صدای معلم

نفوذ و گسترش تفکرات بالا برره و پایین برره در آموزش و پرورش هریس !

بازنشسته آموزش و پرورش هریس | آذربایجان شرقی

آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم  کانال تلگرامی صدای معلم  ارسال مطلب برای صدای معلم

بعد از گذشت چندین ماه از انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی بالاخره برخی از دلالان تبلیغاتی و وابستگان‌ جناحی و سیاسی با ترفندهای متنوع و گوناگون از قبیل لابی‌گری ، دفترداری و رانندگی و.... توانستند برای چند صباحی و فی‌الحال در اهر و هریس و شهرها و روستاهی تابعه صاحب پست و مقام دنیوی شوند اما آنچه قابل توجه و دقت نظر آحاد مردم می باشد تحرکات و اقدامات فرصت طلبانه و نابخردانه در مجموعه وزین و بزرگ آموزش و پرورش شهرستان هریس است که مدتی است نقل محافل، مجالس و بحث و گفت و گو در فضای حقیقی و مجازی گردیده و بدون تامل و اصلاح پذیری که شعار این افراد بوده روز به روز و در آستانه انتخابات آتی مجلس شکل و شمایل متفاوت و جدیدی به خود گرفته و قاطبه و کثیری از فرهنگیان و پیسکسوتان منطقه را نگران کرده و بیشتر آنان را به فکر مهاجرت از هریس وا داشته است که ذیلا به برخی از این گونه اقدامات را صرفا به زعم برخی تبلیغات و بدون انجام کار کارشناسی و سنجیده اشاره میگردد.

۱- تفکیک دبیرستان دوره اول شهید وقاری هریس ظاهراً (تاکید می شود ظاهراً) به خاطر رفاه و آسایش دانش آموزان محلات پایین دست شهر هریس است اما در واقع اعمال سلیقه شخصی و غرض ورزی رئیس تحمیلی نماینده حوزه و به علت مخالفت با اقدامات مدیریت قبلی آموزش و پرورش شهرستان هریس است چرا که دانش آموزان اطراف محله نیروی انتظامی و بنیاد شهید ... چه خطا یا گناهی مرتکب شده‌اند که باید به دبیرستان شهید مدنی و هنرستان منتقل شوند و فقط در آنجا تحصیل کنند.

اگر رئیس جدید تحمیلی به فکر پایین برره نیست پس چرا به اصل دغدغه عدالت آموزشی اهمیت نمی دهند. اصل عدالت آموزشی بر این پایه استوار است که باید به همه دانش آموزان یکسان نگریسته شود ؛ کجایی این جابه جایی بر اساس فکر سلیم و بر اساس اصول مدیریت آموزشی است و یا در هر محله یک مدرسه جدید احداث گردد.

آقای رئیس ریاست طلب

چرا این تفکیک در مدرسه حجاب اتفاق نمی افتد تا دانش آموران دختر منطقه هم با آرامش و امنیت بیشتر در مرکز شهر ادامه تحصیل دهند و یا در هر محله در نزدیکترین مدرسه محل سکونت ثبت نام کنند تا مشکل مالی و سرویس اکثر خانواده ها محلات بالا مرتفع شود چون اکثرا دختران بیشتر از پسران سرویس استفاده می کنند. علت روشن است وآن اینکه شما به فکر اهم فی الاهم نبوده و به فکر پایین برره خود هستید ، این رفتار غرض ورزانه و سراسر شیطنت شما غیر از عصبیت و تک روی نمی تواند چیز دیگری باشد.

۲- عزل و نصب های قومی قبیله ای و اخیرا محله‌ای در آموزش و پرورش شهرستان هریس خصوصا شهر هریس بیداد می کند و شما بدون توجه به کار آیی و توانمندی افراد و صرفا برای مهره چینی برای انتخابات مجلس سال ۹۸ است.  شما افرادی را در برخی پستها گمارده‌اید که از الفبای مدیریت چیزی نمی دانند و یا نمی خواهند بدانند چرا که برای بازنشستگی خود روز شماری می کنند و به فکر دانش آموزان و آموزش و تربیت فرزندان هریس و شهرستان هریس نیستند.  این اقدامات غرض ورزانه، نسل آینده ما را تباه خواهد کرد این اعمال شما نتیجه کینه توزی و تسویه حسابهای شخصی است و غیر از این نمی تواند باشد.

۳- ساختمان قدیمی اداره در مرکز شهر بر اثر زلزله صدمه دیده و بر اساس گزارش های مختلف قابل ترمیم است.  شما بر اساس کدام بررسی و گزارش رسمی این محل را ترمیم نکردید و به جای مرمت و نوسازی آن که باید توسط اداره مسکن و شهرسازی انجام می گرفت شخصا میلیاردها ریال را با تردستی های نماینده حوزه و اداره نوسازی استان در یک مدرسه حاشیه شهر هزینه می کنید مگر نه این است که صرفا چون در پایین شهر است و نزدیک محل سکونت شماست.  شما بر اساس کدام منطق و تحلیل اداره آموزش و پرورش را به آن مدرسه منتقل می کنید ؟

سوال این است آیا نمی شد با آن اعتبار در مرکز شهر ، اداره را مرمت و مقاوم سازی کرد تا دانش آموزان، معلمان ، فرهنگیان و بازنشستگان دچار مشکل ایاب و ذهاب و متحمل هزینه های اضافی نگردد ؟

۴- آیا وظیفه اداره آموزش و پرورش ساخت و توسعه فضاهای اداری است؟ یا در پشت پرده چیزهای دیگری است .اگر قانونی است چرا 6 سال است اداره نوسازی از قبول هزینه های آن خودداری می کند و مسئولیت آن را بر عهده نمی گرفت ....

۵- تهدید مدیران مدارس با توصیه نماینده و تذکر به آنها و تحت فشار قراردادن آنها و مجبورکردن آنها به استعفا از ثمرات دیگر و از تدبیرهای نو کیسه‌گان خدمت است در حالیکه بازرس منصوب شما در طول مدت خدمتش در اداره، یک روز سر وقت به اداره نیامده است و رفتار و غیبت ها و بی نظمی های او در بین معلمان ضرب المثل شده است ، ایشان دفتر کارش را به منزل و باغ اش انتقال داده است. این هم محصول بایسته سالاری شماست نه شایسته سالاری. چونکه نماینده منتخب با مهره چینی‌های خود تیشه به ریشه اعتماد مردمی زده است و این واژه ها معنی حقیقی خود را از دست داده‌اند

۶- شنیده ها حاکی از این است که معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش هریس هم بدون تقاضای استعفا و مثل کارشناس بازرسی سابق دچار کینه ورزی و عقده گشایی رییس تحمیلی و دست نشانده و اطرافیان و مشاوران کوی و برزن و دوستان گرمابه شده است و این حرکات نا بخردانه باعث دلسردی همه معلمین و فرهنگیان و بی انگیزگی کارکنان اداره شده و نوعی بی تفاوتی و هرج و مرج در رفتارهای سیستمی اداره مشاهده میشود.

۷- آنچه که بیشتر بدان پرداخته می شود ودر بوق و کرنا بلند است تک شیفته کردن مدارس ابتدایی هریس است غافل از اینکه این هم از برنامه های مدیر توانمند قبلی شخص جناب دکتر بالازاده و از مصوبات دوران مدیریت ایشان است. با این وصف وجود یک یا دو مدرسه به صورت چرخشی جز استاندارد های و اسناد آموزشی است و در اکثر شهرها و مناطق وجود دارد و بهره برداری سیاسی و تبلیغاتی از آن به نفع نماینده مداخله‌گر ، به خواست خدا رنگی و لعابی نخواهد داشت و آراء همشهریان در اسفند ماه ۹۸ این حقیقت را به منصه ظهور خواهد رساند.

باش تا صبح دولتش بدمد کاین هنوز از نتایج سحر است .


آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم

کانال تلگرامی صدای معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

انتقاد از آموزش و پرورش هریس

خوانده شده: 286 دفعه یکشنبه, 23 تیر 1398 09:00

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 0 --
هریسلی 1398/04/24 - 22:38
احسنت برشما که تمام مطالبی که مرقوم نمودید به جا و عین واقعیت هست و تمام این موارد از بی کفایتی مدیرکل آموزش و پرورش استان ناشی می شود
پاسخ + +3 0 --
فرهنگی 1398/04/25 - 09:37
جالب هست که تمام انتقادها را از چشم دوسه نفر از همکاران می بیند و با ابزار تنبیهی اداره این چند نفر را با همراهی حراست بی خاصیت و هزارچهره اداره به بدترین شکل ممکن می کوبد همانند دوران طاغوت یک رییس به خاطر خصومت های شخصی و کینه و انتقام کاملا شخصی همکاران فعال با تجربه را می کوبد و له می کند !!!! به کجا می رویم ؟
پاسخ + +3 0 --
فرهنگی 1398/04/25 - 09:40
تک شیفته کردن مدارس و انتقال ساختمان اداره برنامه دکتر بالازاده بود منتها نماینده و فرمانداروقت به جای حمایت از چنین ایده های جالب سرراه ایشان سنگ اندازی کردند و الان ایده های ایشان را سام پور با حمایت همه جانبه نماینده به اسم خود دارد اجرا می کند !
پاسخ + +2 0 --
888 1398/04/25 - 16:03
واقعیت این است که مدیر بومی در شهرستان جواب نمی دهد. گذشته این را هم اثبات نموده است .مدیر باید صعه صدر داشته و مغرضانه رفتار ننماید هنر آن است که با همه سلایق بتوان کار کردنه اینکه حذف کرد آقای مقربی در اداره واقعا مفید بود چون تجربه لازم را داشت و در عین حال باند باز نبود میشد با صحبت نمودن و بیان انتظارات زمینه کارکردن را فراهم نمود و به نظر من مدیر محترم تا به امروز به اشتباه خود پی برده است و فکر نمی کنم اشتباه دوم یعنی آقای پور محمد را هم کنار بزند چرا که بهترین چار چوب اداره برای فعالیت دستورالعمها و آیین نامه هاست و کسی که چارچوب شناس باشد می تواند با کمترین چالش کارکندو اهداف و برنامه هایش را جلو ببرد با افرادی که به کار کردن باور نداشته باشد کاری به پیش نمی رود ای کاش آقای سامپور در مماطق دیگر رییس می شد اون وقت مزه موفقیت را می چشید و لی در هریس اطرافیانش نمی گذارند
پاسخ + +2 0 --
فرهنگی 1398/04/25 - 22:02
موضوع اپ شهر ما زبان زد همگان شده است اما فکر میکنم روابط عمومی وزارتخانه و استان در خواب عمیق فرو رفتند چراکه اگر صدها مطلبی که فرهنگیان هریس در عرض این هشت ماه مدیریت رییس دفتر نماینده که رییس فرهنگی شده هست که اپ را ملک شخصی خود تصور کرده یا حداکثر ملک نماینده که بخاطر زحمات انتخاباتی به وی اعطا شده به وزیر یا مدیرکل میرسانند صد درصد بازرسی میفرستادند تا پیش از این ابرو نظام را اینها نبرند تصمیات بر اساس محله مدیر گرفته میشود مدیر اصولگرا که اداره را بحساب نمیاورد تابستان در مدرسه حضور ندارد اما رییس از ترس میزش تذکر نمیدهد اما بخاطر دعواهای درون جناحی خود معاون توانمند را بدون اطلاع استان برکنار میکند بابا یک نفر از رییس سه تا سوال مدیریتی بپرسد اگر بتواند جواب بدهد مدیرکلش کنن
پاسخ + 0 -2 --
... 1398/04/26 - 10:35
مطالب این سایت را نویسنده محترم مطالب فقط تو می خوانی وتو می خوانی بی خود خود تان را به زحمت نیندازید
پاسخ + 0 0 --
رضا محمدی 1398/04/26 - 22:38
بیشترین آمار بازدید نامه ها رو مطالب مربوط به هریس داره بالای صد و ده تا با زدید خورده تاالان
پاسخ + 0 0 --
علی 1398/04/28 - 06:01
آقای افتخاری
شنیده ایم رئیس دست نشانده به تازگی برای شما قول معاونت داده اند برای همین است که شما زنگ عوض کرده اید و مثلا مدافع سامپور شده اید.
خجالت هم خوب چیزی است.
پاسخ + +1 0 --
ر.ع 1398/04/28 - 23:22
عجببببب پس داره با مخالفینش سازش می کنه افتخاری دعوای مدیریت معاونت داشت به ایشان وعده داده فامیل خانم احمدیان رو هم معاون آموزش منطقه منصوب می کنه بالاخره منصور سامپور باج داد

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور