صدای معلم

امتیاز بندی مشمولان تبصره 10 ماده 17 در آموزش و پرورش

رضا ارجمند | آذربایجان شرقی

امتیاز بندی مشمولان تبصره 10 ماده 17 در آموزش و پرورش

با سلام 

در تاریخ 98/06/11 امور اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش بخشنامه ای را به منظور اولویت بندی جذب مشمولان به صورت حق التدریس صادر کرد که واقعا جای تاسف دارد که این وزارتخانه بر چه مبناهایی امتیاز بندی میکند و کسی که به امور حقوقی آشنا باشد متوجه می شود که این امتیاز بندی کاملا ناعادلانه است و هیچ مبنای علمی و عملی برای آن وجود ندارد.

اولا مطابق قانون مجلس شرط حداقل مدرک برای مشمولان کاردانی می باشد و این یعنی کاردانی و کاردانی به بالا از این نظر فرقی ندارند و هر دو مشمولن. تنها فرقشان می تواند این باشد که کاردانی در دوره راهنمایی و کارشناسی و بالاتر در دوره متوسطه دوم می توانند تدریس بکنند و شرط مدرک نمی تواند ملاکی برای امتیاز بندی محسوب شود اما می بینیم که برای کاردانی 30 امتیاز و برای کارشناسی 45 امتیاز یعنی 15 امتیاز اختلاف فاحش ؛.ثانیا الان به هر کی میگی مدرک دانشگاهی دارم اولین سوالی که م یپرسند این است سراسری خوندی یا آزاد یا پیام نور...

در این وزارتخونه بی در و پیکر یعنی یک بنی بشری نیست که اینو بفهمه اونی که سراسری خونده و دوره روزانه قبول شده با اونی که آزاد یا پیام نور درس خونده باید یک تفاوتی داشته باشه یا نه؟؟! آخه شرط معدل بدون در نظر گرفتن امتیاز برای نوع دانشگاه معنی داره؟؟

عالم و آدم میدونن که که دانشگاه های پولی مثل آزاد و پیام نور پول میگیرن .مدرک میدن یعنی شخص آقای اللهیار ترکمن اینو نمیدونه جای بسی تعجب است!!

ادعاشون هم میشه ما بهترین ها رو تربیت می کنیم در دانشگاه فرهنگیان!! شمایی که در وزارتخونه نشستید و فرق اونی که در سراسری و دانشگاه دولتی خونده با اونی که آزاد و پیام نور و غیر انتفاعی خونده و مدرک با معدل بالا رو خریده رو نمیدونید بهتره برید شهرداری ،دفتردار منطقتون بشید نه اینکه در راس آموزش و پرورش باشید.

ثالثا در این امتیاز بندی هیچ امتیازی برای فرزندان فرهنگیان در نظر گرفته نشده که اگر به غیرت بیان بعدا و بخوان امتیاز بدن مطمنن مثله اختلاف مدرک به 15 نمیرسه فوقش میشه 1 یا2.

متاسفم برای این چنین آموزش و پرورشی و متاسفم برای فرهنگیانی که صاحب ندارند .


آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم

کانال تلگرامی صدای معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

امتیاز بندی مشمولان تبصره 10 ماده 17 در آموزش و پرورش

خوانده شده: 686 دفعه پنج شنبه, 14 شهریور 1398 18:49

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 -1 --
بیاتی 1398/06/15 - 14:45
کی گفته پیام نور با پول مدرک ونمره میده!؟
بیشترین پذیرش در دوره ارشد ودکتری از دانشجویان پیام نور هستند.
دانشگاه های دولتی تراز اول نشانه اعتبار مدرک هست اونم اگه با سهمیه وارد نشده باشی.الان با رتبه ده هزار میشه روزانه قبول شد رتبه ده یا نه هزار نخبه حساب میشه؟
شما که مدرک کاردانی معتبر داری چرا آزمون نمیدی ودنبال امتیاز حق التدریسی.
پاسخ + 0 0 --
رضا 1398/06/15 - 21:03
اونی که با ازمون کنکور داده و اززبین 500 هزار نفر با رتبه نه هزار یا ده هزار روزانه قبول شده نسبت به اونی که با بیست هزار پنجاه و شصت هزار پیام نور قبول شده نخبه س .اصلا پیام نورکنکور نداره الان شما برو پیام نور ازاد یا غیرانتفاعی مثلا مهندسی برق ثبت نام بکن کلاس هم نرو توافقی حرف بزن با اساتید ، پول بده مدرک بگیر.پیام نور که دگ واویلاس.هر بلایی سر این سیستم اموزشی اومده به خاطر همین بی سوادایی هس که میرن اینجور دانشگاهها بعدش میشن مسئول و گند میزنن به کشور.اصلا اساس پیدایش دانشگاههای پولی و غیردولتی همینه که اونی که ازطرفی نمیتونه سراسری قبول بشه واز طرف دیگه میخواد مثلا دانشگاه بره ،بیاد پول بده بره اونجا سرگرم بشه.ضمنا شما چون پیام نور خوندی دلیل نمیشه معتبره برو از هر کی میخوای بپرس ببین پیام نور معتبره یا سراسری دولتی ...اسمش هم حال بهم زنه
پاسخ + 0 0 --
کارگزینی 1398/06/29 - 10:42
یواش پیاده شو با هم‌بریم. پیام پولی کدوم درس عملی و کارگاهی را کلاس داشتی. ....
پاسخ + +1 0 --
براهو 1398/06/16 - 10:15
سنگ پیام نور را به سینه مزن
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/06/19 - 13:59
من هرسه دانشگا درس خوندم دوتاشون تدریس میکنم الان پیام نور هم نمره مفتیه اما قبل سال 85تحصیل کرده پیام نور از روزانه هم پخته تر بود بعدش دانشگاه روزانه چیزی اموزش نمیده افراد برتر که در دوره متوسطه خوب اموزش دیدن جمع میکنه بعد از فارغ تحصیل شده ووراجی بیکار تحویل خیابو ن
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/06/16 - 16:05
دانشگاه های علمی کاربردی و غیر انتفاعی که در حد یک دبیرستان هم نیستند.
پاسخ + +2 -1 --
بیاتی 1398/06/16 - 17:35
استخدام حق التدریس گناهی است نابخشودنی وظلمی است در حق دانش آموزان وسایر متقاضیان استخدام که هم جوانند وپر انرژی وهم بروز وباسواد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/11/08 - 16:19
وقتی از چیزی خبر نداری مجبوری نظر میدی ؟
من سال ۸۵ در دانشگاه دولتی کاردانی گرفتم و تقریبا رتبه ۲ هم دوره ای هام بودم و بعد در سال ۸۹ کنکور سراسری شرکت و رتبه ام ۹۰۰ کشوری شد در رشته مهندسی مکانیک و اکنون ارشد را با معدل ۱۸ اخذ کردم و در دو گرایش سال ۹۵ روزانه دکترا برای دانشگاه شاهرود مجاز شدم که برای مصاحبه باید میرفتم که بدلیل برخی مسائل خانوادگی نشد برمو ادامه بدم.
مدرک هر کسی قابل ارزش و احترامه پس هر کس هر کجا درس خوانده دلش خواسته. اگر شما هم میدونید دانشگاه های آزادو غیره پول میگیرن مدرک میدن، خب کسی جلوی شمارو نگرفته بود شماهم میرفتید با پول مدرک میگرفتید !
پاسخ + 0 -1 --
بیاتی 1398/06/16 - 17:44
کدوم دانشگاه دولتی نمره۹/۴۸ صدم ودرس سه واحدی را مردود اعلام میکنه جز پیام نور که نمره توسط ماشین صادره میشه؟
دانشگاه دولتی استاد ده بیست صفحه جزوه میده همه هم که بیست میشن.
جهت اطلاع شما عرض کنم سازمان سنجش که مرجع رسمی سنجش دانش است در آزمون ارشد ودکتری معدل اعلام شده دانشجویان پیام نور را رو به بالا ترمیم می کنند با این استدلال که کسب نمره معدل در پیام نور سخت تر است.
اما دانشگاه های مثل فرهنگیان ،آزاد وخیلی از دانشگاه های دولتی را تعدیل می کنند.
پاسخ + 0 0 --
رضا 1398/06/16 - 22:00
شما سعی کن بخونی دولتی روزانه قبول بشی اونوقت میفهمی جزوه چیه کتاب چیه اصلا دانشگاه چیه. در بخشنامه ای از سال 93 معدل نمره های ردی رو در معدل کل تاثیر نمیدن دیگه یعنی پیام نور و ازاد و ... گل بودن به سبزه اراسته شدن.خدماتی مدرسه ما هر روز در مدرسه حضور داره و با دیپلم استخدام شده بود یه روز مدرک اورد لیسانس گرفته بود از یکی از این دانشگاههای پولی یعنی با اینکه کلاس نرفته بود پول داده ومدرک گرفته الان میگه میخوام معلم شم .گند بزنن این دانشگاههارو که کشور رو عقب مونده کردن .استخدام حق التدریس با مدرک ازاد و پیام نور گناه نابخشودنی س .اونیکه تونسته کنکور دولتی قبول شه اونقدر عرضه داره که تو استخدامی هم قبول بشه .شما هم حتما سهمیه داری از جایی که پیام نور خوندی بی ازمون جذب میشی وگرنه در حدی نیستی که بخوای ایراد بگیری دانشگاه دولتی.
پاسخ + 0 0 --
بیاتی 1398/06/16 - 23:34
متاسفانه اطلاعات شما به روز نیست جناب ارجمند،
شما همان تبصره ۱۷را پیگیری بفرمایید.
امیدوارم که جزو پذیرفته وتعیین تکلیف شدگان باشید
شما برادر وهموطن ماهستید جای ما را هم نمی گیرید
موفق باشید.
پاسخ + 0 0 --
قیاس زاده 1398/06/24 - 13:37
بستگی به استادش داره.‌دانشگاه تهران ریزتر از این اعمال می کنند دکتر صالحی علوم‌تربیتی.
پاسخ + 0 0 --
مهدی 1398/06/29 - 10:44
همه دانشگاهها همینطورند حتی تهران تاخیر را هم کم می کنند. چه رسد به نمره و غیبت. پیام پولی لطفا مقایسه نکن.
پاسخ + +3 0 --
دکتر. ر 1398/06/17 - 19:54
با مدرک دکترا هم می توانی تو دوره ابتدایی باشی. نتما اطلاعاتت زیادیه که کاردانی را برای راهنمایی و لیسانس را برای دوره متوسطه گفته ای. اطلاعاتت زیادی سر کرده دیگه دوره ای به نام راهنمایی تحصیلی نداریم. من ۳۳ ساله با دکترا تو ابتدایی هستم و شما فکر کتم دیپلمه باشی همانطور که معاون دبستان ما با۳۰ سال دیپلمه
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1398/06/21 - 13:29
بزرگوار بنده بامدرک فوق لیسانس متوسطه اول ک همان بقول شما راهنمایی قدیم باشه تدریس میکنم کی گفته بامدرک کاردانی تو ابتدایی ولیسانس راهنمایی تدریس میکنن درحال حاضراکثرهمکاران درهمه مقاطع لیسانس وفوق لیسانس وحتی دکتری دارند
پاسخ + 0 0 --
دکتر. ر 1398/06/24 - 13:41
اگه سواد داشتی پاراگراف دوم را می خوندی کیلویی. .... و تفکیک کرده بیسواد. دکترای کیلویی و ارشد که همه جا ریخته بتون جمعش کن. مردی دولتی تهران را...
پاسخ + 0 0 --
رضا 1398/06/28 - 08:07
بزرگوار این مطلب مربوط به تعیین تکلیف نیروهای حق التدریسه نه رسمی ها .مطابق قانون مجلس که در شهریور 97 تصویب شد نیروهای حق التدریس با رشته های مرتبط در متوسطه میتونن تدریس بکنن متوسطه اول و دوم.منظور متن بالاهم در مورد رشته های مرتبط است و ربطی به ابتدایی نداره.اینو هم عالم و ادم میدونن که ابتدایی تخصصی هست و هر کسی نمیتونه تدریس بکنه در ابتدایی و باید فوق لیسانس و دکترا باشی البته در رشته های مرتبط ابتدایی .بنده اگر رشتم مرتبط ابتداییی بود دوست داشتم ابتدایی تدریس کنم .بنده سواد دارم ولی انگار سواد شما خیلی زیادی هست.شما دکترات رو از کدوم دانشگاه گرفتی ؟از دو پاسخی که دادی معلومه سیکل هم نداری فقط خودت میتونی بخونی و بفهمی چی نوشتی!!نگو که دولتی تهران خوندی خندم میگیره!!!ضمنا 33 سال تو ابتدایی تدریس میکنید ولی 20 تا غلط املایی و مفهومی تو جمله هاتون هست خدا به داد شاگرداتون برسه
پاسخ + +1 0 --
دکتر.ر 1398/06/29 - 10:50
اقا رضا. علط املایی مربوط به دوره شماست که هنوز تو ابتدایی هستی و با بچه ابتدایی ها سر و کله می زنی. و یه انگشت و با چشم هم تایپت را دنبال می کنی نه در دقیقه ۲۴۰ حرف تایپ کنی و دیگر بر نگردی ببینی غلط داری یا نه. ضمنا با همه ابتدایی بودنت این را بدان که در اینده قراره هر حرف یک صدا باشه مثل بقیه زبانها و فقط ما فارسی ها هستیم که اینقدر به غلط املایی و چند شکل نویسی اعتقاد داریم حالا استاد فرزانه ابتدایی س ث ص نویسی مشکل تو را حل می کند. برو دست پروردهایتون را تو دوره بالاتر ببین که گند زده اید با اموزشون و تقصیر هم ندارید چون قیف برعکسه و تو دبیرستان و امتحان نهایی قیف درسته. فکر به حال خودت بکن.
پاسخ + +1 0 --
دکتر.ر 1398/06/29 - 10:52
اقا رضا از دانشگاه تهران با رتبه کنکور ۱۳. حرفی داری. الان معاون دبیرستان هستم و ۱۲ ساعت هم تدریس دانشگاه فرهنگیان.‌ماییم دیگه.
پاسخ + 0 0 --
رضا 1398/07/04 - 10:59
از لحن وطرز صحبت کردنات معلومه نگهبان مدرسه هم نیستی چه برسه به معاون و استاد دانشگاه اونم دانشگاه فرهنگیان!! در ضمن مقطع بنده متوسطه دوم و رشته من مختصه هنرستانه و فنی هستم و هیچ ادعایی هم ندارم.درمقطع ابتدایی تا حالا تدریس نکردم و اگر هم به ابتدایی بدن بازم نمیرم چون عقیده دارم ابتدایی تدریس کردن کار هرکسی نیست و نیروهای زبده باید در ابتدایی تدریس کنن ( شما از لحن و سبک جواب دادناتون معلومه که اموزش پروش گل کاشته در این مورد)بنای یک دانش اموز در ابتدایی شکل میگیره و کار تخصصی تره.بازم میگم برو از اول ابتدایی درس بخون چون هم غلط املایی داری و هم جملاتی که مینویسی رو خودت فقط میفهمی .من سردرنیاوردم از جملاتت جناب استاد اونم استاد دانشگاه فرهنگیان(پوووووووف)با رتبه کنکور 13.من برم تو افق محوو شم.
پاسخ + +1 0 --
دکتر.ر 1398/06/29 - 10:52
اقا رضا از دانشگاه تهران با رتبه کنکور ۱۳. حرفی داری. الان معاون دبیرستان هستم و ۱۲ ساعت هم تدریس دانشگاه فرهنگیان.‌ماییم دیگه.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور