چاپ کردن این صفحه

تذکر کتبی به یک معلم به خاطر دادن نمرات واقعی ؟!

عباس علیمی | خوزستان

نمره فروشی معلمان و تذکر کتبی به یک معلم به خاطر دادن نمرات واقعی

به دلیل پایین بودن آمار قبولی و پایین بودن نمرات نوبت اول دانش‌آموزان بنده آن هم نه به دلیل کم‌کاری بلکه به دلیل نوشتن نمرات واقعی به بنده تذکر داده شده است .
با آنکه مسئول آموزش با پرس‌ و‌ جوی بسیار از همکاران و مدیران به دنیال یافتن نقطه ضعفی جهت زدن برچسب به بنده بود تا آن نمرات پایین را به کم‌کاری و ضعف بنده ربط دهد دلیل قابل قبولی نیافت .
مسئول آموزش به طور غیرمستقیم با این تذکر می‌خواهد بنده را تحت فشار قرار دهد تا نمرات غیرواقعی و آمار مطابق میل او را وارد کنم .
مقصر کیست وقتی بنده چنین دانش‌آموزهایی را تحویل می گیرم که از هر ۳۰ نفر ۲۵ نفر جدول‌ ضرب و چهار عمل اصلی ریاضی و حتی خواندن اعداد را بلد نیستند ؟ آیا مقصر امثال این شخص نیستند که با تحت فشار قرار دادن دبیران قبل از من موجب این ضعف واقعی درسی شده‌اند ؟

بنده نزدیک به دو ماه اول سال تحصیلی را برای برطرف کردن این ضعف‌ها انرژی گذاشتم ولی وقتی دانش‌آموز سال قبل را با نمره‌ای بسیار بالاتر از لیاقت خود قبول شده باشد واضح است که دیگر انگیزه‌ای برای تلاش در جهت رفع ضعف‌های خود و یادگیری نداشته باشد .
حرف از «طرح تعالی مدیریت» «برنامه درسی ملی» «سند تحول بنیبادین» و ... می‌زنند ولی در عمل این گونه هستند .


« دیدگاه ها و نظرات افراد و گروه ها لزوما نظر صدای معلم نیست ؛ این رسانه آماده انتشار پاسخ مسئولان و افراد مخاطب می باشد »

« آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم »

کانال تلگرامی صدای معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

نمره فروشی معلمان و تذکر کتبی به یک معلم به خاطر دادن نمرات واقعی

خوانده شده: 176 دفعه چهارشنبه, 11 تیر 1399 13:51