صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

لطفاً مسئولین هوشیار بخوابند !

رحمان | تهران

مشکلات بیمه خدمات درمانی و تکمیلی کارمندان دولت و معلمان

در جامعه مردم سالاری دینی اگر کارگزاران و متولیان امور برای مردم و به جای مردم تصمیم بگیرند شاید امری اجتناب ناپذیر باشد ، اما اگر قرار باشد به جای مردم فکر کنند و بدون نظر مردم تصمیم بگیرند امری ناپسند و غیر مدنی و دخالت مستقیم در سرنوشت مردم و فاقد ارزش حقوقی و دموکراسی خواهد بود . این مقدمه ، نقد و گریزی برای ورود به موضوع حقوق مردم و بیمه های درمانی کارمندان دولت و بیمه های همگانی است که بخش اول آن تحت عنوان " حاکمان شرع و حقوق دانان پاسخ دهند " در صفحه نامه های ارسالی مطرح شد ...
و اکنون با طرح چرایی و مرگ زود هنگام بیمه سلامت همگانی و توقف آن از سوی دولت و سازمان بیمه سلامت و تبدیل آن به بیمه ایرانیان ، پاسخ مسئولانه و غیر توجیه کننده مسئولان را می طلبد .
مسئولین نظام سلامت زحمت کشیده اند و به جای مردم فکر کرده اند که "وقتی مردم می توانند جهت درمان به مراکز خصوصی مراجعه کنند و از عهده هزینه آن برآیند پس می توانند مبلغ 20 هزار تومان سرانه حق بیمه را نیز پرداخت کنند " آیا مردمی که شما به آنها دفترچه بیمه همگانی داده اید قادرند به مراکز درمانی خصوصی مراجعه نمایند ؟ و اصولاً کسانی که ازدفترچه بیمه همگانی استفاده می کند لزوماً می تواند از عهده هزینه های بخش خصوصی برآیند ؟ بیمه همگانی که از تاریخ 1 / 8 / 96 متوقف و بیمه ایرانیان جایگزین آن شد پوششی تبلیغاتی و شعاری بود و این موضوع همان فکر کردن به جای مردم است ؟

و اکنون پرسش مدنی و حقوقی مردم اینست که " سهم مردم از ثروت ملی و عدالت اقتصادی و اجتماعی چیست ؟ "
در خصوص بیمه افراد تحت پوشش سرپرست ( بیمه شده اصلی ) کارکنان دولت و دریافت حدود 49 هزارتومان سرانه بابت هر یک از افراد تبعی 3 ، سئوال برانگیز و قابل تأمل می باشد .

آیا دولت و کارگزاران نظام سلامت به جای توسعه عادلانه بیمه عمومی و همگانی با حداقل تعرفه ، باید دست خود را تا مفرق در حلقوم کارمندان فرو کنند !!! نکته قابل ذکر اینست که سرانه و حق بیمه سالیانه یک بیمه شده ( تبعی 3 ) حدود 560 هزار تومان می باشد و این درصورتی است که هرساله درصدی به این مبلغ اضافه ( گران ) می شود . حال حساب کنید یک بیمه شده اصلی ( سرپرست ) برای افراد تبعی خود ، علاوه بر پرداخت هزینه سالانه اشاره شده باید سهم بیمار (فرانشیز) و هزینه هنگفت دارو را نیز پرداخت کند ، آیا استفاده از بیمه و خدمات حداقلی آن برای یک کارمند عادلانه و منصفانه است ؟

آیا این بیمه می تواند حامی مناسبی برای حقوق کارمندان و خانواده های آنان باشد ؟

به نظر می رسد صندوق های بیمه فقط به درآمد و منافع خود فکر می کنند !!! حمایت دولت از طریق کاهش هزینه های بیمه ای می تواند تا حدودی زخم های ناشی از فشار اقتصادی را برکارمندان التیام بخشیده و سفره های محدود آنان را کمی رونق دهد .
و به راستی مردم می دانند که در کشورهای دیگر خدمات بیمه ای چگونه است و خود را با آنان مقایسه می کنند .

لطفاً مسئولین هوشیار بخوابند !


آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم

گروه تلگرامی صدای معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

خوانده شده: 178 دفعه پنج شنبه, 21 دی 1396 ساعت 15:49

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
رحمان 1396/10/23 - 15:32
ضمن عذر خواهی از خوانندگان گرامی کلمه مرفق اشتباهاً مفرق تایپ شده است .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

بلی - 15.5%
خیر - 84.5%

مجموع آرا: 614

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور