صدای معلم

صدای معلم یا صدای رفتارهای نمایشی و پوپولیست مدیران آموزش و پرورش آذربایجان شرقی ؟!

منتقد | آذربایجان شرقی

صدای معلم یا صدای رفتارهای نمایشی و پوپولیست مدیران آموزش و پرورش آذربایجان شرقی

همه از وضعیت آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی خبر دارند:

1- از شکایت مدیرکل علیه معلمان 2- از رفتارهای نمایشی و علم کردن وظایف روزمره اعم از «بازگشائی مدارس با دب دبه و کب کبه ی آن چنانی بنام «پروژه ی مهر»، بزرگ نمائی و گزارش انواع جلسات در اداره کل، گزارش نشست مدیرکل با نمایندگان استان، گزارش باشگاه فرهنگیانی که معلمان حق ورود به داخل آن را ندارند، دید و بازدید و داغ کردن بازار تبریک گوئی مدیرکل و اعوان و انصارش به خانواده های دو یا سه رتبه برتر کنکور و ...» 3-تهدید معلم معترض آسیب دیده، حین اطلاع رسانی وضعیت مدرسه، توسط مدیرکل طبق نامه ی منتشره در فضای مجازی 4- اعتراض و اعلام انزجار 65% اولیا از وضعیت مدارس 5- افت شاخص های مثبت شهری و رو به افول گذاشتن مزیت های استان از جمله« بالا رفتن آمار خودکشی، آماراعتیاد، نزاع های شهری، ترک تحصیل، بالارفتن میزان بیسوادی استان از میانگین بیسوادی کشور، پایین آمدن اعتماد عمومی مردم استان و افت به 11% و... » 6- ارائه ی آمارهای دروغ 7- ساختمان نجومی مدیرکل که اخیراً در فضای مجازی پخش شد7- تبدیل آموزش و پرورش استان به محل قوم و خویش بازی 8-معامله ی مدیریت مدارس با افراد خارج از آموزش و پرورش و ...
هرکدام از این رفتارها به نوبه ی خود می تواند تهدیدی ویرانگر و نابود کننده برای آموزش و پرورش باشد که با در نظر گرفتن کلیه ی قضایا باید گفت پناه بر خدا.

از انتصاب جناب پاشائی به عنوان مدیرکل این استان، رفتارهای نمایشی و پوپولیستی در سازمان آموزش و پرورش به اندازه ای رشد کرده که آنها از این روش به عنوان وسیله ای برای سرپوش گذاشتن به انواع تخلفات و گم کردن رد تخلفات خود استفاده می کنند و در این فضای مجازی به طور دائم دست به تبلیغات گسترده می زنند و هر جائی را که سد کنی، سر از جای دیگر درمی آورند ؛ به طوری که اگر دقت شود با این که در همین صدای معلم بیشترین انتقادات حتی بیشتر از تهران مربوط به آذربایجان شرقی است، اما آنها حتی برای سرپوش گذاشتن به این همه انتقادهم از همان روش خود استفاده کرده و این بار تصمیم به نشان دادن چهره ای مثبت از آموزش و پرورش استان گرفته اند. طوری که فقط یک نفر تا به حال 12 نامه در این فضا با عنوان «نکته ای برای تأمل همه ی ما» به نام آذربایجان شرقی منتشر کرده و ایضاً نامه های پوپولیستی دراین رسانه پخش می شود که وقتی وزیر تازه به دوران رسیده این همه نامه را نگاه کند با به به و چه چه به مدیرکل بگوید که چه سری ... و چه پیشرفتی. این افراد باید بدانند که اولاً غافل اند از این که، همه ی مردم خوب می دانند که چه نیتی پشت این همه نامه پراکنی در این فضاست.

ثانیاً همه مسئولین استانی و وزارتی به خوبی متوجه قضیه هستند و می دانند که با این همه تلاشی که این افراد در بزرگ نمائی ونشان دادن هفت دست آفتابه لگن می کنند، از شام و نهار هیچ خبری نیست چرا که اگر خبری بود شاخص های مثبت و مزیت هایی که تابه حال این استان داشت رو به افول نمی گذاشت.

ثالثاً آقای پور سلیمان مدیریت محترم صدای معلم هم باید هوشیار باشد و اجازه ندهند که افرادی با این روحیات از این فضا و از این رسانه که الحق رسانه ی وزینی برای رساندن درد مردم به گوش مسئولین است، به عنوان ابزاری برای رسیدن به اهداف نامیمون خود استفاده کنند.


آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم

کانال تلگرامی صدای معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

صدای معلم یا صدای رفتارهای نمایشی و پوپولیست مدیران آموزش و پرورش آذربایجان شرقی

خوانده شده: 259 دفعه شنبه, 18 آبان 1398 12:13

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
معلم 1398/08/18 - 19:27
نفس هزاران است و عقل یکی و تنهای تنها.
کاش مسئولینی که هر لحظه دین و انقلاب و خون شهدا را خوراک سخنرانی خود می کنند، اگر نیت صیانت از این ارزش ها را داشتند و به مردم ارزش قائل بودند، برای یکبار هم که شده به این وضعیت ورود می کردند و به نردم پاسخ می دادند.
پاسخ + +2 0 --
معلم هریس 1398/08/19 - 09:24
افق باید بداند که صدای معلم جای عرض اندام و نشان دادن اطلاعات ناقصی نیست که مدام بنویسد . این اطلاعات را البته کاملش را همه معلمان فرهیخته می دانند .
صدای معلم ندای فریاد معلمین متعهد از دست رفتارهای سیاسی و منفعت طلبانه مسئولین است.
پس افق عزیز دیگر بس است.
پاسخ + 0 0 --
مازندران 1398/08/19 - 16:36
مگر کسی جای شما را تنگ کرده؟
هر قدر دوست دارید از زمین و زمان
انتقاد کنید ، شما با نوشته های همکارمان
افق چکار دارید ؟ نکند از روبرو شدن
با واقعیت ، واهمه دارید ؟ بگذارید همه
بدانند ، در یادگیری حد و مرزی نیست.
اینجا تمامی شهرستانها واستانها حق طرح
مساله دارند نه فقط هریس.
پاسخ + 0 0 --
افق 1398/08/19 - 15:17
سلام
همکار منتقد و معلم هریس،
شما همانید که در نکته ۱۲ ، نظر شخصی خویش
را مرقوم نموده اید؟
حضور و قلم من چه ربطی به روسای آموزش و پرورش استان دارد ، نفهیدم؟
معلم هریس ، از این که تمامی نکته ها را نیک
می دانید ، خرسندم و مباهات هم می کنم، اما عزیز برادر ، لطفا برای سنگ اندازی کینه ها و
خشم ها ، هدفی دیگر برگزینید .
همکارید احترام تان واجب والسلام .
پاسخ + +4 0 --
همکار 1398/08/19 - 18:31
این آقای افق همه اش گیر داده که من جای هیچ کس را تنگ نکرده ام. کاملاً درست است هیچ کس جای هیچ کس را تنگ نکرده و فعلاً در زمین خدا به حد کافی جا برای همه هست و اصلا و ابدا جای بحث ندارد. ولی مسئله ای که جای بحث دارد این است که، در حالی که یک عده افراد بنام دین و قرآن و شهدا و انقلاب و به کام نفسانیات خود، به تمام ارزش ها پشت پا می زنند و زحمات خانواده ها را به هدر می دهند و بچه های مردم را مثل برگ خزان به زمین می ریزند، شخصی بنام افق با هر نیتی بالای منبر رفته و حی می گوید فلان دانشمند این را گفت، بهمان صاحب نظر آن را گفت. منتقدان افق می خواهند وی را متوجه نمایند که وقتی همه ی مدیرانی که این بلاها را سر بچه های معصوم می آورند، نوشته ها و توصیه های افق را بهتر از افق می دانند، دیگر دیر شده و کار از توصیه و سخنان نغز گفتن گذشته است و اگر ایشان قصد تغییر روند و اصلاح دارند باید با انتقاد و افشاگری تخلفات این افراد، زنگ بیداری مسئولین را به صدا در آورند تا از این تخلفات جلوگیری کنند. و گرنه از شام تا بام حی بنویس، بنویس و بنویس و... کی حق دارد بگوید ننویس؟
پاسخ + +5 -1 --
معلم هریس 1398/08/20 - 14:41
افق معلوم کرد که چیزی نمی داند اگر می دانست چنین با تهدید و ارعاب برخورد نمی کرد .
افق عزیز این بخش از سایت محل بیان دیدگاه ها،مسائل و نشکلات صنفی معلمان عزیز است نه کلاس درس تئوریک برای معلمانی که این نکات را بهتر از شما می دانند و تحلیل می کنند.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

" کیفیت آموزش " را در شبکه شاد و برنامه های تلویزیون چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور