صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

سخنی با رئیس جمهور

طه رجبی | آذربایجان غربی

سخنی با رئیس جمهور  در مورد مشکلات آموزش و پرورش و معلمان

با سلام خدمت هم میهنان بزرگوار
جناب آقای رئیس جمهور در همایش اسفندماه 95 مجریان برگزارکننده انتخابات ، ریشه ریزگردها را عدم اجرای امر به معروف و نهی از منکر دانستند و در بخش دیگری از سخناش ریشه این بلایا را ظلم دانستند و فرمودند ظلم ما باعث این مشکلات شده است.

حال ما آقای رئیس جمهور را خطاب قرار می دهیم :

جناب آقای روحانی بزرگترین ظلم در حق فرزندان ملت ایران شده و آن هم رها کردن آنها و بی توجهی مطلق به امر آموزش و پرورش شان . عدم رسیدگی به وضع معیشت معلمانشان و به جای ساختن ایرانی آباد از ریشه فقط پرداختن به بازی های سیاسی و جناحی .

ظلم در پرداخت های دستگاه های مختلف. معلم که باید تاج سر ملت باشد زیر پا له شده است. تا زمانی که آموزش و پرورش اولویت اول مملکت نگردد و حقوق معلم بالاتر از همه حقوق ها نباشد وضع همینی هست که هست و نباید انتظار بهبودی داشت.

یکبار و برای همیشه عینک حق وحقیقت را به دیده هایتان نزدیک کنید و با اولویت قرار دادن آموزش و پرورش و معلمان نه تنها امیر کبیر دوم ایران خواهید شد بلکه نام نیکتان تا ابد در حافظه ملت ایران ماندگار خواهد شد.
پایدار باشید.


آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم
گروه تلگرامی صدای معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

خوانده شده: 406 دفعه پنج شنبه, 12 اسفند 1395 ساعت 12:44

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 -4 --
شهروندی از این دیار 1395/12/13 - 12:43
جناب طه رجبی شما با این نوع نگاه تان به آموزش و پرورش خوب بود در سایر ادارات و نهاد ها که پول خوبی می دهند استخدام می شدید .معلمان فقط یک چیز را خیلی خوب ازبر نموده اند و آن نق زدن و مقایسه کردن حقوق خود با سایر کارمندان است بدون آنکه کمی هم به کار و مسئولیتشان بپردازند . جناب رجبی خیال نکنید که مردم نمی دانند شماها با 20 و یا 24 ساعت کارتان در هفته که 5 ویا 6 ساعت آن به گپ زدن و چایی خوردن در دفتر مدرسه می گذرد تعلیم و تربیت فرزندانمان را فلج کرده اید . سایر کارمندان 44 ساعت در هفته کار می کنند نه 20 ساعت. با این نوع طرز فکر شما معلمان آموزش و پرورش درست شدنی نیست.
پاسخ + 0 0 --
طه رجبی 1395/12/16 - 12:49
جناب شهروندی از این دیار
زیربنای توسعه و پیشرفت هر کشور و ملتی آموزش و پرورش است . شما مردم ژاپن و آلمان را دیده اید فقط آموزش و پرورش صحیح آنها را نمونه کرده . معلم نباید حتی 20 ساعت هم درس بدهد باید 16 ساعت تدریس کند و بقیه به مطالعه و پژوهش بپردازد . کارمند ادارات در کشور ما اگر در هفته فول تایم هم کار کنند خدا می داند که 10 ساعت کار معلم نمی شود.
پاسخ + 0 0 --
طه رجبی 1395/12/16 - 12:52
از نخست وزیر ژاپن درباره راز پیشرفت کشورش سوال شد، وی پاسخ داد: ما به معلمانمان "حقوق وزیر"، "مصونیت دیپلمات"، و "احترام امپراطور" داده ایم!
پاسخ + 0 0 --
طه رجبی 1395/12/16 - 13:01
شهروند عزیز
معلمان اگر در دفتر چایی می خورند و گپ می زنند ارتباطی با ساعات تدریس ندارد و تایم تدریس بی نقص جای خود هست حداقل سری به مدارس بزنید و برنامه درسی را ملاحظه فرمایید.
ساعت 8 کلاس تا 9/30 بعد 10 دقیقه زنگ چای و گپ به قول شما ...... 9/40 تا 11/10 کلاس .... 11/10 تا 11/20 زنگ تفریح .... 11/20 تا 12/50 زنگ سوم کلاس
پاسخ + 0 0 --
طه رجبی 1395/12/16 - 13:04
شهروند گرامی
فریاد بنده بخاطر پول بیشتر نیست بخاطر فرزندان میهن است که قرار است آینده سازان مملکت شوند نه مثل امروز که خروجی آموزش و پرورش اینهمه ناملایمات و نابسامانیهای اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی و.... است.
پاسخ + 0 0 --
طه رجبی 1395/12/16 - 13:52
ارزش مقام معلم در جهان
ایتالیا:
سه گروه نباید پشت چراغ قرمز بمانند: آمبولانس، آتش نشانی، معلمان.
فرانسه :
ثروتمندان در محدود ی شهرک فرهنگیان خانه میخرند تا به همسایگی با معلمان افتخار کنند.
سوئد :
فرزند اولم پزشک است،اما بچه دومم فکر بهتری دارد او میخواهد معلم شود.
آلمان :
"مرکل" خطاب به پزشکان معترض: شما توقع نداشته باشید که حقوق شما از حقوق معلمانی که شما را تربیت کرده اند،بیشتر باشد .
انگلستان: این بچه نابغه است، او توان معلمی دارد .
ایران :
حقوق تابستان معلمان شاید اشکال شرعی داشته باشد
پاسخ + +1 -6 --
شهروندی از این دیار 1395/12/17 - 19:10
اگر سیستم آموزشی ژاپن در ایران اجرا می شد 90 درصد از معلمان آموزش و پرورش ما نمی توانستند وارد سیستم شوند . در ژاپن نخبگان در آموزش و پرورش کار می کنند نه مثل ایران از اونجا رانده و از اینجا مانده ها آمده اند وارد آموزش و پرورش شده اند و همه دارند می بینند که سطح بینش و کارآیی شان به شدت پایین است و با این وضعیت ،کارشان فقط شده پیگیری مطالباتشان .......... انگار همواره در این توهمند که کسی دارد حقشان را ضایع می کند.
پاسخ + +4 0 --
طه رجبی 1395/12/17 - 22:09
وقتی قرار باشد سیستم آموزشی ژاپن اجرا شود پس همه جوانب آن در نظر گرفته می شود وقتی فرزندان ملت توجه به آموزش و پرورش را حس کنند نخبگانشان جذب آن خواهند شد نمونه اینکه شما قدر معلمانتان را نمی دانید همین سیستم اشتباه آموزش کنونی است شاید هم کینه ای دارید که جلوی دیدن حقایق را گرفته است .
پاسخ + +3 -1 --
طه رجبی 1395/12/17 - 22:14
بر عکس دیدگاه شما انسانهای فوق العاده شریفی در آموزش و پرورش وجود دارند که معیشت اندک و دنبال شغل دوم و سوم بودن این طرز تفکر بیمارگونه را در شما ایجاد کرده است و با توهین به آنها در حقیقت نمکدان می شکنید اگر به آموزش و پرورش اهمیت داده شود در بازه 12 سال بهترین نخبگان سرزمین جذب آن خواهند شد. ریشه دروغ و دزدی و اختلاس و اعتیاد و... خشکیده خواهد شد. احساس می کنم کینه ای با معلمان دارید بدون تعصب بیاندیشید و نظر بدید
پاسخ + 0 0 --
شهروندی از این دیار 1395/12/18 - 16:20
شماها طوری بار آمده اید که اگر حقایق و واقعیت های دردناک جامعه آموزش و پرورش گفته می شود فورا انگ تعصب و کینه داشتن را می چسبانید می دانید چرا چون که عملکرد جامعه معلمان عملکرد قابل دفاعی نیست یعنی حرفی برای گفتن ندارید . فقط بلدید الکی تعریف و تمجید از خود بنمایید و یا دیگران را وادار کنید تا تمجید و تعریفتان ینمایند . .
پاسخ + +3 0 --
طه رجبی 1395/12/18 - 19:45
معلوم می شود اندکی به فکر آیندگان میهن نیستید و درک درستی از شرایط و اوضاع و احوال کشورمان ندارید من یک معلم هستم در آخرین سال تدریسم می باشم حقوق بنده با مدرک لیسانس و بیست و نه و نیم سال هنوز به 3 میلیون نمی رسد از طرف دیگر چند ساعت اضافه تدریس دارم که از مهرماه تاکنون قرانی دریافت نکرده ام اضافه تدریس فروردین و اردیبهشت و خرداد سال گذشته را دی ماه امسال دریافت کردم شما با این وضعیت رقت بار آموزش و پرورش خیلی پر ادعا هستید تا امثال شما باشند و اینگونه فکر کنند هیچگاه ایرانی آباد نخواهیم داشت برای افکار غیر منطقی و غیر اصولی شما متاسفم معلوم می شود شما نسبت به فرزندان خودتان هم احساس وظیفه و مسئولیت نمی کنید
پاسخ + 0 0 --
شهروندی از این دیار 1395/12/19 - 08:33
اتفاقا در فکر آینده فرزندان میهن هستم و الکی وضعیت نابسامان جامعه معلمین را نمی خواهم عادی و خوب جلوه دهم که متاسفانه برخی از مسئولان و البته شما معلمان می خواهند این چنین کنند . وضعیت تعلیم و تربیت وضعیت اسفناکی است و این وضعیت را شما معلمین به وجود آورده اید . کدام معلم است که در فکر تدریس فردای خود باشد . کدام معلم است که با طرح و برنامه و با شناخت مخاطبین خود تدریس می کند .در ابتدای سال یک طرح درس صوری را تحویل معاون می دهید که مثلا بگویید ما هم طرح درس داریم و معاون هم در پرونده می گذارد و در هنگام بازدید کارشناسان اداره به آنان نشان می دهد . همه ئچیز در آموزش و پرورش صوری شده است. خدا وکیلی در دفتر معلمان غیر از نق زدن و حرف از کمبود حقوق و ... واقعا مطالب آموزشی و مطالبی در مورد تدریس و یادگیری با همکارانتان رد و بدل می کنید . قطعا نه . برای کار نکرده تان و گاها رفتارهای مغایر تعلیم و تربیت تان مطالبه حقوق بیشتر می کنید . واقعا بیننا و بین الله غیر از این است ؟ متاسفانه شان و منزلت معلمی در کشور ما به شدت تنزل پیدا کرده آن هم به دست خود شما معلمین .
پاسخ + 0 0 --
میثم فراست 1397/03/26 - 02:05
جناب شهروند
سلام
شما بفرمایید چند درصد مردم از پزشکان، وزرا، استادان دانشگاه، نماینده های مردم و دیگر اقشار پر درآمد چند ده میلیونی راضی هستند؟

چرا وقتی بحث از رسیدگی به حقوق معلمان به میان می آید شما یاد بدبختی جامعه می افتید؟

چرا این اجازه را نمیدهید چند سالی هم معلمان همچون دیگر اقشار پر درآمد به نان و نوایی برسند و بعد به قضاوت عملکرد آنها بپردازید؟

مگر آنهایی که پردرآمد هستند پاسخگوی ضعف ها و مشکلات حوزه کاری خودشان هستند؟

مگر پیشگیری مقدم بر درمان نیست؟

مگر انسان سازی بالاترین سرمایه یک کشور نیست؟

معلمی که دغدغه اجاره و نان شب و آیروی خانواده دارد دیگر وقتی برای فکر کردن به بچه های مردم را نخواهد داشت؟

چرا نمیخواهید رابطه علت و معلولی ماحرا را قبول بفرمایید؟

چرا دغدغه معلمان را نمیبینید؟

با این سیستم پرداخت حقوق تا چند سال دیگر از این آموزش و پرورش چیزی جز یک نام باقی نخواهد ماند!
پاسخ + +6 0 --
طه رجبی 1395/12/20 - 09:44
متاسفانه تعصب و جهل ریشه در وجودتان دوانیده و از درک حقایق آشکار درمانده اید یقینا همه معلمان کامل نیستند و می شود معلمانی را پیدا کرد که کم کاری می کنند اما تعمیم آن به جامعه معلمان باشرافت و فهیم کار نادرستی است . شما به عنوان شهروند این دیار به همراه میلونها شهروند دیگر بروید و یقه مسئولان نظام را بگیرید و آموزش و پرورشی در خور و شان ملت ایران را از آنها مطالبه کنید کاری که معلمان بر دوش گرفته اند و صدای اعتراضشان به عرش رسیده اما متاسفانه گوش مسئولان تاب شنیدنش را ندارد و نمی خواهند بشنوند اگر شما لطف کرده و احساس مسئولیت نمایید و با میلیونها شهروند این خواسته را مطالبه نمایید یقینا همه چیز در مجرای صحیحش قرار می گیرد.
پاسخ + +6 0 --
طه رجبی 1395/12/20 - 09:50
ای شهروند این دیار
شما راست می گویید بسیاری از معلمان با طرح درس به کلاس نمی روند بلکه طرح درس را در سینه دارند . متاسفانه کتابهای درسی پس از تالیف تا بیش از بیست سال بازبینی و ویرایش نمی شوند و به روزآوری نمی شوند . بنده زبان انگلیسی اول و دوم و سوم دبیرستان را که تدریس می کردم صفحه به صفحه و سطر به سطر واژه ها را از حفظ بودم آنقدر این کتاب ها تکرار شده بودند که نیازی به طرح درس نبود اکثر متن ها را از حفظ می خواندم . اما اگر کتاب ها هر دو سال یکبار ویریاش و به روز می شدند معلم مجبور می شد برای وفق دادن خود با مطالب کتاب و تدوین طرح درس جدید همت خود را بکار گیرد.
پاسخ + 0 0 --
ایرانی 1395/12/26 - 15:05
سلام لطفا دوستانی که از مشکلات فرهنگیان بی اطلاع هستن اظهار نظر نفرمایند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور