صدای معلم

آموزش و پرورش هریس با شتاب در حال پیرتر شدن!

فرهنگی هریسی | آذربایجان شرقی

انتقاد از آموزش و پرورش هریس

این نوشتار صرفاً درد دلی است با اهالی قلم و فرهنگ، و در صدد تخریب و سهم خواهی و حزب بازی و... نمی باشد. با توجه به اهمیت مقوله آموزش و دستگاه تعلیم و تربیت و مسئولیت خطیر آن در مقابل اولیا و دانش آموزان و به ویژه همکاران فرهنگی، تصویری از واقعیت وضعیت فرهنگیان پس از تصدی کرسی مدیریت فعلی را نشان خواهد داد.
ریاست فعلی آموزش و پرورش منطقه هریس کمتر از یکسال است که شروع به فعالیت نموده است. ایشان همکار محترم و از بطن مدارس، با سابقه بیش از 28 سال می باشند. پس از انتخاب آقای روحانی به عنوان رییس دولت دوازدهم و جناب عبداللهی به عنوان عضو مجلس شورای اسلامی، ایشان با توجه به فعالیت در ستاد این دو، و ریاست بر ستادشان و به ویژه با تلاش های به‌خصوص نماینده محترم، این پست را تصدی کردند. در ابتدای تصدی ایشان، همکاران چه مخالف و چه موافق، علی رغم تفاوت نظرتاشان درباب سبک مدیریت، نوع تحصیلات، شایستگی فردی و اخلاقی و... ریاست فعلی، از ایشان حمایت نمودند. ولی متاسفانه اتفاقاتی در جریان یکسال اخیر رخ داد که همکاران را دلسرد نمود و چنان آنها را خسته کرد که گویا سالها پیرتر شدند. هدف اصلی نگارنده، بیان همین مشکل اصلی است، بی انگیزه و ناامید شدن همکاران در راستای فعالیت های معلمی‌شان، به سبب نوع برخورد و مدیریت رییس فعلی است که چند نمونه را در این مطلب ذکر می نمائیم. امید ایشان هم به دید برادری خیرخواه مطلب را بخوانند و سعی در جبران قصورهایشان داشته باشند.
چنان که ذکر شد، ریاست محترم، رییس ستادهای آقایان روحانی و عبداللهی در منطقه هریس بودند و به سبب همین فعالیت ها بر این مسند تکیه زدند. ولی متاسفانه در حق دوستان فعال خود در ستاد، بد عهدی نموده و حتی گام را از این فراتر برداشته و آنها را منزوی کردند و بلکه متاسفانه به ستیز با عده ای نیز برخواستند. اگر ایشان به اصول کار حزبی قائل نیستند، حداقل اخلاق را مراعات نمایند!
با وجود مشکلات بسیار در سیستم وزارت آموزش و پرورش که فرهنگیان محترم را گریبان‌گیر کرده است، ضعف عملکردی مدیر فعلی منطقه هریس وضعیت را به مراتب سخت تر و نابسامان تر نموده است.
یک مدیر در حق کارکنان زیر مجموعه خود تا چه حد باید اقدام و عمل کند تا مدیر کل محترم اقدام به جایگزینی ایشان نمایند؟!
ایشان در ابتدای مدیریت خود، افرادی را دعوت به همکاری نمودند که نه تنها در ستادها فعال نبودند، بلکه مخالف این دو بزرگوار هم بودند اولین افرادی هم که عذرشان را خواستند از فعالان اصلی ستادها بوند (حتی تا قائم مقام ستاد!). حال با توجه به اینکه مدیر محترم از ریاست ستاد و صرفاً به این دلیل به این مقام رسیدند، این تناقض به چه شکل قابل توجیه است؟!
اکثر کارکنان اداره متبوع، در فکر خروج از اداره هستند! آیا دلیل آن چیزی جز ضعف عملکردی و بعضا اخلاقیِ و برخوردی مدیر محترم است؟!
ایشان لطف فرمودند و مقام معلم را به شایستگی پاس داشتند (اردیبهشت 98)، و تقدیرنامه های روز معلم را از کاغذ گلاسه رنگی به کاغذ A4 معمولی تنزل دادند! که عملاً توهین به ساحت معلمی است.
از دیگر اخلاقیات رییس فعلی می توان به اتکای صد درصدی ایشان به نماینده محترم مجلس اشاره کرد. البته که امتیازگیری از نماینده مجلس به نفع اداره متبوع امری پسندیده است، اما فرهنگیان مشتاقند تا ببینند ایشان مستقل از نماینده چگونه مدیریت می کنند! حال باید دید در انتخابات پیش روی چه رخ خواهد داد و واکنش رییس محترم در صورت رای نیاوردن آقای عبداللی چیست؟!!
ای کاش ایشان سطح یک اداره این چنینی را تا اینجا پایین نمی آوردند که اکثر تصمیمات اداره در یک نانوایی و البته با مشاوره شخص نانوا! گرفته شود. که این درد خود برای فرهنگیان منطقه جانکاه و جانسوز است.
بحث بسیار است و برخی در محیط عمومی چنینی قابل طرح کردن نیست.
ای کاش همکاران بزرگوار این نوشتار را گامی علیه رییس فعلی ندانند، بلکه درخواست این است که وزیر و مدیر کل محترم تا فضا از این بیشتر دچار خفقان و تنش نشده و همکاران بیش از این دچار ناامیدی و یاس در این سیستم نشده اند، اقدامی عاجل انجام دهند.


آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم

کانال تلگرامی صدای معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

انتقاد از آموزش و پرورش هریس

خوانده شده: 2912 دفعه پنج شنبه, 21 شهریور 1398 19:01

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
علی 1398/06/22 - 21:40
می خوام به سامپور بگم
گیرم که خلق را به طریقی فریفتی با انتقام دست الهی چه میکنی?
پاسخ + +3 0 --
حسنی 1398/06/22 - 22:00
هیییییس آرامتر ، مسئولین محترم خوابن بیدار شون نکنی
پاسخ + 0 0 --
علی 1398/06/23 - 15:18
ای کاش در خواب بودند ولی خود را به خواب نمی زدند.
پاسخ + +4 0 --
داود 1398/06/22 - 22:28
کل کشور از مشکلات همکاران محترم ما در این نطقه از ایران خبردار شدند اما مثل اینکه گوش مسولان کر و چشم آنها کور است
پاسخ + 0 0 --
حسنک وزیر 1398/06/23 - 11:07
واقعاً که درست فرمودید

کاری که رییس فعلی انجام دادند باعث شد که بر روسای قبلی رحمت بفرستیم.
ای کاش حداقل به خودشان و شخصیت معلمی ارزش قائل شوند.
پاسخ + +2 0 --
رقیه . م 1398/06/23 - 11:44
باید به حال آموزش و پرورش منطقه هریس خون گریست که این چنین در جهت تامین منافع نماینده مجلس و خدمت به سبد رای این فرد حرکت می کند تعجب می کنم که در این مملکت و در این استان آیا هیات های نظارتی و بازرسی وجود ندارد که تمامی عزل و نصب ها به ویژه در مدارس روستایی بر اساس تامین نظر نماینده مجلس فقط انجام می پذیرد و رییس منطقه تمام هم و غمش انتخاب مجدد عبداللهی برای دور بعد مجلس هست ، تمامی تصمیمات و انتصابات مهم منطقه را بر این اساس انجام می دهد علنا با همراهی نماینده روستا گردی می کند و در تمامی مراسم های مردم هریس با نماینده حاضر می شوند و طلب رای می کنند و پست های مدیریت و معاونت مدارس را علنا در قبال قول حمایت از بیت اله عبداللهی معامله می کنند اما هیچ مسئول و نهاد ناظر امنیتی مانع این بی آبرویی ها نمی شود !!!
پاسخ + +3 0 --
...... 1398/06/23 - 13:46
و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون
**************************
و آنان که ظلم و ستم کردند به زودی خواهند دانست که به چه کیفرگاهی باز خواهند گشت.
پاسخ + 0 -1 --
فاطمه 1398/06/23 - 16:07
مسئولان اقدام نکنند و سامپور را تغییر ندهند باید به فکر انتقالی از منطقه باشیم.
پاسخ + 0 0 --
علویان 1398/06/23 - 18:40
اقدام می کنند صبور باشید بهت قول میدم سال بعد این موقع پروژه مهر رو با رییسی غیر از سامپور آغاز خواهیم کرد
پاسخ + +2 0 --
مرتضویان 1398/06/23 - 22:11
من موندم جناب رییس پس از عزل از ریاست با چه رویی پیش همکاران برخواهد گشت و با اونها رو در رو خواهد شد. اگرچه پوستشان در این خلاف کردن ها کلفت تر شده
پاسخ + 0 0 --
علی 1398/06/25 - 21:01
ناز نفست
پاسخ + +1 0 --
میرزایی زرنقی 1398/06/24 - 21:38
حدود یکسال هست که در صدای معلم و کانالهای تلگرام در مورد اموزش وپرورش هریس و رییس ان انتقاد میشود کو‌ گوش شنوا؟اما کور خواندن اگر در انتخابات رییس منصوب نماینده بطرفداری از نماینده گام بردارد علاوه بر اینکه با قاطبه فرهنگیان اهر وهریس مواجه خواهد شد بایستی در دادگاه حاضر شده و از جهت سواستفاده از موقعیت بر له نماینده محاکمه بشود مدیرکل هم باید جوابگو‌باشد البته مراتب حالا هم به ایت اله رییسی گزارش شده است ومسئولین نظارتی استان وشهرستان هم باید از خواب خرگوشی بیدار شوند زنگ انتخابات‌زده شده وجناب رییس اداره را به ستاد تبدیل کرده تمامی انتصابات حساب شده به نفع نماینده صورت میگیرد این یعنی تخلف اشکار وافرادی که وظیفه گزارش کردن دارند قصور میکنند باید خودرا اماده بازخواست نمایند
پاسخ + 0 0 --
علی 1398/06/25 - 21:08
علیرغم میل باطنی هفته قبل اداره آ پ هريس بودم انصافا هیشکی از رئیس تحمیلی خوشش نمیاد منتها بیچاره ها دلخوش به اضافه کارين¡¡¡
پاسخ + 0 0 --
١٢٧٤٣ 1398/06/26 - 07:40
ببخشید ها ولی مگر این اقداماتی که عنوان کردید انجام نشده که شما تازه دارید تهدید می کنید چنانچه چنین بشه چنان خواهد شد نزدیک به یک سال هست که آ پ هریس رسالت اصلی خود را....نموده و دو هدف عمده را فقط دنبال می کند : به کار گیری تمام قوا و امکانات جهت استمرار دوره نمایندگی عبداللهی در دور بعد انتخابات مجلس
انتقام گیریهای شخصی منصور سامپور از مخالفین و منتقدان خودش و نیز ولینعمتش نماینده مجلس و حذف این افراد از صحنه
پاسخ + +1 0 --
فرهنگی دلگیر 1398/06/28 - 14:35
آقای سامپور؛ با احترام خدمت جنابعالی. استباه کردید حیثیت خود را برای ریاست معامله کردید. متاسفانه اگر بیرون از گود بودید متوجه می‌شدید نتیجه اون همه سال معلمی و تلاش را به باد دادید.
حیف

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور