرتی غیر از مشهد نداشتیم اونم با کمترین هزینه
اگه ما کارمندان ادارات دیگه بودیم الان دور دنیادر سی روز را گشته بودیم
الان دو ساله از اینکه از این اسکان استفاده کردم بشدت پشیمونم
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1395/04/27 - 12:46
سالهاست که در حق معلمان به انحا مختلف اجحاف می شود و فریاد رسی نیست.
پاسخ + 0 0 --
محمد 1395/05/19 - 13:08
پتروشیمی مروارید تو مشهد و شیراز از پول معلم ها ساختمان خریده , حالشو فک و فامیل های آقای جوکار (مدیرعامل مروارید) و غندالی دارن میبرن . امکاناتش هم واقعا خوبه . شما ها هم پیگیری کنید که از سرمایه گذاریتون حداقل استفاده کنید البته اگر حریف جوکار و غندالی بشید چون در قرق کامل روستاهای خمین و اراک که دست فامیلهای جوکار هست قرار گرفته !
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/06/08 - 15:32
سلام، نمی دونم نظرم ثبت میشه یا نه اما وظیفه خود دانستم اطلاع رسانی کنم، به ما در مدرسه فضلی نژاد مشهد اسکان دادند حتی یک بالشت هم ندادند ، گفتم ما چهار تا ادم بزرگ هستیم با دو تا بچه لطفا پتو و بالشت بدهید دوتا پتو بیشتر توی اتاق نیست گفتند صبر کنید اگر تامین شد می دهیم شب سه تا پتوی کثیف به ما دادند، کولرها مشترک بود اتاق کناری روشن می کرد ما یخ می زدیم دریچه کولر هم خراب بود نمی شد بست، اتاق کناری قلیان می کشیدند بوش توی اتاق ما بود، داشتیم خفه می شدیم، سرویس بهداشتی به حدی کثیف بود که ما با اینکه حرم دور بود ترجیح می دادیم بریم دستشویی های اونجا، اما بچه ها را مجبور بودیم ببریم ، گاز پیچ نداشت روشن کنیم یکی نمی دونم چه جوری پیچونده بود که شب رفتم ظرف بشویم بوی گاز کل آشپزخانه را گرفته بود دسته گاز را قطع کردم، این اولین و آخرین باری بود که در مدرسه ساکن می شم

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در شرايط كنوني حضور طلاب و روحانيون حوزه‌هاي علميه در مدارس چه مزيت‌هايي دارد؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور