صدای معلم

ارتفاء معیشت معلم با افزایش 15 درصد حق شغل؟؟؟؟؟

معلم هوشیار | کرمانشاه

  معیشت معلمانروزی نیست که در اخبار ، رسانه ها و سایت های گوناگون از طرح رتبه بندی و ارتقا معیشتی معلمان صحبتی به میان نیاید. اما راستی تا به حال از خود پرسیده اید معلمانی که در رتبه "پایه" قرار می گیرند و کمترین میزان حق شغل را دریافت می کنند، با افزایش 15 درصدی این کمترین، چگونه ممکن است ارتقا معیشت، شان و منزلت را احساس کنند؟ مگر مخارج و هزینه های کمر شکن و تورم افسار گسیخته با شیبهای تند و ملایم سال های اخیر برای همه یکسان نبوده و نیست؟ آیا چنین افزایش قطره ای و اندکی را می توان ارتقا معیشت نامید و هر روز در شیپورها جار زد؟

آقایان نماینده، تصمیم گیر و اجرا کننده این چه ارتقا معیشتی است؟ شاید، این طرح برای آلام و دردهای تعداد قلیلی از معلمان فرهیخته ، دلسوز و رنج کشیده ی ایران اسلامی کمی تسکین دهنده باشد، البته شاید، اما برای اکثریت آنان آبنباتی بیش نیست. اجازه دهید کمی مصداقی تر بیان کنیم، با 150 هزار تومان افزایش در ماه، شاید بتوان یک جفت کفش و یا یک دست لباس ساده برای فقط و فقط یکی از افراد خانواده تهیه کرد. آیا شما این قابلیت را ارتقا معیشت میدانید؟ یعنی شان ما معلمین همین است؟ مثال دیگر اینکه، می توان با این مبلغ یک لنگه برنج معمولی ایرانی و 2 یا 3 کیلو گوشت تهیه کرد. شما این را ارتقا منزلت ما می دانید؟

آنچه بیان شد، خدای نا کرده در راستای کم ارزش جلوه دادن تلاش های دلسوزان معلمین کشورم نبوده و نیست. اما چاره ای نیست، حقیقت گاهی تلخ و گزنده است. پیشنهاد می شود طرح رتبه بندی به گونه ای اجرا شود که حداقل قابل قبولی برای همه معلمان تخصصیص داده شود، باشد که باری از دوش آنان بردارد و از تبعیض های موجود، چه در بین معلمان و چه در بین سایر دستگاه ها، کاسته شده و حتی بهتر آنکه، تبعیض ها برداشته شود و تمامی کارمندان دولت عادلانه و متناسب با مسؤلیت ها و زحماتشان حقوق دریافت کنند.

خوانده شده: 1884 دفعه سه شنبه, 27 مرداد 1394 16:18

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور