صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" پرسش های صریح صدای معلم از سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش "

وزارت آموزش و پرورش و لزوم شفاف سازی در مورد " تلویزیون تعاملی سینا "

گروه گزارش/

وزارت آموزش و پرورش و لزوم شفاف سازی در مورد تلویزیون تعاملی سینا

نشست و یا جلسه ای را نمی بینی که سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در مورد « تلویزیون تعاملی سینا » سخنرانی نکند و یا فرمایشاتی در این زمینه نداشته باشد .

دامنه تبلیغات " این رسانه وزیرپسند " حتی به " سامانه ضمن خدمت فرهنگیان " هم رسیده است طوری که تکمیل فرآیند آموزش دوره آموزشی منوط به « نصب اپلیکیشن سینا » و معرفی آن به والدین دانش آموزان شده است . ( 1 ) هزینه های تبلیغ همیشگی تلویزیون تعاملی سینا در برنامه پربیننده خندوانه و تعیین جایزه برای استفاده از آن و اعلام در این برنامه پرمخاطب چگونه و از کجا تامین شده است و در حالی که آموزش و پرورش برای پیش پا افتاده ترین مسائل خود با بحث مالی درگیر است، هزینه تبلیغات این اپلیکیشن از کجا تامین شده و اسناد مالی آن چرا در دسترس کسی قرار نمی گیرد؟

 

این تلویزیون تعاملی سینا چیست و در عصری که رسانه های قدرتمند و فراگیری حضور دارند و مهم تر از آن وضعیت فقیر وزارت آموزش و پرورش در زمینه بودجه و اعتبارات که حتی از پرداخت حق التدریس و معوقات معلمان عاجز است و بیش از یک سوم مدارس آن تخریبی است و دانش آموزان در آتش بی تدبیری و بی کفایتی مسئولان آن می سوزند ؛ چه توجیهی می تواند داشته باشد ؟

 

محمدرضا اسماعیلی مشاور وزیر آموزش و پرورش در حوزه فناوری و اطلاعات در نیمه دی ماه 96 در نشست مشترک معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار داشت: تلویزیون تعاملی و iptv این وزارتخانه و یا به تعبیری ott به مرحله آزمایشی رسیده است و هدف آن، این است که برنامه‌ها را به طور مستقیم به سطوح مختلف در آموزش و پرورش برساند.

وی با اشاره به اینکه پروژه «سینا»، آموزش و پرورش را صاحب یک رسانه خواهد کرد، گفت: در پروژه سینا ما قادر خواهیم بود که بینندگان برنامه اعم از اولیا، دانش‌آموزان، معلمان و مدیران را انتخاب کرده و برنامه‌ها را در اختیار آنان قرار دهیم.

وزارت آموزش و پرورش و لزوم شفاف سازی در مورد تلویزیون تعاملی سینا

او تصریح کرد : علاوه بر تلویزیون تعاملی، بستری برای تمامی ذی‌نفعان آموزش و پرورش تعریف شده است که می‌توانند پس از رجیستر شدن، به محتوایی که برای آنان فراهم شده، دسترسی داشته باشند؛ همچنین بخش خصوصی می‌تواند وارد شود و با نظارت و کنترل بر محتوا به عنوان رگولاتوری، وارد این عرصه شود. ییشنهاد صدای معلم در این مورد تقویت جایگاه روابط عمومی های آموزش و پرورش در بیش از 750 منطقه و ناحیه آموزشی کشور است که بسیاری از آن ها جنبه فرمالیته داشته و حتی از نوشتن یک جوابیه برای رسانه ها هم ناتوانند .

سید محمد بطحایی در نیمه شهریور ماه سال جاری با بیان اینکه این تلویزیون اینترنتی از طریق گوشی تلفن همراه با اپلیکیشن سینا روبیک قابل دریافت است، اظهار داشت: در این شبکه اینترنتی، معلمان مسائل مربوط به دانش آموزان را با والدین در میان می گذارند و از طرف دیگر خانواده ها با رصد برنامه ها، نقطه نظرات خود در خصوص محتواهای آموزشی، محیط مدرسه و مسائل تربیتی را برای مدیر و معلمان ارائه می دهند.

نخستین پرسش « صدای معلم » آن است که میزان بودجه این پروژه را دقیقا مشخص کند و این که آیا مراحل و تشریفات قانونی و مزایده برای واگذاری این پروژه طی گردیده است ؟

بر اساس اخبار و گزارش ها ، وزارت آموزش و پرورش در این زمینه قراردادی را با " سازمان تبلیغات اسلامی " منعقد کرده است .

وزارت آموزش و پرورش برای شفاف سازی و تنویر افکار عمومی مفاد قرارداد را در پرتال وزارت آموزش و پرورش منتشر کند .

صبح زاگرس در گزارشی در 25 مرداد ماه 97 در مورد فرزند بطحایی چنین می نویسد : ( این جا )

" آقازاده این وزیر محترم، سید سبحان بطحائی در حال حاضر امریه سرباز سازمان تبلیغات اسلامی است (که این خود رانت محسوب می شود) و جالب تر اینکه همزمان با سربازی معاون محتوایی کل موسسه تبیان است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، یکی از وزرایی که در کمپین فرزندت کجاست توضیحی در خصوص وضعیت فرزندانش بیان کرد؛ وزیر آموزش و پرورش بود که گفت: فرزندش سرباز است.

آقازاده این وزیر محترم، سید سبحان بطحائی در حال حاضر امریه سرباز سازمان تبلیغات اسلامی است (که این خود رانت محسوب می شود و افراد عادی و مستضعف نمی توانند امریه سرباز اینجا شوند، مگر با سفارشات ویژه...) و جالب تر اینکه همزمان با سربازی معاون محتوایی کل موسسه تبیان است و طبق گفته های سید سبحان در جمع دوستان و همکارانش، حقوق هم از این مجموعه دریافت می کند. "

حتی شنیده شده است که یکی از دلایل برکناری « نجات بهرامی  »معاون رسانه ای مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش مخالفت با این پروژه وزیر و جلوگیری از موازی کاری ها بوده است .

پیشنهاد صدای معلم در این مورد تقویت جایگاه روابط عمومی ها در بیش از 750 منطقه و ناحیه آموزشی کشور است که بسیاری از آن ها جنبه فرمالیته داشته و حتی از نوشتن یک جوابیه برای رسانه ها هم ناتوانند .

2-  هزینه های تبلیغ همیشگی تلویزیون تعاملی سینا در برنامه پربیننده خندوانه و تعیین جایزه برای استفاده از آن و اعلام در این برنامه پرمخاطب چگونه و از کجا تامین شده است و در حالی که آموزش و پرورش برای پیش پا افتاده ترین مسائل خود با بحث مالی درگیر است، هزینه تبلیغات این اپلیکیشن از کجا تامین شده و اسناد مالی آن چرا در دسترس کسی قرار نمی گیرد؟

3- راه های ارتباط با اولیا و دانش آموزان فراوان است و مسیرهای مطمئن و حتی رایگان برای این مسئله وجود دارد. اما آن گونه که وزیر به صورت مکرر ادعا می کند، مثلا در موضوع آسیب های اجتماعی می خواهند از طریق این اپلیکیشن سخنانی با اولیا در میان بگذارند که در سطح سنی بچه ها نیست و صدا و سیما هم آن سخنان را پخش نمی کند .

این فرضیه در ظاهر می تواند منطقی باشد .

 اما آیا آموزش و پرورش الان برای آسیب های اجتماعی راه حل دارد و فقط ابزار انتقال این راه حل ها وجود نداشته است ؟

مگر ابزارهای دیگر از جمله تهیه پکیج های آموزشی و تحویل آن به اولیا نمی تواند همین نقش را ایفا کند؟

آیا اولیا خیلی مشتاقند تا سر در گوشی وارد اپلیکیشن شوند و مباحث مربوط به آسیب های اجتماعی  را از زبان سینا روبیک بشنوند ؟ امروزه هر خانواده ای اگر سطح اگاهی اجتماعی اش از وزارتخانه بالاتر نباشد ، قطعا پایین تر هم نیست .

« صدای معلم » در جهت شفاف سازی و احترام به افکار عمومی از وزیر آموزش و پرورش انتظار دارد صادقانه و مسئولانه پاسخ گوی موارد مذکور باشد .

( 1 )

وزارت آموزش و پرورش و لزوم شفاف سازی در مورد تلویزیون تعاملی سینا

پایان گزارش/


وزارت آموزش و پرورش و لزوم شفاف سازی در مورد تلویزیون تعاملی سینا

سه شنبه, 04 دی 1397 ساعت 10:10 خوانده شده: 513 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/10/04 - 12:25
بعضی ها مثل من از تلفن همراه هوشمند محذومند بیچاره اند یک تلفن دارند که فقط مدیرشان بهشان اس ام اس میدهد که فردا بروید فلان جا سخنرانی فلان ... گردن کلفت است تا حضور و غیاب بشوید و بعد ضمن خدمت 4 ساعته بگیرید. اپلیکیشن و این چیزها برازنده وزیر است که ناتوان از رفتن سر کلاس است. الحمد لله روزگار این بیشرمها در دنیا و اخرت سیاه است حالا با اپلیکیشن یا بی اپلیکیشن.خداوندا عمله ظلم را در دنیا و اخرت روسیاه و مفتضح بگردان کما اینکه تاکنون ابروی خیلی از این ریاکاران را در همین دنیا برده ای.
پاسخ + 0 0 --
م 1397/10/04 - 22:00
بعضی‌ها هم مثل من از تلفن همراه اصلاً استفاده نمی‌کنند
پاسخ + +3 0 --
خبرنگار 1397/10/04 - 13:56
به غیر از ابن هزینه های بی فایده و صرفا تبلیغاتی در سینا روبیک و آی پی تی وی , برای شخص وزیر و هزیته های مربوط به خرید برخی از خبرنگاران در قالب هدیه و جشن و همایش و هزینه های مربوط به صدا و سیما برای برجسته سازی اخبار بطحایی ، شاهد هزینه برای روابط عمومی پنهان به ریاست سبحان بطحایی و خرید سایت هایی چون انصاف نیوز و عصر ایران و فانوس و ... هم هستیم
پاسخ + +2 0 --
گودرزی 1397/10/04 - 14:20
نجات بهرامی نه تنها هیچ مخالفتی با سینا روبیک و هیچ مورد دیگری نداشته است بلکه سایت خودش به نام فانوس را هم برای خوش خدمتی در اختیار بطحایی و این تیم قرار داده بود و امروز احتمالا فهمبده که به خاطر چه کسی این همه خوش خدمتی کرده است !!!مرتضی نظری هم به زودی طعم خوش خدمتی هایش را خواهد دید .
پاسخ
فرهنگی 1397/10/04 - 16:11
چقدر وزیر آپ و روسای ضمن خدمت حقیرند که تحت پوشش ساعات ضمن خدمت ، معلمان را مجبور می کنند شماره تلفن اولیا را جمع کرده و گروه درست کنند و در اختیار این شبکه ها قرار دهند . سواری گرفتن از معلمان را خاتمه دهید .
پاسخ + 0 0 --
م 1397/10/04 - 22:02
خدا را شکر که اصلاً تلفن همراه ندارم
پاسخ
معلم 1397/10/04 - 16:25
بعد از کلی فیلم دیدن و آزمون و افزایش عملکرد از طریق رایادرس ، در پایان دوره مثل شبکه های هرمی باید دانش آموزان خودمون را به عضویت سینا دربیاریم و ... دست از تمسخر معلمان بردارید .
پاسخ
خرم دوست 1397/10/04 - 17:26
زودتر نمره ها رو بررسی کنید و نتایج را هم اعلام کنید . دست از حقه بازی و دوز و کلک بردارید
پاسخ
سالار 1397/10/04 - 17:23
اینهمه معلم رو با این دوره های مجازی سرکارنزارید . لطفا برای استقبال اولیا از برنامه هاتون جزابیت و محتوای برنامه هاتون را بالا ببرید و از معلمان سواری نگیرید.
پاسخ + 0 0 --
م 1397/10/04 - 22:04
جذابیت
پاسخ
پرهام 1397/10/04 - 19:00
چقدر معلم بدبخت شده که برای چند ساعت ضمن خدمت آبکی باید باترفندهای مزورانه وزیر بی خاصیت آموزش و پرورش و دارودسته بدتر از خودش مردم را به سمت اپلیکیشن سینا بکشونه . وای به حال نظام آموزشی
پاسخ + 0 0 --
م 1397/10/04 - 22:13
وای به حال اسیران موبایل

پروردگارا روزی خودت را همچنان برای آنهایی که داشتن موبایل حالشان را به هم می‌زند برسان!
پاسخ + +1 0 --
جمشید 1397/10/05 - 09:00
در ادامه این مصاحبه نظر پورسلیمان را جویا می شویم .
پور سلیمان : مقصر حاجی باباییه. اسم پسرشو گذاشته سینا و این ها هم از اسم پسرش برای اپلیکیشن استفاده کردن . آقای فانی ریاست محترم مخالف اند جناب بحطائی در راستای سند دارن پیش میرن و همه چی گلستانه . اصلا حاجی بابایی خر است . پور سلیمان یا به قول دوستان ( فسیل زنده ) پاچه حاجی بابایی رو ول کن .
پاسخ + 0 0 --
خطشه 1397/10/06 - 06:52
بطحا = بدها ط = دال غلیظ
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/10/05 - 15:30
این ضمن خدمت کذایی هم مثل بازی مارپله شده . دست از این کارها بردارید
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1397/10/06 - 10:52
معاونت برنامه ریزی آموزش منابع انسانی این مسخره بازی ها را در می آورد. به جای اینهمه سرکارگذاشتن و تحقیر و بیگاری گرفتن از معلمان ، به فکر ارتقای معیشت و منزلت آنها باشید.
پاسخ + 0 0 --
سارا 1397/10/06 - 18:11
به خدا بااین کارشون بین همکاران مدرسه اختلاف می اندازید. باید کلی توضیح به مدیر بدیم که تلفن ها را برای چی می خواهیم . بعدش که دوزاریش میافته میگه جای من هم آزمون بدید ....
نابغه ها برای تبلیغ و افزایش کاربرهای بیخودتون یه فکر اساسی کنید . کمتر از مدارس و.. سواستفاده کنید .
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1397/10/06 - 18:07
حالا باید دوره بیافتیم و شماره تلفن اولیا را جمع کنیم و یه گروه با اپلیکیشن سینا درست کنیم تا چند ساعت ضمن خدمت تعلق بگیره . خاک برسر این همه ستاد نشین بی خاصیت و حقه باز و متظاهر
پاسخ + 0 0 --
راستاد 1397/10/07 - 10:44
این کارهای رییس روسا ، موجب جدایی صف و ستاد می شود . الان معلمان برای حتی وزیر هم تره خرد نمی کنند .
پاسخ
آموزگار 1397/10/08 - 10:45
ما جماعت فرهنگی از مجموعه اقدامات وزارت نشینان و پرسنل دوایر و ادارات آموزش و پرورش رضایت نداریم . حداقل با بودنتون در پست ها نمی توانید شان و شخصیت و معیشت معلمان را تامین کنید ، با استعفا و رفتن از پشت میزهایتان کاری انجام دهید.
پاسخ + 0 0 --
منتقد 1397/10/24 - 05:09
باتشکر از سایت صدای معلم
ضرب المثلی هست که می گوید ؛ فکرنان کن که خربزه آب است....
وزیر آموزش و پرورش هم بجای تدبیر امور و درانداختن طرحی که پیکر نحیف نظام آموزشی را جانی دوباره ببخشد ، مانور تجمل و. ... برگزار می کند و چنین القا میکند که همه چی آرومه .. من چقدر خوشبختم ..

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد مدت زمان تعطیلات تابستانی مدارس در ایران چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور