صدای معلم

خودزنی معلمان !

همکار | آذربایجان غربی

خودزنی معلمان

خط بطلان بر آموزش و پرورش زمانی کشیده شد که معلمان با فراموش کردن جایگاه، رسالت و قدرت اعجاز قلم خود، در یک پروسه ی طراحی شده و هدف دار از طرف سایه نشینان، تبدیل به ابزاری جاده صاف کن در دست آنها شدند و مهمترین و سرنوشت سازترین بخشنامه ی آموزش و پرورش را (که می گوید: آزمون های معلم، عملکرد معلم، عملکرد دانش آموز و میزان کارآئی برنامه های وزارتخانه را می سنجد) نادیده گرفتند و نتیجه ی آموزش و پرورشی را که طبق آزمون های بین المللی تیمز و پرلز در رتبه های آخر قرار دارد و طبق میانگین نمرات کارنامه های کنکور دانش آموزان 3- است، با پر کردن ریزنمرات صد در صد قبولی، غیر واقعی گزارش کردند و مانع اعلان مردودی این آموزش و پرورش ناکار آمد و تدبیر اساسی شدند و هیچ وقت به عمق قضیه فکر نکردند که گزارش غیر واقعی درمان هیچ دردی نیست و اگر آموزش و پرورش مشکل دارد، به جای تدبیر اساسی، گزارش غیر واقعی دیگر چرا؟ و با این عمل خویش علاوه بر اینکه خودزنی کردند، در یک اقدامی بس خطرناک در جهت شکل گیری یک فاجعه ی بزرگ اجتماعی و کور کردن چشم حقیقت بین انسان ها گام بر داشتند و با میدان دادن به حضور فرصت طلبان غیر متخصص در بدنه ی حساس ترین و مهمترین نهاد یک کشور، چه ها که باسرنوشت جامعه نکردند. و خاموش کردند شمعی را که حضرت مولانا می فرماید: در کف هر کس اگر شمعی بدی اختلاف از گفتشان بیرون شدی. حال در یک چرخه ی خودساخته،کاسه ی چه کنم چه کنم بر دست گرفته و در یک تسلسل باطل دور می زنند. و در عین درماندگی چاره ی دیگری جز تعریف معلول ها (که بردند و خوردند و چپاول کردند) در خود نمی بینند. (و زهی خیال باطل از نجات).

این مطلب را در همه ی گروه ها نشر دهید تا معلمان بدانند که با خود و سرنوشت جامعه چه کرده اند و این همه از دیگران گله مند نباشند و بدانند که با مدد از روح شعر حضرت حافظ که می فرماید: سالها دل طلب جام جم از ما می کرد آنچه خود داشت زبیگانه تمنا می کرد، و باز یابی اعجاز قلم خود می توانند مهمترین نقشه ی سایه نشینان را نقش برآب کنند. هرچندکه سایه نشینان با چندین سناریوی آماده و چندین گام جلوتر از قربانیان خود حرکت می کنند.


آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم

کانال تلگرامی صدای معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

خودزنی معلمان

خوانده شده: 197 دفعه شنبه, 21 ارديبهشت 1398 13:05

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/02/25 - 16:56
آری خود کرده را تدبیر نیست. نمی دانیم قسم حضرت عباس را باور کنم یا دم خروسی را که می بینم؟ نتایج تیمز و پرلز و میانگین منفی کارنامه های کنکور را قبول کنیم یا درصد های قبولی بالای نود مدارس و پرونده سازی برای معلمانی که زیربار دروغ و دروغ گوئی نمی روند را؟ علی برکت الله که بنام اسلام ناب محمدی و زیر پرچم به بهای خون شهدا چه ها که نمی کنند؟

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور