صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

تخلف و تبعیض وزارت آموزش و پرورش و بی اهمیت جلوه دادن آن با وجود اعتراض بنده به عنوان آموزش دهنده سوادآموزی

عباس آموزگاری | تهران

اعتراض آموزش دهندگان سواد آموزی

به نام منشا تفکر و دانش
وزیر محترم آموزش و پرورش
سلام علیکم


در جامعه ای که فرهنگ مطالبه گری و پرسش گری تعریف نشده باشد و همه سعی کنند مسئولیت های اجتماعی و تاریخی خود را به دوش دیگران بیندازند و فضای غالب "بی تفاتی" باشد همه امور و پدیده ها فرمایشی خواهند شد .

همانگونه که مستحضر هستید قریب دو سال است که مصوبه به کارگیری مشمولین تبصره 10 ماده17 ( آموزش دهندگان تجمیعی نهضت سوادآموزی –نیروی خرید خدمات- حق التدریس ها- پیش دبستانی ها ) تایید شده , و وزارت آموزش و پرورش به بهانه هایی همچون تعریف نشدن واژه تجمیعی – مازاد داشتن نیروی انسانی – لفظ آموزش دهنده و آموزشیار و....از اجرایی کردن این مصوبه قانونی مجلس محترم فقط برای آموزش دهندگان تجمیعی نهضت سوادآموزی سرباز زده و نقض قانون نموده است .

با توجه به اینکه صدها بار آموزش دهندگان نهضت به وزارت مراجعه نموده و هیچ مقامی پاسخگو نبوده است و اصل مهم تکریم و پاسخگویی را نادیده گرفته است .

جناب وزیر محترم

چرا شما به عنوان سکاندار کشتی آموزشی کشور پس از ابلاغ مصوبه سوم شهریور سال 95 توسط ریاست محترم جمهور در جهت به کارگیری این چهارگروه مشمول طرح (حق التدریس هاسابقه کمتر از 7سال - پیش دبستانی ها با سابقه کمتر از 5سال- خرید خدمات با سابقه کمتر از یکسال – آموزش دهندگان تجمیعی نهضت سواد آموزی با سابقه حداقل 7سال و حداکثر 15 سال ) وزارت آموزش و پرورش برای اجرای مصوبه فوق از نیروهای آموزش دهندگان نهضت به کارگیری ننمود و تبعیض آشکار نموده است؟

آموزش دهندگان تجمیعی نهضت مشمول طرح قبل از سال 92 برابر اسناد و مدارکی که دروزارت نیز موجود است دارای سند مالی هستند و برابر قانون از سازمان امور استخدامی بر طبق مصوبه 95 فقط برای مشمولین طرح کد استخدامی صادر نموده است و برای سه گروه همکار برابر همین مصوبه 95 تا قبل از سال 91 که دارای سند مالی هستند کد استخدامی صادر شده است و کلیه همکاران حق التدریس- پیش دبستانی- خرید خدمات از سال 91 تا سال 96 فاقد سند مالی بوده و مراکز ادارات استانها عمدا یا سهوا از کد های استخدامی دارای سند مالی قبل از سال 92 استفاده نموده اند و به ناحق کد استخدامی را که برابر مصوبه 95 برای مشمولین طرح از سازمان امور استخدامی صادر شده است توسط سه گروه همکار بصورت سلیقه ای به طوری که رابطه بر ضابطه غلبه نموده است ، و مراتب از طریق سایت رسمی وزارت به مرکز بازرسی و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش حضوری و به صورت گزارش داده شده که متاسفانه تاکنون رسیدگی نشده است.

 

جناب سید محمد بطحایی وزیر محترم آموزش و پرورش

اگر این بحث مشمولینی که برابر مصوبه سال 95 کد استخدامی گرفته اند به لحاظ سند مالی و یا فقدان سند مالی برای اعضای محترم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس محترم شفاف سازی می شد ، شاید مصوبه اخیر که ظلم آشکار و تبعیض واقعی در حکومت اسلامی را نمایان نمود دیگر رخ نمی داد و شورای محترم نگهبان بهتر و به دور از تبعیض مصوبه اخیر را تایید و یا رد می کرد، و آموزش دهندگان تجمیعی نهضت نیز مورد بی مهری قرار نمی گرفتند .

جناب وزیر

فقط مشمولین قبل ازسال 91 (حق التدریس- پیش دبستانی- خرید خدمات) دارای سند مالی هستند که آمار سمی آنها بسیار کمتر از آمار اعلام شده است و بقیه همکارانی که الان کد حق التدریس گرفته اند از سال 91 تا 96 فاقد سند مالی هستند و عمدا یا سهوا با وجود نیروهای آموزش دهنده تجمیعی نهضت سوادآموزی اشتباه آشکار وزارت آموزش و پرورش است و وزارت متبوع موظف و مکلف به پیگیری این مهم می باشد.

جناب وزیر

محترم خواهشمندم دستور فرمایید:

جهت رفع ابهام و شفاف سازی در اجرای مصوبه همکاران آموزش دهنده تجمیعی نهضت علت تبعیض وزارت متبوع در اجرای مصوبه سال95 را بیان بفرمایید . با توجه به ابلاغیه مصوبه 95 در جهت به کارگیری مشمولین طرح تبصره 10 ماده 17 و با وجود بلاتکلیف ماندن آموزش دهندگان تجمیعی نهضت و با توجه به بحران شدید این وزارتخانه به کدام دلیل در حال به کارگیری نیروی انسانی از طریق خرید خدمات و بسته های حمایتی می باشید ؟
در پایان از شما سکاندار نظام آموزشی کشور تقاضامندیم باتوجه به موارد زیر با تصمیم هوشمندانه و کارساز مشمولین مصوبه سال95 را در مهر 97 که اینروزها مورد بی مهری قرار گرفته اند تعیین تکلیف نمایید.


1- آموزش دهندگان نهضت دوره توانمند سازی جهاد دانشگاهی را با موفقیت پشت سر گذاشته اند درحالی که سه گروه همکار ( حق التدریس - خرید خدمات –پیش دبستانی) با این دوره اصلا آشنا نیستند.در بحث سوابق کمترین سابقه آموزش دهندگان تجمیعی نهضت سوادآموزی بالاترین سابقه سه گروه همکار است.
2- آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی هر ساله از طرف اداره آموزش وپرورش مراکز استانها برای آنها دوره کلاسهای ضمن خدمت و آشنایی بیشتر با فنون تدریس برگزار مینمایند، که برای سه گروه همکار اصلا این دوره را تجربه نکرده اند.
3- نحوه ورود این سه گروه به نظام آموزشی کشور بسیار حاِئزاهمیت و قابل تامل است . در جذب (خرید خدمات - پیش دبستانی - حق التدریس) در ادارت آموزش و پرورش رابطه بر ضابطه غالب شده است ,علیهذا در تبدیل وضعیت شان رعایت مساوات بهتر است , چرا که خون دلها خوردیم آموزش دهندگان تجمیعی نهضت سوادآموزی در اجرایی نشدن مصوبه 3 شهریور 95 و دستمان به جایی نرسید.
4- دارا بودن مدارک دانشگاهی بالامرتبط با آموزش و پرورش...داشتن تجربه بالا در امر اموزش و تدریس به دلیل سوابق بالای 10 سال...گزینش شدن توسط سازمان نهضت سوادآموزی برای فعالیت , برتریهای آموزش دهندگان تجمیعی نهضت سوادآموزی نسبت به 3 گروه میباشد.
5- مشمولین طرح فوق(حق التدریس- پیش دبستانی- خرید خدمات ) قبل از سال 91 دارای سند مالی هستند و از سال 91 تا 96 برابر مقررات وزارت آموزش و پرورش فاقد سند مالی بوده و استفاده از کدهای حق التدریسی سازمان امور استخدامی که برابر مصوبه سوم شهریور سال 95 به وزارت مطبوع واگذار گردیده برای سه گروه ذکر شده تخلف آشکار، و قابل پیگیری است. علیهذا برابر قانون به میزان کد های داده شده به هر یک از سه گروه مشمول قانون قبل از سال 91 خداپسندانه تر است سهمیه مشمولین (آموزش دهندگان تجمیعی نهضت سوادآموزی ) قبل از سال 92 مصوبه سوم شهریور سال 95 مشخص و در مهر 97 برای تبدیل وضعیت اجرایی شود.
فرمایش حضرت امام ره می فرماید: "خدمت به مستضعفان و بیغوله نشینها باید راهکار اصلی اسلام و انقلاب باشد".
با تشکر
آموزش دهنده تجمیعی نهضت سواد آموزی

در صورت نیاز کلیه مدارک و مستندات تقدیم می گردد.09125482660


آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم

گروه تلگرامی صدای معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

خوانده شده: 89 دفعه پنج شنبه, 19 مهر 1397 ساعت 16:39

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
عباس اموزگار 1397/09/06 - 23:40
سلام لطفا چرا نامه ارسالی بنده را در گروه تلگرامی صدای معلم نگذاشتیدوقتی رسانه خود تبعیض قائل میشود از وزیر چه انتظاری میرود؟؟این نامه حرف دل حداقل 130هزار نفر به قول جناب وزیر است پس لطفا چاپ نمایید.باتشکر

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور