صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

اعمال مدرک تحصیلی خدمتگزاران مدارس و عدم به کار گیری بازنشستگان در آموزش و پرورش

خدمتگزار | اصفهان

اعمال مدرک تحصیلی خدمتگزاران مدارس و عدم به کار گیری بازنشستگان در آموزش و پرورش

با سلام 

یکی از معضلاتی که گریبانگیر مملکت مان شده، به کارگیری افراد باز نشسته در همه ارگانها مخصوصاً آموزش و پرورش می باشد و این در حالیست که مجلس چندی قبل به کارگیری بازنشستگان را ممنوع اعلام کرده و به تصویب هم رسیده بود. این در حالیست که مملکتمان پر شده از جوانهای درس خوانده بیکار که معلوم نیست آخر و عاقبتشان به کجا ختم می شود.

جوانی که تحصیلکرده و بیکار است به جای مشغول شدن بر سر کاری مناسب، به علت بیکاری و نداشتن درآمد مناسب نه تنها ناامیدی و یاءس گریبانگیرش می شود بلکه ممکن است به علت تاخیر در ازدواجش به معضلی برای جامعه تبدیل شود.
اگر از مسئولین هم در این مورد سوال شود می گویند افراد بازنشسته با تجربه هستند .
در جواب باید بگویم که همین افراد به قول شما باتجربه، تجربه شان را از کجا به دست آورده اند؟

مگر نه این است که با رفتن بر سر کلاس درس و در طی چندین سال فعالیت این تجربه را به دست آورده اند؟.! از ابتدا که تجربه ای نداشتند.
ثانیاً: اگر چه ممکن است تجربه ای داشته باشند، ولی این چنین که من یا ما خدمتگزاران مشاهده می کنیم این افراد بازنشسته هیچ گونه تعهّدی نسبت به تعلیم و تربیت دانش آموزان ندارند و در کلاس فقط یه درسی به بچه ها می دهند و دیگر کاری ندارند به اینکه دانش آموز یاد گرفته یا نه.
خواهشی که از مسئولین دارم این است که از افراد جوان تحصیلکرده وبا انگیزه و متعهّد برای تعلیم و تربیت فرزندانمان استفاده کنند تا با کاهش بیکاری، به پبشرفت جامعه نیز کمک کرده باشند.
ما جمعی از نیروهای خدماتی آموزش و پرورش هستیم که با مدرک لیسانس در قسمت خدمات مشغول به خدمت هستیم و چندین سال است که مدرکمان را اعمال نمی کنند، امیدواریم که با عنایت مسئولان، با اعمال مدرکمان موافقت شود و از این نیروها که در بدنه خود آموزش و پرورش هستیم برای امر تدریس استفاده گردد چراکه در طول چندین سال با نحوه آموزش و چگونگی برخورد با دانش آموزان و.... آشنا می باشیم.

همچنین با تغیر سمت ما و جایگزینی نیروهای جوان بیکار جامعه به جای ما ،از بسیاری از معضلات ناشی از بیکاری خوانان جلوگیری می شود.


آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم

گروه تلگرامی صدای معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

خوانده شده: 378 دفعه پنج شنبه, 19 مهر 1397 ساعت 21:49

نظرات بینندگان  

پاسخ + +10 0 --
جلال 1397/07/19 - 23:27
سلام ؛ طبق بخشنامه ی وزارتخانه ، اعمال مدرک حق همه ی فرهنگیان است ؛ بدون هیچ استثنایی...!!!
عوامل خدماتی ، اگر بیشتر از عوامل آموزشی فعالیت و مشغله نداشته باشند ، کمتر از آنها کار نمی کنند...!!!
چه اشکالی دارد در کشور ما هم مانند برخی کشورها ، خود دانش آموزان ، آموزشگاه را نظافت کنند...!!؟؟
با این کار ، هم فرهنگ سازی می شود ، هم کمبود نیرو جبران می شود و هم نیروهای خدماتی تحصیل کرده ، جایگزین بسیار مناسبی برای بازنشستگان خواهند بود...!!!
اما انگار بعضی از معلمان محترم ، از این موضوع ، خوششان نمی آید و خدمتگزاران و سرایداران مدارس را جزو فرهنگیان به حساب نمی آورند...!!!
پاسخ + +5 -6 --
شهاب 1397/07/20 - 05:51
خدمتگزاران تحصیلکرده در آزمون استخدامی شرکت کنند طبق چه قانونی می خواهید معلم شوید یعنی معلمی اینقدر بی ارزش شده که هرکسی با هروضعیتی تقاضای معلم شدن دارد ورود به عرصه ی معلمی مراحل قانونی دارد که باید طی شود
پاسخ + 0 0 --
Hamid jafari 1397/07/24 - 00:50
آقای به اصطلاح محترم آموزش و پرورش اجازه شرکت در آزمون استخدامی رو از ما خدمتگزاران گرفته وگرنه ما حاضریم با شما که خیلی ادعا دارید در یک آزمون واحد امتحان دهیم و هرکسی لایق شغل معلمی بود در این شغل مهم مشغول بشه و به قول شما شان و منزلت معلم حفظ بشه و هرکسی نتواند به راحتی به شغل با شرف معلمی نایل بشه.
پاسخ + +1 -11 --
عجب!!!!!!!!!!! 1397/07/20 - 11:29
برادران خدمتگزار چرا شما ها از این امر غافلید که خدمتگزار استخدام شده اید و باید خدمتگزار هم بمانید . حالا هرکدامتان رفته اید از دانشگاه های آزاد شهرستانی که کارشان فروختن مدرک تحصیلی است مدرکی دست و پا کرده اید و اینچنین مدعی شده اید . امثال شماها با مدارک دانشگاهی معتبر و دولتی بیکار مانده اند و افسردگی گرفته اند . پس دیگر بس کنید و پاپیچ این آموزش و پرورش مظلوم نشوید .
عزت زیاد...
پاسخ + +9 0 --
خدمتگزار 1397/07/20 - 21:15
اعمال مدرک حق قانونی خدمتگزاران است و به ان
خواهند رسید...شکی در ان نیست...
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/07/20 - 21:26
خدمتگزار محترم
باکدام قانون ؟

چگونه خواهند رسید حتما باوزیرشدن حاجی بابایی

قربان معلمی یک تخصص مهم است درکشورایران اینقدر شان معلم را پایین آورده اند که هرکسی فکر می کند می تواند معلم شود
پاسخ + +2 0 --
خدمتگزار 1397/07/21 - 07:58
شهاب جان،اگه به فرض ما تغییر سمت هم نخوریم ایا
به نظر شما که تحصیل کرده ای اولا در حکم ما نبایدکه
قید شود کارشناسی واز مزایا ان بهرمند شد،دوما ایا با
توجه به سختی کار،نباید ما را زودتر باز نشسته کنند مثلا 25
سال مثل سایر کارگران یا خدماتی های شهرداری چون
شما که مارا به عنوان فرهنگی قبول نداری لا اقل ازسایر
منافع ان بهرمند شویم،سوما ایا این انصاف است که با
سابقه ده ساله حقوق ما اینقدر پایین باشد و.....
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/07/21 - 13:13
خدمتگزارمحترم
بیشترمسائلی که عنوان نمودید ظلم هایی است که درمورد همه ی ماصورت می گیرد باشما موافقم
درکامنت های بالا عنوان کرده ام که حقوق شما کم است وحقوق خودم را با27 سال سابقه نوشته ام که آن هم کم است شما خدمتگزاران محترم بسیار عزیز هستید ومن به حضور شما درمدرسه وهمچنین در کنارشما بودن افتخار می کنم
اگرمی خواهیم موفق شویم وحق خود را بگیریم باید متحد شویم نه اینکه دنبال کسب جایگاهی باشیم که شایددرآن جایگاه نتوانیم به خوبی خدمت کنیم
اصولا بنده باتفاوت حقوق بالای افراد در جایگاه های مختلف مخالفم ومعتقدم هرکس درهرجایگاهی که مشغول به کار است باید محترم باشد وحقوق مکفی بگیرد
پاسخ + +4 -3 --
ناشناس 1397/07/21 - 20:33
باهمه احترامی که برای همکاران خدمتگزارم قائل هستم باید به این نکته مهم توجه داشت که آموزش و تریبت فرزندانمان نیاز به تخصص دارد نه مدرک .
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/07/24 - 20:44
خدمتگزار بودن دلیل بر نداشتن تخصص و شخصیت و کاستن شان انتصاب به شغل شریف معلمی نیست بلکه نداشتن تخصص وشخصیت و مهارتهای زندگی است که شان معلم رامیکاهد که متاسفانه درسیستم اموزشی امروز شاهد کاستی های زیادی دراین زمینه ایم این موضوع راازخروجی مدارس میتوان فهمید... دانش اموزان کم صبر،پرتوقع،بی مسئولیت گواه این مطب هستند پس جناب ..عجب!!!شاهین و امثالهم به جای نظردادن بیهوده به اکثرپستها کمی به معلومات فضایل اخلاقی واضافه کنیدضمنا کلاسی که دران درس می خواندم اکثریت همکاران فرهنگی البته معلمین گرانقدرو کارکنان آموزش وپرورش بودند که زمان امتحان برای من خدمتگزار صندلی درنظرمیگرفتندوالی آخر..ومن ا...توفیق
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/08/10 - 18:14
حتما میگن اینها انسان نیستند
پاسخ + 0 0 --
حسین 1397/09/12 - 15:06
با سلام وخسته نباشید من هم یک خدمتگزاردر آموزش وپرورش هستم با مدرک تحصیلی لیسانس علوم تربیتی میخواهم از آنهایی که مخالف بکار گیری نیروی خدماتی در آموزش وپرورش هستند سوال کنم آیا این مدرک جز در سیستم آموزش وپرورش جایگاه دیگری دارد وبه درد کلاس درس نمی خورد ؟ آیا درس مثل فنون تدرسی یا اختلات یادگیری جایگاهش در خدمات میباشد؟البته هر مدرکی در یک سیستمی کارایی دارد شما نباید چون یک عده کا رایهای آنها ضعیف همه را مثل انها ببینید با تشکر
پاسخ + 0 0 --
محمد 1397/09/25 - 00:16
.... اگه ما خدمتگزارها نباشیم ....

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور