صدای معلم

علی پورسلیمان/ مدیر گروه صدای معلم

در حاشیه نامه ی مدیرکل و مدیران آموزش و پرورش مناطق تهران به ریاست جمهور برای حمایت از سیدمحمد بطحایی : با امید معلمان بازی نکنید !

در روزهای اخیر نامه ای در فضای مجازی  خطاب به رئیس جمهور منتشر شد که البته در نوع خود بی نظیر بوده و برای نخستین بار است که توسط مدیران میانی آموزش و پرورش انجام می گیرد/ به روایت آمار و نظرسنجی ها اکثریت معلمان کشور با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش دولت دوازدهم ، محمد بطحایی مخالفند/ نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز 92 درصد از کمپین صد هزار نفری فرهنگیان به گزینه وزارت بطحائی نمره منفی داده اند، یادآور شد: ما اگر می‌خواهیم اقدامی انجام دهیم باید خواست و نظر فرهنگیان را نیز مد نظر داشته باشیم. این فرد ( بطحایی ) از مظنونین اصلی فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان است و حال چگونه می‌خواهد مدعی اداره کردن یک وزارت خانه شود/ زمانی که مدیر منطقه با اصرار زیاد و  سماجت مستمر برخی معلمان رو به رو می شد مکررا می گفت که ما مسائل شما را به " بالا " منتقل کرده ایم ، منعکس کرده ایم و در حال پی گیری هستیم .../ آیا شده است همین مدیرانی که دسته جمعی برای برگشت یک مدیر " ناکارآمد " به سیستم نامه می نویسند و بطحایی را از جنس آموزش و پرورش معرفی می کنند و حضور او را پس از 35 سال تصدی مناصب و پست های مختلف مدیریتی و ستادی در پهنه وزارت آموزش و پرورش در پست جدید " وزیری " منشا اثرات ماندگار می دانند ؛ تاکنون نامه ای برای معلمانی که ماه هاست حق التدریس خود را دریافت نکرده اند و ناله آن ها به آسمان بلند است نگارش نمایند/ آیا تاکنون سابقه داشته است که این مدیران دلسوز در مورد مشکلات دانش آموزان ، مساله اعتیاد ، کودک آزاری وحشتناک که آمار رسمی آن 26500 مورد در سال گزارش  شده است ،مدارس کپری و خشتی و مدارس مخروبه و... نامه ای خطاب به مسئولان نوشته و در مورد عواقب آن هشدار دهند/ آیا تاکنون یکی از این مدیران  که از استمرار مدیریت های ناکارآمد و امتحان داده مانند زرافشان ، بطحایی و... حمایت می کنند از معلمان پرسیده است که چرا مخالف اند/ کسانی که بر استمرار مدیریت های نارآمد پای می فشرند آگاهانه و یا ناآگاهانه و خواسته و یا ناخواسته بذر " ناامیدی " را در دستگاه بزرگ آموزش و پرورش می پراکنند/ نمایندگان مجلس به ویژه فراکسیون امید و مستقل ها نباید تاریخ را فراموش کنند و جوگیر شده و به سخنان بی پایه و فاقد وجهه کارشناسی موافقان وزارت بطحایی و "  دکلمه خوانی بطحایی " با ترجیع بند " سند تحول بنیادین " تکیه کنند/ معلمان از دست مدیریت های ناکارآمد که تنها هنرشان " شعار " و " برنامه های بی پشتوانه و کارشناسی " است خسته اند/ استمرار گفتمان " تدبیر ، امید و عقلانیت "  منوط به تحقق شرایط مناسب است که یکی از آن ها می تواند حضور وزیری کارآمد ، با شهامت و ذی نفوذ در بدنه آموزش و پرورش باشد ....

نامه ی مدیرکل و مدیران آموزش و پرورش مناطق تهران به ریاست جمهور برای حمایت از محمد بطحایی

در روزهای اخیر نامه ای در فضای مجازی  خطاب به رئیس جمهور منتشر شد که البته در نوع خود بی نظیر بوده و برای نخستین بار است که توسط مدیران میانی آموزش و پرورش انجام می گیرد .

البته تعدادی از مدیران کل آموزش و پرورش استان های کشور و نیز مدیران ستادی نیز حمایت خود را با وزارت آقای بطحایی اعلام کرده اند .

نامه ی مدیرکل و مدیران آموزش و پرورش مناطق تهران به ریاست جمهور برای حمایت از محمد بطحایی

همه این ها در حالی است که به روایت آمار و نظرسنجی ها اکثریت معلمان کشور با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش دولت دوازدهم ، محمد بطحایی مخالفند .

نامه ی مدیرکل و مدیران آموزش و پرورش مناطق تهران به ریاست جمهور برای حمایت از محمد بطحایی

مقصودی نماینده مردم سبزوار در خصوص بطحایی گزینه پیشنهادی رییس جمهور برای تصدی پشت وزارت آموزش و پرورش  می گوید : این فرد ( بطحایی ) از مظنونین اصلی فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان است و حال چگونه می‌خواهد مدعی اداره کردن یک وزارت خانه شود؟

وی با اشاره به اینکه آقای بطحایی بعد از استعفای فانی از وزارت آموزش و پرورش برکنار شد، گفت: چگونه یک فردی که مردود شده بود دوباره پس از یک سال حذف از بدنه مدیریتی بازخواهد گشت؟

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز 92 درصد از کمپین صد هزار نفری فرهنگیان به گزینه وزارت بطحائی نمره منفی داده اند، یادآور شد: ما اگر می‌خواهیم اقدامی انجام دهیم باید خواست و نظر فرهنگیان را نیز مد نظر داشته باشیم.

به نظر می رسد در روزها و هفته های اخیر شکاف و حتی جنگ میان نیروهای " صف " و "ستاد " در آموزش و پرورش به اوج خود رسیده است !

بسیاری از معلمان کنش گر با وزارت بطحایی مخالفند اما در عوض نیروهای ستادی موافقند .

نگارنده در پی کشف علت و یا علل حمایت این مدیران از گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش نیست اما به نظر می رسد که مدیران آموزش و پرورش با رصد آینده و نیز شناخت قبلی از بطحایی سیاست را در حمایت از ایشان به منظور ابقای میزها و پست های خویش دیده اند .

در یکی از مراسم " هفته معلم " در سال های اخیر در مراسمی با حضور معلمان منطقه و نیز مدیران آموزش و پرورش شرکت کرده بودم .

معلمان با کلی عرض ادب و تواضع و دست به سینه در مقابل مدیر آموزش و پرورش حضور پیدا می کردند و با حالتی ملتمسانه در مورد پرداخت معوقات و مطالبات خود به ویژه حق التدریس و... سوال می کردند .

تعدادی از معلمان هم که اکثرا " خانم " بودند به حالت انتظار صف  کشیده و منتظر بودند تا عکس دسته جمعی با مدیریت محترم منطقه را در آلبوم یادگاری خود ثبت کنند .

زمانی که مدیر منطقه با اصرار زیاد و  سماجت مستمر برخی معلمان رو به رو می شد مکررا می گفت که ما مسائل شما را به " بالا " منتقل کرده ایم ، منعکس کرده ایم و در حال پی گیری هستیم ...

بنده بر حسب کنجکاوی جلو رفتم و پرسشی را مطرح کردم .

از او سوال کردم این مسائل را چگونه پی گیری می کنید ؟

مدیر منطقه که با دیدن من کمی دستپاچه شده بود گفت در نشست ها و جلسات مختلف با مدیران ستادی و حتی دیگر نهادها این ها را گفته ایم .

به او گفتم آیا تاکنون فرضا نامه ای در این مورد به همان مقامات مرقوم نموده اید .

پاسخ او سکوت بود ...

حال باید کدام را باور کرد ؟

آیا شده است همین مدیرانی که دسته جمعی برای برگشت یک مدیر " ناکارآمد " به سیستم نامه می نویسند و بطحایی را از جنس آموزش و پرورش معرفی می کنند و حضور او را پس از 35 سال تصدی مناصب و پست های مختلف مدیریتی و ستادی در پهنه وزارت آموزش و پرورش در پست جدید " وزیری " منشا اثرات ماندگار می دانند ؛ تاکنون نامه ای برای معلمانی که ماه هاست حق التدریس خود را دریافت نکرده اند و ناله آن ها به آسمان بلند است نگارش نمایند ؟

نامه ی مدیرکل و مدیران آموزش و پرورش مناطق تهران به ریاست جمهور برای حمایت از محمد بطحایی

آیا تاکنون سابقه داشته است که این مدیران دلسوز در مورد مشکلات دانش آموزان ، مساله اعتیاد ، کودک آزاری وحشتناک که آمار رسمی آن 26500 مورد در سال گزارش  شده است ،مدارس کپری و خشتی و مدارس مخروبه و... نامه ای خطاب به مسئولان نوشته و در مورد عواقب آن هشدار دهند ؟

آیا این مدیران که  نگاه مثبت و رای قاطع نمایندگان مجلس به گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش را جست و جو می کنند و آن را "خدمت " می پندارند ؛ آیا شده است که با همین نمایندگان با رویکرد " حفظ منافع و مصالح ملی "  تعامل  داشته و به آموزش و پرورش و معلمان به چشم " تیول " ننگرند !

 این برخوردهای غیرشفاف و ناصادقانه  ناشی از چه می تواند باشد ؟

آیا تاکنون یکی از این مدیران  که از استمرار مدیریت های ناکارآمد و امتحان داده مانند زرافشان ، بطحایی و... حمایت می کنند  از معلمان پرسیده است که چرا مخالف اند ؟

چرا معلمان دیگر به این چهره ها امیدی ندارند ؟

آیا کسانی که از استمرار وضعیت موجود حمایت می کنند و برای آن طومار ارسال می کنند به آینده اندیشیده اند ؟

نامه ی مدیرکل و مدیران آموزش و پرورش مناطق تهران به ریاست جمهور برای حمایت از محمد بطحایی

به عنوان معلمی که حدود دو دهه است کار تشکیلاتی و رسانه ای کرده ام بر این باورم که پتانسیل اعتراضی معلمان بالاست .البته این وضعیت پدیده جدیدی نیست اما به تناسب شرایط و اوضاع فراز و فرود داشته است .

کسانی که بر استمرار مدیریت های ناکاررآمد پای می فشرند آگاهانه و یا ناآگاهانه و خواسته و یا ناخواسته بذر " ناامیدی " را در دستگاه بزرگ آموزش و پرورش می پراکنند .

 

سخنی با نمایندگان مجلس

نمایندگان مجلس به ویژه فراکسیون امید و مستقل ها نباید تاریخ را فراموش کنند و جوگیر شده و به سخنان بی پایه و فاقد وجهه کارشناسی موافقان وزارت بطحایی و "  دکلمه خوانی بطحایی " با ترجیع بند " سند تحول بنیادین " تکیه کنند .

در یادداشت های پیشین نوشتم و استدلال کردم که برنامه های بطحایی از نوع " کلی گویی " است و فاقد قابلیت اجرایی است مضافا بر این که سوابق و عملکرد ایشان سند محکمی برای اثبات مدعایش نیست . ( این جا  ) و ( این جا )

روی " تعامل های ضابطه مند " که در برنامه بطحایی در مورد جنس ارتباط با نمایندگان آمده است هم خیلی حساب نکنند !

اعتراضات گسترده معلمان در زمان وزرات فانی  را فراموش نکنند .

نگاه به " آینده " داشته باشند .

معلمان از دست مدیریت های ناکارآمد که تنها هنرشان " شعار " و " برنامه های بی پشتوانه و کارشناسی " است خسته اند .

حضور یک وزیر جسور ، توان مند و با انرژی در راس وزارت آموزش و پرورش می تواند عامل مهمی برای اقناع معلمان بوده و نقش " ضربه گیر " را  در آینده ایفا نماید ...

نگارش چنین نامه هایی بدون تردید انعکاس خوبی میان معلمان ندارد و تنها ذهنیتی را که به اذهان متبادر می سازد " فرصت طلبی " است .

استمرار گفتمان " تدبیر ، امید و عقلانیت "  منوط به تحقق شرایط مناسب است که یکی از آن ها می تواند حضور وزیری کارآمد ، با شهامت و ذی نفوذ در بدنه آموزش و پرورش باشد .

سه شنبه, 24 مرداد 1396 20:24 خوانده شده: 1646 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +28 0 --
حسن درویشی 1396/05/24 - 21:00
احتمالا معلمان عزیز در فرم ارزشیابی به قسمتی برحوردکرده اند تحت عنوان ((پیشنهادات)). طبق این بند معلمان باید در طول سال پیشنهاداتی جهت رفع مشکلی یا ایجاد پیشرفتی در امور مدرسه داده باشند. بنده ازهمین اصل استفاده می کنم و خواهش میکنم طرفداران جناب بطحائی یک مورد از پیشنهادات جناب بطحائی را که در طول سی سال حضورشان در بدنه ی آموزش و پرورش ارائه کرده اند و باعث رفع مشکلی یا ارتقای امور شده باشد اعلام کنند تاکید می کنم فقط یک مورد.
چطور برای ارزشیابی یک معلم توقع دارند او در راستای شناسایی ورفع مشکلات مدرسه پیشنهادی بدهد و اگر این پیشنهاد موثر بود امتیاز کسب کند اما چنین توقعی را نباید از بدنه ی فرسوده ی مدیران مادام العمر اموزش و پرورش داشت؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/05/24 - 23:22
این نامه در کانال پخش شد و باعث تاسف شد یعنی اینقدر این مدیر کل و روسای مناطقش دست پاچه شده بودند برای حفظ جایگاه خود که این نامه را بنویسند و امضا کنند آقای پورسلیمان از این مدیر کل و روسای مناطقش چه انتظاری می توان داشت! اینها می توانند برای من معلم کاری کنند ؟!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/05/25 - 09:52
ارزشیابی ها روهرسال طوری تنظیم وبروزمیکنندکه ازهزارنوع فحش واهانت به معلمین باسابقه وزحمتکش بیشتراست.وخصومت ایجادمیکنند.انشالله خدا همه مارا به راه راست هدایت کنداین"دعای زیبای امام خمینی قدس سره است."چون ادمی هایی که خوابندمیشه بیدارشون کرد.ولی آدم هایی که خودشون را به خواب زده اندهرگز.
پاسخ + 0 0 --
معلم امیدوار 1396/05/26 - 08:16
اقای پور سلیمان عزیز همکار و استاد گرامی شما به نمایندگی از معلمان با نمایندگان موثر امید و مستقلین صحبت و لابی کنید تا وزیری قوی برا ا.پ بجای بدل فانی(اقای بطحایی) معرفی شود
پاسخ + +11 0 --
سیناسلیمی 1396/05/24 - 21:07
برای مدیریت درست و موفق وزارت آموزش و پرورش به مدیری احتیاج هست که دارای سه وجه باشد
۱- اجرایی ۲- فرهنگی تربیتی ۳- علمی آموزشی

چنین مدیری به سادگی قابل حصول نیست ، و اغراق نیست اگر بگوئیم کیمیاست .
پاسخ + +24 -1 --
شهاب 1396/05/24 - 21:10
باز هم درود ودست مریزاد از این مطالب دقیق وکارشناسی شده ی شماجناب آقای پورسلیمان مسئله ی عکس گرفتن با مدیر منطقه وداشتن حالت ملتمسانه برای دریافت معوقات مطلب بسیار مناسبی است که توسط شما مطرح شده وریشه ی بسیاری از مشکلات وجود افرادی دربین معلمان است که ارزشی برای خود قائل نیستند ومتاسفانه عزت نفس پایینی دارند که در بین نیروهای خانم بیشتر است هرزحمتی که شما وهمچنین تعداد کمی از فرهنگیان فرهیخته برای ارتقای آ.پ کشور می کشند توسط این افراد ضعیف النفس خنثی می شود به امید روزی که شاهدحضور معلمانی در آ.پ باشیم که هیچ فردی نتواند آن ها را مجذوب قدرت ظاهری خویش کند
سبزیم که از نسل بهاران هستیم پاکیم که از تباریاران هستیم دور است زما تن به مذلت دادن ما وارث خون سربداران هستیم
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/05/25 - 20:09
سلام

آقای شهاب

ممنونم .

وقتی سطح مطالبه گری در آموزش و پرورش پایین باشد و معلمان حتی رسمی در بیان آن دچار لکنت شوند طبیعی است که مدیران هم اقدام به چنین کارهای سبک و بی مایه ای کنند .

پایدار باشید .
پاسخ + +16 -1 --
حسینی 1396/05/24 - 21:11
دست مریزاد جناب پور سلیمان ؛
لپ کلام را بیان فرموده اید :
فرصت طلبی برای بقا وماندن .
جالب است انگار رویه وچرخه دست به سینه ایستادن که در بین همکاران مشاهده کرده اید از صدر تاذیل واز صف تاستاد طاعون وار همه گیر ومسری شده!؟!
الان مسولان ما همان خطا را مرتکب شده اند که فرهنگیان رده پایین . ....
پن چشم خیر واصلاح ندارم از این محضر
توهم.......
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/05/25 - 20:10
سلام

همکار محترم

خانم حسینی

سپاسگزارم .

پایدار باشید .
پاسخ + +4 -25 --
شهاب 2 1396/05/24 - 21:16
استاد عزیز جناب پور سلیمان من اکثر مطالب شمارا در مورد اقای بطحایی مطالعه کردم نمی دانم چرا مخالفتهای شما هیچ کدام برای مخاطب اقناع کننده نیست ضمن اینکه به دلسوزی شما نسبت به وضعیت آ.پ ایمان دارم ولی اینگونه استنباط می شود شما به دنبال گزینه خود ، گزینه در قامت دانش ویا هر کس دیگری هستید،به نظر شما فانی بهتر بود یا دانش که در انتخابات آوار شدو برسرروحانی آوار شد، اگر قرار است فردی خارج ار آ.پ مثل دانش بیاید بهتر است همان بطحایی باشد..........
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1396/05/24 - 21:57
خدا پدرومادرت را بیامرزد که دراین کامنت از نام شهاب 2 استفاده کردی نه نام شهاب
پاسخ + 0 0 --
شهاب 2 1396/05/24 - 22:55
خیلی ممنون شهاب عزیز من از نظر فکری خیلی به شما نزدیکم ولی در بعضی مواقع اختلاف نظرهایی هست خداوند پدر ومادر شماراهم بیامرزد
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/05/25 - 20:12
سلام

دوست عزیز

آقای شهاب 2

شابد بهتر باشد برای فهم بیشتر شما و اقناع تان ، نگاه تان را به پدیده ها و رخ دادها تغییر دهید !

پایدار باشید .
پاسخ + +23 0 --
معلم 1396/05/24 - 21:23
بطحایی حرفهای قشنگی از روی کاغذ خواند.
حرفهایی که بارها در سنوات گذشته از زبان وزرای قبلی هم شنیدیم.
ولی گوش معلمان ازین حرفها پره.
اقدام و عمل لازم است.
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1396/05/24 - 21:27
https://www.google.com/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Firanianuk.com%2Fdb%2Fpages%2F2016%2F10%2F20%2F010%2Fzimg_001_12.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Firanianuk.com%2F20161020104233010%2F%25D8%25B3%25D8%25B1%25D9%2586%25D9%2588%25D8%25B4%25D8%25AA-%25D9%2585%25D8%25AA%25D9%2581%25D8%25A7%25D9%2588%25D8%25AA-%25D8%25AF%25D9%2588-%25D9%2585%25D9%2582%25D8%25A7%25D9%2585-%25D8%25B5%25D9%2586%25D8%25AF%25D9%2588%25D9%2582-%25D8%25B0%25D8%25AE%25DB%258C%25D8%25B1%25D9%2587-%25D9%2581%25D8%25B1%25D9%2587%25D9%2586%25DA%25AF%25DB%258C%25D8%25A7%25D9%2586-%25D8%25AF%25D8%25B1-%25DB%258C%25DA%25A9-%25D8%25B1%25D9%2588%25D8%25B2&docid=nlMkCuUFoVz_AM&tbnid=aVPa4Q6pN9WLzM%3A&vet=10ahUKEwjNh-vO5NnVAhXhCpoKHTqWBM4QMwgqKAAwAA..i&w=600&h=399&bih=555&biw=1024&q=%D8%A8%D8%B7%D8%AD%D8%A7%DB%8C%DB%8C%20%D8%BA%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%84%DB%8C&ved=0ahUKEwjNh-vO5NnVAhXhCpoKHTqWBM4QMwgqKAAwAA&iact=mrc&uact=8
پاسخ + +18 0 --
معلم امیدوار 1396/05/24 - 21:42
برادر و همکار گرامی جناب پورسلیمان ضمن تشکر از اطلاع رسانی شما
فکر کنم این مدیران فعلی دارند خود شیرینی برای بقا در مقام ومنصبشون میکنند انشاا...هرکی وزیر ا.پ شد از معاونان وزیر تا روسای ادارات همه مدیران ضعیف وجاخوش کرده و مسن بازنشسته و یا تغییر کنند با مدیرا بدون نگرش جنسیتین باانگیزه و جوان
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/05/25 - 20:14
سلام

دوست عزیز

معلم امیدوار

امیدوارم که این مدیران بیش از آن که به فکر آینده شغلی و جایگاه خویش باشند به فکر آینده آموزش و پرورش باشند .

پایدار باشید .
پاسخ + +14 0 --
ناشناس 1396/05/24 - 21:43
انشاا...همه این مدیران و عزیزانی مثل نوید ادهم و حاج اقای محمدیان در لیست تغییرات با مدیران جوانتر باشند
پاسخ + 0 0 --
معلم امیدوار 1396/05/25 - 10:06
موافقم این دوعزیز سالهاست در دو معاونت جا خوش کرده اند!!!
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/05/25 - 20:17
سلام

دوست عزیز

یکی از علل ناکامی آقای دانش آشتیانی فقدان اقتدار سازمانی و مرعوب شدن در برابر جریان های مخرب و واپس گرای ستاد بود .


واقعا تعجب می کنم معلمی که پس از 25 سال خدمت برای بازنشستگی لحظه شماری می کند اما این مدیران با سنین بالا و رد کردن سن بازنشستگی هنوز حاضر نیستند جای خود را به " اندیشه برتر " بدهند .

پایدار باشید .
پاسخ + +18 0 --
معلم امیدوار 1396/05/24 - 21:44
اگر وزیری وامدار هیچ جریانی جز معلمان نباشد باید همه مدیران ضعیف و فاقد بازدهی مطلوب در ستاد و وزارت تا مدیران کل و ...را تغییر دهد
پاسخ + +21 -2 --
خوزستان 1396/05/24 - 21:53
زنده باد جناب پورسلیمان نماینده ی واقعی معلمان امروز واقعا چهره ی واقعی نمایندگان ....برا معلما مشخص شد والبته این آخرین فرصتی هست که نمایندگان اصلاح طلب جهت حفظ حمایت فرهنگیان از خود دارند باور کنید
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/05/25 - 20:19
سلام

دوست عزیز خوزستانی

ممنونم .

من موافق استفاده از برخی واژه ها نیستم .

باید سعی کنیم پاکیزه سخن بگوییم .

باید مستند و مستدل عملکرد نمایندگان را نقد کنیم .

پایدار باشید .
پاسخ + +7 0 --
کمیته استانی 1396/05/24 - 22:18
ما فقط عمل می خواهیم، هر کسی بود باید قول عملی بدهد.
پاسخ + 0 0 --
احمد 1396/05/27 - 20:54
با این وضعیت حقوق..! همینمونم مونده که بریم عمل کنیم و "عملی" بشیم!
بعد کی می خواد ما رو از تو جوب جمع کنه..!؟
پاسخ + +10 0 --
ناشناس 1396/05/24 - 22:24
درود بر نماینده سقز و بانه که در مخالفت با بطحایی دردهای جامعه معلمان را بخوبی بیان کردند.
و تاسف به حال روحانی که آموزش و پرورش را پشت گوش انداخته.!!
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/05/25 - 20:34
سلام

دوست عزیز

به نظرم سطح دلایل موافقان بطحایی و نیز کسانی که در مخالفت با ایشان سخن راندند پایین بود .

این نشان می دهد که نمایندگان مجلس درک درست و کارشناسانه ای از معضلات و چالش های آموزش و پرورش ندارند و در وادی " پوپولیسم " افتاده اند .

سخنان رئیس جمهور هم فاقد مبانی محکم و استدلالی بود .

پایدار باشید .
پاسخ + +8 0 --
چغندربگ 1396/05/24 - 23:22
اصلا عجیب نیست! من عمری است معلمم، هیچ مدیری( دست کم بیشتر مدیران) در آوپ محبوب معلمان نیستند، از مدیر مدرسه تا مدیران بالاتر! چون به محض مدیر شدن فورا خودشان را از معلمان جدا می کنند و نهایت با باند خود زندگی می کنند، ادبیاتشان، حتا نگاهشان تغییر می کند، یهو طرفدار دانش آموز و ارباب رجوع با هر منطقی می شود، به هر قیمت و به هر دلیل! تو گویی مسخ می شود چرا باید چنین نکنند، اینها می دانند که اگر بطحایی بیاید امکان دارد به دلیل نزدیکی کمره ئی با بطحایی باقری از چشم بیفتد، پس باقری زیرک و وزیر حتمی و قطعی آینده، فوری به فکر حمایت از بطحایی می افتند، ک حمایت کنند
پاسخ + +7 0 --
چغندربگ 1396/05/24 - 23:25
ادامه.... باقری اهل" با هم بخوریم " است و سفره را کمی بزرگ تر می گیرد، کریم است! اهل چیدن مهره ها و بازی دومینوی سیاسی! برای آینده خودش! او زیرک است! او وزیر است، او می آید، شاید با اسب بیاید! ولی می آید،
پاسخ + +9 0 --
فرهنگیرهف 1396/05/25 - 05:51
وزیرشان از جنس خودشان است' رمز بقایشان است' معلوم است که حمایتش می‌کنند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/05/25 - 10:05
ههه،حمایتش میکنند.؟چطوری؟
پاسخ + +11 0 --
فرهنگی 1396/05/25 - 05:53
فقط اعتراض همه فرهنگیان به صورت تجمع و تحصن نتیجه بخش.
پاسخ + +2 0 --
رضایی 1396/05/25 - 13:33
هرکجای دنیا ایتن ادم بباید جوابگوی ممدیریت سابقش باشد ولی اینجا ایران است واین اقا برای وزاذت ممعرفی شد در35سال گذشته بیش از20سال سمتهای مهم وموثر دداشت تی در شورای عالی بود .یکی نیست بگویید اقاجان این اش دستپخت شماهاست تربیت نسل بعد انقلاب را ضیع کردید و متضاد با تربیت اجتناعی وخانوادگ حالا خودش همین ادعا را دارد وخودش کمک لوکوموتیوران بود و داد میزند که از ریل خارج شدیم .چه کسی باید جواب بدهد من معلم یا شما.اقای بطحایی دیر فهمیدی که نظام تربیتی در ایران نه دوگانه که سه گانه است.نظام رسنی وکتاب شماها .ترببت متضاد اجتماع و خانواده و نظام تربیتی معلمان دلسوز و حتی مغرضی که خارج از کتب رسمی صورت میگیرد ولی شما دیر فهمیدی .اقاجان ازدواح سفید بین داتش امدزان کشور هم رواح یافت واعتیاد وسایر مشکلات را هم به ان اضافه کن.تا معلم به جایگاه خود دست پیدا نکند بفرص وجود وجدان کاری بین همه خود دانش اموز وجامعه وقعی به این امزش نمی نهد وقتی سراستین معلم پاره باشد یا از راهی غیر معلمی به مکنت میرسد انجه این وسط بازنده است علم است نه معلم تربیت است نه مربی.بگذریم
پاسخ + +3 -4 --
احمد 1396/05/25 - 19:31
جناب پور سلیمان
با سلام، بنده در ایام انتخابات و قبلتر و بعد آن سایت شما را دنبال کردم، متاسفانه شما با جانبدازی از دولت و سوق دادن نظرات به سمت انتخاب همین دولت، در واقع مسئولیت انتخاب همین دولت را باید بپذیرید، شما باید شان نقادی خود را همه جا حفظ کنید، نباید افسار و عنان خود و سایت را برای رای به دست عده ای می دادین، البته منکر زحمات و پیگیری های شما در جاهای دیگر نیستم، ولی قبول کنید شما و سایتتان تحت تاثیر موج انتخابات قرار گرفتید (به طور مثال بحث جعلی افزایش 20 درصدی حقوق که کاملا برای جذب رای بود) و تا حدی از مسیر عدالت خارج شدید، حال خسران احتمالی در اثر انتخاب همین دولت تا حدی به عهده شماست، امیدوارم تجربه ای شده باشد که همیشه شان اطلاع رسانی و نقادی بی طرف را حفظ کنید.
بنده خودم بدون توجه به نظر دیگران به همین دولت رای دادم و در صورت تکرار باز هم رایم همین می بود، ولی جایگاه شما متفاوت است و و شما در برابر حرفتان مسیولیت اخلاقی دارید پس نباید تحت تاثیر جو قرار گرفته و نظر کارشناسانه بیطرفانه را ارج نهید.
با تشکر از صبر و حوصله مطالعه نظر این حقیر
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/05/25 - 20:25
سلام

دوست عزیز

آقای احمد

از این که مطالب صدای معلم را پی گیری می کنید سپاسگزارم .

اما برای اثبات مدعای خود باید دلیل بیاورید و مستند سخن بگویید .

کلی گویی و نیت خوانی روش مناسبی برای تعامل نیست .


قبلا هم گفتم پی گیری بحث بیست درصد به درخواست جمع کثیری از معلمان بود و مرجع پاسخ گویی صدای معلم نیست .

کار رسانه انتقال نظرات و نقد وضعیت است .


پایدار باشید .
پاسخ + +3 -1 --
ناشناس 1396/05/25 - 22:27
بهترین گزینه برای معلمان آقای قالیباف بودند که حیف اصولگرایان نگذاشتند بماند وگرنه برای معلمان خیلی بهتر بود

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما درباره حذف زبان انگلیسی از برنامه درسی مدارس و تفویض آن به موسسات خصوصی با مسئولیت خود والدین چیست ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور