صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

درد دل یک آموزش دهنده سوادآموزی و یک راهکار

مرضیه بختورفام | تهران

مشکلات آموزش دهندگان سوادآموزی

من همسر یک بازنشسته فرهنگی هسم ولی به خاطر 31 سال همراهی همسرم طی سالهای خدمتش و همچنین به خاطر اینکه چندین سال در کوره دهات آموزشیار نهضت سواد آموزی بودم به خودم این جرات و اجازه را دادم که کمی از وقت تان را بگیرم .

همسرم سال 88 بازنشسته شد با یک سال خدمت بیشتر چرا که محل خدمت همسرم جزیره خارک بود به هر حال اکنون که داشتم اخبار ونامه های همکاران را در صدای معلم می خواندم تصمیم گرفتم که من هم نامه ای بنویسم چرا که تنها کاری است که از من بر می آید شخصی مثل من که نفر اول تیر اندازی بانوان بسیج شهرمان در بحبوحه جنگ بودم زمان زلزله و هر مشکلی که در کشور اتفاق می افتاد من جلودار بودم ؛ اکنون نمی توانم حرکت کنم چرا چون هزینه درمان سرسام آورش را نداریم .

قدیما اولیا وقتی به سن کهولت می رسیدند فرزندان بار آنان به دوش می کشیدند ولی اکنون فرزندان همه بیکارند و یا اگر مثل بچه های من شغل داشتند بعداز چندین سال کار کردن شرکت شان تعطیل شده و به خیل بیکاران اضافه می شوند. ما هم که ضامن بانکی برای وام گرفتن فرزندم شده بودیم ماندیم که چه بکنیم .

بانک تمام طلبش را با همه دیر کردش با بستن حقوق ما از حلقوممان درآورد ولی ما مانده ایم با یک عالمه قرض از بقال محله بگیر تا نانوایی و کرایه خانه و قبض آب و برق و گاز و شارژ ساختمان .

از اول خدمت سعیمان براین بود که طرف وام این جور چیز ها مجبورا سال گذشته وام از صندوق بازنشستگی گرفتیم که آن هم فقط به جای کرایه خانه رفت آن هم ده ماهش در حالی که مسدودی حقوق ما تقریبا سه سال طول کشید .

شما مجسم کنید که ما این مدت چگونه زندگی کردیم ؟

الان آن قدر قرض و قوله داریم که نمی دانیم که چگونه و با چی پرداخت کنیم ؟

از صندوق تقاضای وام کردیم .اولا به ما تعلق نگرفت در ثانی دوباره که درخواستمان را تکرار می کنیم می گویند موعد درخواست وام گذشته...

آیا بااین حرفها می خواهید وجدان خود را آسوده کنید یا اینکه بدبختی ملت مخصوصا فرهنگیان به جایی رسیده که دزدان و اختلاسگران دارایی ما را بچاپند و ما مجبورا چارهای جز فروش کلیه و قرنیه چشممان نداشته باشیم؟

خواهشمندم به صورت اضطرار مشکل ما را به هر مرجع ومسئولی که می توانید برسانید .

فقط سریعا جوابی به ما بدهید چون چند شماره همراه خود را جهت اهدا کلیه به من داده اند فقط پیشنهادی که دارم اینست که برای مواقع اضطراری صندوق جداگانه ای باشد که با حداقل وامی که می تواند پرداخت کند که فعلا کمی از مشکلات شخص مستاصل حل شود و در دراز مدت یک فکر اساسی بشود وگرنه با دوتومن وسه تومن مشکل ما بازنشسته ها حل نمی شود .


آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم

گروه تلگرامی صدای معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

خوانده شده: 191 دفعه پنج شنبه, 21 دی 1396 ساعت 15:39

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/12/07 - 23:56
بیچاره بچه های مردم که با دوره های فرمالیته شماها باید فدا شوند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/02/26 - 08:04
بسم الله الرحمن الرحیم
اینجانب آموزش دهنده نهضت سوادآموزی یکی از شهرستانهای استان لرستان که چندین سال متوالی به صورت مستمر با نهضت سوادآموزی جهت باسواد نمودن بی سوادان همکاری داشته ام دارای پدری پیر و از کار افتاده و مادری مریض می باشم آیا حق ن استخدام نیست ؟ آیا حق من این است که وقتی نوبت به استخدام آموزش دهندگان می آید با این همه سوابق تدریس بگویند سواد ندارند از دانشگاه فرهنگیان استخدام کنید ویا اگه بخواهند از بین ما استخدام کنند نا علادلانه باشد کسی که یک دوره در امر با سوادی همکاری کرده فرق آن که سالیان سال زحمت کشیده بی عدالتی است ؟

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

بلی - 15.5%
خیر - 84.5%

مجموع آرا: 614

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور