صدای معلم

انتقاد "معلمان قراردادی" از بی توجهی ، تبغیض و بی تفاوتی مسئولان وزارت آموزش و پرورش

جمعی از معلمان قراردادی استان های کشور | لرستان

انتقاد معلمان قراردادی از عملکرد مسئولان وزارت آموزش و پرورش

امروز قبل از هر چیزی لازم می دانیم، از زحمات مدیریت محترم سایت وزین صدای معلم تقدیر و تشکر نماییم .
اگر مسئولین و دست اندرکاران اجرایی آموزش و پرورش در قسمت جست و جوی سایت صدای معلم "معلمان قراردادی" را جست و جو کنند ،بالغ بر ۳۰۰ موضوع و نامه درباره نیروهای قراردادی نوشته ایم، اما دریغ از توجه و پاسخ.


جناب آقای وزیر

معلم قراردادی سالهای سال در آموزش و پرورش به طور صادقانه و خالصانه در خدمت دانش‌آموزان و عزیزان این مرز و بوم هستند، همان نیروهایی که هنوز مسئولین و علی الخصوص مسئولین آموزش و پرورش آنها را نمی شناسند و نمی دانند که در وزارتخانه ای که مسئولیت تعلیم و تربیت را بر عهده دارد "معلمان قراردادی" نیز خدمت می نمایند و از این بابت باید تاسف خورد.
آنچه امروز ما را وا داشت که بار دیگر برای وزیر محترم آموزش و پرورش بنویسیم ، صدور نامه‌ای توسط آن مقام عالی در سایت امور اداری وزارت خانه و فضای مجازی بود که تاکید نموده اید که به منظور حصول اطمینان از اجرای صحیح وعادلانه قانون وتضمین حقوق ذینفعان کار گروهی در استان تشکیل و نسبت به شکایات افراد ذینفع اقدام و بررسی نمایند.


جناب آقای وزیر

افراد ذینفع این قانون همان افرادی هستند که قبل از سال ۹۱ در پیش دبستانی و در دورترین روستاهای این سرزمین خدمت نمودند و مسئولین وقت آموزش وپرورش حق آنها را تضییع و نهایتا توسط دیوان محترم عدالت اداری احقاق حق شدند.

قانون تعیین تکلیف برای آنها وضع گردید تا شاید به وضعیت شغلی آنها سر و سامان دهد.


جناب آقای وزیر
امروز در استانها برای افرادی این قانون اجرا می‌شود که بعد از سال 91 به آموزش و پرورش ورود پیدا کرده اند.کارکنان و مجموعه ستادی زیر نظر شما متاسفانه با صدور بخشنامه های متفاوت و عجیب و غریب حق این گروه زحمت کش و وظیفه شناس را ضایع نموده‌اند. نیروهای قراردادی آموزش و پرورش اکثریت آنها قبل از سال ۹۱ مربی پیش دبستانی بودند.صراحتا در بخشنامه‌های صادر شده توسط مجموعه حضرتعالی آن ها را فراموش نموده اند.
همان طور که مطلع هستید، طی ۱۲ ماه گذشته بارها قانون مزبور با موضوع استفساریه قانون استخدام مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی از طرف وزارت آموزش و پرورش صادر گردیده است که در یک نامه از آنها به قراردادی ها اشاره شده است ( بخشنامه های موجود در سایت)
متاسفانه این رویه در اکثر استانهای کشور باعث شده که از نیروهای قراردادی تعهد اخذ کنند که اولاً باید حق التدریس شوند و سپس پرونده آنها جهت سیر مراحل بعدی بررسی گردد. این مهم به خصوص در استان لرستان رنگ و بوی دیگری گرفته است.
به راستی چه شده که در سال 91/90 مربیان پیش دبستانی شامل لیستی کمتر از صد نفر بودند، اما امروز همان لیست (بدون همان مشخصات و نیروهای واقعی قراردادی) در بعضی شهرستان های استان لرستان گاهاً به ۵۰۰ نفر رسیده است .آیا جزء این نیست که مسئولین محترم امور اداری استان لرستان متاسفانه افسار گسیخته و رها شده این مورد را انجام داده‌اند.

مسئولین محترم امور اداری استان لرستان چشم بر حقایق بسته اند. سال‌های سال است که این منصب را تصرف نموده اند و هیچ عدالتی را رعایت نمی‌کند.( در صورت صلاحدید در آینده همه لیست های مزبور را در اختیار سایت صدای معلم قرار خواهیم داد).

ما در کمپین نیروهای قراردادی پیگیر این بخشنامه درباره نیروهای قراردادی کلیه استانها هستیم. استان های دیگر هم وضعیتی به همین منوال دارند.


جناب آقای وزیر

در این لیست های ارائه شده با توجه به اعلام معلمان عضوکمپین در کل کشور متاسفانه باید به عرض برسانیم که از یک بخشنامه صادر شده توسط مجموعه جنابعالی استفساریه های فراوانی صورت می‌گیرد که هیچ کدام به نفع نیروهای قراردادی (همان کسانی که مشمول این بخشنامه هستند و بخشنامه صراحتاً در مورد آنها می باشد صورت نگرفته است)
آیا جز این است که قانونی که توسط مجلس تصویب شده اظهار می کند که شامل کلیه مربیان قبل از سال91 می شود اما امروز نیروهایی را می بینیم که بعد از سال ۹۱ به آموزش و پرورش ورود و یک شب متاسفانه بر با توجه به بخشنامه‌های صادر شده توسط امور اداری وزارت به استخدام رسمی درآمده و تبدیل وضعیت می شوند.
ما نیروهای قراردادی جزو آموزش و پرورش هستیم .ما نیروهای قراردادی مربی پیش دبستانی بوده‌ایم. ما نیروهای قراردادی هم پای معلمان رسمی و پیمانی در کلاس درس حضور می‌یابیم، اما حقوقمان کمتر از نصف نیروهای رسمی است. اخبار سازمان امور اداری و استخدامی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی بارها نوید این را می داد که نیروهای قراردادی ۸۰ درصد نیروهای پیمانی حکمشان تغییر خواهد یافت اما کجاست؟
امروز بار دیگر نوشتیم تا شاید یکی از مسئولین که این مطلب را می خواند ما را هم فراموش نکند .ما چیز زیادی نمی خواهیم .ما طبق بخشنامه صادر شده توسط جنابعالی و سازمان امور اداری و استخدامی فقط حق خودمان را می‌خواهیم؛ نه کمتر نه بیشتر. مگر نه اینکه تمام نیروهایی که قبل از سال ۹۱ به عنوان مربی پیش دبستانی بوده اند شامل این بخشنامه می شوند پس به چه دلیل آموزش و پرورش استان‌ها از این مهم استنکاف می‌کنند و عده‌ای دیگر را جایگزین می‌کند .چه کسی باید نظارت نماید؟ چه کسی مسئولیت این امر را بر عهده دارد؟ چه کسی و چه کسی باید عدالت را رعایت نماید؟


جناب آقای وزیر

به خداوندی خدا سوگند ما نیروهای قراردادی قبل از سال ۹۱ که مربی پیش دبستانی بوده ایم جزو این قانون هستیم. اما چگونه باید مسئولین امور اداری وزارت و استان را مطلع نمائیم که این بخشنامه هم شامل ما می شود و پیش شرط نگذارند.

آیا می دانید که مسئولین امور اداری استان ها متاسفانه با تهدید همکاران، اقدام به پاسخگویی به این معلمان می نمایند و از این بابت باید تاسف خورد.
ما همچنان نیروی قراردادی باقی خواهیم ماند اما آنچه مهم است رفتار مسئولین امور اداری آموزش و پرورش مراکز استان ها می باشد.
باز نوشتیم برای اینکه درد دلمان را گفته باشیم و اندکی از آه و اندوه دلمان کم شود ؛ ما خوب می دانیم اکثریت نیروهایی که امروز در لیست‌های تبدیل وضعیت و معرفی برای دانشگاه فرهنگیان قرار گرفته اند متاسفانه کوچکترین همکاری را با آموزش و پرورش نداشته‌اند و فقط از طریق رابطه‌ای که متاسفانه باز در مراکز اداری آموزش و پرورش استان ها حاکم است به کار گرفته شده‌اند.
ما انتظار داریم که توسط جنابعالی نظارت بیشتری بر استان ها صورت گیرد تا حق به حق دار برسد.

جمعی از معلمان قراردادی استان های کشور


« دیدگاه ها و نظرات افراد و گروه ها لزوما نظر صدای معلم نیست ؛ این رسانه آماده انتشار پاسخ مسئولان و افراد مخاطب می باشد »

« آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم »

کانال تلگرامی صدای معلم

ارسال مطلب برای صدای معلم


انتقاد معلمان قراردادی از عملکرد مسئولان وزارت آموزش و پرورش

خوانده شده: 180 دفعه پنج شنبه, 18 دی 1399 09:48

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1399/10/20 - 19:26
البته باید پیگیر پیمانی شدن تمام نیروهای
قراردادی شد چه نیروهای قبل و بعد 92.
حق التدریس ها که بالغ بر 75 هزار نفر هستن
رو پیمانی میکنند در حالی که سابقه
پرداخت بیمه آنها حتی کمتر از نیروهای قراردادی هست. حتی سابقه خدمت آنها کمتر از نیروهای قراردادی هست ولی نیروهای قراردادی چون تعدادشان به 16 هزار بیشتر نمیرسه پیمانی نمیکنند. چون وزیر سابقه کار توی نهضت رو داشته فقط اینا رو میبینه.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در شرايط كنوني حضور طلاب و روحانيون حوزه‌هاي علميه در مدارس چه مزيت‌هايي دارد؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور