صدای معلم

پرسش از وزیر آموزش و پرورش در مورد "منتخبین استانی انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش"

نیکو ایرانی | تهران

پرسش از وزیر آموزش و پرورش در مورد منتخبین استانی انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش

در اسفند ماه 1397 با تصمیم وزیر وقت آموزش و پرورش و با بخشنامه وزارتی انتخابات دور اول شورای عالی آموزش و پرورش جهت تعیین سه نماینده معلمان کشور در شورای عالی آموزش و پرورش برگزار شد. 163 راه‌یافته به مرحله دوم از کل کشور در اردیبهشت ماه 1398 در اردوگاه شهید باهنر تهران گرد هم آمده و سه نماینده را از بین خود انتخاب کردند.

وزیر وقت ضمن تقدیر به منتخبین استانی تعهد نمود که این منتخبین را به مدیران کل استان ها به عنوان مشاور و رابط معرفی نماید. پس از استعفای وزیر سابق و آمدن وزیر جدید، گروه منتخبین حمایت خود را از وزیر جدید اعلام کرده و خواستار پیگیری تعهدات وزیر سابق از وزیر جدید شدند.

این جمع به عنوان منتخبان استانی سعی نمودند در مقام رابط خواسته های فرهنگیان کل کشور را به مسئولین منتقل نمایند. اما ظاهرا وزیر فعلی با فرایند انتخابات و رای فرهنگیان موافق نبوده و قول های وزیر سابق را پیگیری ننمود.

در روزهای اخیر وزارت آموزش و پرورش طی نامه ای محرمانه از مدیران کل استان ها به طور جدی خواسته است که فعالیت منتخبان استانی را تا حد امکان محدود کرده و استفاده از عنوان "منتخبین استانی انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش" را مصداق جعل عنوان قلمداد کرده و خواستار برخورد ادارات کل شده است.

آیا افرادی که با انتخابات قانونی و با احترام به دعوت وزارت آموزش و پرورش وارد میدان شده و واقعا انتخاب شده اند جعل عنوان نموده اند.؟

این رفتار ضد دموکراسی از وزیر دولتی که مدعی اصلاحات و احترام به رای مردم است قابل توجیه نیست. تکذیب و انکار فرایندی که با دستور وزیر همین دولت و به صورت قانونی انجام شده است از طرف وزیر فعلی آموزش و پرورش قابل اغماض نیست و ایشان باید پاسخگوی این بی احترامی به رای هزاران فرهنگی است.


« دیدگاه ها و نظرات افراد و گروه ها لزوما نظر صدای معلم نیست ؛ این رسانه آماده انتشار پاسخ مسئولان و افراد مخاطب می باشد »

« آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم »

کانال تلگرامی صدای معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

پرسش از وزیر آموزش و پرورش در مورد منتخبین استانی انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش

خوانده شده: 96 دفعه دوشنبه, 16 تیر 1399 18:58

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور