صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

درس بعضی از خارجی ها به فوتبال ما و جهان

پارسا | سمنان

درس بعضی از خارجی ها به فوتبال ما و جهان

مثال‌های زیادی در فوتبال وجود داشته که بازیکنان به معنای واقعی کلمه، بازی جوانمردانه را رعایت کردند و در عمل به جامعه درس اخلاق دادند.
وقتی میرسلاو کلوزه تعادلش را در محوطه جریمه از دست می‌دهد و داور پنالتی می‌گیرد، این بازیکن به این فکر نمی‌کند که تعداد گلهایش را زیاد کند بلکه به سمت داور می‌رود و به او توضیح می‌دهد که این صحنه خطا روی او نشد و تصمیم داور بر می‌گردد.
یک سایت فرانسوی در گزارشی از بازی جوانمردانه نوشت: از این گونه اتفاقات در فوتبال هراز چند گاهی دیده‌ایم و یکی از این اتفاقات نیز در بازی دوستانه دانمارک و ایران سال 2003 در ایران رخ داد، جایی که بازیکن ایران صدای سوت تماشاگر را تشخیص نداد و فکر کرد داور سوت پایان را زده است و به همین خاطر توپ را در محوطه 18 قدم با دست گرفت که داور بلافاصله نقطه پنالتی را نشان داد، در این لحظه بازیکنان دانمارک تصمیم گرفتند تا این پنالتی را از عمد به بیرون بزنند که این حرکت ایشان با تشویق تماشاگران همراه شد.
کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بهترین دروازه بان ایران مهدی رحمتی را به علت عدم رعایت مسائل اخلاقی و انضباطی برای همیشه از تیم کنار گذاشت،از نظر او بازیکن باید بداند جایگاه تیم ملی بسیار بالاتر از جایگاه اشخاص است.
برانکو سرمربی پرسپولیس نیز در اقدامی مشابه و با همان دلایل کی روش، بازیکنان بزرگ و تاثیرگذاری چون رامین رضائیان،محسن مسلمان و مهدی طارمی را محترمانه از تیم کنار گذاشت تا نشان دهد شان و جایگاه تیم و هواداران برایش بسیار اهمیت دارد.
و در تازه ترین مصاحبه، برانکو پیش از بازی با السد قطر در مرحله رفت نیمه نهایی جام باشگاه های آسیا (سه شنبه 97/7/10)و با وجود شرایط سختی که تیمش دارد( بازی در خانه حریف،مصدومیت و محرومیت تعدادی از بازیکنان تاثیرگذارش) چه زیبا و پندآموز سخن گفته است:
دیدار سختی برابر السد پیش رو داریم اما ما هم، تیمی هستیم که برای هواداران، خانواده های خود، و مهمتر از همه، برای ملت ایران بازی می کنیم.
رعایت اخلاق ، انضباط و حقوق اجتماعی،احترام به جایگاه تیم و هوادار ، تقویت روحیه و نشاط اجتماعی ، اتحاد افراد گروه و تقویت حس احترام به تیم و جایگاه آن از سوی بازیکن (همانند وطن دوستی برای یک ملت) حداقل درس هایی است که رفتار آنان عملا به جامعه ما و جهانی می آموزد.


آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم

گروه تلگرامی صدای معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

خوانده شده: 102 دفعه چهارشنبه, 11 مهر 1397 ساعت 23:08

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور