صدای معلم

تعطیلی روز پنجشنبه مدارس برای ابتدایی بود ؛ چرا آن را لغو کردید ؟

یک آموزگار | آذربایجان شرقی

لغو تعطیلی پنج شنبه ها برای مدارس

در صحنه فرمایش گوهر بار ریس جمهور ، این آقا بدون اینکه از کم و کیف بحث تعطیلی روز پنجشنبه مدارس اطلاع قبلی داشته باشد به بهانه ساماندهی و مدیریت بهتر ویروس کرونا اقدام به لغو این تعطیلی کرد لیکن متاسفانه رئیس جمهور اطلاع نداشتند که تعطیلی روز پنجشنبه در مدارس صرفا برای مدارس ابتدایی توسط وزیر وقت جناب آقای حاجی بابایی تعبیه و با هزاران مشکل و سنگ اندازی ها مصوب شده بود تا در یک روز ایام هفته معلم های ابتدایی جهت انجام بر نامه های فشرده کاری و زندگی شان برسند و یا یک روزی را برای مطالعه اختصاص دهند این در حالی هست که در مدارس نوبت اول و دوم راهنمایی و متوسطه معلمان و دبیران برنامه تدریس خودشان را در چند روز ایام هفته مدیریت کرده و عملا روزهای پنجشنبه در آن مدارس تعطیل بوده و حتی اگر مقوله لغو تعطیلی مدارس هم ابلاغ گردد امکان لغو تعطیلی روز پنجشنبه برای دبیران در دبیرستان ها و مدارس راهنمایی امکان پذیر نخواهد بود و در صور ت جبر مسله لاجرم آموزش و پرورش ملزم به پر داخت اضافه تدریس به معلم های این دوره ها آن هم با رضایت آنها خواهد بود در حالی که برنامه تدریس معلم های آموزش ابتدایی در طول ایام هفته بوده و آموزش وپرورش کوچک ترین وقعی را در رفاهیات جانبی به آموزگاران در طول خدمت آنها به صورت اضافه تدریس و....ندارد. با این شرح به طور عملی در سال تحصیلی جدید با کمال تاسف وزارت آموزش وپروش عملا بر نامه یک روز تعطیلی معلم های ابتدایی را با حذف روز پنجشنبه به بهانه مدیریت مقابله با ویروس کر.ونا سلب خواهد کرد موجب بروز مشکلات آنها خواهد شد .

ای کاش وزیر محترم آموزش و پرورش در دیدار و نیز سخنرانی های خود در هیئت دولت و جلسات به رئیس جمهور گوش زد می کردند که برنامه تعطیلی روز پنجشنبه مختص معلمان و مدارس ابتدایی هست و به سایر دوره های آموزشی این موضوع عملا مقدور نخواهد شد و ای کاش رئیس جمهور هم قدرت مطالعات خود را در برنامه های مدارس بیشتر می کردند تا با حذف این چنین بر نامه هایی شاهد متضرر شدن آموزگاران و.....نباشیم .


« دیدگاه ها و نظرات افراد و گروه ها لزوما نظر صدای معلم نیست ؛ این رسانه آماده انتشار پاسخ مسئولان و افراد مخاطب می باشد »

« آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم »

کانال تلگرامی صدای معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

لغو تعطیلی پنج شنبه ها برای مدارس

خوانده شده: 275 دفعه چهارشنبه, 11 تیر 1399 12:59

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 -1 --
... 1399/04/11 - 17:28
واقعا این موضوع موجب اجحاف وظلم در حق معلمان ابتدایی می شود
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1399/04/11 - 23:36
روز پنجشنبه حذف نخواهد شد. حالا یه چیزی گفتن. چون مدیران و معاونین خسته میشن کل هفته رو بخوان بیان.
پاسخ + +1 0 --
بدبخت هنرستانی 1399/04/22 - 10:35
نصف روز مدرسه اید با فوق العاده و درصد بالاتر در همه چیز.
ما تا ساعت ۴ هنرستانی بدون ۳۰درصد و درصدکمتر در رتبه بندی. یک دقیقه هم‌نباشیم چاقوکشی و کشت و کشتاره.‌تو دبستان چیه. ما هم‌پنجشنبه و جمعه نداریم و همه اش تا نصف شب تو پاسگاه و کلانتری. عدالت تو اموزش و پرورش مرده‌ خدا لعنت کنه احمدی نژاد را با اون معلم کلاس اولیش انگار معلمهای دبیرستان انگولش می کردند که ابتداییها را اینقدر بها داد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/22 - 16:48
مدیر ک معاون دبیرستان و هنرستان قبلا که ۵شنبه ها بود هم هرروز تا ساعت ۳ و خورده ای یا ۴ بودند و بالای۵۰ ساعت و رسما۴۸ ساعت میشد و مدیر دبستان ۲۴ ساعت و راهنمایی۳۶ ساعت الان هم حدودا همونطوره اما قبلا بابت اون تفاوت یاعت مبلعی در خور توجه میدادند که از زمان حدف۵شنبه ها و یکسان شدن حق مدیریت ها اون ساعت تبعیض امیز حقش:حدف شد و به ابتدایی ها اضافه شد. لرنخورد به مدیر ابندایی الان ساعت۱۲ خونه ای بدون هیچ دعدعه ماساعت ۳ و ۲ براب حضور شما در مدرسه با هزاران مشکل. کاش مثل ژاپن بودیم هر ۱۰ سال یک دوره تا عدالت برقرار شود.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/04/25 - 09:51
کاش دبیر بودم و تا ۲ در دبیرستان تا ابتدایی و هر روز مدرسه واقعا تحمل میخاد سرو کله زدن با ابتدایی و اولیای آنها . دبیر پرستیژ شغلی بالاتر درس میده میره آموزگار ولی درگیره همش الانم که مجازی بشه تا ۱۱ شب باید گوشی بدست جواب اولیا رو بدیم تو ابتدایی خدایی دبیری یعنی وزیری
پاسخ + +1 0 --
اموزگار ابتدایی 1399/04/26 - 08:43
خدایی حق الناس ببینید به گردنتون نباشه من معلم ابتدایی ۲۴ ساعت ابلاغ تدریس دارم پنجشنبه لغو بشه میشه ابلاغم ۳۰ ساعت پس باید توی وزیر به معلمای ابتدایی اضافه کار بدی مثل مدیر معاونا که ۵۰۰ دارن بیشتر از من معلم میگیرن سرو کله زدن با بچه ها و حرص و جوش و سرو کله با اولیا و راضی نگه داشتن اونا با منه معلمه اضافه دریافتیش مال معاونا و مدیرا نمیشه که . بابت ۳۰ ساعت شدن تدریسمون وزیر محترم بودجه و اضافه دریوفتی باید بدید.
پاسخ + 0 0 --
آموزگار 1399/05/22 - 14:21
ابتدایی منفورترین مقطعه واقعا تحمل ی کلاس 40 نفره در
5 روز هفته بخصوص اگه دانش آموز بیش فعال داشته باشی
و هرساعت ببینیش روانت نابوووود میشه

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، کدام یک از دولت های ذیل توانستند حداقل انتظارات جامعه تعلیم و تربیت را فراهم کنند ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور